Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 lutego 2008 r.
15:59
Edytuj ten wpis

Odwołali przewodniczącego Rady Gminy

0 37 A A

Roman Chudzik został dziś odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Jastków. Jego następcą został Witold Nakonieczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko odbyło się w nietypowych okolicznościach. Punktu o odwołanie Chudzika nie było w pierwotnym porządku obrad. Został on zgłoszony w trakcie sesji przez radnego Sławomira Wysmulskiego. Tuż po tym przewodniczący wyszedł z sali informując radnych, że źle się poczuł. To samo zrobili jego dwaj zastępcy: Krzysztof Herman i Marek Grzegorczyk.

Na sali zapanowała konsternacja. Ustawa o samorządzie gminnym mówi bowiem, że obrady prowadzi przewodniczący lub jego zastępcy. - Widać jaka jest obywatelska odpowiedzialność tych panów - komentował na gorąco Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków.

Padł wniosek, aby dalej sesji przewodniczył radny senior. - To niezgodne z prawem, w tej sytuacji nie możemy podejmować żadnych decyzji, bo zostaną one zakwestionowane przez wojewodę - mówił wzburzony Dariusz Goral, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Większość zgodziła się jednak na to, aby obrady prowadził najstarszy wśród nich Bolesław Rola. W nerwowej atmosferze grupa radnych należących do klubu "Niezależni” przegłosowała proponowane przez siebie punkty. Pozostali radni z klubu "Prawo i Rodzina” nie brali udziału w głosowaniu. Przyglądali się wszystkiemu z boku. - To farsa - skwitował krótko Jan Błaszczak.

Ostatecznie odwołano przewodniczącego Chudzika, w jego miejsce powołano Witolda Nakoniecznego. Stanowiska stracili też wiceprzewodniczący Krzysztof Herman oraz Dariusz Goral. Nowym wiceprzewodniczącym został Jarosław Kawecki, zaś szefostwo w Komisji Rewizyjnej objął Sławomir Wysmulski. Radni zrealizowali też pozostałe punkty będące w porządku obrad.

Więcej o burzliwej sesji Rady Gminy Jastków w poniedziałkowym Dzienniku.


Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 15 marca 2008 o 09:54
0
GOśCISKO napisał:
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji tej Pani.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji ... rozwiń
Avatar
z Tomaszowic / 8 marca 2008 o 11:57
0
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społeczeństwa realizacji obietnic,a obstawił się klakierami bez doświadczenia samorządowego,własnego zdania,określającymi się jako "niezależni"-od własnych decyzji.Niepokoi nas budowa szkoły podstawowej u nas , coraz większy zamęt i głoszenie nieprawdy że nie ma dzieci.Jest to ucieczka od realizacji tej inwestycji.Dla wójta ważniejszy jest projekt budowania Urzędu Gminy,na który też pieniędzy nie ma.Jego radni chcą podnieść podatki od naszych nieruchomości żeby się czymkolwiek wykazać i naszym kosztem zbudować swoją chwałę.Jesteśmy przeciwni takim działaniom.Pan Chudzik jest dobrym przedsiębiorcą i godnie nas reprezentuje.Panie wójcie ,uwolnił się pan chwilowo od ludzi którzy patrzyli panu na ręce,ale ich wyborcy nadal obserwują to co się dzieje i skorzystają z dobrodziejstw demokracji,które pan tak wychwala.
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społecz... rozwiń
Avatar
allbert77 / 7 marca 2008 o 19:11
0
mieszkaniecjastkow napisał:
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur. rozwiń
Avatar
sympatyk PIR / 6 marca 2008 o 10:51
0
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy przeciwników.Władza dzisiaj jest a jutro jej nie ma ,a potem co- znowu wyizolowanie i niemoc? Nie ma powodu mścić się na członkach PIR tylko dlatego że potrafili zorganizowaś się i pomimo że każdy dba o interesy swojej miejscowości to nie skaczą sobie do oczu i nie kopią dołków.Umieją znaleść kompromisowe rozwiązanie problemów i panu proponuję dołączyć do tej grupy i wspierać ich a nie przeszkadzać.To przysłuży się wszystkim.
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy prze... rozwiń
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 17:59
0
Szanowny sympatyku PiR
O ile mnie nie myli intuicja, chwilę temu były twoje imieniny, więc życzę ci dużo zdrowia
Ponieważ jest to ostatnie moje wejście, pozostałym uczetnikom forum życzę pogodnych świąt i mimo wszystko dużo optymizmu
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 15:56
0
zwolennikPIR napisał:
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba publiczna, w czym jego umiejętności odbiegają od umiejętności poprzednika.
Na zakończenie wymiany poglądów.
Jest świetna piosenka KOMBI, „Pokolenia”. Proszę jej posłuchać. Ma bardzo ciekawy sens.

