Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2008 r.
7:05
Edytuj ten wpis

Minister zdrowia: 14-latka może usunąć ciążę

0 66 A A

Szpital, gdzie nastolatka może usunąć ciążę, wytypowało Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory wszystkie placówki umywały ręce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


- Dziewczyna i jej matka określiły się jednoznacznie: chcą usunięcia ciąży. A kilka szpitali w Polsce, nie tylko w Lublinie, odmówiło dokonania zabiegu - powiedziała w poniedziałek wieczorem w TVN minister zdrowia Ewa Kopacz.

Według niej dziewczyna będzie jednak miała gdzie usunąć ciążę. - Zgodnie z prawem lekarz ma prawo odmówić wykonania aborcji, ale w takiej sytuacji dyrektor szpitala powinien wskazać ośrodek, w którym zabieg mógłby być wykonany. Nie dopełniono tego. A ponieważ dziewczyna i jej matka zgłosiły się do rzecznika praw pacjenta, wskazano ośrodek, mogący przeprowadzić aborcję - powiedziała minister i od razu dodała: Nie pytajcie mnie jednak, gdzie i kiedy.

To nieoczekiwany zwrot w sprawie. Do tej pory 14-latce odmawiały wszystkie szpitale, do których się zwracała. - Trudno komentować postawę ministerstwa.

Żałuję, że nie wzięto pod uwagę okoliczności zachowań dziewczynki, która pod presją organizacji proaborcyjnych często zmieniała zdanie, wielokrotnie wyrażając chęć urodzenia dziecka - mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.
Jak podkreślił, 14-latka kontaktowała się z jednym z księży.

Rozmawiała z nim również ostatnio, po wyjściu na przepustkę z Pogotowia Opiekuńczego, gdzie umieścił ją sąd. - Nawet wówczas była niezdecydowana, co mnie jeszcze bardziej utwierdziło, że nie podejmowała decyzji sama - dodaje ks. Puzewicz.

Z deklaracji minister zdrowia zadowolona jest Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która jednocześnie podkreśliła, że słowa Ewy Kopacz nie rozwiązują sprawy.

- Oczywiście, cieszymy się i uważamy, że pani minister podejmuje dobre kroki, ale wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja. Dopóki nie dojdzie do tego, czego chce sama dziewczyna, czyli usunięcia ciąży, będziemy tę sprawę monitorować.

Kilka tygodni temu 14-latka zaszła w ciążę ze swoim o rok starszym kolegą. Prokuratura stwierdziła, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, co pozwala usunąć ciążę. Sprawa stała się głośna po tym, jak przeprowadzenia aborcji odmawiały kolejne szpitale, a w sprawę zaangażował się z jednej strony Kościół, a z drugiej organizacje feministyczne.

Oświadczenie abp Józefa Życińskiego

W przesłanym w poniedziałek mediom oświadczeniu metropolita lubelski abp Józef Życiński nawiązał do sporu o przeprowadzenie aborcji u 14-latki z Lublina.

Podziękował w nim wszystkim, którzy "bronią nienaruszalności ludzkiego prawa do życia": "lekarzom, młodzieży z wolontariatu, Radzie Etyki Mediów, prawnikom, licznym dziennikarzom, kapłanom niosącym słowa nadziei i gotowość humanitarnej pomocy".

Odniósł się również do środowisk lewicowych, które oskarżały je o "fanatyzm".

"Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp. Postawę taką reprezentują od lat środowiska lewicy, dla których interesy partyjne były w polskich dziejach z reguły ważniejsze od szacunku dla praw człowieka" - napisał hierarcha.

