Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2008 r.
18:09
Edytuj ten wpis

Nauczycielskie "nie” dla prasy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Dziennikarze zostali wyproszeni z wczorajszego spotkania przedstawicieli łęczyńskich szkół z burmistrzem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
i szefem Komisji Oświaty Rady Miejskiej. Nauczyciele nie chcieli, by informacje z zebrania dotarły do mieszkańców Łęcznej za pośrednictwem mediów.

Na wczorajsze zebranie Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, zaprosił przedstawicieli szkół, aby omówić założenia reformy szkolnictwa w mieście i gminie (o projekcie już kilkakrotnie pisaliśmy). Sprawą od kilkunastu dni żyje całe miasto.

Już na początku zebrania Jacek Kłoda, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce, postawił wniosek, aby spotkanie było zamknięte dla mediów. - Nie chcę, aby w naszych obradach uczestniczyła prasa, bo źle się czuję w obecności mediów - mówił Jacek Kłoda.

- Źle się stanie, jak rady pedagogiczne naszych szkół dowiedzą się treści obrad z mediów, a nie od nas. To są negocjacje, a nie otwarte zebranie - wtórowała mu Krystyna Socha, nauczycielka z Łęcznej.

Marek Strycharczuk, wybrany jednomyślnie na przewodniczącego zespołu negocjacyjnego, poddał wniosek Jacka Kłody pod głosowanie.

- Nie bardzo rozumiem powodów tego głosowania. Kilkanaście dni temu media nikomu nie przeszkadzały, gdy rodzice składali petycję w sprawie reformy szkolnictwa na ręce burmistrza. Czyżby teraz było coś do ukrycia? - pytał Tadeusz Białek, przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta.

Mimo to wszyscy obecni nauczyciele byli za wyproszeniem przedstawicieli mediów z sali obrad, zamykając mieszkańcom Łęcznej dostęp do informacji.

Burmistrz Teodor Kosiarski nie chciał komentować spotkania z przedstawicielami szkół. Jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nauczyciele byli nieprzygotowani do dyskusji o reformie.

- Rozmowy były konstruktywne. Myślę, że jako zespół wypracujemy wspólne stanowisko, biorąc dobre rozwiązania z projektu burmistrza i Komisji Oświaty. Na pewno nie ma zgody na łączenie szkół gimnazjalnych i podstawowych - uważa z kolei Marek Strycharczuk, przewodniczący zespołu negocjacyjnego.

Następne zebranie w najbliższy wtorek o 15.30 w siedzibie Rady Miasta Łęczna.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic 2 / 18 lutego 2008 o 11:41
0
RODZIC masz rację!!!
Przypomnę tylko,że DZiennik Wschodni to Sztandar Ludu więc "pisali'' i "piszą".
Nie pozdrawiam redaktora Standaru Ludu.
Avatar
Otworz ozy kobieto / 17 lutego 2008 o 13:24
0
rodzic napisał:
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal...


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal... rozwiń
Avatar
rodzic / 17 lutego 2008 o 13:11
0
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jak... rozwiń
Avatar
Nikoś / 17 lutego 2008 o 12:11
0
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik jeszcze niech zrozumie , jak było spotkanie w szkole z mieszkańcami i nauczycielami to nikt z prasy nie raczył przyjechać. Ale na kameralne spotkanie u burmistrza dziennik przyjechał ...
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik... rozwiń
Avatar
ktoś z Łęcznej / 16 lutego 2008 o 17:13
0
Szanowna Redakcjo Dziennika wschodniego. nie pozwolili wam uczestniczyć w zebraniu za sprawą tego na zdjęcu a wy go jeszcze promujecie.
[color="#800080"]Usuńcie to zdjęcie bo nie każdy chce widzieć tego gościa w gazecie.[/color]
Avatar
Darunio8 / 16 lutego 2008 o 16:40
0
Byłem na przedostatnim spotkaniu ,i 90% czasu przy mownicy to zajmowały panie z nzz solidarność czyli pani Stec i NZNP a teraz się okazuje że oni wypraszają media .TO widocznie wszyscy kręcą i mają swój interes tylko nie słuch się rodziców ,gdzie moja córka w gimnazjum kończy zajecia ok.17,30 a powinna najpóżniej 15
Avatar
123 / 16 lutego 2008 o 15:52
0
W ciągu jednego dnia nauczyciele dali popis na spotkaniu negocjacyjnym a potem na Młodzieżowej Radzie Miasta. Zajmijcie się nauczyciele w końcu edukacją swoją i młodzieży. Przestańcie psuć to miasto, przestańcie utrudniać innym podejmowanie decyzjii nie sterujcie młodzieżą.
Avatar
popieram reorganizację / 16 lutego 2008 o 15:20
0
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
Więcej szacunku i pokory bo będziecie traktowani tak jak wy traktujecie innych.
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
rozwiń
Avatar
rodzic 2 / 18 lutego 2008 o 11:41
0
RODZIC masz rację!!!
Przypomnę tylko,że DZiennik Wschodni to Sztandar Ludu więc "pisali'' i "piszą".
Nie pozdrawiam redaktora Standaru Ludu.
Avatar
Otworz ozy kobieto / 17 lutego 2008 o 13:24
0
rodzic napisał:
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal...