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba... rozwiń
Avatar
zwolennikPIR / 5 marca 2008 o 15:17
0
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No c... rozwiń
Avatar
Matrix / 5 marca 2008 o 13:18
0
zwolennik PIR napisał:
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolnych wyborach. To nie jest wirtualny świat, Szanowny Panie, ale najprawdziwsza rzeczywistość. Przykładem jest również czas po roku 1990, w naszej Polsce, gdzie czasami powstawały egzotyczne konfiguracje, które weryfikowali wyborcy w wolnych wyborach.
Mam swoje przekonania i przy nich pozostanę, szanuję również Pana opinię chociaż się z nią nie zgadzam.
Życzę powodzenia i trochę optymizmu.


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolny... rozwiń
Avatar
zwolennik PIR / 5 marca 2008 o 09:57
0
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy... rozwiń
Avatar
GOśCISKO / 3 marca 2008 o 21:58
0
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wój... rozwiń
Avatar
anonim / 15 marca 2008 o 09:54
0
GOśCISKO napisał:
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji tej Pani.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji ... rozwiń
Avatar
z Tomaszowic / 8 marca 2008 o 11:57
0
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społeczeństwa realizacji obietnic,a obstawił się klakierami bez doświadczenia samorządowego,własnego zdania,określającymi się jako "niezależni"-od własnych decyzji.Niepokoi nas budowa szkoły podstawowej u nas , coraz większy zamęt i głoszenie nieprawdy że nie ma dzieci.Jest to ucieczka od realizacji tej inwestycji.Dla wójta ważniejszy jest projekt budowania Urzędu Gminy,na który też pieniędzy nie ma.Jego radni chcą podnieść podatki od naszych nieruchomości żeby się czymkolwiek wykazać i naszym kosztem zbudować swoją chwałę.Jesteśmy przeciwni takim działaniom.Pan Chudzik jest dobrym przedsiębiorcą i godnie nas reprezentuje.Panie wójcie ,uwolnił się pan chwilowo od ludzi którzy patrzyli panu na ręce,ale ich wyborcy nadal obserwują to co się dzieje i skorzystają z dobrodziejstw demokracji,które pan tak wychwala.
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społecz... rozwiń
Avatar
allbert77 / 7 marca 2008 o 19:11
0
mieszkaniecjastkow napisał:
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur. rozwiń
Avatar
sympatyk PIR / 6 marca 2008 o 10:51
0
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy przeciwników.Władza dzisiaj jest a jutro jej nie ma ,a potem co- znowu wyizolowanie i niemoc? Nie ma powodu mścić się na członkach PIR tylko dlatego że potrafili zorganizowaś się i pomimo że każdy dba o interesy swojej miejscowości to nie skaczą sobie do oczu i nie kopią dołków.Umieją znaleść kompromisowe rozwiązanie problemów i panu proponuję dołączyć do tej grupy i wspierać ich a nie przeszkadzać.To przysłuży się wszystkim.
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy prze... rozwiń
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 17:59
0
Szanowny sympatyku PiR
O ile mnie nie myli intuicja, chwilę temu były twoje imieniny, więc życzę ci dużo zdrowia
Ponieważ jest to ostatnie moje wejście, pozostałym uczetnikom forum życzę pogodnych świąt i mimo wszystko dużo optymizmu
Avatar
MATRIX / 5 marca 2008 o 15:56
0
zwolennikPIR napisał:
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba publiczna, w czym jego umiejętności odbiegają od umiejętności poprzednika.
Na zakończenie wymiany poglądów.
Jest świetna piosenka KOMBI, „Pokolenia”. Proszę jej posłuchać. Ma bardzo ciekawy sens.

