Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 maja 2008 r.
9:58
Edytuj ten wpis

Nie chcą kuratora z przeszłością

0 10 A A

Oświatowe związki zawodowe grzmią: kandydat z zarzutami nie może być kuratorem. Oburzeni są też nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek pisaliśmy, że Krzysztof Babisz - jedyny kandydat na kuratora - w 2000 r. usłyszał prokuratorski zarzut poświadczenia nieprawdy. Chodziło o rozliczenie delegacji, kiedy kierował wydziałem oświaty w Kraśniku. Bezprawnie pobrał wtedy z miejskiej kasy 1,3 tys. zł.

Sąd sprawę umorzył ze względu na "znikomą szkodliwość czynu”. Po nagłośnieniu afery Babisz pieniądze zwrócił. - Nie uważam, żeby to miało wpływ na moją kandydaturę - ucina Babisz, obecnie wicestarosta kraśnicki związany z PO.

Zareagowały oświatowe związki. - Taka postawa nie może być akceptowana - komentuje Celina Stasiak, prezes lubelskiego ZNP. - Osoba, która ma sprawować nadzór oświatowy, powinna być nieskazitelna - dodaje Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "Solidarności” Regionu Środkowowschodniego.

Stasiak i Misiuk zasiądą w komisji konkursowej, która w poniedziałek zajmie się wyborem kuratora. Oprócz nich będzie tam jeszcze 1 przedstawiciel związków,
3 przedstawicieli MEN (w rządzie PO-PSL), 3 przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego (kierowanego przez koalicję PO-PSL) i 2 przedstawicieli sejmiku.
- Zanosi się na powrót do starych, politycznych praktyk - tłumaczy Misiuk. - Patrząc
na skład komisji można przypuszczać, jaki będzie wynik głosowania.

Nauczyciele oficjalnie nie chcą się wypowiadać. - Jeśli kandydat zostanie wybrany, a wiele na to wskazuje, za krytykowanie go możemy mieć kłopoty - mówi dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Lublinie.