Jak napisał "W ostatnie dni jesteśmy świadkami dramatycznego napięcia między głosem sumienia a regulacjami prawa, które w skrajnych sytuacjach dopuszczają zabicie życia poczętego. Prowadzona wokół tego tematu dyskusja świadczy o złożoności problemu i świadectwie wrażliwych sumień"

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bozia / 18 października 2008 o 14:25
0
gość napisał:
Po dokonaniu aborcji:
100 proc. badanych kobiet doświadcza smutku, poczucia straty,
92 proc. ma poczucie winy,
85 proc. zaskoczyła intensywność negatywnych emocji związanych z przebytą aborcją,
81 proc. czuje się skrzywdzone,
81 proc. myśli wciąż o zabitym dziecku,
73 proc. cierpiało na depresję,
73 proc. czuje się nieswojo w obecności dzieci,
69 proc. czuje niechęć do współżycia seksualnego,
61 proc. zaczęło nadużywać alkoholu,
23 proc. podjęło próby samobójcze.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować. rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:08
0
Nikt z was nic nie wie na ten temat, bo nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji... niech wypowiedzą się Ci, którzy to przeżyli!
Avatar
zmija / 24 lipca 2008 o 17:23
0
nemo napisał:
Pleciesz babo głupoty!!!

Baby ,to się piecze -chłopie małorolny.Tylko niekochani nienawidzą i namawiają innych do złego... Powiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą".
wiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". rozwiń
Avatar
nemo / 22 lipca 2008 o 07:09
0
zmija napisał:
Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Pleciesz babo głupoty!!!

Pleciesz babo głupoty!!! rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 00:13
0
MARKUS-46 napisał:
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.

MARKUS-46 Ty właśnie jesteś najlepszym przykładem tego ,żeby dokonywać aborcji.Szkoda,że nie zrobiła tego Twoja matka,bo jednego analfabety w tym kraju byłoby mniej.Dla Ciebie ,jak widać usunąć ciążę ,to tak ,jak splunąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść".
nąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść". rozwiń
Avatar
zuza / 21 lipca 2008 o 23:56
0
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem jest ,że aborcja odbije się na psychice tej małolaty-będzie to miała na sumieniu do końca życia i niech NIKT temu nie zaprzecza, no chyba ,że jest już teraz pozbawiona uczuć tzw macierzyńskich.Zapytam krótko--a co będzie,jak po usunięciu tej ciąży ,nie będzie mogła mieć w przyszłości dzieci (całkiem realne).Do kogo będzie wówczas miała pretensje-do siebie ? Do rodziców,że jej nie uświadomili o następstwach usunięcia ciąży ,czy do komentatorów,że jej tak doradzali?Jeszcze jedno-pytacie o ojca dziecka-on zrobił ,swoje" i niczym się nie przejmuje ,bo jest MAłOLETNI i prawo go chroni. Myślę,że skoro rodzice obojga małolatów nie potrafili uświadomić swoich pociech o konsekwencji współżycia ,to teraz mają obowiązek doprowadzić do porodu i albo sami wychowywać to maleństwo ,albo oddać do adopcji.W końcu,jak małolata dawała ,,tyłka" małolatowi ,to chyba musiała coś do niego czuć (no chyba ,że on nie był tym jedynym).Nie jest więc tak na 100% pewne ,że jest to dziecko ,,niechciane" i już przez nią znienawidzone do tego stopnia ,żeby je zabić. Nie chce go jedynie dlatego ,że jest zbyt młoda .No cóż? Z ,,ptaszkiem" nie wolno wojować ,bo stanie się to ,co się stało i już się nie odstanie...
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem ... rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 29 czerwca 2008 o 13:45
0
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI. rozwiń
Avatar
Jasio / 20 czerwca 2008 o 15:54
0
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg ... rozwiń
Avatar
olinek / 20 czerwca 2008 o 09:01
0
Gość napisał:
''Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp.''No właśnie gdzie jest POSZANOWNIE GODNOŚCI MŁODEJ DZIEWCZYNY? ONA MUSI BYĆ MATKĄ CHOĆ JEST JESZCZE DZIECKIEM?



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży...



