Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 marca 2008 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Pamiętajmy o zakazie handlu w święta

0 6 A A

Wielkanoc to kolejne święto, w które nie zrobimy zakupów. W niedzielę i w poniedziałek zamknięte będą zarówno hipermarkety, jak i osiedlowe sklepiki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chyba że za ladą stanie sam właściciel lub zatrudni kogoś na umowę-zlecenie. Czynne będą jedynie stacje apteki i stacje paliw. Te ostatnie budziły sporo niejasności. Ostatecznie Państwowa Inspekcja Pracy stanęła na stanowisku, że stacje, jako obiekty wyższej użyteczności społecznej, mogą pracować w święta.

- Wraz z nimi mogą być czynne punkty handlowe, które działają przy stacjach, tworząc wraz z nimi jedną całość - precyzuje Danuta Rutkowska, rzecznik głównego inspektora pracy.

Ustawowy zakaz handlu w 12 świątecznych dni został wprowadzony w październiku ubiegłego roku. Obowiązywał więc już 1 i 11 listopada, w Boże Narodzenie i Nowy Rok. W tym czasie do Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie wpłynęło łącznie 35 sygnałów o złamaniu zakazu handlu. Potwierdziło się 8, z czego 3 sprawy zakończyły się skierowaniem wniosku do sądu, a 3 ukaraniem mandatami (dwa po 1 tys. zł i jeden na 1, 6 tys. zł).

- Teraz też czekamy na sygnały od mieszkańców naszego regionu. Każdy, kto zauważy, że zakaz handlu został złamany może poinformować nas o tym. Sprawdzimy to - zapowiada Zbysław Momot, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Nieuczciwym handlowcom grozi mandat od 1 tys. do 2 tys. zł (w przypadku "recydywy” 5 tys. zł). A jeśli sprawa trafi do sądu może to kosztować nawet 30 tys. zł.
(mag)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 0 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 0 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 4 0

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 2 4

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 23 2

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 1

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 13 4

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 1