Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 stycznia 2008 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Na miętusy z Opola poczekamy

0 7 A A

Mieszkańcy Opola Lubelskiego są rozczarowani. Cukierki miały być produkowane już od grudnia,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
miały być też nowe miejsca pracy.

- Specjaliści, którzy mieli nadzorować nową linię strajkują - rozkłada ręce rzecznik Krajowej Spółki Cukrowej.

Krajowa Spółka Cukrowa obiecała, że w ciągu roku uruchomi w Opolu Lubelskim oddział fabryki cukierków "Pszczółka”. Miała to być rekompensata dla miasta za utracone miejsca pracy w cukrowni. W nową linię do produkcji karmelków KSC zainwestowała 9,5 mln zł. W listopadzie 2007 r. przeprowadzono próbne testy produkcyjne - wypadły dobrze.

W grudniu miała ruszyć produkcja słodyczy. Ale dotąd nie ruszyła. Otwarcie fabryki zaplanowano na 19 grudnia. - Uniemożliwia to akcja protestacyjna w Cukrowni "Lublin” - tłumaczy rzecznik KSC Łukasz Wróblewski. - Uruchomienie nowej linii w Opolu mieli bowiem nadzorować specjaliści z lubelskiej "Pszczółki”, którzy z racji strajku pozostają na terenie swojego zakładu.

W Opolu załamują ręce. - Fatalnie! Z jednej strony rozbudzono nadzieje wielu ludzi, którzy liczyli na pracę i teraz są bardzo rozżaleni - ubolewa Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.

- To jest niepokojąca wiadomość dla całego powiatu. Ludzie liczyli na pracę, szczególnie ci, którzy pracowali w naszej cukrowni przed wygaszeniem produkcji. Poza tym działalność fabryki wpłynęłaby na rozwój naszego powiatu. A prawda, jest taka, że oprócz budowy więzienia, jest to tutaj jedyna realizowana duża inwestycja - mówi Janusz Gąsior, wicestarosta opolski.

A ci, którzy mają tu pracować, machają ręką z rezygnacją. - Żebym był młodszy, to nie siedziałbym tu 5 minut- mówi pan Andrzej. - Już dawno siedziałbym gdzieś w Anglii.

A to, czy "Pszczółka” ruszy, zależy już od tego, kiedy się skończy strajk w lubelskiej cukrowni. A na to na razie się nie zanosi...

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik OSM / 24 stycznia 2008 o 10:28
0
opolak1 napisał:
A ilu tych pracownikow z bylej cukrowni pozostalo w firmie?
Garstka nieudacznikow, ktorzy nawet z produkcja cukierkow nie potrafia sobie poradzic.

Jak jesteś taki mądry to idź i zajmij się produkcją cukierków a nie obrażaj ludzi którzy swoją młodość mają jż za sobą a na głowie rodziny. Teraz jedynie w Urzędzie można jeszcze w miarę prosto awansować i zbijać kasę. ..............Jak ktoś zna jeszcze inne metody aby otrzymać awans i podwyżkę to niech pisze, może też skorzystam.

Jak jesteś taki mądry to idź i zajmij się produkcją cukierków a nie obrażaj ludzi którzy swoją młodość mają jż za sobą a na głowie rodziny. Teraz jedynie w Urzędzie można jeszcze w miarę prosto awansować i zbijać kasę. ..............Jak ktoś zna jeszcze inne metody aby otrzymać awans i podwyżkę to niech pisze, może też skorzystam. rozwiń
Avatar
opolak1 / 23 stycznia 2008 o 13:14
0
A ilu tych pracownikow z bylej cukrowni pozostalo w firmie?
Garstka nieudacznikow, ktorzy nawet z produkcja cukierkow nie potrafia sobie poradzic.
Avatar
pracownik / 21 stycznia 2008 o 21:54
0
a napisał:
Gąsiorek daj sobie spokój bo nikt nie chce cię znać .Załatwiłeś sobie i tylko sobie posadkę to siedż cicho. Mam nadzieję że twój pryncypał cię nie wykopie bo brachu do łopaty to ty się nie nadojesz, chyba że do koni!!!!!!