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży... rozwiń
Avatar
slawek / 19 czerwca 2008 o 23:22
0
gość napisał:
Czy ktoś zastanowił się jakie są skutki aborcji?
Każdego roku z powodu powikłań po aborcji umiera na świecie 50 - 100 tyś. kobiet.
Zwykle za każdym zgonem z powodu choroby czy zabiegu chirurgicznego kryje się kilkakrotnie większa liczba powikłań, czasem trwałego inwalidztwa. Podobnie jest w odniesieniu do aborcji. Powikłania po zabiegu przerwania ciąży można podzielić na bezpośrednie, występujące do kilku tygodni po aborcji i odległe w czasie.
Powikłania bezpośrednie:
krwotok,
uszkodzenie macicy,
zakażenie występują z częstością 5-6 proc.
Najczęstszym powikłaniem związanym z chirurgicznym przerwaniem ciąży jest infekcja narządu rodnego (w 49 proc. przypadków) oraz miednicy aż do zapalenia otrzewnej
Powikłania odległe w czasie:
Do późniejszych niepowodzeń prokreacji, które można łączyć z zabiegiem przerwania ciąży należą: niepłodność, poronienie samoistne, poród przedwczesny (ostatnie francuskie badania z 2005 r. mówią o 70-procentowym wzroście ryzyka- por. the British Journal of Obstetrics and Gynecology), urodzenie martwego dziecka (5 krotny wzrost śmiertelności okołoporodowej) , inne powikłania ciąży i porodu, a także wzrost wad wrodzonych u później rodzonych dzieci.

Zaburzenia psychiczne spowodowane aborcją określane są nazwą syndromu postaborcyjnego. Są one równie groźne jak następstwa fizyczne przerywania ciąży, często jednak kobiety nie poddają się leczeniu i są pozostawione same sobie z tym ciężkim urazem psychicznym.

Po dokonaniu aborcji:
100 proc. badanych kobiet doświadcza smutku, poczucia straty,
92 proc. ma poczucie winy,
85 proc. zaskoczyła intensywność negatywnych emocji związanych z przebytą aborcją,
81 proc. czuje się skrzywdzone,
81 proc. myśli wciąż o zabitym dziecku,
73 proc. cierpiało na depresję,
73 proc. czuje się nieswojo w obecności dzieci,
69 proc. czuje niechęć do współżycia seksualnego,
61 proc. zaczęło nadużywać alkoholu,
23 proc. podjęło próby samobójcze.

Ab[color="#FF0000"][b]orcja nie tylko niszczy życie poczętego dziecka, ale także zdrowie a czasem życie matki!
[/b[/color]]

chyba dlatego aborcja powinna byc zalegalizowana, zeby przeprowadzac ja w mozliwie najlepszych warunkach, a nie tak jak teraz w prywatnych gabinetach bez odpowiedniego zaplecza
dla mnie jest to oczywiste

chyba dlatego aborcja powinna byc zalegalizowana, zeby przeprowadzac ja w mozliwie najlepszych warunkach, a nie tak jak teraz w prywatnych gabinetach bez odpowiedniego zaplecza
dla mnie jest to oczywiste rozwiń
Avatar
bozia / 18 października 2008 o 14:25
0
gość napisał:
Po dokonaniu aborcji:
100 proc. badanych kobiet doświadcza smutku, poczucia straty,
92 proc. ma poczucie winy,
85 proc. zaskoczyła intensywność negatywnych emocji związanych z przebytą aborcją,
81 proc. czuje się skrzywdzone,
81 proc. myśli wciąż o zabitym dziecku,
73 proc. cierpiało na depresję,
73 proc. czuje się nieswojo w obecności dzieci,
69 proc. czuje niechęć do współżycia seksualnego,
61 proc. zaczęło nadużywać alkoholu,
23 proc. podjęło próby samobójcze.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować.


"Agata" nie doświadczyła żadnych z wyżej wymienionych skutków, może z wyjątkiem nadużywania alkoholu, ale za to coś mi się zdaje, że ma większą chęć do współżycia seksualnego. To wszystko za wiedzą i akceptacją obojga rodziców.
Tylko pogratulować. rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:08
0
Nikt z was nic nie wie na ten temat, bo nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji... niech wypowiedzą się Ci, którzy to przeżyli!
Avatar
zmija / 24 lipca 2008 o 17:23
0
nemo napisał:
Pleciesz babo głupoty!!!

