Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 stycznia 2016 r.
19:49

Nie przepuścili pieszych, stracili prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 13 A A

Wymuszanie pierwszeństwa na pieszych może się skończyć utratą prawa jazdy. Przekonało się o tym trzech kierowców, zatrzymanych przez rycką drogówkę. Czwarty już wcześniej stracił uprawnienia do kierowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystkie incydenty miały miejsce na przejściach dla pieszych w Rykach i Dęblinie. Kierowcy wjeżdżali na pasy, zmuszając pieszych do zatrzymania się.

– Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki drogowe kierujący zapewne nie byliby w stanie wyhamować – ocenia Jacek Wójcik, oficer prasowy ryckiej policji. – W jednym przypadku samochód miał wyjątkowo zabrudzoną szybę przednią.

Na szczęście nie doszło do potrącenia. Kierowcy byli trzeźwi. Stworzyli jednak realne zagrożenie. Dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku 22 i 27 lat oraz 20-latek z Lublina stracili prawa jazdy. Wśród zatrzymanych był również 26-latek z Mazowsza. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierowcy odpowiedzą przed sądem. Policjanci natomiast po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, szczególnie wobec pieszych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablo / 21 stycznia 2016 r. o 01:51
Bo moze dlatego jakies osly daly pasy tam gdzie mozna na skrzyzowaniu ciezko jest wyprzedzac no chyba ze jakies barany zapie... dwa razy tyle... stracilem kolege na pasach i jestem za bo jak nie ma sie za mlodu to z wiekiem tez rozum raczej nie przyjdzie...
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 15:26
cyt.: "Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki drogowe kierujący zapewne nie byliby w stanie wyhamować – ocenia Jacek Wójcik, oficer prasowy ryckiej policji" - koniec cyt. Wynika z tego, że piesi WTARGNĘLI NA JEZDNIĘ. Oddawać prawka!!!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 15:03
A dlaczego stracili prawo jazdy???????
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 10:30
Wybic wszystkich pieszych
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 09:25

Niestety wypadek samochodowy z udziałem pieszego to zawsze wielka tragedia. Choć piesi tez powinni zwracać większą uwagę na samochody.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 08:55
Nie ma usprawiedliwienia, przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 06:40
Jak widać nic się mentalnie we łbach młodych kierowców i - tak tak - pieszych - nie zmienia. Skoro zbliżam się do skrzyżowania autem co waży tonę i stoi pieszy, który jednak kurwa gdy jestem już 5m od przejścia postanawia jednak wlejźć, to jak się mam kurwa zatrzymać? Dlatego uważam, że kierowca wiedząc, że kamikadze stoją przed przejściem, to on nie da rady w takim wypadku zatrzymać auta "gdyby coś" i powinien z góry założyć, że pieszy (kamikadze) mu wtargnie i z daleka zacząć hamować by go przepuścić. Stąd przepis o nakazie przepuszczenia ma uzasadnienie i powinien jak najszybciej wejść w życie. Nie wiem dlaczego jeszcze nie wszedł. Na co te osły w sejmie czekają?
Jak widać nic się mentalnie we łbach młodych kierowców i - tak tak - pieszych - nie zmienia. Skoro zbliżam się do skrzyżowania autem co waży tonę i stoi pieszy, który jednak kurwa gdy jestem już 5m od przejścia postanawia jednak wlejźć, to jak się mam kurwa zatrzymać? Dlatego uważam, że kierowca wiedząc, że kamikadze stoją przed przejściem, to on nie da rady w takim wypadku zatrzymać auta "gdyby coś" i powinien z góry założyć, że pieszy (kamikadze) mu wtargnie i z daleka zacząć hamować by go przepuścić. Stąd przepis o nakazie przep... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 06:18
Gdzie oni robią prawko???????? Robią służbowymi samochodami w urzędach wojewódzkich tysiące kilometrów i nigdy nie maja wpadki co za fenomeny . A tutaj już nie długo będą zabierać prawko nawet za to że je masz.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 00:39
Zawsze zabierać prawo jazdy wyprzedzającym i nieustępującym pierwszeństwa na przejściach. Oni są gorsi niż pijani.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 00:17
jedenastego też rozstrzelać
Avatar
Pablo / 21 stycznia 2016 r. o 01:51
Bo moze dlatego jakies osly daly pasy tam gdzie mozna na skrzyzowaniu ciezko jest wyprzedzac no chyba ze jakies barany zapie... dwa razy tyle... stracilem kolege na pasach i jestem za bo jak nie ma sie za mlodu to z wiekiem tez rozum raczej nie przyjdzie...
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 15:26
cyt.: "Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki drogowe kierujący zapewne nie byliby w stanie wyhamować – ocenia Jacek Wójcik, oficer prasowy ryckiej policji" - koniec cyt. Wynika z tego, że piesi WTARGNĘLI NA JEZDNIĘ. Oddawać prawka!!!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 15:03
A dlaczego stracili prawo jazdy???????
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 10:30
Wybic wszystkich pieszych
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 09:25