Jaki Gąsiorek, spójrz na styl i liczbę błędów to szybko się zorientujesz że to pisał ktoś z Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji Urzędu - to jest jedyny wydział w którym jest tak wysoka koncentracja geniuszy pióra.

Jaki Gąsiorek, spójrz na styl i liczbę błędów to szybko się zorientujesz że to pisał ktoś z Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji Urzędu - to jest jedyny wydział w którym jest tak wysoka koncentracja geniuszy pióra. rozwiń
Avatar
a / 21 stycznia 2008 o 21:29
0
Gąsiorek daj sobie spokój bo nikt nie chce cię znać .Załatwiłeś sobie i tylko sobie posadkę to siedż cicho. Mam nadzieję że twój pryncypał cię nie wykopie bo brachu do łopaty to ty się nie nadojesz, chyba że do koni!!!!!!
Avatar
opolak / 21 stycznia 2008 o 20:47
0
Burmistrz Opola nie słucha muzyki za 10 tyś to obrzydliew kłomstwo. Dziwię się ludziom, ktorzy tak twierdzą, ponieważ nasz burmistrz za 8000 zł obmyśla jak zatrudnic kolejną osobę ze swojej czerwonej ekipy. Panie Darku za 3 lata wybory rodzina, nowi pracoenicy oraz ludzie przekupieni mogą nie wystarczyć. Tracąc popularność należy pomyśleć o następcy pańskie 2000 głosów to powód do zastanowienia.A tak w ogóle kiedy coś się zacznie zmieniać w naszym mieście tyle Pan naobiecywał i jakoś nic z tych obietnic Panu nie wychodzi. Pan z PO " platwósy" u władzy więc do dzieła.Bo jak oni polegną a napewno polegną to Pam też. By żyło się lepipjej wszystkim - a nie tylko Panu.
Burmistrz Opola nie słucha muzyki za 10 tyś to obrzydliew kłomstwo. Dziwię się ludziom, ktorzy tak twierdzą, ponieważ nasz burmistrz za 8000 zł obmyśla jak zatrudnic kolejną osobę ze swojej czerwonej ekipy. Panie Darku za 3 lata wybory rodzina, nowi pracoenicy oraz ludzie przekupieni mogą nie wystarczyć. Tracąc popularność należy pomyśleć o następcy pańskie 2000 głosów to powód do zastanowienia.A tak w ogóle kiedy coś się zacznie zmieniać w naszym mieście tyle Pan naobiecywał i jakoś nic z tych obietnic Panu nie wychodzi. Pan z PO " pl... rozwiń
Avatar
7 / 18 stycznia 2008 o 16:14
0
Jak burmistrz Wróbel tak ubolewa to niech sam idzie robić cukierki za 500 zł a nie siedzi w gminie i słucha muzyki za 10 tysięcy miesięcznie oficialnej płacy
Avatar
marian / 17 stycznia 2008 o 06:16
0
Ludkowie na tym zdjeciu wygladaja malo apetycznie .
lata 50zeszlego stulecia .
O to Polska wlasnie!!!
Avatar
pracownik OSM / 24 stycznia 2008 o 10:28
0
opolak1 napisał:
A ilu tych pracownikow z bylej cukrowni pozostalo w firmie?
Garstka nieudacznikow, ktorzy nawet z produkcja cukierkow nie potrafia sobie poradzic.

Jak jesteś taki mądry to idź i zajmij się produkcją cukierków a nie obrażaj ludzi którzy swoją młodość mają jż za sobą a na głowie rodziny. Teraz jedynie w Urzędzie można jeszcze w miarę prosto awansować i zbijać kasę. ..............Jak ktoś zna jeszcze inne metody aby otrzymać awans i podwyżkę to niech pisze, może też skorzystam.

