Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 czerwca 2019 r.
21:50

Niedziela w kościołach w Polsce. Będzie modlitwa wynagradzająca za profanacje

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
49 34 A A
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjny (fot. Archiwum)

Jutro we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po mszach św. zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny…". Suplikacja ma charakter przebłagalny. W polskiej tradycji religijnej jest śpiewana m.in. w okresach klęsk żywiołowych. Jest też modlitwą wynagradzającą za zachowania bluźniercze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania Mszy św. wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć (…)" – napisał arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. "Niestety, w ostatnich tygodniach, zwłaszcza w trakcie trwania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, miało miejsce wiele zdarzeń poddających w wątpliwość moją wcześniejszą konstatację."

W wydanym kilka dni temu "oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce" arcybiskup Gądecki napisał m.in. o "profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski".

Przewodniczący KEP podał też inne przykłady. "Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów." – napisał hierarcha. "Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych."

Zdaniem arcybiskupa Gądeckiego "ataki na Kościół nie są jednak zaskakujące". "O ile sytuacja dawniejsza – mówił św. Jan Paweł II w 1991 roku – zyskiwała Kościołowi ogólne uznanie nawet ze strony osób i środowisk "laickich", to w obecnej sytuacji na takie uznanie w wielu przypadkach nie można liczyć. Trzeba raczej liczyć się z krytyką, a może nawet gorzej." – zaznaczył przewodniczący KEP.  Zwrócił uwagę na ataki na kościoły i księży. "Szczególnie dotknęło to osobę ks. Ireneusza Bakalarczyka" (duchowny napadnięty 10 czerwca br. we Wrocławiu przez nożownika-red.).

"Sytuacja wymaga postawienia pytania, jak w odpowiedzialny sposób relacjonować kwestię nadużyć seksualnych wśród duchownych i w innych grupach społecznych, aby nie kreować fałszywego, jednostronnego wizerunku Kościoła i nie prowokować kolejnych aktów słownej i fizycznej przemocy oraz aktów profanacji." – napisał arcybiskup Gądecki.

Zdaniem przewodniczącego KEP do takich ataków i profanacji w ostatnim czasie dochodzi coraz częściej.

"Dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny" – zaznaczył arcybiskup Gądecki. "W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła."

Arcybiskup Gądecki poinformował, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa.

"Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…". – zaapelował przewodniczący KEP.

