Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 stycznia 2008 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Nie ma lotniska, są kłopoty

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Spółka, która miała wybudować w Niedźwiadzie lotnisko, przejadła setki tysięcy publicznych pieniędzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- alarmuje Urząd Marszałkowski. Na dodatek miesiącami nie potrafiła się z nich rozliczyć.


Kasa Międzynarodowego Portu Lotniczego Lublin-Niedźwiada SA jest pusta. A akcjonariusze (samorząd województwa i ponad 20 powiatów, miast i gmin z Lubelszczyzny) nie zatwierdzili sprawozdania finansowego firmy za 2006 rok.

- Budziło sporo wątpliwości. Stratę obliczono na 39 tys. zł. Tymczasem trzeba było do niej doliczyć 350 tys. zł wydanych na delegacje krajowe i zagraniczne, szkolenia czy badania, a które zapisano jako "środki trwałe w budowie” - mówi nam proszący o anonimowość pracownik Urzędu Marszałkowskiego.

Urzędnicy alarmowali we wrześniu Zarząd Województwa, że wysokie wydatki lotniczej spółki były nieuzasadnione. Od początku istnienia firma "budująca” lotnisko w Niedźwiadzie straciła 152 tys. zł, a na "środki trwałe w budowie” wydała aż 590 tys. zł.

Spółka po cichu wyprowadziła się z siedziby przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Pisma sądowe i urzędnicze wracały z odpowiedzią, że adresat już nie wynajmuje pomieszczeń. W grudniu ub. roku Sąd Gospodarczy zauważył brak dokumentacji finansowej spółki nie tylko za 2006, ale i za 2005 rok. Zagroził grzywną. Dopiero wtedy - na początku stycznia - firma dosłała rozliczenia i podała nowy adres przy ul. Konopnickiej w Lublinie. Wyjaśnienia podpisał prezes Zbigniew Lewartowicz. Choć jego umowa na szefowanie wygasła rok temu! Szef Rady Nadzorczej spółki Marian Starownik (starosta lubartowski z PSL) twierdzi, że zerwał kontakt z Lewartowiczem. Tymczasem w nowej siedzibie spółki słyszymy, że Lewartowicz, "prezes, ale stary”, będzie w poniedziałek.

Według Starownika, jeśli spółka ma nadal działać, to musi dostać następne pieniądze, ziemię i planować inwestycję. I krytykuje rządzącą Lubelszczyzną koalicję PiS-PO, bo ta chce lotniska w Świdniku, a nie w Niedźwiadzie: Zarząd Województwa ma naszą spółkę w głębokim poważaniu. Czekamy, na obiecane grunty pod lotnisko w Niedźwiadzie. Wtedy działalność firmy będzie miała sens, wybierzemy nowego prezesa. Jeśli zarząd ma dowody, że w firmie były nieprawidłowości, to niech to zgłosi prokuraturze.

