Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 maja 2008 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Opóźnienia w budowie dróg na Lubelszczyźnie

0 7 A A

Przygotowania do przebudowy dwóch głównych dróg na Lubelszczyźnie, w tym trasy na Warszawę, są spóźnione o kilka miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na olbrzymią ścienną mapę naniesiono wszystkie autostrady, drogi ekspresowe i obwodnice miast, jakie powstaną do 2013 roku. Jest tam i obwodnica Lublina, i drogi ekspresowe: "17” (Piaski-Lublin-Warszawa) i "19” (Białystok-Lublin-Rzeszów).

- Mapa? To wydawnictwo wewnętrzne, nie do dystrybucji - zastrzega Artur Mrugasiewicz z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad.
Ale to, co świetnie wygląda na mapie, gorzej wypada w terenie. Posadę stracił właśnie Janusz Koper, szef GDDKiA. Za brak wiary i determinacji w budowie dróg. - Wobec takich urzędników jeszcze kilka razy będę brutalny - zapowiedział premier Donald Tusk.

Sprawdziliśmy, na jakim etapie są inwestycje drogowe na Lubelszczyźnie. Okazuje się, że na całym odcinku S17 (Warszawa-Garwolin-Kurów-Lublin-Piaski) są opóźnienia w przygotowaniach. Podobnie na trasie S19: przy obwodnicy Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego. Drogowcy mają kłopoty przede wszystkim z decyzjami o tym, jak inwestycje wpłyną na środowisko naturalne. A miały być gotowe w marcu.

- Teraz musimy uzupełniać gotową już dokumentację, bo w tym względzie nasze prawo nie jest dostosowane do unijnego - tłumaczy Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA. Ale obiecuje: - Zdążymy do końca czerwca.

Rząd i Sejm już dawno powinni zmienić prawo. Komisja Europejska apelowała o to trzy lata temu. Bez efektu. Polskie władze zapowiadają, że w tym roku przepisy dotyczące ochrony środowiska zostaną dostosowane.

- Drogowcom nie ułatwiają zadania częste zmiany koncepcji; teraz np. premier zapowiada, że zamiast autostrad będą drogi ekspresowe. Czas ucieka, materiały drożeją - komentuje Jarosław Żaczek, poseł PiS, który zasiada w sejmowej komisji infrastruktury.

