Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2008 r.
15:52
Edytuj ten wpis

Oddajcie nam Jasię! (wideo)

0 7 A A

Pod takim hasłem protestowały w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim członkinie zespołów ludowych z całego województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponad 60 kobiet domagało się przywrócenia do pracy Janiny Biegalskiej, byłej dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

Zarząd Województwa odwołał Biegalską na początku czerwca. Władze tłumaczyły wówczas, że mają inną wizję prowadzenia placówki. Wspominano też o nieprawidłowościach finansowych w WOK. Winą za nie obarczono głównie poprzednika Biegalskiej, ale to ona zapłaciła za jego błędy stanowiskiem.

Realizacja Łukasz Minkiewicz

- Wszystko było w porządku dopóki nie rozpadł się PSL, a pani Jasia wybrała "Piasta”. Wtedy nagle zaczęła przeszkadzać - powiedziała Helena Saczewa z gminy Stary Brus. - Chcemy jej powrotu, bo wszystko co robiłyśmy przez wiele lat, było jej zasługą - dodała.

Marszałek województwa Krzysztof Grabczuk stwierdził, że Janina Biegalska dostanie nową pracę w departamencie kultury Urzędu Marszałkowskiego, a szefem WOK zostanie "mężczyzna, związany ze środowiskiem wiejskim”.

Łukasz Minkiewicz

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktosiowy / 2 lipca 2008 o 23:17
0
platformers napisał:
Biegalska! Co! Ty już wiesz co!
Takiej fałszywej, obłudnej i kłamliwej osoby nigdy nie spotkałem. to jak się zmieniłaś w ostatnich latach jest zjawiskiem naukowym.
A tak ci zaufałem, nie dopuszczę aby PO w czymkolwiek ci pomogło, po moim trupie!


platformers to PO a PO platformers? Masz chorobę mózgu połączoną z mitomanią? Czy jesteś pisuarową prowokacją jakich pełno w necie? Bo jeśli reprezentujesz PO to takimi tekstami odstraszasz ludzi od tej partii. Trochę się napociłem namawiając ludzi do głosowania na PO ale jak czytam takie chore teksty przegrzanych trzech szarych bolszewickich komórek to już rozumiem dlaczego spadają notowania.


platformers to PO a PO platformers? Masz chorobę mózgu połączoną z mitomanią? Czy jesteś pisuarową prowokacją jakich pełno w necie? Bo jeśli reprezentujesz PO to takimi tekstami odstraszasz ludzi od tej partii. Trochę się napociłem namawiając ludzi do głosowania na PO ale jak czytam takie chore teksty przegrzanych trzech szarych bolszewickich komórek to już rozumiem dlaczego spadają notowania. rozwiń
Avatar
barbapapa / 1 lipca 2008 o 23:42
0
Właściwie to dobrze 111 napisałeś / napisałaś (?) Tegoroczny Kazimierz był udany. Było wielu widzów i fantastyczna pogoda. Bo jak rok temu była Biegalska to lał deszcz. Dobrze, że ją w końcu odwołali...
Avatar
barbapapa / 1 lipca 2008 o 23:38
0
111 napisał:
A jak, że wczoraj odbył się festiwal bez jaśki i wypadł wielokrotnie lepiej jak przed laty, mimo, że organizowała go osoba nazwana przez biegalsą jako nie mająca pojęcia o kulturze! To jak to się ma w stosunku do tego co te panie plotą? I zapewniam, nie będzie żadnych przekętów jak za "jasi" Chyba coś to mówi! Czyżby Marszałek tego nie wiedział mając takie służby!



Taaakkk Biegalska opieprzała się przez cały rok a po jej odejściu nowa osoba zorganizowała wszystko przez dwa tygodnie. Tak to może by gryla zdążyła w swoim ogródku z sąsiadem zorganizować. Gratuluje błyskotliwości intelektualnej i znajomości tematu!