Tymczasem wicemarszałek Jacek Sobczak (PO) tłumaczy, że zanim 180 ha ziemi trafi do spółki, trzeba bardzo dokładnie zbadać wątpliwości dotyczące jej działania i wydawania publicznych pieniędzy. Jeden z działaczy PiS z Urzędu Marszałkowskiego sugeruje: PSL liczy, że wróci do Zarządu Województwa, a spółka nie zostanie zlikwidowana i rozgrzeszona ze wszystkiego będzie działała w spokoju.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lol / 25 stycznia 2008 o 21:44
0
Co za bezczelność i obłuda.Kiedy wreszcie ktoś weżmie sie za ten paranoiczny tok myślenia Sobczaka i rozliczy ile kasy udupił w tym Świdniku.Jedno jest pewne udupili takie grube pięniądze w tym Świdniku że teraz po trupach i za wszelką cenę muszą doprowadzić do rozpoczęcia inwestycji żeby w niej ukryc przepieprzone do tej pory miliony.
Avatar
Obserwator / 25 stycznia 2008 o 16:57
0
Jest tylko jedno wytłumaczenie zakupu kolonii susła. Pewna firma na E... co nabyła teren prz trawiastym terenie susełka strasznie nalega na budowę w świdniku lotniska ale im zalezy na lotnisku typu CARGO bo ta firma z tego zyje . A teraz chce za publiczna kasę zrobić sobie dobrze. A obiecujac stołki naszym notablom w swoich komórkach prze z tym pomysłem do przodu. Czego kasa nie jest w stanie zrobić.
Avatar
Swidniczanin / 25 stycznia 2008 o 16:51
0
To grosze w porównaniu z defraudacja Świdnickich pieniędzy. Najpierw przejedzenie przez wczesniejszy zarząd pieniedzy portu lotniczego potem wspaniały pomysł na zakup gruntów za 12mln pln na których nie wolno budować. Dlaczego tym sie nie zajmie prokuratura. Jak mozna było wydać 12mln publicznych pieniędzy na teren o którym wszyscy wiedzieli że na nim nie można budować. Ile PKO odpaliło decydentom za pozbycie się tego terenu
Avatar
w / 25 stycznia 2008 o 12:26
0
KTO W KOńCU SIę WEżMIE ZA TYCH ZłODZIEI . GDZIE PROKURATURA?WIDAć CZYM PACHNIE PSL.DOPUśCIłO ICH PO DO WłADZY TO SOBIE ZNOWU CHłOPY POWETUJą LATA ODSTAWKI OD KORYRA.ALE NA MSZACH W KOśCIELE TO BęDą PIERWSI SIę MODLIć OBłUDNE PRYWITYWY
Avatar
WK / 25 stycznia 2008 o 11:00
0
Jak mogło byc inaczej gdy Spółką kieruje dwóch chorych ludzi: prezes psychiczny a szef rady nadzorczej chory na kasę. Co na to odpowiednie organy?
Avatar
huncwot / 25 stycznia 2008 o 10:43
0
inwestycja w Świdniku będzie tańsza niż w Niedźwiadzie. Nawet jeśli Świdnik będzie kosztował 500mln (skąd ta liczba???), to w porównaniu z miliardem na Niedźwiadę - pozostaje sporo niżej.
Ale co ważniejsze - inwestycja (podkreślam - INWESTYCJA) w Niedźwiadzie nigdy by się nie zwróciła, lotnisko takiej wielkości jaką tam planowano zawsze było by deficytowe. Czytaj - region zawsze musiał by dopłacać do jego finansowania. To już by była kompletna paranoja. Cała koncepcja lotniska w Niedźwiadzie jest błędna i szkoda że lobbujący na jego rzecz tego nie chcą widzieć, pchając z uporem maniaka region w bardzo trudną sytuację.
Szkoda że nikt nie pomyślał o zmianie koncepcji w Niedźwiadzie. Tylko z wtedy z kosztami które już poniesiono? Na opracowania, które zdadzą się psu na budę?
Krótko mówiąc - za Niedźwiadę autorom tego pomysłu należy się cela, jak by do tego nie podchodzić.
inwestycja w Świdniku będzie tańsza niż w Niedźwiadzie. Nawet jeśli Świdnik będzie kosztował 500mln (skąd ta liczba???), to w porównaniu z miliardem na Niedźwiadę - pozostaje sporo niżej.
Ale co ważniejsze - inwestycja (podkreślam - INWESTYCJA) w Niedźwiadzie nigdy by się nie zwróciła, lotnisko takiej wielkości jaką tam planowano zawsze było by deficytowe. Czytaj - region zawsze musiał by dopłacać do jego finansowania. To już by była kompletna paranoja. Cała koncepcja lotniska w Niedźwiadzie jest błędna i szkoda że lobbujący na jego rz... rozwiń
Avatar
kusy / 25 stycznia 2008 o 10:30
0
Od począdku było wiadomo że chcieli zarobić na gruntach pod lotnisko,nie udało się to rozkradli co mogli.
Avatar
rafał panas / 25 stycznia 2008 o 09:48
0
Ja napisał:
Panie redaktorze obiecał mi Pan kiedyś w rozmowie, że przygotuje Pan tekst o 13 milionach utopionych w kolonię susła. Minęło kilka miesięcy i...?
O obiektywiźmie Dziennika i rzetelności warsztatu dziennikarskiego świadczy także ten tekst. Prezes spółki raz nazywa się Lenartowicz a innym razem Lewartowicz ale jakie to ma znaczenie. Lotnisko w Świdniku będzie kosztowało 250 mln. a może 500 mln. ale jakie to ma znaczenie. Trzeba pisać,że będzie tańsze od Niedźwiady jak się jest tubą propagandową Świdnika.



