Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2008 r.
18:09
Edytuj ten wpis

Nauczycielskie "nie” dla prasy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Dziennikarze zostali wyproszeni z wczorajszego spotkania przedstawicieli łęczyńskich szkół z burmistrzem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
i szefem Komisji Oświaty Rady Miejskiej. Nauczyciele nie chcieli, by informacje z zebrania dotarły do mieszkańców Łęcznej za pośrednictwem mediów.

Na wczorajsze zebranie Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, zaprosił przedstawicieli szkół, aby omówić założenia reformy szkolnictwa w mieście i gminie (o projekcie już kilkakrotnie pisaliśmy). Sprawą od kilkunastu dni żyje całe miasto.

Już na początku zebrania Jacek Kłoda, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce, postawił wniosek, aby spotkanie było zamknięte dla mediów. - Nie chcę, aby w naszych obradach uczestniczyła prasa, bo źle się czuję w obecności mediów - mówił Jacek Kłoda.

- Źle się stanie, jak rady pedagogiczne naszych szkół dowiedzą się treści obrad z mediów, a nie od nas. To są negocjacje, a nie otwarte zebranie - wtórowała mu Krystyna Socha, nauczycielka z Łęcznej.

Marek Strycharczuk, wybrany jednomyślnie na przewodniczącego zespołu negocjacyjnego, poddał wniosek Jacka Kłody pod głosowanie.

- Nie bardzo rozumiem powodów tego głosowania. Kilkanaście dni temu media nikomu nie przeszkadzały, gdy rodzice składali petycję w sprawie reformy szkolnictwa na ręce burmistrza. Czyżby teraz było coś do ukrycia? - pytał Tadeusz Białek, przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta.

Mimo to wszyscy obecni nauczyciele byli za wyproszeniem przedstawicieli mediów z sali obrad, zamykając mieszkańcom Łęcznej dostęp do informacji.

Burmistrz Teodor Kosiarski nie chciał komentować spotkania z przedstawicielami szkół. Jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nauczyciele byli nieprzygotowani do dyskusji o reformie.

- Rozmowy były konstruktywne. Myślę, że jako zespół wypracujemy wspólne stanowisko, biorąc dobre rozwiązania z projektu burmistrza i Komisji Oświaty. Na pewno nie ma zgody na łączenie szkół gimnazjalnych i podstawowych - uważa z kolei Marek Strycharczuk, przewodniczący zespołu negocjacyjnego.

Następne zebranie w najbliższy wtorek o 15.30 w siedzibie Rady Miasta Łęczna.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic 2 / 18 lutego 2008 o 11:41
0
RODZIC masz rację!!!
Przypomnę tylko,że DZiennik Wschodni to Sztandar Ludu więc "pisali'' i "piszą".
Nie pozdrawiam redaktora Standaru Ludu.
Avatar
Otworz ozy kobieto / 17 lutego 2008 o 13:24
0
rodzic napisał:
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal...


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal... rozwiń
Avatar
rodzic / 17 lutego 2008 o 13:11
0
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jak... rozwiń
Avatar
Nikoś / 17 lutego 2008 o 12:11
0
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik jeszcze niech zrozumie , jak było spotkanie w szkole z mieszkańcami i nauczycielami to nikt z prasy nie raczył przyjechać. Ale na kameralne spotkanie u burmistrza dziennik przyjechał ...
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik... rozwiń
Avatar
ktoś z Łęcznej / 16 lutego 2008 o 17:13
0
Szanowna Redakcjo Dziennika wschodniego. nie pozwolili wam uczestniczyć w zebraniu za sprawą tego na zdjęcu a wy go jeszcze promujecie.
[color="#800080"]Usuńcie to zdjęcie bo nie każdy chce widzieć tego gościa w gazecie.[/color]
Avatar
Darunio8 / 16 lutego 2008 o 16:40
0
Byłem na przedostatnim spotkaniu ,i 90% czasu przy mownicy to zajmowały panie z nzz solidarność czyli pani Stec i NZNP a teraz się okazuje że oni wypraszają media .TO widocznie wszyscy kręcą i mają swój interes tylko nie słuch się rodziców ,gdzie moja córka w gimnazjum kończy zajecia ok.17,30 a powinna najpóżniej 15
Avatar
123 / 16 lutego 2008 o 15:52
0
W ciągu jednego dnia nauczyciele dali popis na spotkaniu negocjacyjnym a potem na Młodzieżowej Radzie Miasta. Zajmijcie się nauczyciele w końcu edukacją swoją i młodzieży. Przestańcie psuć to miasto, przestańcie utrudniać innym podejmowanie decyzjii nie sterujcie młodzieżą.
Avatar
popieram reorganizację / 16 lutego 2008 o 15:20
0
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
Więcej szacunku i pokory bo będziecie traktowani tak jak wy traktujecie innych.
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
rozwiń
Avatar
rodzic 2 / 18 lutego 2008 o 11:41
0
RODZIC masz rację!!!
Przypomnę tylko,że DZiennik Wschodni to Sztandar Ludu więc "pisali'' i "piszą".
Nie pozdrawiam redaktora Standaru Ludu.
Avatar
Otworz ozy kobieto / 17 lutego 2008 o 13:24
0
rodzic napisał:
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal...


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal... rozwiń
Avatar
rodzic / 17 lutego 2008 o 13:11
0
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jak... rozwiń
Avatar
Nikoś / 17 lutego 2008 o 12:11
0
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik jeszcze niech zrozumie , jak było spotkanie w szkole z mieszkańcami i nauczycielami to nikt z prasy nie raczył przyjechać. Ale na kameralne spotkanie u burmistrza dziennik przyjechał ...
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik... rozwiń
Avatar
ktoś z Łęcznej / 16 lutego 2008 o 17:13
0
Szanowna Redakcjo Dziennika wschodniego. nie pozwolili wam uczestniczyć w zebraniu za sprawą tego na zdjęcu a wy go jeszcze promujecie.
[color="#800080"]Usuńcie to zdjęcie bo nie każdy chce widzieć tego gościa w gazecie.[/color]
Avatar
Darunio8 / 16 lutego 2008 o 16:40
0
Byłem na przedostatnim spotkaniu ,i 90% czasu przy mownicy to zajmowały panie z nzz solidarność czyli pani Stec i NZNP a teraz się okazuje że oni wypraszają media .TO widocznie wszyscy kręcą i mają swój interes tylko nie słuch się rodziców ,gdzie moja córka w gimnazjum kończy zajecia ok.17,30 a powinna najpóżniej 15
Avatar
123 / 16 lutego 2008 o 15:52
0
W ciągu jednego dnia nauczyciele dali popis na spotkaniu negocjacyjnym a potem na Młodzieżowej Radzie Miasta. Zajmijcie się nauczyciele w końcu edukacją swoją i młodzieży. Przestańcie psuć to miasto, przestańcie utrudniać innym podejmowanie decyzjii nie sterujcie młodzieżą.
Avatar
popieram reorganizację / 16 lutego 2008 o 15:20
0
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
Więcej szacunku i pokory bo będziecie traktowani tak jak wy traktujecie innych.
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
rozwiń