Taaakkk Biegalska opieprzała się przez cały rok a po jej odejściu nowa osoba zorganizowała wszystko przez dwa tygodnie. Tak to może by gryla zdążyła w swoim ogródku z sąsiadem zorganizować. Gratuluje błyskotliwości intelektualnej i znajomości tematu! rozwiń
Avatar
już / 1 lipca 2008 o 07:56
0
Byle gdzie, byle jak, byle się pokazać. Zgadnijcie kto to. Oczywiście Zdzich. A swoją drogą. Czy wojewózka kultura to tylko koła gospodyń wiejskich, które stoją za tym Panem, który chce zrobić tylko koło siebie trochę szumu. Szkoda że ich kosztem. Ale im nikt nie powie że on ich po prostu bezczelnie wykorzystuje. A takswoją drogą jakaż to inna organizacja, jaka inna dziedzina kultury w województie jeszcze zaprotestowała - nikt? niemożliwe przecież ta pani tyle ponoć zrobiła...... buhahahahah. Skończ waść wstydu sobie oszczędź. A waść nie kończysz....
Avatar
wiosna / 30 czerwca 2008 o 22:29
0
Ludzie przestańcie wreszcie gadać głupoty. Biegalska nie została odwołana z przyczyn politycznych tak jak to media nagłaśniają. Jak wiejskim babkom tak jej strasznie szkoda to przecież w Krzczonowie i Sitnie też są domy kultury niech ją zabierają na plecy i idą do siebie na wieś.
Avatar
platformers / 30 czerwca 2008 o 22:19
0
Biegalska! Co! Ty już wiesz co!
Takiej fałszywej, obłudnej i kłamliwej osoby nigdy nie spotkałem. to jak się zmieniłaś w ostatnich latach jest zjawiskiem naukowym.
A tak ci zaufałem, nie dopuszczę aby PO w czymkolwiek ci pomogło, po moim trupie!
Avatar
111 / 30 czerwca 2008 o 19:12
0
A jak, że wczoraj odbył się festiwal bez jaśki i wypadł wielokrotnie lepiej jak przed laty, mimo, że organizowała go osoba nazwana przez biegalsą jako nie mająca pojęcia o kulturze! To jak to się ma w stosunku do tego co te panie plotą? I zapewniam, nie będzie żadnych przekętów jak za "jasi" Chyba coś to mówi! Czyżby Marszałek tego nie wiedział mając takie służby!
Avatar
Ktosiowy / 2 lipca 2008 o 23:17
0
platformers napisał:
Biegalska! Co! Ty już wiesz co!
Takiej fałszywej, obłudnej i kłamliwej osoby nigdy nie spotkałem. to jak się zmieniłaś w ostatnich latach jest zjawiskiem naukowym.
A tak ci zaufałem, nie dopuszczę aby PO w czymkolwiek ci pomogło, po moim trupie!


platformers to PO a PO platformers? Masz chorobę mózgu połączoną z mitomanią? Czy jesteś pisuarową prowokacją jakich pełno w necie? Bo jeśli reprezentujesz PO to takimi tekstami odstraszasz ludzi od tej partii. Trochę się napociłem namawiając ludzi do głosowania na PO ale jak czytam takie chore teksty przegrzanych trzech szarych bolszewickich komórek to już rozumiem dlaczego spadają notowania.