O świdnikowej inwestycji rozmawiałem z kilkoma osobami, mówiliśmy także o wspomnianych 13 mln. Rzeczywiście sprawa budzi wątpliwości i wbrew temu co pan twierdzi tekst powstał, podaję link:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070708/LUBLIN/70708007&SearchID=73306635029554"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73306635029554[/url]

Inwestycji w Świdniku będę się przyglądał tak samo jak tej w Niedźwiadzie

Pozdrawiam Rafał Panas



O świdnikowej inwestycji rozmawiałem z kilkoma osobami, mówiliśmy także o wspomnianych 13 mln. Rzeczywiście sprawa budzi wątpliwości i wbrew temu co pan twierdzi tekst powstał, podaję link:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070708/LUBLIN/70708007&SearchID=73306635029554"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73306635029554[/url]

Inwestycji w Świdniku będę się przyglądał tak samo jak tej w Niedźwiadzie

Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Ja / 25 stycznia 2008 o 08:46
0
Panie redaktorze obiecał mi Pan kiedyś w rozmowie, że przygotuje Pan tekst o 13 milionach utopionych w kolonię susła. Minęło kilka miesięcy i...?
O obiektywiźmie Dziennika i rzetelności warsztatu dziennikarskiego świadczy także ten tekst. Prezes spółki raz nazywa się Lenartowicz a innym razem Lewartowicz ale jakie to ma znaczenie. Lotnisko w Świdniku będzie kosztowało 250 mln. a może 500 mln. ale jakie to ma znaczenie. Trzeba pisać,że będzie tańsze od Niedźwiady jak się jest tubą propagandową Świdnika.
Avatar
Lol / 25 stycznia 2008 o 21:44
0
Co za bezczelność i obłuda.Kiedy wreszcie ktoś weżmie sie za ten paranoiczny tok myślenia Sobczaka i rozliczy ile kasy udupił w tym Świdniku.Jedno jest pewne udupili takie grube pięniądze w tym Świdniku że teraz po trupach i za wszelką cenę muszą doprowadzić do rozpoczęcia inwestycji żeby w niej ukryc przepieprzone do tej pory miliony.
Avatar
Obserwator / 25 stycznia 2008 o 16:57
0
Jest tylko jedno wytłumaczenie zakupu kolonii susła. Pewna firma na E... co nabyła teren prz trawiastym terenie susełka strasznie nalega na budowę w świdniku lotniska ale im zalezy na lotnisku typu CARGO bo ta firma z tego zyje . A teraz chce za publiczna kasę zrobić sobie dobrze. A obiecujac stołki naszym notablom w swoich komórkach prze z tym pomysłem do przodu. Czego kasa nie jest w stanie zrobić.
Avatar
Swidniczanin / 25 stycznia 2008 o 16:51
0
To grosze w porównaniu z defraudacja Świdnickich pieniędzy. Najpierw przejedzenie przez wczesniejszy zarząd pieniedzy portu lotniczego potem wspaniały pomysł na zakup gruntów za 12mln pln na których nie wolno budować. Dlaczego tym sie nie zajmie prokuratura. Jak mozna było wydać 12mln publicznych pieniędzy na teren o którym wszyscy wiedzieli że na nim nie można budować. Ile PKO odpaliło decydentom za pozbycie się tego terenu
Avatar
w / 25 stycznia 2008 o 12:26
0
KTO W KOńCU SIę WEżMIE ZA TYCH ZłODZIEI . GDZIE PROKURATURA?WIDAć CZYM PACHNIE PSL.DOPUśCIłO ICH PO DO WłADZY TO SOBIE ZNOWU CHłOPY POWETUJą LATA ODSTAWKI OD KORYRA.ALE NA MSZACH W KOśCIELE TO BęDą PIERWSI SIę MODLIć OBłUDNE PRYWITYWY
Avatar
WK / 25 stycznia 2008 o 11:00
0
Jak mogło byc inaczej gdy Spółką kieruje dwóch chorych ludzi: prezes psychiczny a szef rady nadzorczej chory na kasę. Co na to odpowiednie organy?
Avatar
huncwot / 25 stycznia 2008 o 10:43
0
inwestycja w Świdniku będzie tańsza niż w Niedźwiadzie. Nawet jeśli Świdnik będzie kosztował 500mln (skąd ta liczba???), to w porównaniu z miliardem na Niedźwiadę - pozostaje sporo niżej.
Ale co ważniejsze - inwestycja (podkreślam - INWESTYCJA) w Niedźwiadzie nigdy by się nie zwróciła, lotnisko takiej wielkości jaką tam planowano zawsze było by deficytowe. Czytaj - region zawsze musiał by dopłacać do jego finansowania. To już by była kompletna paranoja. Cała koncepcja lotniska w Niedźwiadzie jest błędna i szkoda że lobbujący na jego rzecz tego nie chcą widzieć, pchając z uporem maniaka region w bardzo trudną sytuację.
Szkoda że nikt nie pomyślał o zmianie koncepcji w Niedźwiadzie. Tylko z wtedy z kosztami które już poniesiono? Na opracowania, które zdadzą się psu na budę?
Krótko mówiąc - za Niedźwiadę autorom tego pomysłu należy się cela, jak by do tego nie podchodzić.
inwestycja w Świdniku będzie tańsza niż w Niedźwiadzie. Nawet jeśli Świdnik będzie kosztował 500mln (skąd ta liczba???), to w porównaniu z miliardem na Niedźwiadę - pozostaje sporo niżej.
Ale co ważniejsze - inwestycja (podkreślam - INWESTYCJA) w Niedźwiadzie nigdy by się nie zwróciła, lotnisko takiej wielkości jaką tam planowano zawsze było by deficytowe. Czytaj - region zawsze musiał by dopłacać do jego finansowania. To już by była kompletna paranoja. Cała koncepcja lotniska w Niedźwiadzie jest błędna i szkoda że lobbujący na jego rz... rozwiń
Avatar
kusy / 25 stycznia 2008 o 10:30
0
Od począdku było wiadomo że chcieli zarobić na gruntach pod lotnisko,nie udało się to rozkradli co mogli.
Avatar
rafał panas / 25 stycznia 2008 o 09:48
0
Ja napisał:
Panie redaktorze obiecał mi Pan kiedyś w rozmowie, że przygotuje Pan tekst o 13 milionach utopionych w kolonię susła. Minęło kilka miesięcy i...?
O obiektywiźmie Dziennika i rzetelności warsztatu dziennikarskiego świadczy także ten tekst. Prezes spółki raz nazywa się Lenartowicz a innym razem Lewartowicz ale jakie to ma znaczenie. Lotnisko w Świdniku będzie kosztowało 250 mln. a może 500 mln. ale jakie to ma znaczenie. Trzeba pisać,że będzie tańsze od Niedźwiady jak się jest tubą propagandową Świdnika.



