Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2008 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Motocykliści pędzą po śmierć

0 28 A A

Prokuratura dotarła do świadka wypadku w Skokowie, w którym zginęli dwaj motocykliści. To milowy krok do ustalenia, kto ponosi winę za tragedię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna jechał przed samochodem, który zderzył się z kawasaki. - Minął się z motocyklem i widział, jak doszło do zderzenia - mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.

Świadek zawiadomił pogotowie. Gdy przyjechała policja nie było go już na miejscu wypadku. Jego personalia zostały ustalone na podstawie połączeń telefonicznych. Co powiedział - tego prokuratura nie chce jeszcze ujawnić.

Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Motocykl, którym jechał 22-letni Krystian P. i 26-letni Marcin K. zderzył się z BMW, prowadzonym przez pijanego kierowcę. 19-letni Adam K. z Opola Lubelskiego trafił do szpitala.

Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja zwłok ofiar wypadku. Jej wyniki, oględziny miejsca tragedii i pojazdów oraz zeznania świadka trafią teraz do biegłego z zakresu ruchu drogowego. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kto spowodował wypadek.

Prokuratura ustala też, kto prowadził motocykl. Pojazd należał do Krystiana P., ale nie wiadomo, czy to on prowadził. Śledczy będą przesłuchiwać świadków, którzy widzieli mężczyzn ruszających motocyklem w trasę. Badanie wykaże, czy byli trzeźwi.

Liczba wypadków, w których uczestniczą motocykliści, drastycznie rośnie. W tym roku na lubelskich drogach doszło już do 62 takich zdarzeń. A przez cały ubiegły rok do 92. W tegorocznych zginęło już 9 osób.

- Osiem z nich to motocykliści bądź ich pasażerowie - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Podobne proporcje były w ubiegłym roku. Na osiem ofiar śmiertelnych, siedem to motocykliści bądź ich pasażerowie. Ze statystyk wynika, że motocykliści są winni w nieco ponad połowie wypadków, w których biorą udział - spowodowali 33 wypadki z 62 w tym roku i 56 z 92 w ubiegłym roku. Motocykliści najczęściej doprowadzali do tragedii, bo jechali za szybko, kierowcy samochodów - wymuszali pierwszeństwo.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kolega~ / 20 sierpnia 2009 o 08:50
0
magda napisał:
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko



KASA - to sie dzis tylko liczy i znajomości
Avatar
~rodzina~ / 10 stycznia 2009 o 09:41
0
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewinny spoczywaj w pokoju.Teraz gdy dużo się wyjaśnilo i pewnie jeszcze więcej się wyjaśni czekamy na sprawiedliwość.Rodzina.
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewin... rozwiń
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 19:23
0
chodzi na wolnosci a dwoje mlodych chlopakow niezyje co to za sprawiedliwosc na tym swicie
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 18:38
0
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko
Avatar
dks / 1 sierpnia 2008 o 20:26
0
NO WŁAŚNIE JAK Z TĄ SPRAWĄ NA SKOKOWIE??
Avatar
abe / 1 sierpnia 2008 o 14:24
0
spokojny napisał:
A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?


czarny. ale to nie był szcigacz.. chyba turystyk..


a ta sprawa z tym wypadkiem na skokowie to kiedy sie wyjasni?? wiecie już coś???????
Avatar
spokojny / 31 lipca 2008 o 21:27
0
Gość napisał:
tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija

A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?
Avatar
Gość / 28 lipca 2008 o 10:57
0
1CA2EE napisał:
Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija rozwiń
Avatar
1CA2EE / 27 lipca 2008 o 20:30
0
niesia napisał:
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo rozwiń
Avatar
niesia / 25 lipca 2008 o 00:07
0
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .
Avatar
~kolega~ / 20 sierpnia 2009 o 08:50
0
magda napisał:
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko



KASA - to sie dzis tylko liczy i znajomości
Avatar
~rodzina~ / 10 stycznia 2009 o 09:41
0
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewinny spoczywaj w pokoju.Teraz gdy dużo się wyjaśnilo i pewnie jeszcze więcej się wyjaśni czekamy na sprawiedliwość.Rodzina.
Do wiadomości tych, któży uważali Krystiana za sprawcę wypadku w skokowie to biegły stwierdził, że to nie motocykl a BMW przekroczył oś jezdni, motocykl jechał cały czas swoją prawą stroną a BMW nie wiedzieć czemu jechał po lewej stronie i to on uderzył w motocykl, ponadto motocykl miał przed wypadkiem prędkość ok. 80 km/h a nie 200 jak niektórzy sądzili, biegły w swojej opini wskazał na winę Artur S.Mamy nadzieję, że odpowie on także za nie udzielenie pomocy i odjechanie(ucieczkę ) z miejsca wypadku. Krystian wiedzieliśmy,że jesteś niewin... rozwiń
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 19:23
0
chodzi na wolnosci a dwoje mlodych chlopakow niezyje co to za sprawiedliwosc na tym swicie
Avatar
magda / 24 sierpnia 2008 o 18:38
0
prokuratura zostala przekupiona a krew podstawiona pieniadze robia wszystko
Avatar
dks / 1 sierpnia 2008 o 20:26
0
NO WŁAŚNIE JAK Z TĄ SPRAWĄ NA SKOKOWIE??
Avatar
abe / 1 sierpnia 2008 o 14:24
0
spokojny napisał:
A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?


czarny. ale to nie był szcigacz.. chyba turystyk..


a ta sprawa z tym wypadkiem na skokowie to kiedy sie wyjasni?? wiecie już coś???????
Avatar
spokojny / 31 lipca 2008 o 21:27
0
Gość napisał:
tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija

A jakiego koloru był ten motocykl może wiesz?
Pozdrawiam?
Avatar
Gość / 28 lipca 2008 o 10:57
0
1CA2EE napisał:
Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija



tu masz kolejnego

[url="http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-58895.html"]http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-58895.html[/url]

prawo jazdy na takie motocykle powinni dawać ludziom którzy przejdą jakieś rygorystyczne badania i testy psychologiczne a nie dzieciakom 18 lat i się zabija rozwiń
Avatar
1CA2EE / 27 lipca 2008 o 20:30
0
niesia napisał:
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo


Panowie i Panie motocyklistki, jeszcze sprawa z wypadkiem w skokowie nie ucichla, a 10 minut temu mijałem przed Karczmiskami kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Kolejny motocyklista nie wróci dzisiaj do domu. W chwili kiedy mijałem rozwalony motocykl, poszkodowanego/poszkodowanych??? zabierał śmigłowiec. Jutro bedzie pewnie więcej wiadomo rozwiń
Avatar
niesia / 25 lipca 2008 o 00:07
0
to prawdziwa tragedia chłopcy nie zasłużyli na to powinni dalej cieszyć się życiem. Krystian podobno miał urodziny. nigdy go nie zapomnę. wspaniały człowiek niech żałuje ten kto go nie znał. zawsze będziesz żył w pamięci swojej kuzynki .
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 140 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 29 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.