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek siebie samego ocenia obiektywnie, a pozostałych subiektywnie. Taka jest natura ludzka i tego nikt nie zmieni.
Jest takie powiedzenie, „ że nie święci garnki lepią”. Oceniać negatywnie człowieka na w stępie jego działalności nie powinno mieć miejsca. Poza tym skoro nowy przewodniczący był w radzie, to nie przez przypadek, został przez kogoś wybrany i obdarzony zaufaniem. I narzuca się pytanie, w czym jest gorszy od poprzedniego przewodniczącego jako człowiek, osoba... rozwiń
Avatar
zwolennikPIR / 5 marca 2008 o 15:17
0
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No cóż wielu jest ludzi gotowych oczernić każdego aby samemu wydać się bielszym...Przy następnych wyborach należy głęboko sprawdzić dokonania kandydata nie wsłuchiwać się w kwieciste obietnice.Obecny wójt powinien zastanowić się czy nowy przewodniczący przez niego rekomendowany udzwignie ciężar stanowiska i będzie godnym reprezentantem nas wszystkich i jego samego,bo ja i wielu innych mieszkańców mamy wątpliwości.
Może zależy mu żeby na tej funkcji mieć człowieka którego będzie prowadził za rękę , a może wiążą go koligacje rodzinne?Proponuję wszystkim czytającym żeby to sprawdzili!!
Wyborcy dają mandat zaufania na 4 lata, to prawda,ale przyglądają się pilnie wybranym ludziom i oczekują działań.Rok to wystarczający czas żeby coś zrobić.Jak można optymistycznie patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszej gminie.Nie szanuje się nic co z trudem poprzednicy dokonali.Nasza gmina rozwijała się i była stawiana za wzór.
To że Sieprawice były zaniedbane to nie wina byłego wójta,ale obecnego bo to on był tamtejszym radnym i nie potrafił prowadzić spraw swojej miejscowości.Winą za to obarcza wszystkich tylko nie siebie.No c... rozwiń
Avatar
Matrix / 5 marca 2008 o 13:18
0
zwolennik PIR napisał:
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolnych wyborach. To nie jest wirtualny świat, Szanowny Panie, ale najprawdziwsza rzeczywistość. Przykładem jest również czas po roku 1990, w naszej Polsce, gdzie czasami powstawały egzotyczne konfiguracje, które weryfikowali wyborcy w wolnych wyborach.
Mam swoje przekonania i przy nich pozostanę, szanuję również Pana opinię chociaż się z nią nie zgadzam.
Życzę powodzenia i trochę optymizmu.


Szanowny Panie
Każdy w naszym państwie ma na szczęście prawo do swoich przekonań, a z opiniami innych może się zgadzać lub nie. Antagoniści mogą się nie tolerować a sympatycy lubić. Jedno jest święte dla każdego< prawo do wolnych wyborów>. Dzięki temu nie ma jedynie słusznej racji, której wszyscy z najwyższą pokorą muszą się jej podporządkować. Każdemu obywatelowi decydującemu się poświęcić swój czas służbie publicznej wyborcy dają np. cztery lata na realizację zamierzeń. Potem ich z weryfikują w wolny... rozwiń
Avatar
zwolennik PIR / 5 marca 2008 o 09:57
0
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy nie.Popieram wypowiedz mojego poprzednika że obecny wójt zdobył władzę obietnicami i jest zaskoczony że ją zdobył.Nie wie co dalej bo nie miał żadnego planu.Nic nie robi tylko zwalcza przeciwników a demokratyczne działanie proszę pana to przekonanie do swoich pomysłów nawet przeciwników ,ale nie poprzez załatwianie im pracy czy przekształcanie ziemi poza plecami ,ale poprzez skuteczne działanie i wykazanie się jakimiś umiejętnościami.Wtedy nie trzeba będzie wywoływać nieporozumień i stawiać się w roli nierozumianego.
Odwołanie pana przewodniczącego to wyraz strachu jego przeciwników .Jeśli nie można znaleść kompromisowego rozwiązywania problemów ,to należy problem usunć?To w/g pana jest demokracja?Gratuluję!!! Jest mi wstyd że mamy władzę która robi wszystko aby zniszczyć dokonania poprzednika,zamiast podziękować mu i kontynuować rozwój Jastkowa.Zastanówcie się panowie,czy obecny wójt nie bądzie robił wszystkiego dla dobra swojej miejscowości?Tylko czy starczy mu czasu na zajęcie się pozostałą częścią gminy,bo latka lecą a nic się nie dzieje poza obsypywaniem błotem opozycji.
Proszę przetrzeć oczy panie Matrix i zastanowić się!!!!!
Panie "MATRIX" powinien pan ze swoimi poglądami na demokrację wrócić do swojego wirtualnego świata.Panowie z klubu PiR długo współpracowali z panem wójtem(obecnym) w radzie gminy i dobrze wiedzą na co go stać.Dlatego popieram ich decyzję opuszczenia sesju.Gdyby widzieli jego jakikolwiek rozsądny plan działania dla rozwoju naszej gminy,napewno ich decyzja byłaby inna.
Panie Matrix wydaje się że teraz w naszej gminie będzie białoruś-jedna słuszna opcja chce sprawować nieomylną władzę,bez względu na to czy zgodnie z prawem czy... rozwiń
Avatar
GOśCISKO / 3 marca 2008 o 21:58
0
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wój... rozwiń