Miłosz Bednarczyk

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 18:59
0
co następny stołeczek pachnie panu B.Za Jego władania kraśnicką oświatą pozamykano w Kraśniku wiele przedszkoli i jedyny w tym mieście żłobek.
Avatar
obserwator / 18 maja 2008 o 16:19
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego [/b]skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Avatar
gumppek / 14 maja 2008 o 22:42
0
Jak mi się wydaje to sprawę pana Babisza, podobnie jak i innych lokai Wielmożnego, a także jego wrogów, sądził wówczas niejaki Wojciech Kręcisz. Doktor w zakładzie prawa konstytucyjnego UMCS. Prawdopodobnie dobry kolega radcy kraśnickiego magistratu dr Leńczuka. Obaj panowie na UMCS pomimo, że pracowali w innych zakładach, zajmowali sąsiednie pokoje. Obaj też prawdopodobnie, razem studiowali i w tym samym czasie robili i bronili doktoraty. Taka dziwna zbieżność okoliczności Trochę później w trochę zagadkowych okolicznościach pan Kręcisz opuścił kraśnicki Sąd. Niby miał przejść do innego Sądu bliżej miejsca zamieszkania. Wylądował zaś w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i jest tam do tej pory asesorem. Bez wątpienia stracił w tym przypadku kilka tysięcy złotych na uposażeniu i nie tylko. No i asesor to przecież nie sędzia. Ale i tu powstaje pole do dociekań, czy ta szybka ewakuacja z kraśnickiego Sądu była przypadkowa. Swoją drogą kraśnicki Sąd znany jest z mediów. Między innym tu sądziła Bożena Mazurek i tu była przewodniczącą Wydziału Pracy. Do chwili obecnej, od 12 lat, jest poszukiwana bezskutecznie listem gończym. Można to sprawdzić na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji. Hmm niektórzy powiadają, że pojawia się w Kraśniku od czasu do czasu. Z ustaleniem jej obecnego miejsca zamieszani też nie było by problemu gdyby wysłano międzynarodowy list gończy do innych krajów UE. Ale jakoś nikomu się tego zrobić nie chce. Był też sędzia, który systematycznie był pod wpływem, ................. pod wpływem siadał też za kółko. No i jak go kiedyś w końcu zatrzymano, to szybciutko odszedł z pracy w Sądzie. Znana jest też sprawa byłego prezesa Ryszarda K. i jego działanie powodujące, iż pewien osobnik nie trafił do więzienia przez wiele lat.
Jak mi się wydaje to sprawę pana Babisza, podobnie jak i innych lokai Wielmożnego, a także jego wrogów, sądził wówczas niejaki Wojciech Kręcisz. Doktor w zakładzie prawa konstytucyjnego UMCS. Prawdopodobnie dobry kolega radcy kraśnickiego magistratu dr Leńczuka. Obaj panowie na UMCS pomimo, że pracowali w innych zakładach, zajmowali sąsiednie pokoje. Obaj też prawdopodobnie, razem studiowali i w tym samym czasie robili i bronili doktoraty. Taka dziwna zbieżność okoliczności Trochę później w trochę zagadkowych okolicznościach pan Kręcisz op... rozwiń
Avatar
deko / 14 maja 2008 o 21:03
0
Co do sądów, to naprawdę orzekają jak chcą, często nijak się to ma do prawa, naprawdę lub też to prawo jest kulawe!
I to że ktoś ma wyrok uniewinniający o niczym nie świadczy. Po naszym kraju chodzi wielu przestępców i śmieje się bo nikt im nic nie zrobi, są chronieni przez różne układy, a często ten co ukradł bochenek chleba dla głodnych dzieciaków jest osądzany w imię sprawiedliwości.
Ten człowiek 8 lat temu gwizdnął 1300 zł publicznych pieniędzy, które powinny być oglądane dwa razy przed wydaniem, a Sąd umarza to ze względu na nikłą społeczną szkodliwość czynu. To od jakich kwot ta szkodliwość jest znaczna, powinno to być określone, wtedy ludzie z czystym sumieniem mogli by sobie wziąśc np z biura kserokopiarkę, bo przecież ich szefowi wolna to im nie..... paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!
Gońcie tego typa!!!!
Mam nadzieję że połączone głosy wielu środowisk złączonych i niezłączonych z oświatą pokrzyżuję ten misterny plan wszdzenia na stołek Krzysztofa B!
Co do sądów, to naprawdę orzekają jak chcą, często nijak się to ma do prawa, naprawdę lub też to prawo jest kulawe!
I to że ktoś ma wyrok uniewinniający o niczym nie świadczy. Po naszym kraju chodzi wielu przestępców i śmieje się bo nikt im nic nie zrobi, są chronieni przez różne układy, a często ten co ukradł bochenek chleba dla głodnych dzieciaków jest osądzany w imię sprawiedliwości.
Ten człowiek 8 lat temu gwizdnął 1300 zł publicznych pieniędzy, które powinny być oglądane dwa razy przed wydaniem, a Sąd umarza to ze względ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2008 o 16:14
0
sąd sądem, wyrok wyrokiem... ale sprawiedliwość musi być po stronie związkowej?!... to może trzeba do sądu z pretensjami?... niech panie ze związków uderzą do Temidy!
Avatar
M.Sz. / 14 maja 2008 o 16:14
0
Nie chcą Babisza - 2008-05-14

