Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 marca 2008 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Pamiętajmy o zakazie handlu w święta

0 6 A A

Wielkanoc to kolejne święto, w które nie zrobimy zakupów. W niedzielę i w poniedziałek zamknięte będą zarówno hipermarkety, jak i osiedlowe sklepiki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chyba że za ladą stanie sam właściciel lub zatrudni kogoś na umowę-zlecenie. Czynne będą jedynie stacje apteki i stacje paliw. Te ostatnie budziły sporo niejasności. Ostatecznie Państwowa Inspekcja Pracy stanęła na stanowisku, że stacje, jako obiekty wyższej użyteczności społecznej, mogą pracować w święta.

- Wraz z nimi mogą być czynne punkty handlowe, które działają przy stacjach, tworząc wraz z nimi jedną całość - precyzuje Danuta Rutkowska, rzecznik głównego inspektora pracy.

Ustawowy zakaz handlu w 12 świątecznych dni został wprowadzony w październiku ubiegłego roku. Obowiązywał więc już 1 i 11 listopada, w Boże Narodzenie i Nowy Rok. W tym czasie do Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie wpłynęło łącznie 35 sygnałów o złamaniu zakazu handlu. Potwierdziło się 8, z czego 3 sprawy zakończyły się skierowaniem wniosku do sądu, a 3 ukaraniem mandatami (dwa po 1 tys. zł i jeden na 1, 6 tys. zł).

- Teraz też czekamy na sygnały od mieszkańców naszego regionu. Każdy, kto zauważy, że zakaz handlu został złamany może poinformować nas o tym. Sprawdzimy to - zapowiada Zbysław Momot, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Nieuczciwym handlowcom grozi mandat od 1 tys. do 2 tys. zł (w przypadku "recydywy” 5 tys. zł). A jeśli sprawa trafi do sądu może to kosztować nawet 30 tys. zł.
(mag)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 0 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 135 54

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 62 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!