Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 listopada 2009 r.
11:04
Edytuj ten wpis

Oskarżony już jest. Ronda wciąż nie ma

0 5 A A

Prokuratura oskarżyła Kamila O. o spowodowanie latem 2008 roku tragicznego wypadku na feralnym skrzyżowaniu w Krasieninie. Od tamtego czasu mieszkańcy czekają na budowę obiecanego ronda, ale w projekcie budżetu województwa na przyszły rok zabrakło pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– I pewnie jeszcze długo poczekamy – komentowali wczoraj mieszkańcy podlubelskiej miejscowości. – Chyba że ktoś na naszym rondzie będzie się chciał przebić w przyszłorocznych wyborach.

Kierujący dostawczym renaultem, którym jechali Paweł N. i Kamil O., popełnił ten sam błąd, co wielu kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie w Krasieninie. Powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu, ale nie zatrzymał się. Uderzył w bok tira, który nadjechał drogą z pierwszeństwem.

To, co działo się później, przypominało horror. Ciężarówka zjechała na przeciwny pas. Najpierw najechała na zaparkowane przed sklepem daewoo espero. Potem zmiażdżyła drugi samochód i wpadła na mężczyznę, który wychodził ze sklepu. Oberwała drzwi wejściowe i zatrzymała się dopiero na ścianie banku. Było kilkoro rannych.

Zginął Paweł N., który jechał w renaulcie. To cud, że ofiar nie było więcej, bo ciężarówka wpadła na chodnik.

Po zderzeniu z ciężarówką obydwaj mężczyźni wypadli z auta. Przez ponad półtora roku nie wiadomo było, kto kierował renaultem. Przełom przyniosła opinia biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej. Na podstawie analizy obrażeń, ustalili, że autem kierował Kamil O. Mężczyznę obciążało jeszcze to, że w jego krwi stwierdzono środki psychotropowe.

– Został oskarżony o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu w Krasieninie i spowodowanie wypadku – mówiła nam wczoraj Barbara Wasiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Mężczyzna nie przyznał się do kierowania renaultem. Jego sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lublinie.

Po tak niebezpiecznym wypadku mieszkańcy Krasieniena zbierali podpisy do władz województwa, by w feralnym miejscu wybudować rondo. Wspieraliśmy ich w tych działaniach. Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa, obiecał, że taka inwestycja będzie zrealizowana. Na razie drogowcy poprawili oznakowanie.

W tym tygodniu wojewódzcy radni otrzymali projekt przyszłorocznego budżetu. Pieniędzy na budowę skrzyżowania w Krasieninie w nim nie ma.

– Aby się tam znalazły, musi być gotowa dokumentacja inwestycji, wydane pozwolenie na budowę – mówi Adrianna Iwan z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – To nie jest jeszcze gotowe.

Na inwestycje wciąż liczą mieszkańcy Krasienina.