Po artykule w "Rzeczpospolitej" z dnia 12.05.2008 r., przypominającym niezbyt chlubny epizod z życia Krzysztofa Babisza, kandydata PO na funkcję kuratora, tym samym tematem zajął się DZIENNIK WSCHODNI.
W artykule "Miłość ci wszystko wybaczy" z dnia 13.05.2008 roku, gazeta regionalna przypomina zdarzenia z roku 2000 roku oraz zamieszcza komentarz w tej sprawie lidera PO, posła Janusza Palikota: "Pierwszy raz słyszę o tej sprawie. Jeśli ktoś popełnił błąd, zwrócił pieniądze i przeprosił, to trzeba dać mu szansę. Na tym właśnie polega filozofia miłości - stwierdza Palikot."
Regionalny dziennik, w tym samym, wtorkowym wydaniu, zamieścił na swojej stronie internetowej sondę, w której pytano: "Czy osoba z zarzutami prokuratorskimi w przeszłości powinna być kuratorem?" Na blisko 400 odpowiadających osób niespełna 3% nie ma na ten temat zdania. Kilkanaście twierdzi, że "TAK", reszta zaś mówi "NIE".
DZIENNIK WSCHODNI w wydaniu z dnia 14.05.2008 roku powraca do tematu, w artykule "Nie chcą kuratora z przeszłością". Gazeta informuje: "Oświatowe związki zawodowe grzmią: kandydat z zarzutami nie może być kuratorem. Oburzeni są też nauczyciele."
W publikacji pojawia się zdanie, które wywołuje ogromny niepokój: "Nauczyciele oficjalnie nie chcą się wypowiadać. - Jeśli kandydat zostanie wybrany, a wiele na to wskazuje, za krytykowanie go możemy mieć kłopoty - mówi dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Lublinie."
W anonimowej sądzie nietrudno o odważną wypowiedź. Inaczej jest, gdy trzeba zrobić to publicznie i podpisać się pod tym. To smutne, że historia zatoczyła koło i obecny okres przypomina epokę PRL.
Żaden z trzech artykułów nie został umieszczony w serwisie na stronie miasta Kraśnik. Jest tam natomiast taka informacja: "4 marca 2006 r. Urząd Miasta Kraśnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie akcji ogólnopolskiej "Przejrzysta Polska". Przez 12 miesięcy roku 2005 Urząd Miasta Kraśnik realizował zadania, w imię sześciu zasad rządzenia: przejrzystości, przewidywalności, fachowości, braku tolerancji dla korupcji oraz partycypacji społecznej."
Rzeczywiście jedna z sześciu zasad rządzenia potwierdza się w instytucji kierowanej przez polityka PO, jest nią "przewidywalność". Przewidywalne jest bowiem to, że na stronie miasta nie pojawi się krytyka osób związanych z P. Czubińskim.

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&akcja=pokazWpis&id=256&idm=1"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...d=256&idm=1[/url]
Nie chcą Babisza - 2008-05-14