platformers to PO a PO platformers? Masz chorobę mózgu połączoną z mitomanią? Czy jesteś pisuarową prowokacją jakich pełno w necie? Bo jeśli reprezentujesz PO to takimi tekstami odstraszasz ludzi od tej partii. Trochę się napociłem namawiając ludzi do głosowania na PO ale jak czytam takie chore teksty przegrzanych trzech szarych bolszewickich komórek to już rozumiem dlaczego spadają notowania. rozwiń
Avatar
barbapapa / 1 lipca 2008 o 23:42
0
Właściwie to dobrze 111 napisałeś / napisałaś (?) Tegoroczny Kazimierz był udany. Było wielu widzów i fantastyczna pogoda. Bo jak rok temu była Biegalska to lał deszcz. Dobrze, że ją w końcu odwołali...
Avatar
barbapapa / 1 lipca 2008 o 23:38
0
111 napisał:
A jak, że wczoraj odbył się festiwal bez jaśki i wypadł wielokrotnie lepiej jak przed laty, mimo, że organizowała go osoba nazwana przez biegalsą jako nie mająca pojęcia o kulturze! To jak to się ma w stosunku do tego co te panie plotą? I zapewniam, nie będzie żadnych przekętów jak za "jasi" Chyba coś to mówi! Czyżby Marszałek tego nie wiedział mając takie służby!



Taaakkk Biegalska opieprzała się przez cały rok a po jej odejściu nowa osoba zorganizowała wszystko przez dwa tygodnie. Tak to może by gryla zdążyła w swoim ogródku z sąsiadem zorganizować. Gratuluje błyskotliwości intelektualnej i znajomości tematu!



Taaakkk Biegalska opieprzała się przez cały rok a po jej odejściu nowa osoba zorganizowała wszystko przez dwa tygodnie. Tak to może by gryla zdążyła w swoim ogródku z sąsiadem zorganizować. Gratuluje błyskotliwości intelektualnej i znajomości tematu! rozwiń
Avatar
już / 1 lipca 2008 o 07:56
0
Byle gdzie, byle jak, byle się pokazać. Zgadnijcie kto to. Oczywiście Zdzich. A swoją drogą. Czy wojewózka kultura to tylko koła gospodyń wiejskich, które stoją za tym Panem, który chce zrobić tylko koło siebie trochę szumu. Szkoda że ich kosztem. Ale im nikt nie powie że on ich po prostu bezczelnie wykorzystuje. A takswoją drogą jakaż to inna organizacja, jaka inna dziedzina kultury w województie jeszcze zaprotestowała - nikt? niemożliwe przecież ta pani tyle ponoć zrobiła...... buhahahahah. Skończ waść wstydu sobie oszczędź. A waść nie kończysz....
Avatar
wiosna / 30 czerwca 2008 o 22:29
0
Ludzie przestańcie wreszcie gadać głupoty. Biegalska nie została odwołana z przyczyn politycznych tak jak to media nagłaśniają. Jak wiejskim babkom tak jej strasznie szkoda to przecież w Krzczonowie i Sitnie też są domy kultury niech ją zabierają na plecy i idą do siebie na wieś.
Avatar
platformers / 30 czerwca 2008 o 22:19
0
Biegalska! Co! Ty już wiesz co!
Takiej fałszywej, obłudnej i kłamliwej osoby nigdy nie spotkałem. to jak się zmieniłaś w ostatnich latach jest zjawiskiem naukowym.
A tak ci zaufałem, nie dopuszczę aby PO w czymkolwiek ci pomogło, po moim trupie!
Avatar
111 / 30 czerwca 2008 o 19:12
0
A jak, że wczoraj odbył się festiwal bez jaśki i wypadł wielokrotnie lepiej jak przed laty, mimo, że organizowała go osoba nazwana przez biegalsą jako nie mająca pojęcia o kulturze! To jak to się ma w stosunku do tego co te panie plotą? I zapewniam, nie będzie żadnych przekętów jak za "jasi" Chyba coś to mówi! Czyżby Marszałek tego nie wiedział mając takie służby!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 0 1

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 1

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 0 0

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 9 2

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 11

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 4 8

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 2 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 17 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 3 1

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja
galeria

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja 0 0

W meczu cyklu Rugby Europe Trophy sezonu 2018/2019 Polska przegrała z Holandią 0:49. Była to pierwsza porażka Biało-Czerwonych po zwycięstwach z Czechami i Litwą. Mimo przegranej nasza reprezentacja utrzymała prowadzenie w tabeli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!