Niestety wypadek samochodowy z udziałem pieszego to zawsze wielka tragedia. Choć piesi tez powinni zwracać większą uwagę na samochody.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 08:55
Nie ma usprawiedliwienia, przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 06:40
Jak widać nic się mentalnie we łbach młodych kierowców i - tak tak - pieszych - nie zmienia. Skoro zbliżam się do skrzyżowania autem co waży tonę i stoi pieszy, który jednak kurwa gdy jestem już 5m od przejścia postanawia jednak wlejźć, to jak się mam kurwa zatrzymać? Dlatego uważam, że kierowca wiedząc, że kamikadze stoją przed przejściem, to on nie da rady w takim wypadku zatrzymać auta "gdyby coś" i powinien z góry założyć, że pieszy (kamikadze) mu wtargnie i z daleka zacząć hamować by go przepuścić. Stąd przepis o nakazie przepuszczenia ma uzasadnienie i powinien jak najszybciej wejść w życie. Nie wiem dlaczego jeszcze nie wszedł. Na co te osły w sejmie czekają?
Jak widać nic się mentalnie we łbach młodych kierowców i - tak tak - pieszych - nie zmienia. Skoro zbliżam się do skrzyżowania autem co waży tonę i stoi pieszy, który jednak kurwa gdy jestem już 5m od przejścia postanawia jednak wlejźć, to jak się mam kurwa zatrzymać? Dlatego uważam, że kierowca wiedząc, że kamikadze stoją przed przejściem, to on nie da rady w takim wypadku zatrzymać auta "gdyby coś" i powinien z góry założyć, że pieszy (kamikadze) mu wtargnie i z daleka zacząć hamować by go przepuścić. Stąd przepis o nakazie przep... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 06:18
Gdzie oni robią prawko???????? Robią służbowymi samochodami w urzędach wojewódzkich tysiące kilometrów i nigdy nie maja wpadki co za fenomeny . A tutaj już nie długo będą zabierać prawko nawet za to że je masz.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 00:39
Zawsze zabierać prawo jazdy wyprzedzającym i nieustępującym pierwszeństwa na przejściach. Oni są gorsi niż pijani.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 00:17
jedenastego też rozstrzelać
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Podium Kubackiego w Willingen, Granerud znów najlepszy

Skoki narciarskie. Podium Kubackiego w Willingen, Granerud znów najlepszy

Halvor Egner Granerud najlepszy w sobotnim konkursie na skoczni w Willingen. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za podium uplasował się Piotr Żyła

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Nie udało się rozstrzygnąć aż 4 przetargów na dostawy prądu w Białej Podlaskiej na ten rok. Ale miastu egipskie ciemności nie grożą, bo dostawą energii zajmie się tak zwany sprzedawca rezerwowy.

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kolejne przetasowanie w puławskiej radzie miasta. Klub Prawa i Sprawiedliwości zyskał nową członkinię. To radna Lilianna Jaworska, która w przeszłości reprezentowała ugrupowanie wspierające prezydenta miasta, Pawła Maja.

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Piłkarze Mikołaja Raczyńskiego musieli w sobotę uznać wyższość czwartoligowej Mazovii. Orlęta Spomlek przegrały sparing 1:3. W koszulce biało-zielonych po sześciu latach przerwy znowu zagrał Piotr Zmorzyński, który zastąpi w składzie Mateusza Ozimka.

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Dobry występ drużyny Artura Renkowskiego w sparingu z czwartoligowym Huraganem Międzyrzec Podlaski. Białczanie pokonali rywali 4:0, a powinni strzelić kilka goli więcej. Szkoleniowiec biało-zielonych dostał też ostatnio sporo dobrych wieści odnośnie Macieja Wojczuka i reszty kontuzjowanych piłkarzy

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Pytają o zażyłość z politykami partii rządzącej albo czy jest PiS–owskim tłustym kotem. Takie telefony od kilku dni otrzymuje Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. Wszystko dlatego, że jej stowarzyszenie również otrzymało dotację w ramach głośnego teraz konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki. W obronie szefowej bialskiej organizacji staje poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) z Białej Podlaskiej.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!