Po artykule w "Rzeczpospolitej" z dnia 12.05.2008 r., przypominającym niezbyt chlubny epizod z życia Krzysztofa Babisza, kandydata PO na funkcję kuratora, tym samym tematem zajął się DZIENNIK WSCHODNI.
W artykule "Miłość ci wszystko wybaczy" z dnia 13.05.2008 roku, gazeta regionalna przypomina zdarzenia z roku 2000 roku oraz zamieszcza komentarz w tej sprawie lidera PO, posła Janusza Palikota: "Pierwszy raz słyszę o tej sprawie. Jeśli ktoś popełnił błąd, zwrócił pieni... rozwiń
Avatar
kawka / 14 maja 2008 o 15:52
0
Jaka nagonka oszust jest oszustem koniec kropka.
Avatar
zibi / 14 maja 2008 o 15:28
0
Ale nagonka...i jak to nagle związki zawodowe zainteresowały się czymś innym niż podywyżki...
Avatar
jadowita / 14 maja 2008 o 14:19
0
Pan B. ma wyjście nie przystąpić do konkursu. A związki zawodowe nareszcie wspólnie mam nadzieję zagłosują NIE.
Avatar
cako / 14 maja 2008 o 11:55
0
Dobrze dobrze...
Nie przepuście tego tak łatwo....
Nie dajcie sobie tak łatwo narzucić tego człowieka, bo to nie jest odpowiedni kandydat do piastowania tego stanowiska ( podobnie jak i do stołka wicestarosty kraśnickiego)
Avatar
Gość / 22 maja 2008 o 18:59
0
co następny stołeczek pachnie panu B.Za Jego władania kraśnicką oświatą pozamykano w Kraśniku wiele przedszkoli i jedyny w tym mieście żłobek.
Avatar
obserwator / 18 maja 2008 o 16:19
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego [/b]skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Avatar
gumppek / 14 maja 2008 o 22:42
0
Jak mi się wydaje to sprawę pana Babisza, podobnie jak i innych lokai Wielmożnego, a także jego wrogów, sądził wówczas niejaki Wojciech Kręcisz. Doktor w zakładzie prawa konstytucyjnego UMCS. Prawdopodobnie dobry kolega radcy kraśnickiego magistratu dr Leńczuka. Obaj panowie na UMCS pomimo, że pracowali w innych zakładach, zajmowali sąsiednie pokoje. Obaj też prawdopodobnie, razem studiowali i w tym samym czasie robili i bronili doktoraty. Taka dziwna zbieżność okoliczności Trochę później w trochę zagadkowych okolicznościach pan Kręcisz opuścił kraśnicki Sąd. Niby miał przejść do innego Sądu bliżej miejsca zamieszkania. Wylądował zaś w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i jest tam do tej pory asesorem. Bez wątpienia stracił w tym przypadku kilka tysięcy złotych na uposażeniu i nie tylko. No i asesor to przecież nie sędzia. Ale i tu powstaje pole do dociekań, czy ta szybka ewakuacja z kraśnickiego Sądu była przypadkowa. Swoją drogą kraśnicki Sąd znany jest z mediów. Między innym tu sądziła Bożena Mazurek i tu była przewodniczącą Wydziału Pracy. Do chwili obecnej, od 12 lat, jest poszukiwana bezskutecznie listem gończym. Można to sprawdzić na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji. Hmm niektórzy powiadają, że pojawia się w Kraśniku od czasu do czasu. Z ustaleniem jej obecnego miejsca zamieszani też nie było by problemu gdyby wysłano międzynarodowy list gończy do innych krajów UE. Ale jakoś nikomu się tego zrobić nie chce. Był też sędzia, który systematycznie był pod wpływem, ................. pod wpływem siadał też za kółko. No i jak go kiedyś w końcu zatrzymano, to szybciutko odszedł z pracy w Sądzie. Znana jest też sprawa byłego prezesa Ryszarda K. i jego działanie powodujące, iż pewien osobnik nie trafił do więzienia przez wiele lat.
Jak mi się wydaje to sprawę pana Babisza, podobnie jak i innych lokai Wielmożnego, a także jego wrogów, sądził wówczas niejaki Wojciech Kręcisz. Doktor w zakładzie prawa konstytucyjnego UMCS. Prawdopodobnie dobry kolega radcy kraśnickiego magistratu dr Leńczuka. Obaj panowie na UMCS pomimo, że pracowali w innych zakładach, zajmowali sąsiednie pokoje. Obaj też prawdopodobnie, razem studiowali i w tym samym czasie robili i bronili doktoraty. Taka dziwna zbieżność okoliczności Trochę później w trochę zagadkowych okolicznościach pan Kręcisz op... rozwiń
Avatar
deko / 14 maja 2008 o 21:03
0
Co do sądów, to naprawdę orzekają jak chcą, często nijak się to ma do prawa, naprawdę lub też to prawo jest kulawe!
I to że ktoś ma wyrok uniewinniający o niczym nie świadczy. Po naszym kraju chodzi wielu przestępców i śmieje się bo nikt im nic nie zrobi, są chronieni przez różne układy, a często ten co ukradł bochenek chleba dla głodnych dzieciaków jest osądzany w imię sprawiedliwości.
Ten człowiek 8 lat temu gwizdnął 1300 zł publicznych pieniędzy, które powinny być oglądane dwa razy przed wydaniem, a Sąd umarza to ze względu na nikłą społeczną szkodliwość czynu. To od jakich kwot ta szkodliwość jest znaczna, powinno to być określone, wtedy ludzie z czystym sumieniem mogli by sobie wziąśc np z biura kserokopiarkę, bo przecież ich szefowi wolna to im nie..... paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!
Gońcie tego typa!!!!
Mam nadzieję że połączone głosy wielu środowisk złączonych i niezłączonych z oświatą pokrzyżuję ten misterny plan wszdzenia na stołek Krzysztofa B!
Co do sądów, to naprawdę orzekają jak chcą, często nijak się to ma do prawa, naprawdę lub też to prawo jest kulawe!
I to że ktoś ma wyrok uniewinniający o niczym nie świadczy. Po naszym kraju chodzi wielu przestępców i śmieje się bo nikt im nic nie zrobi, są chronieni przez różne układy, a często ten co ukradł bochenek chleba dla głodnych dzieciaków jest osądzany w imię sprawiedliwości.
Ten człowiek 8 lat temu gwizdnął 1300 zł publicznych pieniędzy, które powinny być oglądane dwa razy przed wydaniem, a Sąd umarza to ze względ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2008 o 16:14
0
sąd sądem, wyrok wyrokiem... ale sprawiedliwość musi być po stronie związkowej?!... to może trzeba do sądu z pretensjami?... niech panie ze związków uderzą do Temidy!
Avatar
M.Sz. / 14 maja 2008 o 16:14
0
Nie chcą Babisza - 2008-05-14