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:17
+23
a już myślałem ,że będą przepraszać za krzywdzenie dzieci przez dziesieciolecia ,no, ale sie szybko wyjaśniło ,trwamy dalej w czarnej du.pie,tego skur..nstwa przecież nikomu wynagradzać nie trzeba ,bo i po co ?do tej pory piorun w nich nie trafił,znaczy szefa nie ma ,albo jest ,ale ma to w niebieskiej d...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:47
+19
Kościól ma wyłącznośc na pedofilię w swoim środowisku
Avatar
niepatriota / 23 czerwca 2019 o 08:13
+18
To jest propagandowa akcja episkopatu mająca na celu odwrócenie uwagi od procederu krycia przez biskupów przypadków pedofilii wśród kleru. Klasyczna obrona przez atak. PS. Nie 60 a tysiące grobów i setki starych cmentarzy poniemieckich zostało zdewastowanych na tzw. ziemiach odzyskanych.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:04
+18
chyba za pedofilię wśród duchownych.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:05
+15
Taaaak, to na pewno w czymkolwiek pomoże... Problemy rozwiązuje się działając, a nie modląc i śpiewając.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 07:17
+13
Pedałowali sami ale modlić za nich się każą wszystkim.
Avatar
A nna / 23 czerwca 2019 o 09:25
+11
Grunt się pali pod nogami, ciemnota nie niesie kasy na kolanach. Nowa jednostka,, co łaska,, (1200)  zagrożona. Co tu wymyślić.? Nie traktują nas jak polbogow.. I czepili sie jeszcze  naszych preferencji seksualnych jak żyć....? 
Avatar
gośc2 / 22 czerwca 2019 o 23:14
+11
Zaśpiewają panu bogu piosenke...A on dalej ma ich w d... albo spi... albo jest w delegacji ... albo go nie ma.   A jeśli jest   to powinien ich wszystkich, całą koscielną instytucje , spuscic w kanał...Normalnie rrozumujacy katolik (? - nie wiem, moze istnieje?) nie powinien w tych ekspiacjach brac udzialu  albo  blagac boga o zmiany w koscielnych instytucjach. Ale to praktycznie nie dziala od chwili powolania kosciola katolickiego, widocznie jest to bogu kompletnie obojetne.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:16
+11
Słowem: u nich nadal średniowiecze.
Avatar
ksiądz z Melatyna / 23 czerwca 2019 o 09:25
+10
w trakcie trwania kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, miało miejsce wiele zdarzeń poddających w wątpliwość moją wcześniejszą konstatację...ludzi wqrwia,że kościół wtrąca się w nie swoje sprawy.Księża powinni ewangelizować,prowadzić wspólne modlitwy...a tymczasem księża szczują na innych,wtrącają się do życia rodzinnego,deprawują dzieci,alkoholizują się.Czy taka jest rola kościoła?A do roboty,zapracować na swoje utrzymanie i swoje zachcianki i zbytki!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 08:01
+2
A na koniec - cza, cza, cza!
Avatar
PiSi Obłęd / 24 czerwca 2019 o 07:24
+1
ale ta w Częst=chowie się Ucieszy a PiSy i Kołtuny ,Dewoty już zbierają na Miche
Avatar
Saint / 23 czerwca 2019 o 21:44
+1
Ludzie mamy 21 wiek, na chmurkach nikogo nie ma.. chłopcy w sukienkach weźcie się do roboty...
Avatar
CZY LEWACY MOGĄ PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ? / 23 czerwca 2019 o 21:44
-1
Gdy PSL oklaskiwało przemówienie JAŻDŻEWSKIEGO u Tuska, to co im grozi?
Avatar
:) / 23 czerwca 2019 o 21:22
+3
Ale ze niby księża pokotem w świątyniach lezeli przepraszajac Boga i wiernych za sprzeniewierzenie się wierze :)? A nie wróć to wierni mieli przepraszać za wytkniecie im palcem ich grzechów ciężkich
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 19:59
-1
a papież już sprzedaje pedophilinę?
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2019 o 14:59
+3
Nie macie niewierzący prawa prawa krytykować wierzących. Od wieków Polska była jest i będzie krajem chrześcijańskim - katolickim, wierzę że na obecne czasy JP II był dla nas zesłaniem Boga.  Dzięki jego stawiennictwu u najwyższego możemy tu być gdzie jesteśmy robić co robimy itp.  Opamiętajcie się, bo zło powraca ze zdwojoną siłą, nasza historia już to pamięta, a Polska tego bardzo boleśnie doświadczyła. Szacunek, szacunek do bliźnich.
 Gość w pierwszym zdaniu pisze "nie macie prawa" a w ostatnim "szacunek, szacunek dla wszystkich". To jest właśnie kwistesencja prawdziwego katola-)
 Gość w pierwszym zdaniu pisze "nie macie prawa" a w ostatnim "szacunek, szacunek dla wszystkich". To jest właśnie kwistesencja prawdziwego katola-) rozwiń
Avatar
K / 23 czerwca 2019 o 13:22
-1
Nie macie niewierzący prawa prawa krytykować wierzących. Od wieków Polska była jest i będzie krajem chrześcijańskim - katolickim, wierzę że na obecne czasy JP II był dla nas zesłaniem Boga.  Dzięki jego stawiennictwu u najwyższego możemy tu być gdzie jesteśmy robić co robimy itp.  Opamiętajcie się, bo zło powraca ze zdwojoną siłą, nasza historia już to pamięta, a Polska tego bardzo boleśnie doświadczyła. Szacunek, szacunek do bliźnich.
A to niby dlaczego, skoro wierzący nie tylko krytykują niewierzących,ale robią wszystko, by im w każdy możliwy sposób "po chrześcijańsku" dokopać?
A to niby dlaczego, skoro wierzący nie tylko krytykują niewierzących,ale robią wszystko, by im w każdy możliwy sposób "po chrześcijańsku" dokopać? rozwiń
Avatar
Hegemon / 23 czerwca 2019 o 12:29
-4
Polska rosła w siłę dopóki Watykan nie zaczął tu budować przedmurza chrześcijaństwa. Skłócili nas z protestantami, król Zygmunt zapragnął nawrócić swoją ojczyznę Szwecję, prawosławnych poniżyliśmy i wepchnęliśmy Ukrainę w szpony Moskwy, z Żydami również nie potrafiliśmy się dogadać i doprowadziło to do upadku największej potęgi Europy. Teraz znowu kmiotki chcą walczyć o krześcijaństwo???
Avatar
tubylec / 23 czerwca 2019 o 11:43
+1
Nie macie niewierzący prawa prawa krytykować wierzących. Od wieków Polska była jest i będzie krajem chrześcijańskim - katolickim, wierzę że na obecne czasy JP II był dla nas zesłaniem Boga.  Dzięki jego stawiennictwu u najwyższego możemy tu być gdzie jesteśmy robić co robimy itp.  Opamiętajcie się, bo zło powraca ze zdwojoną siłą, nasza historia już to pamięta, a Polska tego bardzo boleśnie doświadczyła. Szacunek, szacunek do bliźnich.
 rzymski katolicyzm to karykatura chrześcijaństwa bazująca na nieznajomosci Biblii przez swoich wyznawców.
 rzymski katolicyzm to karykatura chrześcijaństwa bazująca na nieznajomosci Biblii przez swoich wyznawców. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kwiatek czysty" Izabelli Konar. Koncert w MBP
17 lipca 2019, 17:00