Baby ,to się piecze -chłopie małorolny.Tylko niekochani nienawidzą i namawiają innych do złego... Powiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą".
wiem Ci jeszcze jedno-jest pełno samców ,ale bardzo mało prawdziwych mężczyzn. Gdyby rzekomy ojciec tego dziecka ,okazał się chłopako-mężczyzną ta dziewczyna nie musiałaby usuwać ciąży.Cyt:,, Mów mądrze do głupca ,a nazwie Cię idiotą". rozwiń
Avatar
nemo / 22 lipca 2008 o 07:09
0
zmija napisał:
Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Pleciesz babo głupoty!!!

Pleciesz babo głupoty!!! rozwiń
Avatar
zmija / 22 lipca 2008 o 01:00
-1
Jasio napisał:
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebie ,że nie potrafili Cię wychować w wierze.Pochowają Cię wówczas ,jak psa pod płotem,bo na to sobie zasługujesz.

Jasiu-jesteś najlepszym przykładem na to ,że aborcja w niektórych przypadkach jest potrzebna.Gdyby Tobie matka urwała łeb,jak była w ciąży,to o jednego oszołoma ,byłoby mniej (a niestety jest takich coraz więcej). Jeśli chodzi o aspekt religijny,to założę się,że gdy przyjdzie Twoja godzina Twoi najblizsi zwrócą się do księdza ,aby Cię pochował z cyt,,jakimś tam Bogiem, który wszystko widzi "...,a jeśli ksiądz nie zechce (i słusznie) pochować takiego ANTYCHRYSTA,to będą mieli pretensje do wszystkich ,ale nie do siebi... rozwiń
Avatar
zuza / 22 lipca 2008 o 00:13
0
MARKUS-46 napisał:
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.