– Na pewno teraz jest bezpieczniej, ale poręcze i znaki nie są dobrym rozwiązaniem na dłużej – mówi Marta Mańkowska, która zbierała podpisy pod petycją mieszkańców. – Kierowcy znowu zaczną wpadać w rutynę i będzie dochodziło do wypadków.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obiektywny / 20 listopada 2009 o 22:21
0
Dla wielu mieszkańców Krasienina (i dziennikarzy - o zgrozo!) budowa ronda to bułka z masłem. Wszystko wydaje się "lekkie, łatwe i przyjemne", kiedy się tego nie robi samemu. Tymczasem aby wybudować cokolwiek, potrzeba pozwoleń, projektów, opinii a w przypadku takiej inwestycji - niewykluczone że i wywłaszczenia z części nieruchomości przyległych do skrzyżowania. Z doświadczenia wiem, że póki wszystko jest na etapie gadania o inwestycji (droga, wodociąg, kanalizacja itp.), zainteresowani gotowi są na ofiary w postaci rezygnacji bądź ograniczenia swych praw do działek, które leżą w obrębie ewentualnej budowy. Kiedy jednak przychodzi czas na konkretną decyzję, większość "zapomina" o swoich zobowiązaniach, nie pozwalając zająć części swych nieruchomości. W efekcie budowy wloką się wiele lat lub odkładane są "ad calendas grecas". Winę, jak zwykle, zwala się wtedy na urzędników oskarżając ich o bierność, niezrozumienie potrzeb społecznych, niechęć do ulżenia trudnej doli szarego obywatela itd. Urzędnicy nie są święci i nie chcę ich bronić, ale musimy też SAMI ponieść jakieś ofiary, wyrzeczenia! Nic nie przyjdzie samo, na nasze żądanie, życzenie! Szkoda, że dziennikarze, zamiast informować rzetelnie czytelników i uświadamiać im, jak skomplikowanym mechanizmem jest prowadzenie publicznych inwestycji, zamiast budować klimat WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI, wyrażający się także gotowością do ponoszenia kosztów budowy dróg, ścieżek, wodociągów, skrzyżowań itp.,rozbudzają emocje i oczekiwania, które nie mogą być zaspokojone albo w ogóle, albo natychmiast.
P.S. Gdyby kierowcy przestrzegali zapisów prawa o ruchu drogowym, niepotrzebne byłoby rondo. Czy zwolennicy jego budowy gwarantują, że wyeliminuje ono całkowicie wypadki? Czy są tego pewni, skoro i na rondach dochodzi do katastrof? Czy rondo w Krasieninie będzie panaceum na głupotę kierowców?
Dla wielu mieszkańców Krasienina (i dziennikarzy - o zgrozo!) budowa ronda to bułka z masłem. Wszystko wydaje się "lekkie, łatwe i przyjemne", kiedy się tego nie robi samemu. Tymczasem aby wybudować cokolwiek, potrzeba pozwoleń, projektów, opinii a w przypadku takiej inwestycji - niewykluczone że i wywłaszczenia z części nieruchomości przyległych do skrzyżowania. Z doświadczenia wiem, że póki wszystko jest na etapie gadania o inwestycji (droga, wodociąg, kanalizacja itp.), zainteresowani gotowi są na ofiary w postaci rezygnacji... rozwiń
Avatar
Jaś / 20 listopada 2009 o 14:45
0
Popieram działania policji, w ostatnim czasie w Krasieninie. Bliskość szkoły oraz słynące z wypadków skrzyżowanie jest dużym zagrożeniem dla uczniów i mieszkańców. Widać, że kolejne policyjne kontrole w Krasieninie przynoszą pozytywne efekty w postaci ujawniania pijanych kierowców. Dodatkowo są bardzo profilaktyczne, gdyż ich obecność spowodowała, że towarzystwo nie przestało pić ale przestało jeździć pod wpływem alkoholu (przynajmniej część). Kontrole w tej miejscowości będą najbardziej efektywne w godzinach przedpołudniowych ponieważ wielu kierowców jest "wczorajszych" a nawet po "małym klinie czy piwku" . Do pełni szczęścia w Krasieninie brakuje okresowych kontroli prędkości. Kierowcy jadący po trasie Garbów - Niemce w miejscowości Krasienin nie zwalniają do 50-tki a znacząco ją przekraczają (Dobrze, że gmina zrobiła chodnik, bo ma to niewątpliwy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tej miejscowości). Niestety bardzo mało porządnych osób mieszka w Krasieninie, wiele osób pije alkohol i o zgrozo, jeżdżą - nie można ich nazwać inaczej jak bydłem!
Popieram działania policji, w ostatnim czasie w Krasieninie. Bliskość szkoły oraz słynące z wypadków skrzyżowanie jest dużym zagrożeniem dla uczniów i mieszkańców. Widać, że kolejne policyjne kontrole w Krasieninie przynoszą pozytywne efekty w postaci ujawniania pijanych kierowców. Dodatkowo są bardzo profilaktyczne, gdyż ich obecność spowodowała, że towarzystwo nie przestało pić ale przestało jeździć pod wpływem alkoholu (przynajmniej część). Kontrole w tej miejscowości będą najbardziej efektywne w godzinach przedpołudniowych ponieważ wielu... rozwiń
Avatar
~ona~ / 20 listopada 2009 o 14:29
0
To skrzyżowanie jest proste i czytelne. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i nie widzę nic skomplikowanego w tym miejscu. Problem w tym, ze dla niektórych ograniczenie w Krasieninie do 40 km/h, nie mówiąc już o konieczności zatrzymania się na stopie to jakiś poważny problem. Zastanawiam się czy to kompletny brak wyobraźni, czy wszechobecna tepota. Oczywiście przodują młodzieńcy w autach marek niemieckich ( roczniki quasi - zabytkowe ) i, rzecz jasna, przedstawiciele handlowi. Ja mam jakoś opór przed wjeżdżaniem szybciej niż 50 km/h w teren zabudowany gdzie z jednej strony mam cmentarz i szkołę, a z drugiej sklep i gdzie w każdej chwili moze wyleźć jakis pieszy. Ale pewnie głupia jestem.
To skrzyżowanie jest proste i czytelne. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i nie widzę nic skomplikowanego w tym miejscu. Problem w tym, ze dla niektórych ograniczenie w Krasieninie do 40 km/h, nie mówiąc już o konieczności zatrzymania się na stopie to jakiś poważny problem. Zastanawiam się czy to kompletny brak wyobraźni, czy wszechobecna tepota. Oczywiście przodują młodzieńcy w autach marek niemieckich ( roczniki quasi - zabytkowe ) i, rzecz jasna, przedstawiciele handlowi. Ja mam jakoś opór przed wjeżdżaniem szybciej niż 50 km/h... rozwiń
Avatar
CD815 / 20 listopada 2009 o 12:08
0
Ja napisał:
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !


