Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 marca 2008 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Pamiętajmy o zakazie handlu w święta

0 6 A A

Wielkanoc to kolejne święto, w które nie zrobimy zakupów. W niedzielę i w poniedziałek zamknięte będą zarówno hipermarkety, jak i osiedlowe sklepiki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chyba że za ladą stanie sam właściciel lub zatrudni kogoś na umowę-zlecenie. Czynne będą jedynie stacje apteki i stacje paliw. Te ostatnie budziły sporo niejasności. Ostatecznie Państwowa Inspekcja Pracy stanęła na stanowisku, że stacje, jako obiekty wyższej użyteczności społecznej, mogą pracować w święta.

- Wraz z nimi mogą być czynne punkty handlowe, które działają przy stacjach, tworząc wraz z nimi jedną całość - precyzuje Danuta Rutkowska, rzecznik głównego inspektora pracy.

Ustawowy zakaz handlu w 12 świątecznych dni został wprowadzony w październiku ubiegłego roku. Obowiązywał więc już 1 i 11 listopada, w Boże Narodzenie i Nowy Rok. W tym czasie do Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie wpłynęło łącznie 35 sygnałów o złamaniu zakazu handlu. Potwierdziło się 8, z czego 3 sprawy zakończyły się skierowaniem wniosku do sądu, a 3 ukaraniem mandatami (dwa po 1 tys. zł i jeden na 1, 6 tys. zł).

- Teraz też czekamy na sygnały od mieszkańców naszego regionu. Każdy, kto zauważy, że zakaz handlu został złamany może poinformować nas o tym. Sprawdzimy to - zapowiada Zbysław Momot, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Nieuczciwym handlowcom grozi mandat od 1 tys. do 2 tys. zł (w przypadku "recydywy” 5 tys. zł). A jeśli sprawa trafi do sądu może to kosztować nawet 30 tys. zł.
(mag)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Avatar
24/7/365 / 21 marca 2008 o 18:49
0
Gość napisał:
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie d..y trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.

Metodą ptaszków z bajki o Kopciuszku, chore katole wydziobują to co im pasuje. Biorą sobie przykład z USA,
ale też wybiórczo. W lewackich USA sklepy są otwarte zawsze! Co tam rozmiękła Europa! Chociaż i ona ślimaczym
krokiem zbliża się zasadami do Ameryki.
Avatar
Gość / 21 marca 2008 o 09:04
0
Widze, że lewactwo szaleje...
ruszylibyscie ... trochę dalej poza swój zaściankowy Lublin to byście zobaczyli że jednak sklepy poza Poslka też są pozamykane.
Avatar
anna / 20 marca 2008 o 21:56
0
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ciastko z małą czarną?
Aleśmy doczekali czasów, gorszych jak za Komuny., coraz
więcej ograniczenia praw obywatelskich. Gratulacje dla
absurdalnych pomysłów.
Smiać się czy płakać. Na Zachodzie szczycą się że sklepy
są otwarte 365 dni w roku. Pokazywali drzewo, które wyrosło
przed sklepem i nie można zamknąć drzwi zewnętrznych, a u nas?
jak zawsze i głupio i śmieszno na cały świat.
Jeszcze zakaz robienia kupki w określone dni i godziny.
Głupota polska osiągnęła dno absurdu. Nie będzie
kupujących - nie będzie handlujących. Czy to normalne
że Państwo rezygnuje z podatku którego nie będzie
z utargów? czy to lobby benzynowe osiągnęło wyłączność
na handel w niedziele i święta i narzuca marże jakich
nie ma w żadnych sklepach?
Nawet kwiatów nie można kupić idąc do chorych,
lub przyjaciół? a co z kawiarenkami - czy święto to nie
odpowiedni dzień by pójść z rodziną na ci... rozwiń
Avatar
24/7/365 / 20 marca 2008 o 20:17
0
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku, bez
wyjątku!
Czas wyrwać zrabowane nam wolności! Czas na odwet prześladowaniem religii, co najmniej tyle, ile one
prześladują ludzkość! Czas na totalną izolację od normalnej populacji zbrodniarzy z ich wspólnikami i zdrajcami!!!
Każdy niech robi co mu się podoba, nawet religijne przygłupy, ALE u siebie, za zamkniętymi drzwiami!!!
Zdrajcy w rządzie sprzedają ten kraj wraz z jego narodem watykańskim agentom. WSZYSCY obywatele zmuszani
są wbrew ich woli do tego, co czyni uciechę sadystycznym katolickim gwałcicielom ciał i umysłów.
Polska to gniazdo łamania praw Natury, praw człowieka, tendencyjnych zakazów, absurdalnych nakazów, szantażu
rodem z inkwizycyjnego Średniowiecza i barbarzyńskiej przemocy policyjno-sądowej. Na każdym kroku... rozwiń
Avatar
qwert / 20 marca 2008 o 12:55
0
a PIP będzie pracował? pzdr i wesołych świąt
Avatar
Szulim / 20 marca 2008 o 12:40
0
Sprawdzcie sklep spożywczy w bloku na ulicy Chodźki 3 tam żadne zakazy nie obowiązują sklep bedzie czynny, a Panie bedą mówiły ze są rodziną właściciela. Smutne ale prawdziwe.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo]
galeria
film

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo] 35 1

Do pożaru doszło na Probostwie w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo)
film

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo) 0 0

Pięć meczów bez bramki, ale zainteresowanie Krzysztofem Piątkiem wciąż jest spore. Podczas ostatniego spotkania Serie A pomiędzy Genoą a Napoli, Polaka obserwowali kolejni skauci. Tym razem grze 23-latka przyglądali się przedstawiciele Napoli z Aurelio De Laurentiisem na czele.

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin 0 2

Ciężarówka przewróciła się na drodze krajowej nr 48. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci 1 0

Dobrze, że to ostatnia kolejka, bo kilka drużyn jedzie już na oparach. W sobotę (godz. 13) dwa takie zespoły zmierzą się w Radzyniu Podlaskim, czyli: tamtejsze Orlęta i Stal Kraśnik

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo]
film

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo] 0 2

Wyzwiska, rękoczyny to dla nich codzienność. Trwający od lat konflikt sąsiedzki nakręca spiralę nienawiści między mieszkańcami wioski, a rodziną z domu socjalnego. Obie strony żyją w strachu i nikt im skutecznie nie potrafi pomóc.

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 1

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 1

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 2

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 6 15

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 3 3

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!