Jak jesteś taki mądry to idź i zajmij się produkcją cukierków a nie obrażaj ludzi którzy swoją młodość mają jż za sobą a na głowie rodziny. Teraz jedynie w Urzędzie można jeszcze w miarę prosto awansować i zbijać kasę. ..............Jak ktoś zna jeszcze inne metody aby otrzymać awans i podwyżkę to niech pisze, może też skorzystam. rozwiń
Avatar
opolak1 / 23 stycznia 2008 o 13:14
0
A ilu tych pracownikow z bylej cukrowni pozostalo w firmie?
Garstka nieudacznikow, ktorzy nawet z produkcja cukierkow nie potrafia sobie poradzic.
Avatar
pracownik / 21 stycznia 2008 o 21:54
0
a napisał:
Gąsiorek daj sobie spokój bo nikt nie chce cię znać .Załatwiłeś sobie i tylko sobie posadkę to siedż cicho. Mam nadzieję że twój pryncypał cię nie wykopie bo brachu do łopaty to ty się nie nadojesz, chyba że do koni!!!!!!

Jaki Gąsiorek, spójrz na styl i liczbę błędów to szybko się zorientujesz że to pisał ktoś z Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji Urzędu - to jest jedyny wydział w którym jest tak wysoka koncentracja geniuszy pióra.

Jaki Gąsiorek, spójrz na styl i liczbę błędów to szybko się zorientujesz że to pisał ktoś z Wydziału Integracji Europejskiej i Promocji Urzędu - to jest jedyny wydział w którym jest tak wysoka koncentracja geniuszy pióra. rozwiń
Avatar
a / 21 stycznia 2008 o 21:29
0
Gąsiorek daj sobie spokój bo nikt nie chce cię znać .Załatwiłeś sobie i tylko sobie posadkę to siedż cicho. Mam nadzieję że twój pryncypał cię nie wykopie bo brachu do łopaty to ty się nie nadojesz, chyba że do koni!!!!!!
Avatar
opolak / 21 stycznia 2008 o 20:47
0
Burmistrz Opola nie słucha muzyki za 10 tyś to obrzydliew kłomstwo. Dziwię się ludziom, ktorzy tak twierdzą, ponieważ nasz burmistrz za 8000 zł obmyśla jak zatrudnic kolejną osobę ze swojej czerwonej ekipy. Panie Darku za 3 lata wybory rodzina, nowi pracoenicy oraz ludzie przekupieni mogą nie wystarczyć. Tracąc popularność należy pomyśleć o następcy pańskie 2000 głosów to powód do zastanowienia.A tak w ogóle kiedy coś się zacznie zmieniać w naszym mieście tyle Pan naobiecywał i jakoś nic z tych obietnic Panu nie wychodzi. Pan z PO " platwósy" u władzy więc do dzieła.Bo jak oni polegną a napewno polegną to Pam też. By żyło się lepipjej wszystkim - a nie tylko Panu.
Burmistrz Opola nie słucha muzyki za 10 tyś to obrzydliew kłomstwo. Dziwię się ludziom, ktorzy tak twierdzą, ponieważ nasz burmistrz za 8000 zł obmyśla jak zatrudnic kolejną osobę ze swojej czerwonej ekipy. Panie Darku za 3 lata wybory rodzina, nowi pracoenicy oraz ludzie przekupieni mogą nie wystarczyć. Tracąc popularność należy pomyśleć o następcy pańskie 2000 głosów to powód do zastanowienia.A tak w ogóle kiedy coś się zacznie zmieniać w naszym mieście tyle Pan naobiecywał i jakoś nic z tych obietnic Panu nie wychodzi. Pan z PO " pl... rozwiń
Avatar
7 / 18 stycznia 2008 o 16:14
0
Jak burmistrz Wróbel tak ubolewa to niech sam idzie robić cukierki za 500 zł a nie siedzi w gminie i słucha muzyki za 10 tysięcy miesięcznie oficialnej płacy
Avatar
marian / 17 stycznia 2008 o 06:16
0
Ludkowie na tym zdjeciu wygladaja malo apetycznie .
lata 50zeszlego stulecia .
O to Polska wlasnie!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 0 0

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 2 1

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 12 3

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 1

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 19

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 6 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 13 27

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 3

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 279 9

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 58 5

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!