Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2008 r.
17:05
Edytuj ten wpis

Miliony na lotnisko i dla rodziny Zamoyskich

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 12 A A

987 mln zł wydadzą w przyszłym roku władze Lubelszczyzny. Sejmik dzisiaj przegłosował jednogłośnie budżet województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawie 40 procent wydatków pójdzie na inwestycje m. in. rozbudowę lotniska pod Świdnikiem (12 mln zł), dokończenie Teatru w Budowie i przekształcenie go w Centrum Spotkania Kultur (10 mln zł), centrum konferencyjne w Lublinie (3,2 mln zł). Znajdą się również pieniądze na budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego, ścieżki rowerowej wzdłuż szosy Okuninka-Włodawa, remont budynku teatru z Gardzienic oraz mostu na Krznie w Białej Podlaskiej.

- To budżet rozsądku i inwestycji, nastawiony na wieloletni rozwój Lubelszczyzny - reklamował marszałek województwa Krzysztof Grabczuk (PO). Dodał jednak, że wydatki mogą być niepewne ze względu na kryzys gospodarczy i niepewną wysokość wpływów z podatków. Przekonywał: nowa siedziba UM jest potrzebna, bo na wynajem pomieszczeń co roku idzie 3,2 mln zł.

Radni PiS krytykowali projekt budżetu za nieuwzględnienie ich wniosków i mniejsze niż w tym roku nakłady na drogi. - Nie ma żadnych systemowych rozwiązań w sprawie służby zdrowia - mówił Krzysztof Rusztyn (PiS). Zarząd województwa potwierdził, że szpital przy al. Kraśnickich ma tylko za ten rok 27 mln zł straty i zapewnił, że szuka rozwiązaniem problemu służby zdrowia. - To mało odważny budżet, trzeba było zwiększyć zadłużenie i zrobić więcej z postulatów radnych - mówił Józef Krzyszczak (Samoobrona).

W budżecie województwa znalazło się 17 mln zł dla rodziny Zamoyskich za zrzeczenie się roszczeń do wyposażenie i pałac w Kozłówce. Zgodnie z umową sprzed kilku tygodni pieniądze mają być im wypłacone do końca kwietnia. Majątek Zamoyskim zabrały komunistyczne władze w 1944 r.

- Dlaczego zamiast na istotne zadania mamy płacić tak duże pieniądze za zbrodnie komunistyczne? To państwo dopuściło się tej grabieży - komentował Andrzej Pruszkowski (PiS). Apelował, żeby wszelkimi sposobami doprowadzić do spłaty zobowiązania przez Skarb Państwa. Grabczuk zapewnił, że w tej sprawie trwają "bardzo zaawansowane rozmowy”. - Musieliśmy zawrzeć umowę, bo w sądzie byśmy sprawę z Zamoyskimi przegrali - powiedział marszałek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
0
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
0
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
0
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
0
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
0
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
0
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
0
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
0
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
0
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
0
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
0
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
0
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
0
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
0
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
0
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
0
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
0
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
0
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
0
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
0
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 2 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 9

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!