Otworz oczy kobieto. Nauczyciele zrobili wam juz pranie mozgu. Patrzycie na cala sprawe przez pryzmat wciskanej ciemnoty przez pani Wiesi Stec.
Nieprzekonani do zmian, bez agrumentow. Po prostu zal...

Ty przejdz sie po ludziach w lecznej, zobaczysz jak wielu z nich wolaloby inne dudynki niz szkol i kosciolow widziec w lecznej.

Nabijacie tylko swoimi durnymi wyspapieniami punkty Strycharczukowi. Zal... rozwiń
Avatar
rodzic / 17 lutego 2008 o 13:11
0
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jako spłeczeństwo jesteśmy zupełnie ignorowani przez łęczyńską władzę i czas na zmiany, ale w Urzędzie Miasta. wystarczy już rządów ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia, a dzieci przesuwają pomiędzy szkołami, jak worki z ziemniakami. Pozdrowienia dla bardzo "rzetelnych" redaktorów Dziennika Wschodniego.
akurat mialam przyjemnośc uczestniczyc w obradach jako rodzic; panowie redaktorzy rozminęli sie z prawdą,że byli tylko nauczyciele; to w jaki sposób piszecie o sprawie, o której nie mają pojęcia świadczy tylko za tym, że nie powinni w ogóle być obecni podczas jakichkolwiek obrad naszego zespołu i myślę, że sukcesywnie będą wypraszani. Nie byliśmy przygotowani, a w jaki sposób jest to możliwe, żeby w ciągu 1 dnia naprawić to, co pan burmistrz i pan przewodniczący opracowywali, jak twierdzą, 3 lata? ze spotkania wynika tylko jeden wniosek: jak... rozwiń
Avatar
Nikoś / 17 lutego 2008 o 12:11
0
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik jeszcze niech zrozumie , jak było spotkanie w szkole z mieszkańcami i nauczycielami to nikt z prasy nie raczył przyjechać. Ale na kameralne spotkanie u burmistrza dziennik przyjechał ...
I zaczyna się. Dziennik robi ludziom wodę z mózgu tylko ciekawe na czyje polecenie. No chyba, że to niewiedza dziennikarzy zmusza do pisania , aby zapchać czymś gazetę. W Łęcznej trwa walka o władzę. Prowadzą ją jawnie lub skrycie pewni ludzie. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach do czegokolwiek. Burmistrz szuka prowodyrów wśród nauczycieli , rodziców. Tak oni chcą dobra dla dzieci. Ale pewni ludzie zdobywają już punkty. Są np. jednogłośnie wybierani. Za komuny jak dużo krzyczałeś byłeś zaraz jakimś przewodniczącym. Dziennik... rozwiń
Avatar
ktoś z Łęcznej / 16 lutego 2008 o 17:13
0
Szanowna Redakcjo Dziennika wschodniego. nie pozwolili wam uczestniczyć w zebraniu za sprawą tego na zdjęcu a wy go jeszcze promujecie.
[color="#800080"]Usuńcie to zdjęcie bo nie każdy chce widzieć tego gościa w gazecie.[/color]
Avatar
Darunio8 / 16 lutego 2008 o 16:40
0
Byłem na przedostatnim spotkaniu ,i 90% czasu przy mownicy to zajmowały panie z nzz solidarność czyli pani Stec i NZNP a teraz się okazuje że oni wypraszają media .TO widocznie wszyscy kręcą i mają swój interes tylko nie słuch się rodziców ,gdzie moja córka w gimnazjum kończy zajecia ok.17,30 a powinna najpóżniej 15
Avatar
123 / 16 lutego 2008 o 15:52
0
W ciągu jednego dnia nauczyciele dali popis na spotkaniu negocjacyjnym a potem na Młodzieżowej Radzie Miasta. Zajmijcie się nauczyciele w końcu edukacją swoją i młodzieży. Przestańcie psuć to miasto, przestańcie utrudniać innym podejmowanie decyzjii nie sterujcie młodzieżą.
Avatar
popieram reorganizację / 16 lutego 2008 o 15:20
0
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
Więcej szacunku i pokory bo będziecie traktowani tak jak wy traktujecie innych.
[size=5]no to żeśta się popisali belfry..............[/size]
Ja teraz wiem [size=4]kto jest kto [/size]w Łęcznej, wszyscy wiedza !
[size=5]Wiemy kto boi się reorganizacji, kto chce trwać w skostniałym systemie, kto buntuje rodziców, młodzież........[/size]
[size=4]Ale nie wszyscy poddają się tej presji.
Jestem za reorganizacją podobnie jak wielu łęczynian..[/size]

Kto za niech się wpisuje.
[size=4][color="#FF0000"]Nauczyciele do nauczania młodzieży i.... siebie. [/color][/size]
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!