Kultura w tym Krasieninie na najwyższym poziomie. A tak nawiasem. niedługo może miałbyś szanse wypowiadać się w czasie przeszłym jak kolejny TIR rozjedzie Ciebie i Twój rozpasany samochód. którym musisz wjechać dosłownie do sklepu, żeby wszyscy cię zauważyli !!!


Kultura w tym Krasieninie na najwyższym poziomie. A tak nawiasem. niedługo może miałbyś szanse wypowiadać się w czasie przeszłym jak kolejny TIR rozjedzie Ciebie i Twój rozpasany samochód. którym musisz wjechać dosłownie do sklepu, żeby wszyscy cię zauważyli !!! rozwiń
Avatar
Ja / 20 listopada 2009 o 11:52
0
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !
Avatar
obiektywny / 20 listopada 2009 o 22:21
0
Dla wielu mieszkańców Krasienina (i dziennikarzy - o zgrozo!) budowa ronda to bułka z masłem. Wszystko wydaje się "lekkie, łatwe i przyjemne", kiedy się tego nie robi samemu. Tymczasem aby wybudować cokolwiek, potrzeba pozwoleń, projektów, opinii a w przypadku takiej inwestycji - niewykluczone że i wywłaszczenia z części nieruchomości przyległych do skrzyżowania. Z doświadczenia wiem, że póki wszystko jest na etapie gadania o inwestycji (droga, wodociąg, kanalizacja itp.), zainteresowani gotowi są na ofiary w postaci rezygnacji bądź ograniczenia swych praw do działek, które leżą w obrębie ewentualnej budowy. Kiedy jednak przychodzi czas na konkretną decyzję, większość "zapomina" o swoich zobowiązaniach, nie pozwalając zająć części swych nieruchomości. W efekcie budowy wloką się wiele lat lub odkładane są "ad calendas grecas". Winę, jak zwykle, zwala się wtedy na urzędników oskarżając ich o bierność, niezrozumienie potrzeb społecznych, niechęć do ulżenia trudnej doli szarego obywatela itd. Urzędnicy nie są święci i nie chcę ich bronić, ale musimy też SAMI ponieść jakieś ofiary, wyrzeczenia! Nic nie przyjdzie samo, na nasze żądanie, życzenie! Szkoda, że dziennikarze, zamiast informować rzetelnie czytelników i uświadamiać im, jak skomplikowanym mechanizmem jest prowadzenie publicznych inwestycji, zamiast budować klimat WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI, wyrażający się także gotowością do ponoszenia kosztów budowy dróg, ścieżek, wodociągów, skrzyżowań itp.,rozbudzają emocje i oczekiwania, które nie mogą być zaspokojone albo w ogóle, albo natychmiast.
P.S. Gdyby kierowcy przestrzegali zapisów prawa o ruchu drogowym, niepotrzebne byłoby rondo. Czy zwolennicy jego budowy gwarantują, że wyeliminuje ono całkowicie wypadki? Czy są tego pewni, skoro i na rondach dochodzi do katastrof? Czy rondo w Krasieninie będzie panaceum na głupotę kierowców?
Dla wielu mieszkańców Krasienina (i dziennikarzy - o zgrozo!) budowa ronda to bułka z masłem. Wszystko wydaje się "lekkie, łatwe i przyjemne", kiedy się tego nie robi samemu. Tymczasem aby wybudować cokolwiek, potrzeba pozwoleń, projektów, opinii a w przypadku takiej inwestycji - niewykluczone że i wywłaszczenia z części nieruchomości przyległych do skrzyżowania. Z doświadczenia wiem, że póki wszystko jest na etapie gadania o inwestycji (droga, wodociąg, kanalizacja itp.), zainteresowani gotowi są na ofiary w postaci rezygnacji... rozwiń