Po artykule w "Rzeczpospolitej" z dnia 12.05.2008 r., przypominającym niezbyt chlubny epizod z życia Krzysztofa Babisza, kandydata PO na funkcję kuratora, tym samym tematem zajął się DZIENNIK WSCHODNI.
W artykule "Miłość ci wszystko wybaczy" z dnia 13.05.2008 roku, gazeta regionalna przypomina zdarzenia z roku 2000 roku oraz zamieszcza komentarz w tej sprawie lidera PO, posła Janusza Palikota: "Pierwszy raz słyszę o tej sprawie. Jeśli ktoś popełnił błąd, zwrócił pieniądze i przeprosił, to trzeba dać mu szansę. Na tym właśnie polega filozofia miłości - stwierdza Palikot."
Regionalny dziennik, w tym samym, wtorkowym wydaniu, zamieścił na swojej stronie internetowej sondę, w której pytano: "Czy osoba z zarzutami prokuratorskimi w przeszłości powinna być kuratorem?" Na blisko 400 odpowiadających osób niespełna 3% nie ma na ten temat zdania. Kilkanaście twierdzi, że "TAK", reszta zaś mówi "NIE".
DZIENNIK WSCHODNI w wydaniu z dnia 14.05.2008 roku powraca do tematu, w artykule "Nie chcą kuratora z przeszłością". Gazeta informuje: "Oświatowe związki zawodowe grzmią: kandydat z zarzutami nie może być kuratorem. Oburzeni są też nauczyciele."
W publikacji pojawia się zdanie, które wywołuje ogromny niepokój: "Nauczyciele oficjalnie nie chcą się wypowiadać. - Jeśli kandydat zostanie wybrany, a wiele na to wskazuje, za krytykowanie go możemy mieć kłopoty - mówi dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Lublinie."
W anonimowej sądzie nietrudno o odważną wypowiedź. Inaczej jest, gdy trzeba zrobić to publicznie i podpisać się pod tym. To smutne, że historia zatoczyła koło i obecny okres przypomina epokę PRL.
Żaden z trzech artykułów nie został umieszczony w serwisie na stronie miasta Kraśnik. Jest tam natomiast taka informacja: "4 marca 2006 r. Urząd Miasta Kraśnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie akcji ogólnopolskiej "Przejrzysta Polska". Przez 12 miesięcy roku 2005 Urząd Miasta Kraśnik realizował zadania, w imię sześciu zasad rządzenia: przejrzystości, przewidywalności, fachowości, braku tolerancji dla korupcji oraz partycypacji społecznej."
Rzeczywiście jedna z sześciu zasad rządzenia potwierdza się w instytucji kierowanej przez polityka PO, jest nią "przewidywalność". Przewidywalne jest bowiem to, że na stronie miasta nie pojawi się krytyka osób związanych z P. Czubińskim.

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&akcja=pokazWpis&id=256&idm=1"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...d=256&idm=1[/url]
Nie chcą Babisza - 2008-05-14

Po artykule w "Rzeczpospolitej" z dnia 12.05.2008 r., przypominającym niezbyt chlubny epizod z życia Krzysztofa Babisza, kandydata PO na funkcję kuratora, tym samym tematem zajął się DZIENNIK WSCHODNI.
W artykule "Miłość ci wszystko wybaczy" z dnia 13.05.2008 roku, gazeta regionalna przypomina zdarzenia z roku 2000 roku oraz zamieszcza komentarz w tej sprawie lidera PO, posła Janusza Palikota: "Pierwszy raz słyszę o tej sprawie. Jeśli ktoś popełnił błąd, zwrócił pieni... rozwiń
Avatar
kawka / 14 maja 2008 o 15:52
0
Jaka nagonka oszust jest oszustem koniec kropka.
Avatar
zibi / 14 maja 2008 o 15:28
0
Ale nagonka...i jak to nagle związki zawodowe zainteresowały się czymś innym niż podywyżki...
Avatar
jadowita / 14 maja 2008 o 14:19
0
Pan B. ma wyjście nie przystąpić do konkursu. A związki zawodowe nareszcie wspólnie mam nadzieję zagłosują NIE.
Avatar
cako / 14 maja 2008 o 11:55
0
Dobrze dobrze...
Nie przepuście tego tak łatwo....
Nie dajcie sobie tak łatwo narzucić tego człowieka, bo to nie jest odpowiedni kandydat do piastowania tego stanowiska ( podobnie jak i do stołka wicestarosty kraśnickiego)
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 43 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 124 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską