Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 lutego 2008 r.
15:59
Edytuj ten wpis

Odwołali przewodniczącego Rady Gminy

0 37 A A

Roman Chudzik został dziś odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Jastków. Jego następcą został Witold Nakonieczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko odbyło się w nietypowych okolicznościach. Punktu o odwołanie Chudzika nie było w pierwotnym porządku obrad. Został on zgłoszony w trakcie sesji przez radnego Sławomira Wysmulskiego. Tuż po tym przewodniczący wyszedł z sali informując radnych, że źle się poczuł. To samo zrobili jego dwaj zastępcy: Krzysztof Herman i Marek Grzegorczyk.

Na sali zapanowała konsternacja. Ustawa o samorządzie gminnym mówi bowiem, że obrady prowadzi przewodniczący lub jego zastępcy. - Widać jaka jest obywatelska odpowiedzialność tych panów - komentował na gorąco Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków.

Padł wniosek, aby dalej sesji przewodniczył radny senior. - To niezgodne z prawem, w tej sytuacji nie możemy podejmować żadnych decyzji, bo zostaną one zakwestionowane przez wojewodę - mówił wzburzony Dariusz Goral, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Większość zgodziła się jednak na to, aby obrady prowadził najstarszy wśród nich Bolesław Rola. W nerwowej atmosferze grupa radnych należących do klubu "Niezależni” przegłosowała proponowane przez siebie punkty. Pozostali radni z klubu "Prawo i Rodzina” nie brali udziału w głosowaniu. Przyglądali się wszystkiemu z boku. - To farsa - skwitował krótko Jan Błaszczak.

Ostatecznie odwołano przewodniczącego Chudzika, w jego miejsce powołano Witolda Nakoniecznego. Stanowiska stracili też wiceprzewodniczący Krzysztof Herman oraz Dariusz Goral. Nowym wiceprzewodniczącym został Jarosław Kawecki, zaś szefostwo w Komisji Rewizyjnej objął Sławomir Wysmulski. Radni zrealizowali też pozostałe punkty będące w porządku obrad.

Więcej o burzliwej sesji Rady Gminy Jastków w poniedziałkowym Dzienniku.


Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 15 marca 2008 o 09:54
0
GOśCISKO napisał:
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji tej Pani.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji ... rozwiń
Avatar
z Tomaszowic / 8 marca 2008 o 11:57
0
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społeczeństwa realizacji obietnic,a obstawił się klakierami bez doświadczenia samorządowego,własnego zdania,określającymi się jako "niezależni"-od własnych decyzji.Niepokoi nas budowa szkoły podstawowej u nas , coraz większy zamęt i głoszenie nieprawdy że nie ma dzieci.Jest to ucieczka od realizacji tej inwestycji.Dla wójta ważniejszy jest projekt budowania Urzędu Gminy,na który też pieniędzy nie ma.Jego radni chcą podnieść podatki od naszych nieruchomości żeby się czymkolwiek wykazać i naszym kosztem zbudować swoją chwałę.Jesteśmy przeciwni takim działaniom.Pan Chudzik jest dobrym przedsiębiorcą i godnie nas reprezentuje.Panie wójcie ,uwolnił się pan chwilowo od ludzi którzy patrzyli panu na ręce,ale ich wyborcy nadal obserwują to co się dzieje i skorzystają z dobrodziejstw demokracji,które pan tak wychwala.
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społecz... rozwiń
Avatar
allbert77 / 7 marca 2008 o 19:11
0
mieszkaniecjastkow napisał:
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur. rozwiń
Avatar
sympatyk PIR / 6 marca 2008 o 10:51
0
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy przeciwników.Władza dzisiaj jest a jutro jej nie ma ,a potem co- znowu wyizolowanie i niemoc? Nie ma powodu mścić się na członkach PIR tylko dlatego że potrafili zorganizowaś się i pomimo że każdy dba o interesy swojej miejscowości to nie skaczą sobie do oczu i nie kopią dołków.Umieją znaleść kompromisowe rozwiązanie problemów i panu proponuję dołączyć do tej grupy i wspierać ich a nie przeszkadzać.To przysłuży się wszystkim.
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy prze... rozwiń
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 17:59
0
Szanowny sympatyku PiR
O ile mnie nie myli intuicja, chwilę temu były twoje imieniny, więc życzę ci dużo zdrowia
Ponieważ jest to ostatnie moje wejście, pozostałym uczetnikom forum życzę pogodnych świąt i mimo wszystko dużo optymizmu
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 15:56
0
zwolennikPIR napisał:
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba publiczna, w czym jego umiejętności odbiegają od umiejętności poprzednika.
Na zakończenie wymiany poglądów.
Jest świetna piosenka KOMBI, „Pokolenia”. Proszę jej posłuchać. Ma bardzo ciekawy sens.

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba... rozwiń
Avatar
zwolennikPIR / 5 marca 2008 o 15:17
0
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No c... rozwiń
Avatar
Matrix / 5 marca 2008 o 13:18
0
zwolennik PIR napisał:
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolnych wyborach. To nie jest wirtualny świat, Szanowny Panie, ale najprawdziwsza rzeczywistość. Przykładem jest również czas po roku 1990, w naszej Polsce, gdzie czasami powstawały egzotyczne konfiguracje, które weryfikowali wyborcy w wolnych wyborach.
Mam swoje przekonania i przy nich pozostanę, szanuję również Pana opinię chociaż się z nią nie zgadzam.
Życzę powodzenia i trochę optymizmu.


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolny... rozwiń
Avatar
zwolennik PIR / 5 marca 2008 o 09:57
0
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy... rozwiń
Avatar
GOśCISKO / 3 marca 2008 o 21:58
0
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wój... rozwiń
Avatar
anonim / 15 marca 2008 o 09:54
0
GOśCISKO napisał:
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji tej Pani.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji ... rozwiń
Avatar
z Tomaszowic / 8 marca 2008 o 11:57
0
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społeczeństwa realizacji obietnic,a obstawił się klakierami bez doświadczenia samorządowego,własnego zdania,określającymi się jako "niezależni"-od własnych decyzji.Niepokoi nas budowa szkoły podstawowej u nas , coraz większy zamęt i głoszenie nieprawdy że nie ma dzieci.Jest to ucieczka od realizacji tej inwestycji.Dla wójta ważniejszy jest projekt budowania Urzędu Gminy,na który też pieniędzy nie ma.Jego radni chcą podnieść podatki od naszych nieruchomości żeby się czymkolwiek wykazać i naszym kosztem zbudować swoją chwałę.Jesteśmy przeciwni takim działaniom.Pan Chudzik jest dobrym przedsiębiorcą i godnie nas reprezentuje.Panie wójcie ,uwolnił się pan chwilowo od ludzi którzy patrzyli panu na ręce,ale ich wyborcy nadal obserwują to co się dzieje i skorzystają z dobrodziejstw demokracji,które pan tak wychwala.
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społecz... rozwiń
Avatar
allbert77 / 7 marca 2008 o 19:11
0
mieszkaniecjastkow napisał:
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur. rozwiń
Avatar
sympatyk PIR / 6 marca 2008 o 10:51
0
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy przeciwników.Władza dzisiaj jest a jutro jej nie ma ,a potem co- znowu wyizolowanie i niemoc? Nie ma powodu mścić się na członkach PIR tylko dlatego że potrafili zorganizowaś się i pomimo że każdy dba o interesy swojej miejscowości to nie skaczą sobie do oczu i nie kopią dołków.Umieją znaleść kompromisowe rozwiązanie problemów i panu proponuję dołączyć do tej grupy i wspierać ich a nie przeszkadzać.To przysłuży się wszystkim.
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy prze... rozwiń
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 17:59
0
Szanowny sympatyku PiR
O ile mnie nie myli intuicja, chwilę temu były twoje imieniny, więc życzę ci dużo zdrowia
Ponieważ jest to ostatnie moje wejście, pozostałym uczetnikom forum życzę pogodnych świąt i mimo wszystko dużo optymizmu
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 15:56
0
zwolennikPIR napisał:
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba publiczna, w czym jego umiejętności odbiegają od umiejętności poprzednika.
Na zakończenie wymiany poglądów.
Jest świetna piosenka KOMBI, „Pokolenia”. Proszę jej posłuchać. Ma bardzo ciekawy sens.

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba... rozwiń
Avatar
zwolennikPIR / 5 marca 2008 o 15:17
0
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No c... rozwiń
Avatar
Matrix / 5 marca 2008 o 13:18
0
zwolennik PIR napisał:
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolnych wyborach. To nie jest wirtualny świat, Szanowny Panie, ale najprawdziwsza rzeczywistość. Przykładem jest również czas po roku 1990, w naszej Polsce, gdzie czasami powstawały egzotyczne konfiguracje, które weryfikowali wyborcy w wolnych wyborach.
Mam swoje przekonania i przy nich pozostanę, szanuję również Pana opinię chociaż się z nią nie zgadzam.
Życzę powodzenia i trochę optymizmu.


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolny... rozwiń
Avatar
zwolennik PIR / 5 marca 2008 o 09:57
0
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy... rozwiń
Avatar
GOśCISKO / 3 marca 2008 o 21:58
0
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wój... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu
film

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu 8 2

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce jest już potwierdzony? Zarażona wirusem ma być kobieta, która znajduje się w szpitalu w Łodzi. Tak podaje Dziennik Łódzki. Ministerstwo Zdrowia jednak na razie zaprzecza, że w Polsce mamy już koronawirusa.

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim 0 0

Kolejna galeria handlowa powstanie w Radzyniu Podlaskim. Jej otwarcie zaplanowano w tym roku.

Zespół Pawkin zagra w Klubie30
29 lutego 2020, 19:00

Zespół Pawkin zagra w Klubie30 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Klubie30 (ul. Jasna 7) odbędzie się koncert zespołu Pawkin.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów
Sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów 0 10

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Andrzeja Dudę zagłosowałaby połowa Polaków - wynika z sondażu CBOS wykonanego na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej. Głowa państwa ma w najnowszym badaniu ośrodka wyraźną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie 0 0

Chełmianki już po raz kolejny skorzystały z zaproszenia zaprzyjaźnionego ukraińskiego Klubu Sportowego Faworit z Klesiva do udziału w międzynarodowej rywalizacji

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry 3 1

Tragiczny wypadek w miejscowości Tarnoszyn (gm. Ulhówek). Jadący rowerem 45-latek upadł pod przyczepę ciągnika jadącego w przeciwnym kierunku.

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca 0 1

Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia w Teatrze Starym zaplanowane od kwietnia do czerwca.

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii
film

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii 9 2

Obecnie kilkaset osób w Polsce pozostaje pod kontrolą epidemiologiczną. To głównie turyści, którzy wrócili niedawno z Włoch. Dwie osoby przebywają na kwarantannie w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Tymczasem koronawirus został już potwierdzony w państwach leżących coraz bliżej Polski.

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat 0 3

Pusta działki wzdłuż ulicy Jedność w Chełmie straszą od lat. Od lat też nic tam się nie zmienia, bo wybudowanie krótkiej dojazdówki do szkoły społecznej i kilku garaży sytuacji nie zmieniło.

Cztery ulice w Puławach doczekają się remontu

Cztery ulice w Puławach doczekają się remontu 11 5

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: Tyczyńskiego, Meresty, Kołodzieja i Kraussa w Puławach. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na ich przebudowę.

Prezydent Żuk idzie do sądu

Prezydent Żuk idzie do sądu 55 114

Prezydent Lublina nie zrezygnuje z zaskarżenia wyroku w sprawie górek czechowskich, mimo apeli miejskich aktywistów i radnych opozycji. Prezydent szczegółowo wylicza skutki, które – jego zdaniem i wbrew twierdzeniom aktywistów – może mieć dla okolicznych mieszkańców uprawomocnienie się wyroku.

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego 1 2

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21 na ul. Tumidajskiego w Lublinie.

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego 0 1

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 przy ul. Relaksowej 25 (tel. 81 311 01 12) trwają zapisy na bezpłatne zajęcia z Polskiego Języka Migowego.

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym
24 kwietnia 2020, 17:00

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym 0 0

W niedzielę, 5 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Anna German i Bernard Ładysz - jakich nie znacie".

MKS Perła kontra JKS Jarosław

MKS Perła kontra JKS Jarosław 0 1

MKS Perła Lubin dzisiaj o godz. 18 w hali Globus zmierzy się z EUROBUD JKS Jarosław.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.