Avatar
Jaś / 20 listopada 2009 o 14:45
0
Popieram działania policji, w ostatnim czasie w Krasieninie. Bliskość szkoły oraz słynące z wypadków skrzyżowanie jest dużym zagrożeniem dla uczniów i mieszkańców. Widać, że kolejne policyjne kontrole w Krasieninie przynoszą pozytywne efekty w postaci ujawniania pijanych kierowców. Dodatkowo są bardzo profilaktyczne, gdyż ich obecność spowodowała, że towarzystwo nie przestało pić ale przestało jeździć pod wpływem alkoholu (przynajmniej część). Kontrole w tej miejscowości będą najbardziej efektywne w godzinach przedpołudniowych ponieważ wielu kierowców jest "wczorajszych" a nawet po "małym klinie czy piwku" . Do pełni szczęścia w Krasieninie brakuje okresowych kontroli prędkości. Kierowcy jadący po trasie Garbów - Niemce w miejscowości Krasienin nie zwalniają do 50-tki a znacząco ją przekraczają (Dobrze, że gmina zrobiła chodnik, bo ma to niewątpliwy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tej miejscowości). Niestety bardzo mało porządnych osób mieszka w Krasieninie, wiele osób pije alkohol i o zgrozo, jeżdżą - nie można ich nazwać inaczej jak bydłem!
Popieram działania policji, w ostatnim czasie w Krasieninie. Bliskość szkoły oraz słynące z wypadków skrzyżowanie jest dużym zagrożeniem dla uczniów i mieszkańców. Widać, że kolejne policyjne kontrole w Krasieninie przynoszą pozytywne efekty w postaci ujawniania pijanych kierowców. Dodatkowo są bardzo profilaktyczne, gdyż ich obecność spowodowała, że towarzystwo nie przestało pić ale przestało jeździć pod wpływem alkoholu (przynajmniej część). Kontrole w tej miejscowości będą najbardziej efektywne w godzinach przedpołudniowych ponieważ wielu... rozwiń
Avatar
~ona~ / 20 listopada 2009 o 14:29
0
To skrzyżowanie jest proste i czytelne. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i nie widzę nic skomplikowanego w tym miejscu. Problem w tym, ze dla niektórych ograniczenie w Krasieninie do 40 km/h, nie mówiąc już o konieczności zatrzymania się na stopie to jakiś poważny problem. Zastanawiam się czy to kompletny brak wyobraźni, czy wszechobecna tepota. Oczywiście przodują młodzieńcy w autach marek niemieckich ( roczniki quasi - zabytkowe ) i, rzecz jasna, przedstawiciele handlowi. Ja mam jakoś opór przed wjeżdżaniem szybciej niż 50 km/h w teren zabudowany gdzie z jednej strony mam cmentarz i szkołę, a z drugiej sklep i gdzie w każdej chwili moze wyleźć jakis pieszy. Ale pewnie głupia jestem.
To skrzyżowanie jest proste i czytelne. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i nie widzę nic skomplikowanego w tym miejscu. Problem w tym, ze dla niektórych ograniczenie w Krasieninie do 40 km/h, nie mówiąc już o konieczności zatrzymania się na stopie to jakiś poważny problem. Zastanawiam się czy to kompletny brak wyobraźni, czy wszechobecna tepota. Oczywiście przodują młodzieńcy w autach marek niemieckich ( roczniki quasi - zabytkowe ) i, rzecz jasna, przedstawiciele handlowi. Ja mam jakoś opór przed wjeżdżaniem szybciej niż 50 km/h... rozwiń
Avatar
CD815 / 20 listopada 2009 o 12:08
0
Ja napisał:
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !


Kultura w tym Krasieninie na najwyższym poziomie. A tak nawiasem. niedługo może miałbyś szanse wypowiadać się w czasie przeszłym jak kolejny TIR rozjedzie Ciebie i Twój rozpasany samochód. którym musisz wjechać dosłownie do sklepu, żeby wszyscy cię zauważyli !!!


Kultura w tym Krasieninie na najwyższym poziomie. A tak nawiasem. niedługo może miałbyś szanse wypowiadać się w czasie przeszłym jak kolejny TIR rozjedzie Ciebie i Twój rozpasany samochód. którym musisz wjechać dosłownie do sklepu, żeby wszyscy cię zauważyli !!! rozwiń
Avatar
Ja / 20 listopada 2009 o 11:52
0
Niech ta mańkowska zamnknie gębę bo przez nią teraz postawili znaku zakazy zatrzymywania się i nie ma gdzie zaparkować w tym krasieninie.Zajmij się Pani prowadzeniem apteki a nie takimi sprawami !
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu 0 0

W mieście pamiątką po zlikwidowanym już wiele lat temu garnizonie wojskowym jest ul. Garnizonowa. Dziurawa jak ser szwajcarski wreszcie doczeka się remontu.

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec 2 0

Woziły pasażerów przez 25 lat, teraz idą w odstawkę. Najstarsze autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w tym miesiącu zostaną wykreślone z ewidencji i sprzedane na złom. Zastąpiły je klimatyzowane niskopodłogowce od MAN-a.

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe 0 0

W 2019 roku ponad 6 mld zł ma zostać przeznaczonych w budżecie państwa na dofinansowanie inwestycji drogowych. Z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych ma nadzieję skorzystać m.in. Świdnik.

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują?
galeria

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują? 11 9

Połączenie do Kijowa zostanie szybko przywrócone – deklaruje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. Dodaje również, że połączenia realizowane przez Wizz Air będą realizowane większym samolotem.

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła 1 3

46-latka nadużyła gościnności swojej znajomej. Z wynajmowanego od niej mieszkania ukradła pieniądze, biżuterię i akcesoria komputerowe. Teraz odpowie przed sądem.

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów 0 0

Już w tym tygodniu zmieni się rozkład jazdy nocnych linii autobusowych N1, N2 i N3.

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 2 1

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 5 7

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 12

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 3

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 12 2

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 14 24

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!