(RP, PP)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 15:56
0
A co na to poseł Palikot? Skoro zdrowy to może coś mu się zdarzy zrobić coś dla lubelszczyzny?
Avatar
ert55666 / 13 maja 2008 o 08:54
0
JAK SŁYSZĘ PO RAZ 100 ALBO 200,ZE Z PRZEBUDOWĄ, BUDOWĄ , ROZBUDOWĄ OBWDNICY: LUBLINA,AL. KRĄSNICKIEJ CZY INNEJ DROGI W POLSCE, TRZEBA POCZEKAC, MUSIMY MY KIEROWCY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ!!, TO MYŚLĘ KTOŚ PO PROSTU LECI RÓWNO W PTAKA I ROBI SOBIE JAJA Z OBYWATELI=KIEROWĆÓW!!!CIAGLE SŁYSZYMY O PLANACH, PROJEKTACH, JUŻ GRANICZNA DATA ODDANIA TEGO CZY INNEGO ODCINKA TO NIE 2012 ALE 2014, 2015, 2106 ITD...TA WYLICZANKA JEST CO NAJMNIEJ MÓWIĄC NIE NA MIEJSCU!!!OBWODNICA KRAKOWA ZAMKNIĘTY JEDEN PAS POWODUJE NIEMIŁOSIERNE KORKI, DROGI KRAJOWE WĄSKIE, Z KOLEINAMI I NIEMIŁOSIERNIE ZAPCHANE, NIEBEPZIECZNE, NO BO JAKA DROGA BEZ POBOCZY O SŁABEJ NAWIERZCHNI MOZE PRZYJĄC ZWIEKSZAJĄCY SIE Z ROKU NA ROK RUCH TRANZYTOWY???ZA PALIWO PŁACIMY PRAWIE 5 ZŁ !!!KOSZTY FRIM TRANSPORTOWYCH TO KOLEJNA HISTORIA!!!CZY TEN STAN PERMANTNETNEGO OSZUKAŃSTWA, ZŁODZIEJSTWA LUDZI WŁADZY, BRAKU ICH JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCI BĘDZIE WIECZNY???DOSTRZGAM OBSERWUJAC MEDIA,ŻE POLITYCY NAWET NIE POTRAFIA SPOJRZEĆ W LUSTRO JAK CHRZANIA TE BAJKI O TYM CO ZDUBUJA A CO BEDZIE BUDOWANE!!!OBWODNICA 300 TYS. MIASTA MA BYĆ BUDOWANA PO 2010 ROKU, KIEDY PRAWIE WSZYSTKIE MIASTA POWIATOWE MAJĄ OBWODNICE!!!CO TO WŁĄŚCIWIE JEST??
JAK SŁYSZĘ PO RAZ 100 ALBO 200,ZE Z PRZEBUDOWĄ, BUDOWĄ , ROZBUDOWĄ OBWDNICY: LUBLINA,AL. KRĄSNICKIEJ CZY INNEJ DROGI W POLSCE, TRZEBA POCZEKAC, MUSIMY MY KIEROWCY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ!!, TO MYŚLĘ KTOŚ PO PROSTU LECI RÓWNO W PTAKA I ROBI SOBIE JAJA Z OBYWATELI=KIEROWĆÓW!!!CIAGLE SŁYSZYMY O PLANACH, PROJEKTACH, JUŻ GRANICZNA DATA ODDANIA TEGO CZY INNEGO ODCINKA TO NIE 2012 ALE 2014, 2015, 2106 ITD...TA WYLICZANKA JEST CO NAJMNIEJ MÓWIĄC NIE NA MIEJSCU!!!OBWODNICA KRAKOWA ZAMKNIĘTY JEDEN PAS POWODUJE NIEMIŁO... rozwiń
Avatar
Rudi / 12 maja 2008 o 17:39
0
drogi ekspresowe nawet by były lepsze, gdyż zwykle nie są płatne. Nikt o tym nie mówi głośno ale jak pójdą autostrady to znajdzie sie jakaś firma która bedzie pobierać opłaty za przejazd...
Avatar
jhy / 12 maja 2008 o 08:36
0
Zmiana kategorii na drogę ekspresową wymagałaby ubiegania się od początku o zupełnie nowe zgody, poprzedzone nowymi konsultacjami społecznymi, ocenami środowiskowymi, projektowaniem nowych wariantów dróg. To opóźniłoby inwestycje o co najmniej dwa lata, optymistycznie licząc.
Avatar
jj / 12 maja 2008 o 08:29
0
Pracuje w drogownictwie i patrze na to co sie dzieje, niestety tutaj refotma nie jest potrzebna, co z tego ze przygotujemy dokumenty jak ona zalegaja przez kilka miesiecy w Min Srodowiska na uzgodnieniach itd itp. i wracaja bledne opracowania i w koło Macieju. Odwolanie to tylko zaslona dymna na wymiane kadr.
Avatar
olo / 12 maja 2008 o 06:57
0
Polska mentalność jest bardzo specyficzna. Wśród krajów takich jak Niemcy czy Czechy Polak ma bardzo skomplikowaną psychikę - ta wpływa na wspomnianą mentalność z której wynikają same komplikacje. Nie dziwi zatem tytuł artykułu. W kraju nad wisłą wszystko wręcz musi być opóźnione. Inaczej byłoby to nienormalne. Polak bowiem to skomplikowana istota, lubiąca motać do granic zamotania. Im więcej paragrafów tym lepiej. Im ścieżka "załatwienia sprawy" bardziej skomplikowana - oczywiście macie rację - TYM LEPIEJ :-) Taki "wiślano-mętny" mózg, co zrobić...
Polska mentalność jest bardzo specyficzna. Wśród krajów takich jak Niemcy czy Czechy Polak ma bardzo skomplikowaną psychikę - ta wpływa na wspomnianą mentalność z której wynikają same komplikacje. Nie dziwi zatem tytuł artykułu. W kraju nad wisłą wszystko wręcz musi być opóźnione. Inaczej byłoby to nienormalne. Polak bowiem to skomplikowana istota, lubiąca motać do granic zamotania. Im więcej paragrafów tym lepiej. Im ścieżka "załatwienia sprawy" bardziej skomplikowana - oczywiście macie rację - TYM LEPIEJ :-) Taki "wiślano-mę... rozwiń
Avatar
MARK / 12 maja 2008 o 01:49
