Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2008 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Motocykliści pędzą po śmierć

0 28 A A

Prokuratura dotarła do świadka wypadku w Skokowie, w którym zginęli dwaj motocykliści. To milowy krok do ustalenia, kto ponosi winę za tragedię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna jechał przed samochodem, który zderzył się z kawasaki. - Minął się z motocyklem i widział, jak doszło do zderzenia - mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.

Świadek zawiadomił pogotowie. Gdy przyjechała policja nie było go już na miejscu wypadku. Jego personalia zostały ustalone na podstawie połączeń telefonicznych. Co powiedział - tego prokuratura nie chce jeszcze ujawnić.

Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Motocykl, którym jechał 22-letni Krystian P. i 26-letni Marcin K. zderzył się z BMW, prowadzonym przez pijanego kierowcę. 19-letni Adam K. z Opola Lubelskiego trafił do szpitala.

Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja zwłok ofiar wypadku. Jej wyniki, oględziny miejsca tragedii i pojazdów oraz zeznania świadka trafią teraz do biegłego z zakresu ruchu drogowego. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kto spowodował wypadek.

Prokuratura ustala też, kto prowadził motocykl. Pojazd należał do Krystiana P., ale nie wiadomo, czy to on prowadził. Śledczy będą przesłuchiwać świadków, którzy widzieli mężczyzn ruszających motocyklem w trasę. Badanie wykaże, czy byli trzeźwi.

Liczba wypadków, w których uczestniczą motocykliści, drastycznie rośnie. W tym roku na lubelskich drogach doszło już do 62 takich zdarzeń. A przez cały ubiegły rok do 92. W tegorocznych zginęło już 9 osób.

- Osiem z nich to motocykliści bądź ich pasażerowie - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Podobne proporcje były w ubiegłym roku. Na osiem ofiar śmiertelnych, siedem to motocykliści bądź ich pasażerowie. Ze statystyk wynika, że motocykliści są winni w nieco ponad połowie wypadków, w których biorą udział - spowodowali 33 wypadki z 62 w tym roku i 56 z 92 w ubiegłym roku. Motocykliści najczęściej doprowadzali do tragedii, bo jechali za szybko, kierowcy samochodów - wymuszali pierwszeństwo.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kolega~ / 20 sierpnia 2009 o 08:50
0
magda napisał:
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko



KASA - to sie dzis tylko liczy i znajomości
Avatar
~rodzina~ / 10 stycznia 2009 o 09:41
0
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewinny spoczywaj w pokoju.Teraz gdy dużo się wyjaśnilo i pewnie jeszcze więcej się wyjaśni czekamy na sprawiedliwość.Rodzina.
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewin... rozwiń
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 19:23
0
chodzi na wolnosci a dwoje mlodych chlopakow niezyje co to za sprawiedliwosc na tym swicie
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 18:38
0
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko
Avatar
dks / 1 sierpnia 2008 o 20:26
0
NO WŁAŚNIE JAK Z TĄ SPRAWĄ NA SKOKOWIE??
Avatar
abe / 1 sierpnia 2008 o 14:24
0
spokojny napisał:
A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?


czarny. ale to nie był szcigacz.. chyba turystyk..


a ta sprawa z tym wypadkiem na skokowie to kiedy sie wyjasni?? wiecie już coś???????
Avatar
spokojny / 31 lipca 2008 o 21:27
0
Gość napisał:
tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija

A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?
Avatar
Gość / 28 lipca 2008 o 10:57
0
1CA2EE napisał:
Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija rozwiń
Avatar
1CA2EE / 27 lipca 2008 o 20:30
0
niesia napisał:
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo rozwiń
Avatar
niesia / 25 lipca 2008 o 00:07
0
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .
Avatar
~kolega~ / 20 sierpnia 2009 o 08:50
0
magda napisał:
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko



KASA - to sie dzis tylko liczy i znajomości
Avatar
~rodzina~ / 10 stycznia 2009 o 09:41
0
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewinny spoczywaj w pokoju.Teraz gdy dużo się wyjaśnilo i pewnie jeszcze więcej się wyjaśni czekamy na sprawiedliwość.Rodzina.
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewin... rozwiń
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 19:23
0
chodzi na wolnosci a dwoje mlodych chlopakow niezyje co to za sprawiedliwosc na tym swicie
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 18:38
0
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko
Avatar
dks / 1 sierpnia 2008 o 20:26
0
NO WŁAŚNIE JAK Z TĄ SPRAWĄ NA SKOKOWIE??
Avatar
abe / 1 sierpnia 2008 o 14:24
0
spokojny napisał:
A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?


czarny. ale to nie był szcigacz.. chyba turystyk..


a ta sprawa z tym wypadkiem na skokowie to kiedy sie wyjasni?? wiecie już coś???????
Avatar
spokojny / 31 lipca 2008 o 21:27
0
Gość napisał:
tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija

A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?
Avatar
Gość / 28 lipca 2008 o 10:57
0
1CA2EE napisał:
Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija rozwiń
Avatar
1CA2EE / 27 lipca 2008 o 20:30
0
niesia napisał:
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo rozwiń
Avatar
niesia / 25 lipca 2008 o 00:07
0
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl 0 0

Victoria wykonała zadanie. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali na własnym boisku Ładę 3:0. Wszystkie gole padały w drugiej połowie, a kluczowe role odegrali: Erwin Sobiech i Piotr Lecki.

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia]
galeria

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia] 18 1

Pierwszego dnia zaplanowano festyn, a drugiego imprezę sportową. Tak otwierany jest nowy park urządzony przy ul. Zawilcowej w Lublinie na terenie dawnej oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci.

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka 12 1

Prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach.

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem 8 0

W środę na jednej z posesji w gminie Kamionka policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing
film

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing 0 9

Po oskarżeniach o mobbing ksiądz Jacek Stryczek chce wycofać się z działalności Stowarzyszenia „Wiosna”. Sprawą ma zająć się prokuratura.

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia]
galeria

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia] 4 10

Piątkowa regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości była wiecem poparcia dla Jakuba Banaszka, kandydata na prezydenta Chełma.

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup 0 3

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry 8 1

Obrażeniami ciała zakończyła się próba nauki sterowania paralotnią dla 46-letniego mieszkańca Lublina.

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 11 1

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 51 2

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 71 26

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!