Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 kwietnia 2015 r.
7:45

Można grillować w piątek 1 maja. Biskupi pozwolili

Autor: Zdjęcie autora dd
142 33 A A

W piątek, 1 maja, katolicy z czystym sumieniem będą mogli jeść mięso. Tak postanowili polscy biskupi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przyczyną dyspensy, jaką dał wiernym polski Kościół Katolicki, jest zmiana daty obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zgodnie z prawem kanonicznym wstrzemięźliwość od spożywania niektórych pokarmów (np. mięsa) należy zachować w każdy piątek w roku, z wyjątkiem tych dni, w których odbywa się jakaś uroczystość.

Na 368. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski duchowni postanowili, że tym roku święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbędzie się w sobotę, a całe obchody rozpoczną się w nieszpory dnia poprzedniego, czyli w piątek.

Jednocześnie przypominamy, że jeśli ktoś planuje zrobić grilla w weekend majowy powinien zrobić zakupy z wyprzedzeniem. 1 i 3 maja większe markety będą zamknięte.
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 30 kwietnia 2015 o 21:24
0

Post w piątek? - świetna bajeczka wymyślona "przed laty" przez księżulków... Po to macie pościć w piątki, aby móc więcej zaoszczędzić i by móc tym więcej w niedzielę "na tacę" zanieść...

Avatar
abu zubaydah / 30 kwietnia 2015 o 20:48
0

Oooo.. dzięki wam przewielebni, za takie oblicze Wasze w  łaskawości swej niezmiernej,a już myslałem ,czy nie palić grilla nocą ,bo wtedy ,jak wiadomo Allach nie widzi,ale śmiałą decyzjumą z epidyaskopata ten straszny grzech przewinienia w postaci spożycia zwierzecego białka bedzie tym razem nam grzesznikom oddalony

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 19:30
0

"W Bujnach ksiądz przeganiał szatana"

- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.

Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…

Cały wywiad z ks Cieleckim znajdziecie w necie
Pozdrawiam

co on PEDO?

le="font-size:18px;">co on PEDO?

rozwiń
Avatar
gabi / 30 kwietnia 2015 o 18:27
0

Biskupi mogą decydować o tym co kładą na swój talerz. Wara im od talerzy innych. Wara im od metody in vitro, a nawet sypialni społeczństwa. Pilnujcie zawartości swoich spodni, bo jak na razie największy odsetek pedofili chodzi w sutannach. Żeby wydawać nakazy, zakazy  i pouczenia, trzeba samemu byc krystalicznie czystym. A zatem pilnujcie swoich talerzy i odczepcie się od talerzy pozostałych ludzi.

Avatar
Maxellus Łoles / 30 kwietnia 2015 o 17:59
0

A ja wykładam  ch... na nich i jem mięso w każdy dzień a w piątem zjadam jejgo podwójne ilości. Najbardziej soczysty ch... im w odbyty albo nie bo omni to lubią. Po prostu buda

Avatar
Butelka / 30 kwietnia 2015 o 17:04
0

A mi to mogą co najwyżej naskoczyć... podskoczyć i w...  Spaśluchy i bezyluby jedne.

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 16:55
0

także napiszcie, czy byliście bezpośrednimi (nie plotki) świadkami żarcia mięcha w piątek przez biskupów, księży, zakonnice, zakonników.Bo w końcu się okaże, że ci dole głodują a góra żre mięcho.

Avatar
Marek / 30 kwietnia 2015 o 16:51
0

To dobrze, że jestem ateistą i nie muszę pytać o pozwolenie.

Ale mimo wszystko ładnie z ich strony, że pozwolili.

Avatar
marila / 30 kwietnia 2015 o 16:07
0

jak ktoś może mi czegoś zabronić?

a może biskupi będą na orgii?

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 13:55
0

To za tydzien juz nie wolno?

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 30 kwietnia 2015 o 21:24
0

Post w piątek? - świetna bajeczka wymyślona "przed laty" przez księżulków... Po to macie pościć w piątki, aby móc więcej zaoszczędzić i by móc tym więcej w niedzielę "na tacę" zanieść...

Avatar
abu zubaydah / 30 kwietnia 2015 o 20:48
0

Oooo.. dzięki wam przewielebni, za takie oblicze Wasze w  łaskawości swej niezmiernej,a już myslałem ,czy nie palić grilla nocą ,bo wtedy ,jak wiadomo Allach nie widzi,ale śmiałą decyzjumą z epidyaskopata ten straszny grzech przewinienia w postaci spożycia zwierzecego białka bedzie tym razem nam grzesznikom oddalony

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 19:30
0

"W Bujnach ksiądz przeganiał szatana"

- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.

Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…

Cały wywiad z ks Cieleckim znajdziecie w necie
Pozdrawiam

co on PEDO?

le="font-size:18px;">co on PEDO?

rozwiń
Avatar
gabi / 30 kwietnia 2015 o 18:27
0

Biskupi mogą decydować o tym co kładą na swój talerz. Wara im od talerzy innych. Wara im od metody in vitro, a nawet sypialni społeczństwa. Pilnujcie zawartości swoich spodni, bo jak na razie największy odsetek pedofili chodzi w sutannach. Żeby wydawać nakazy, zakazy  i pouczenia, trzeba samemu byc krystalicznie czystym. A zatem pilnujcie swoich talerzy i odczepcie się od talerzy pozostałych ludzi.

Avatar
Maxellus Łoles / 30 kwietnia 2015 o 17:59
0

A ja wykładam  ch... na nich i jem mięso w każdy dzień a w piątem zjadam jejgo podwójne ilości. Najbardziej soczysty ch... im w odbyty albo nie bo omni to lubią. Po prostu buda

Avatar
Butelka / 30 kwietnia 2015 o 17:04
0

A mi to mogą co najwyżej naskoczyć... podskoczyć i w...  Spaśluchy i bezyluby jedne.

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 16:55
0

także napiszcie, czy byliście bezpośrednimi (nie plotki) świadkami żarcia mięcha w piątek przez biskupów, księży, zakonnice, zakonników.Bo w końcu się okaże, że ci dole głodują a góra żre mięcho.

Avatar
Marek / 30 kwietnia 2015 o 16:51
0

To dobrze, że jestem ateistą i nie muszę pytać o pozwolenie.

Ale mimo wszystko ładnie z ich strony, że pozwolili.

Avatar
marila / 30 kwietnia 2015 o 16:07
0

jak ktoś może mi czegoś zabronić?

a może biskupi będą na orgii?

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 13:55
0

To za tydzien juz nie wolno?

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 19 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 17 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 10 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 29 14

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 19 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!