Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 maja 2011 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Mieszkańcy od lat czekają na wywłaszczenie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
Teraz właścicieli nieruchomości czeka przymusowe wywłaszczenie z mocy specustwy. Być może po raz ost
Teraz właścicieli nieruchomości czeka przymusowe wywłaszczenie z mocy specustwy. Być może po raz ost

W miejscu, gdzie stoi kilkanaście domów, ma biec obwodnica Lublina. Tymczasem właściciele nieruchomości nie mogą się doczekać decyzji o wywłaszczeniu i odszkodowaniach. Mają już dość niepewności. Liczą na konkretne decyzje, bo boją się tzw. specustawy drogowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o kilkanaście osób.– Wiemy tylko, że musimy się wynieść. Na wywłaszczenie czekamy od trzech lat. Nie wiemy, czy inwestować w nasze domy, czy pozostawić rzeczy same sobie – mówi pan Marek, jeden z właścicieli posesji wyznaczonej do przejęcia pod drogę.

Sprawa obwodnicy rozpoczęła się 6 lat temu.

– W 2005 roku zapadła decyzja o lokalizacji obwodnicy Lublina na naszych działkach. W 2007 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie zaczęła na tym odcinku wykupywać grunty i nieruchomości. To miało dotyczyć m.in. naszych domów, ale nie zgodziliśmy się z wyceną i nie doszliśmy do porozumienia. Drogowcy w 2008 oddali nasze sprawy do Urzędu Wojewódzkiego, aby ten przeprowadził procedurę wywłaszczeniową, zgodną z ówcześnie obowiązującym prawem – opowiada pan Jerzy, właściciel kolejnego domu.

W międzyczasie właściciele działek i domów zaakceptowali wyceny. – Niestety, Urząd Wojewódzki od trzech lat wciąż przesuwa terminy rozpoczęcia procedury wywłaszczeniowej. Ciągle coś stoi na przeszkodzie – dodaje pan Jerzy.

– Wniosek o wywłaszczenie nieruchomości złożony został przez GDDKiA pod koniec 2008 r. Do 2011 r. wykonane zostały przez biegłych rzeczoznawców 2 operaty szacunkowe. Zarówno pierwszy, jak i drugi zawierały błędy uniemożliwiające zakończenie procedury wywłaszczeniowej. Warto dodać, że w 2009 r. sprawa w LUW uległa zawieszeniu na okres około roku, w związku z prowadzeniem przez Ministerstwo Infrastruktury postępowania dotyczącego pierwszego operatu. Sprawa nadal jest w toku – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ale sytuacja się skomplikowała, bo w życie weszła tzw. specustawa drogowa, umożliwiająca przejęcie nieruchomości na rzecz skarbu państwa tylko na podstawie decyzji ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

– Składając do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o wydanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej wnieśliśmy o umorzenie postępowania wywłaszczeniowego toczącego się dla odcinka pomiędzy węzłami Dąbrowica i Lubartów. Chodzi i uniknięcie komplikacji prawnych związanych z prowadzeniem dwóch postępowań w tej samej sprawie. Jednocześnie decyzja ZRID umożliwi przejęcie nieruchomości i rozpoczęcie prac związanych z budową – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Właściciele posesji są w kropce. Nie interesuje ich urzędnicza i proceduralna gra.

– Ostatnio wiatr wyrwał drzwi w komórce. Nie wiem czy kupić nowe czy to zostawić. Kilkanaście razy prosiłem urzędników w lubelskim UW, aby w końcu określili się, kiedy nas wywłaszczą. Wciąż brak odpowiedzi. A teraz dowiadujemy się, że mamy podlegać specustawie. Tego nie chcemy – dodaje kolejny rozgoryczony właściciel posesji wyznaczonej do zajęcia pod obwodnicę.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 07:14
0
[quote name='gosc' timestamp='1306866072' post='484251']
Dla nas to samo...
Kupilismy teren, wylalismy fundamenty i sie dowiedzielismy ze nie bedzie dojazdu do posessji przez ta cholerna droga...
[/quote]
dojazd dobry, droga be...

a dobrze tak Wam!!!
Avatar
lubliniak / 1 czerwca 2011 o 21:48
0
Ci Panowie to pieniacze pierwszego sortu. Niech Pan dziennikarz zada sobie pytanie -Dlaczego wszyscy już sprzedali nieruchomości, oprócz tych nielicznych.