O świdnikowej inwestycji rozmawiałem z kilkoma osobami, mówiliśmy także o wspomnianych 13 mln. Rzeczywiście sprawa budzi wątpliwości i wbrew temu co pan twierdzi tekst powstał, podaję link:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070708/LUBLIN/70708007&SearchID=73306635029554"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73306635029554[/url]

Inwestycji w Świdniku będę się przyglądał tak samo jak tej w Niedźwiadzie

Pozdrawiam Rafał Panas



O świdnikowej inwestycji rozmawiałem z kilkoma osobami, mówiliśmy także o wspomnianych 13 mln. Rzeczywiście sprawa budzi wątpliwości i wbrew temu co pan twierdzi tekst powstał, podaję link:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070708/LUBLIN/70708007&SearchID=73306635029554"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73306635029554[/url]

Inwestycji w Świdniku będę się przyglądał tak samo jak tej w Niedźwiadzie

Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Ja / 25 stycznia 2008 o 08:46
0
Panie redaktorze obiecał mi Pan kiedyś w rozmowie, że przygotuje Pan tekst o 13 milionach utopionych w kolonię susła. Minęło kilka miesięcy i...?
O obiektywiźmie Dziennika i rzetelności warsztatu dziennikarskiego świadczy także ten tekst. Prezes spółki raz nazywa się Lenartowicz a innym razem Lewartowicz ale jakie to ma znaczenie. Lotnisko w Świdniku będzie kosztowało 250 mln. a może 500 mln. ale jakie to ma znaczenie. Trzeba pisać,że będzie tańsze od Niedźwiady jak się jest tubą propagandową Świdnika.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 1

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 4

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 29 6

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 64 15

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 18 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 5 8

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2