MARKUS-46 Ty właśnie jesteś najlepszym przykładem tego ,żeby dokonywać aborcji.Szkoda,że nie zrobiła tego Twoja matka,bo jednego analfabety w tym kraju byłoby mniej.Dla Ciebie ,jak widać usunąć ciążę ,to tak ,jak splunąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść".
nąć, ale nie masz pojęcia ,co czuje PRAWDZIWA MATKA,która tego dokonuje.Jesteś ,,samcem",co zapładnia ,a nie ,,samicą ",która rodzi. Właśnie tacy niedouczeni ,jak Ty ,mają w sprawach aborcji najwięcej do powiedzenia.Cyt;,,Lepiej z mądrym pieczeń obracać,niż z głupim ją jeść". rozwiń
Avatar
zuza / 21 lipca 2008 o 23:56
0
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem jest ,że aborcja odbije się na psychice tej małolaty-będzie to miała na sumieniu do końca życia i niech NIKT temu nie zaprzecza, no chyba ,że jest już teraz pozbawiona uczuć tzw macierzyńskich.Zapytam krótko--a co będzie,jak po usunięciu tej ciąży ,nie będzie mogła mieć w przyszłości dzieci (całkiem realne).Do kogo będzie wówczas miała pretensje-do siebie ? Do rodziców,że jej nie uświadomili o następstwach usunięcia ciąży ,czy do komentatorów,że jej tak doradzali?Jeszcze jedno-pytacie o ojca dziecka-on zrobił ,swoje" i niczym się nie przejmuje ,bo jest MAłOLETNI i prawo go chroni. Myślę,że skoro rodzice obojga małolatów nie potrafili uświadomić swoich pociech o konsekwencji współżycia ,to teraz mają obowiązek doprowadzić do porodu i albo sami wychowywać to maleństwo ,albo oddać do adopcji.W końcu,jak małolata dawała ,,tyłka" małolatowi ,to chyba musiała coś do niego czuć (no chyba ,że on nie był tym jedynym).Nie jest więc tak na 100% pewne ,że jest to dziecko ,,niechciane" i już przez nią znienawidzone do tego stopnia ,żeby je zabić. Nie chce go jedynie dlatego ,że jest zbyt młoda .No cóż? Z ,,ptaszkiem" nie wolno wojować ,bo stanie się to ,co się stało i już się nie odstanie...
No tak,dwoje małolatów postanowiło sobie zrobić ,,DOBRZE",a teraz płacz i lament ,co zrobić z ciążą? 14-letnia dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę idąc z chłopakiem do łózka ,czym może się ta ,,przyjemność " zakończyć. Z jednej strony ,jak twierdzą komentatorzy -urodzi niechciane dziecko (nacierpi się ,bóle brzucha,wymioty,bóle kręgosłupa ,stracona młodość,pieluchy itd),więc lepiej ,jak usunie ciążę i PROBLEM z głowy.Z drugiej zaś strony ,jak twierdzą niektórzy,powinna urodzić i oddać do adopcji (nie popełni morderstwa).Faktem ... rozwiń
Avatar
MARKUS-46 / 29 czerwca 2008 o 13:45
0
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI.
GADAĆ I RADZIĆ TO KAŻDY POTRAFI ,ALE JAK TA SPRAWA JEGO NIE DOTYCZY .CIEKAWY JESTEM JAK ZACHOWAŁ BY SIĘPRZEĆIWNIK ABORCJI GDYBY TO JEGO CURKA BYŁA W CIĄŻY MAJĄC 14- 15 LAT.KŚIĘŻA TO TYLKO GADAJĄ ABY DUSZYCZEK BYŁO WIĘCEJ BO Z TEGO JEST KASA. ZA DARMO NIC NIE ZROBIĄ NAWET NI POCHOWAJĄ BIEDNEGO CZŁOWIEKA JAK NIKT NIE ZAPŁAĆI TYLKO KASA I KASA .JEŻELI DZIEWCZYNA CHCE USUNĄC CIĄŻE TO NIECH TO ZROBI A PRZEĆIWNICY ABORCJI NIECH ZAJMNĄ SIĘ ROBOTĄ I SWOIMY SPRAWAMI. rozwiń
Avatar
Jasio / 20 czerwca 2008 o 15:54
0
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg który wszystko widzi i takie tam pierdoły. Rzygać mi się chce !!!
Zdecydowanie powinna usunąć ciążę. Będzie to dla niej dobre i dziecka. Dziewczyna jest za młoda i przesra sobie życie. Niestety dzieci są nieodpowiedzialne i chyba wszyscy powinni o tym wiedzieć. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Dziecko w tym momencie nie jest dzieckiem tylko płodem. Przecież nie nazywamy nasiona kwiatkiem. Płód nic nie czuje ponieważ nie ma mózgu, który odbiera impulsy docierające do mózgu jako ból. A jeśli chodzi o aspekty religijne to bez jaj. Tylko deb***e wierzą w dzisiejszych czasach że gdzieś tam jest jakiś bóg ... rozwiń
Avatar
olinek / 20 czerwca 2008 o 09:01
0
Gość napisał:
''Najgorszym rodzajem fanatyzmu jest fanatyzm, który traktuje instrumentalnie godność osoby ludzkiej i uzależnia jej prawo do życia od opinii środowisk rezerwujących dla siebie monopol na nowoczesność i postęp.''No właśnie gdzie jest POSZANOWNIE GODNOŚCI MŁODEJ DZIEWCZYNY? ONA MUSI BYĆ MATKĄ CHOĆ JEST JESZCZE DZIECKIEM?



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży...



Skoro jest jeszcze dzieckiem, to dlaczego bawiła sie w "zabawy" dla dorosłych?? jak uprawiała seks, to wcale nie uważała się za dziecko... co w polączeniu z raportem Kurzępy przedstawia bardzo niepokojący obraz polskiej młodzieży... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 0

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 1 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 6 3

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 7 8

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 37

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 62 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 29 42

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!