Nie ma im co współczuć. To po prostu naciągacze którzy przelicytowali a teraz polecieli do Pana redaktora się poskarżyć.
Avatar
Wywłaszczona / 1 czerwca 2011 o 21:00
0
Ja myślę ze pora się zrzeszyć i wspólnie powalczyć o swoje prawa.Wiadomo w grupie siła i jest teraz coś takiego jak pozew zbiorowy,nie możemy pozwolić aby latami zwlekano z wypłatą odszkodowań i to wszystko w imieniu prawa.
Avatar
Elizówka / 1 czerwca 2011 o 13:15
0
Ja się w ogóle dziwie że ludzie kupując grunty nie idą do gminy i nie sprawdzają co ma powstać w przyszłości tuż pod nosem.Z drugiej strony plany obwodnicy sięgają lata wstecz a ludzie się budowali i powiedzcie mi kto dał zgodę na to?Teraz płacić trzeba a obeszło by się bez takich kosztów gdyby trzeba było wykupić same grunty i problemu by nie było.A tak trzy lata temu dom postawili a teraz poszli do rodziny bo dom wyburzony...bezsens.
Avatar
Kasia / 1 czerwca 2011 o 13:11
0
[quote name='gosc' timestamp='1306866072' post='484251']
Dla nas to samo...
Kupilismy teren, wylalismy fundamenty i sie dowiedzielismy ze nie bedzie dojazdu do posessji przez ta cholerna droga...
[/quote]
Avatar
jc / 1 czerwca 2011 o 13:03
0
WAŻNE: Minister nadal nie ropatrzył odwołań, kiedy to zrobi nadal nie wiadomo. Oznacza to że wizja wypłaty odszkodowań znowu odsuwa się w czasie. A pieniądze przeznaczone na wykup nieruchomości są przecież w czyimś posiadaniu i ktos czerpie z nich korzyści, kosztem oczywiście wywłaszczonych, pozostawionych bez kasy.
Avatar
Jurek / 1 czerwca 2011 o 09:37
0
[quote name='ANDRET' timestamp='1306912519' post='484416']
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁUPI KRAJ!!CZY MY KIEDYŚ ZMĄDRZEJEMY??JA ZWĄTPIŁEM W TO!!
[/quote]
Z tą czarną mafią to masz rację ale wyłącz capslocka.
[quote name='ANDRET' timestamp='1306912519' post='484416']
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁU... rozwiń
Avatar
ANDRET / 1 czerwca 2011 o 09:15
0
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁUPI KRAJ!!CZY MY KIEDYŚ ZMĄDRZEJEMY??JA ZWĄTPIŁEM W TO!!
Avatar
vinci / 1 czerwca 2011 o 07:45
0
Interesuję się losem obwodnicy od lat. Czytałem prawie wszystkie materiały dotyczące problemów z wywłaszczaniem, ciągłymi sprzeciwami, zmianami trasy przebiegu obwodnicy itd. itp. Historia "szopki" z budową obwodnicy, jaką zafundowali niektórzy mieszkający w tym rejonie "mądrale" jest przygnębiająca. A tak naprawdę, co niektórzy po prostu postanowili "nachapać się". Teraz jak weszła w życie, dosyć mądra ustawa regulująca możliwość wywłaszczenia z pominięciem wygórowanych żądań cenowych niektórych "chłopskich filozofów", to zaczyna się płacz. Oczywiście najgłośniej szlochają ci obłudnicy, z którymi nikt i nigdy nie dogadałby się w życiu, chociażby był i świętym.
Interesuję się losem obwodnicy od lat. Czytałem prawie wszystkie materiały dotyczące problemów z wywłaszczaniem, ciągłymi sprzeciwami, zmianami trasy przebiegu obwodnicy itd. itp. Historia "szopki" z budową obwodnicy, jaką zafundowali niektórzy mieszkający w tym rejonie "mądrale" jest przygnębiająca. A tak naprawdę, co niektórzy po prostu postanowili "nachapać się". Teraz jak weszła w życie, dosyć mądra ustawa regulująca możliwość wywłaszczenia z pominięciem wygórowanych żądań cenowych niektórych "chłopskic... rozwiń
Avatar
Wywlaszczony / 31 maja 2011 o 20:54
0
To sobie mozecie jeszcze troche poczekac.Na pocieszenie mioge wam powiedziec ze ja swojego domu juz niemam...Zostal on wyburzony pod budowe ekspresowki.Nie mieszkam w nim juz od stycznia ale o pieniadzach nic nikt nie mowi nawet niewiem ile za niego dostane.Dzisiaj mija termin w ktorym minister dal sobie czas na rostrzygniecie wszystkich odwolan zlozonych przez ludzi ktorzy maja jakies watpliwosci co do budowy drogi.Niestety nasza szpec ustawa nie zatrzyma budowy drogi ale okres na odzkodowania moze wydluzyc nawet o kilka lat.Ludzmi ktorych domy zostaly wyburzone nikt sie nie interesujen.Zadnych informacji na temat odszkodowan ani od GDDKiA ani urzedu wojewodzkiego nie mozna dostac.To jest nasze chore panstwo
To sobie mozecie jeszcze troche poczekac.Na pocieszenie mioge wam powiedziec ze ja swojego domu juz niemam...Zostal on wyburzony pod budowe ekspresowki.Nie mieszkam w nim juz od stycznia ale o pieniadzach nic nikt nie mowi nawet niewiem ile za niego dostane.Dzisiaj mija termin w ktorym minister dal sobie czas na rostrzygniecie wszystkich odwolan zlozonych przez ludzi ktorzy maja jakies watpliwosci co do budowy drogi.Niestety nasza szpec ustawa nie zatrzyma budowy drogi ale okres na odzkodowania moze wydluzyc nawet o kilka lat.Ludzmi ktorych ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2011 o 07:14
0
[quote name='gosc' timestamp='1306866072' post='484251']
Dla nas to samo...
Kupilismy teren, wylalismy fundamenty i sie dowiedzielismy ze nie bedzie dojazdu do posessji przez ta cholerna droga...
[/quote]
dojazd dobry, droga be...