"Kwiatek czysty" Izabelli Konar. Koncert w MBP 0 0

Filia nr 2 MBP (ul. Peowiaków 12) zaprasza na koncert "Kwiatek czysty" Izabelli Konar. Wydarzenie będzie miało miejsce 17 lipca o godz. 17.

LUK Politechnika Lublin już trenuje

LUK Politechnika Lublin już trenuje 0 0

W ekipie beniaminka jest aż siedmiu nowych zawodników

Biała Podlaska: 15-letni rowerzysta wyjechał wprost pod samochód
galeria

Biała Podlaska: 15-letni rowerzysta wyjechał wprost pod samochód 0 0

Nastolatek na rowerze podczas włączania się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi.

Co najmniej 22 osoby zaginione po zejściu lawin błotnych w Pakistanie
film

Co najmniej 22 osoby zaginione po zejściu lawin błotnych w Pakistanie 0 0

Lesswa, Pakistan. Co najmniej 22 osoby uznaje się za zaginione po zejściu lawin błotnych w kontrolowanym przez Pakistan Kaszmirze. Do lawin doszło z powodu obfitych opadów deszczu.

Tomaszów Lubelski: Kierowca forda wymusił pierwszeństwo przejazdu

Tomaszów Lubelski: Kierowca forda wymusił pierwszeństwo przejazdu 0 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godz. 15 na ul. Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim.

Puławy: Pocisk artyleryjski znaleziony na budowie

Puławy: Pocisk artyleryjski znaleziony na budowie 0 0

Na budowie torowiska w Puławach znaleziony został pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

20-latka straciła panowanie nad samochodem. Audi wpadło do rowu

20-latka straciła panowanie nad samochodem. Audi wpadło do rowu 0 0

Kierująca audi 20-latka straciła panowanie nad samochodem i zjechała z drogi do rowu.

Spektakl "Wracaj" w Teatrze Starym
21 września 2019, 19:00

Spektakl "Wracaj" w Teatrze Starym 0 0

21 września w Teatrze Starym w Lublinie o godz. 19 będzie można zobaczyć spektakl "Wracaj" w wykonaniu artystów Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Nowy park w Lublinie ma powstać nad Bystrzycą. Będą też plaże
galeria

Nowy park w Lublinie ma powstać nad Bystrzycą. Będą też plaże 31 16

Nowe plaże, punkty gastronomiczne i parkingi mogą powstać nad brzegiem Bystrzycy w pobliżu ul. Romera i Medalionów. Do stworzenia tutaj parku Nadrzecznego przymierzają się władze miasta, które pod koniec lipca rozpoczną w tej sprawie półtoramiesięczne konsultacje z mieszkańcami.

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia
film

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową europarlamentarnej komisji zatrudnienia 0 7

Była premier, europosłanka Beata Szydło z PiS po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim.

Chełm: Radni będą głosować na tabletach

Chełm: Radni będą głosować na tabletach 0 0

Nowoczesność wkracza wielkimi krokami na posiedzenia chełmskiej Rady Miasta.

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 1 8

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.