0
BULL BULL TONE
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 15:56
0
A co na to poseł Palikot? Skoro zdrowy to może coś mu się zdarzy zrobić coś dla lubelszczyzny?
Avatar
ert55666 / 13 maja 2008 o 08:54
0
JAK SŁYSZĘ PO RAZ 100 ALBO 200,ZE Z PRZEBUDOWĄ, BUDOWĄ , ROZBUDOWĄ OBWDNICY: LUBLINA,AL. KRĄSNICKIEJ CZY INNEJ DROGI W POLSCE, TRZEBA POCZEKAC, MUSIMY MY KIEROWCY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ!!, TO MYŚLĘ KTOŚ PO PROSTU LECI RÓWNO W PTAKA I ROBI SOBIE JAJA Z OBYWATELI=KIEROWĆÓW!!!CIAGLE SŁYSZYMY O PLANACH, PROJEKTACH, JUŻ GRANICZNA DATA ODDANIA TEGO CZY INNEGO ODCINKA TO NIE 2012 ALE 2014, 2015, 2106 ITD...TA WYLICZANKA JEST CO NAJMNIEJ MÓWIĄC NIE NA MIEJSCU!!!OBWODNICA KRAKOWA ZAMKNIĘTY JEDEN PAS POWODUJE NIEMIŁOSIERNE KORKI, DROGI KRAJOWE WĄSKIE, Z KOLEINAMI I NIEMIŁOSIERNIE ZAPCHANE, NIEBEPZIECZNE, NO BO JAKA DROGA BEZ POBOCZY O SŁABEJ NAWIERZCHNI MOZE PRZYJĄC ZWIEKSZAJĄCY SIE Z ROKU NA ROK RUCH TRANZYTOWY???ZA PALIWO PŁACIMY PRAWIE 5 ZŁ !!!KOSZTY FRIM TRANSPORTOWYCH TO KOLEJNA HISTORIA!!!CZY TEN STAN PERMANTNETNEGO OSZUKAŃSTWA, ZŁODZIEJSTWA LUDZI WŁADZY, BRAKU ICH JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCI BĘDZIE WIECZNY???DOSTRZGAM OBSERWUJAC MEDIA,ŻE POLITYCY NAWET NIE POTRAFIA SPOJRZEĆ W LUSTRO JAK CHRZANIA TE BAJKI O TYM CO ZDUBUJA A CO BEDZIE BUDOWANE!!!OBWODNICA 300 TYS. MIASTA MA BYĆ BUDOWANA PO 2010 ROKU, KIEDY PRAWIE WSZYSTKIE MIASTA POWIATOWE MAJĄ OBWODNICE!!!CO TO WŁĄŚCIWIE JEST??
JAK SŁYSZĘ PO RAZ 100 ALBO 200,ZE Z PRZEBUDOWĄ, BUDOWĄ , ROZBUDOWĄ OBWDNICY: LUBLINA,AL. KRĄSNICKIEJ CZY INNEJ DROGI W POLSCE, TRZEBA POCZEKAC, MUSIMY MY KIEROWCY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ!!, TO MYŚLĘ KTOŚ PO PROSTU LECI RÓWNO W PTAKA I ROBI SOBIE JAJA Z OBYWATELI=KIEROWĆÓW!!!CIAGLE SŁYSZYMY O PLANACH, PROJEKTACH, JUŻ GRANICZNA DATA ODDANIA TEGO CZY INNEGO ODCINKA TO NIE 2012 ALE 2014, 2015, 2106 ITD...TA WYLICZANKA JEST CO NAJMNIEJ MÓWIĄC NIE NA MIEJSCU!!!OBWODNICA KRAKOWA ZAMKNIĘTY JEDEN PAS POWODUJE NIEMIŁO... rozwiń
Avatar
Rudi / 12 maja 2008 o 17:39
0
drogi ekspresowe nawet by były lepsze, gdyż zwykle nie są płatne. Nikt o tym nie mówi głośno ale jak pójdą autostrady to znajdzie sie jakaś firma która bedzie pobierać opłaty za przejazd...
Avatar
jhy / 12 maja 2008 o 08:36
0
Zmiana kategorii na drogę ekspresową wymagałaby ubiegania się od początku o zupełnie nowe zgody, poprzedzone nowymi konsultacjami społecznymi, ocenami środowiskowymi, projektowaniem nowych wariantów dróg. To opóźniłoby inwestycje o co najmniej dwa lata, optymistycznie licząc.
Avatar
jj / 12 maja 2008 o 08:29
0
Pracuje w drogownictwie i patrze na to co sie dzieje, niestety tutaj refotma nie jest potrzebna, co z tego ze przygotujemy dokumenty jak ona zalegaja przez kilka miesiecy w Min Srodowiska na uzgodnieniach itd itp. i wracaja bledne opracowania i w koło Macieju. Odwolanie to tylko zaslona dymna na wymiane kadr.
Avatar
olo / 12 maja 2008 o 06:57
0
Polska mentalność jest bardzo specyficzna. Wśród krajów takich jak Niemcy czy Czechy Polak ma bardzo skomplikowaną psychikę - ta wpływa na wspomnianą mentalność z której wynikają same komplikacje. Nie dziwi zatem tytuł artykułu. W kraju nad wisłą wszystko wręcz musi być opóźnione. Inaczej byłoby to nienormalne. Polak bowiem to skomplikowana istota, lubiąca motać do granic zamotania. Im więcej paragrafów tym lepiej. Im ścieżka "załatwienia sprawy" bardziej skomplikowana - oczywiście macie rację - TYM LEPIEJ :-) Taki "wiślano-mętny" mózg, co zrobić...
Polska mentalność jest bardzo specyficzna. Wśród krajów takich jak Niemcy czy Czechy Polak ma bardzo skomplikowaną psychikę - ta wpływa na wspomnianą mentalność z której wynikają same komplikacje. Nie dziwi zatem tytuł artykułu. W kraju nad wisłą wszystko wręcz musi być opóźnione. Inaczej byłoby to nienormalne. Polak bowiem to skomplikowana istota, lubiąca motać do granic zamotania. Im więcej paragrafów tym lepiej. Im ścieżka "załatwienia sprawy" bardziej skomplikowana - oczywiście macie rację - TYM LEPIEJ :-) Taki "wiślano-mę... rozwiń
Avatar