a dobrze tak Wam!!!
Avatar
lubliniak / 1 czerwca 2011 o 21:48
0
Ci Panowie to pieniacze pierwszego sortu. Niech Pan dziennikarz zada sobie pytanie -Dlaczego wszyscy już sprzedali nieruchomości, oprócz tych nielicznych.

Nie ma im co współczuć. To po prostu naciągacze którzy przelicytowali a teraz polecieli do Pana redaktora się poskarżyć.
Avatar
Wywłaszczona / 1 czerwca 2011 o 21:00
0
Ja myślę ze pora się zrzeszyć i wspólnie powalczyć o swoje prawa.Wiadomo w grupie siła i jest teraz coś takiego jak pozew zbiorowy,nie możemy pozwolić aby latami zwlekano z wypłatą odszkodowań i to wszystko w imieniu prawa.
Avatar
Elizówka / 1 czerwca 2011 o 13:15
0
Ja się w ogóle dziwie że ludzie kupując grunty nie idą do gminy i nie sprawdzają co ma powstać w przyszłości tuż pod nosem.Z drugiej strony plany obwodnicy sięgają lata wstecz a ludzie się budowali i powiedzcie mi kto dał zgodę na to?Teraz płacić trzeba a obeszło by się bez takich kosztów gdyby trzeba było wykupić same grunty i problemu by nie było.A tak trzy lata temu dom postawili a teraz poszli do rodziny bo dom wyburzony...bezsens.
Avatar
Kasia / 1 czerwca 2011 o 13:11
0
[quote name='gosc' timestamp='1306866072' post='484251']
Dla nas to samo...
Kupilismy teren, wylalismy fundamenty i sie dowiedzielismy ze nie bedzie dojazdu do posessji przez ta cholerna droga...
[/quote]
Avatar
jc / 1 czerwca 2011 o 13:03
0
WAŻNE: Minister nadal nie ropatrzył odwołań, kiedy to zrobi nadal nie wiadomo. Oznacza to że wizja wypłaty odszkodowań znowu odsuwa się w czasie. A pieniądze przeznaczone na wykup nieruchomości są przecież w czyimś posiadaniu i ktos czerpie z nich korzyści, kosztem oczywiście wywłaszczonych, pozostawionych bez kasy.
Avatar
Jurek / 1 czerwca 2011 o 09:37
0
[quote name='ANDRET' timestamp='1306912519' post='484416']
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁUPI KRAJ!!CZY MY KIEDYŚ ZMĄDRZEJEMY??JA ZWĄTPIŁEM W TO!!
[/quote]
Z tą czarną mafią to masz rację ale wyłącz capslocka.
[quote name='ANDRET' timestamp='1306912519' post='484416']
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁU... rozwiń
Avatar
ANDRET / 1 czerwca 2011 o 09:15
0
MY POLACY JAK NIE MAMY BATA NAD SOBĄ W POSTACI: ZABORCY, OKUPANTA, TO GŁUPIEJEMY DO CNA!!TO CO U NAS SIĘ WYCZYNIA W SFERZE POLITYKI, SPRAW OBYWATELI, W GOSPODARCE, WOŁA O POMSTĘ OD NIEBA!!NIESTETY ALE JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM!!DO TEGO CO PEWNIE KLERYKAŁÓW OBRAZI,KATO OSZOŁOMSKIM,BO NASZ KATOLICYZM JEST SPECYFICZNY POLSKI,DO TEGO HIERARCHIA MAFII Z WATYKANU,KTÓRA ZNALAZŁA DOBREGO ŻYWICIELA I JAK ZŁOŚLIWY PASOŻYT, EKSPLOATUJE TEN GŁUPI KRAJ!!CZY MY KIEDYŚ ZMĄDRZEJEMY??JA ZWĄTPIŁEM W TO!!
Avatar
vinci / 1 czerwca 2011 o 07:45
0
Interesuję się losem obwodnicy od lat. Czytałem prawie wszystkie materiały dotyczące problemów z wywłaszczaniem, ciągłymi sprzeciwami, zmianami trasy przebiegu obwodnicy itd. itp. Historia "szopki" z budową obwodnicy, jaką zafundowali niektórzy mieszkający w tym rejonie "mądrale" jest przygnębiająca. A tak naprawdę, co niektórzy po prostu postanowili "nachapać się". Teraz jak weszła w życie, dosyć mądra ustawa regulująca możliwość wywłaszczenia z pominięciem wygórowanych żądań cenowych niektórych "chłopskich filozofów", to zaczyna się płacz. Oczywiście najgłośniej szlochają ci obłudnicy, z którymi nikt i nigdy nie dogadałby się w życiu, chociażby był i świętym.
Interesuję się losem obwodnicy od lat. Czytałem prawie wszystkie materiały dotyczące problemów z wywłaszczaniem, ciągłymi sprzeciwami, zmianami trasy przebiegu obwodnicy itd. itp. Historia "szopki" z budową obwodnicy, jaką zafundowali niektórzy mieszkający w tym rejonie "mądrale" jest przygnębiająca. A tak naprawdę, co niektórzy po prostu postanowili "nachapać się". Teraz jak weszła w życie, dosyć mądra ustawa regulująca możliwość wywłaszczenia z pominięciem wygórowanych żądań cenowych niektórych "chłopskic... rozwiń
Avatar
Wywlaszczony / 31 maja 2011 o 20:54
0
To sobie mozecie jeszcze troche poczekac.Na pocieszenie mioge wam powiedziec ze ja swojego domu juz niemam...Zostal on wyburzony pod budowe ekspresowki.Nie mieszkam w nim juz od stycznia ale o pieniadzach nic nikt nie mowi nawet niewiem ile za niego dostane.Dzisiaj mija termin w ktorym minister dal sobie czas na rostrzygniecie wszystkich odwolan zlozonych przez ludzi ktorzy maja jakies watpliwosci co do budowy drogi.Niestety nasza szpec ustawa nie zatrzyma budowy drogi ale okres na odzkodowania moze wydluzyc nawet o kilka lat.Ludzmi ktorych domy zostaly wyburzone nikt sie nie interesujen.Zadnych informacji na temat odszkodowan ani od GDDKiA ani urzedu wojewodzkiego nie mozna dostac.To jest nasze chore panstwo
To sobie mozecie jeszcze troche poczekac.Na pocieszenie mioge wam powiedziec ze ja swojego domu juz niemam...Zostal on wyburzony pod budowe ekspresowki.Nie mieszkam w nim juz od stycznia ale o pieniadzach nic nikt nie mowi nawet niewiem ile za niego dostane.Dzisiaj mija termin w ktorym minister dal sobie czas na rostrzygniecie wszystkich odwolan zlozonych przez ludzi ktorzy maja jakies watpliwosci co do budowy drogi.Niestety nasza szpec ustawa nie zatrzyma budowy drogi ale okres na odzkodowania moze wydluzyc nawet o kilka lat.Ludzmi ktorych ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 16 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 26 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!