Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 stycznia 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Pęcznieją portfele posłów

0 7 A A

Ponad 3 tys. zł miesięcznie więcej dostaną posłowie. Pieniądze mają być przeznaczone na podwyżki ich wynagrodzeń, biura poselskie, ekspertyzy i wynajem mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na każde biuro poselskie pójdzie miesięcznie dodatkowo 2650 zł (w sumie będzie po 12,5 tys. zł), uposażenie wzrośnie o 6,8 procenta do niecałych 10 tys. zł (teraz ok. 9,5 tys. zł). Na ekspertyzy posłowie dostaną 1,5 tys. zł (było 900 zł), a na ewentualne wynajęcie mieszkania poza okręgiem wyborczym 9,5 tys. zł rocznie (było 7,5 tys. zł) - wylicza Jarosław Szczepański, dyrektor biura prasowego Sejmu.

- Bo posłowie dostają za mało pieniędzy - stwierdza poseł Janusz Palikot. Sam nie bierze wynagrodzenia za pracę w Sejmie. Tłumaczy: - Proszę sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie lokali w czterech miastach, zorganizowanie tam biura i jego oddziałów, zatrudnienie pracowników, którzy będą odbierali telefony. Teraz sytuacja jest absurdalna: z jednej strony ludzie narzekają, że nie mają kontaktu ze swoimi posłami, a z drugiej posłowie nie mają biur w terenie, bo brak na to pieniędzy.

Inne zdanie ma poseł Zbigniew Matuszczak (LiD). - Według mnie te pieniądze, które mieliśmy dotychczas, wystarczają na prowadzenie biura. Choć nie są to nadzwyczajne kwoty - mówi Matuszczak. Twierdzi też, że nie wiedział o podwyżkach dla posłów, bo w projekcie budżetu nie było szczegółowej informacji na co pójdą pieniądze dla Kancelarii Sejmu.

Tak o wydawaniu publicznych pieniędzy mówią posłowie. Tymczasem my (w kwietniu ub. roku) opisaliśmy na co konkretnie je przeznaczyli. Najwięcej poszło na samochodowe podróże i wynagrodzenia dla pracowników. Naliczyliśmy ośmiu parlamentarzystów, którzy od początku swojej kadencji wyjeździli benzynę wartą 40-41 tys. zł.

Obecne podwyżki Sejm przegłosował pod koniec grudnia w ramach budżetu państwa na 2008 rok. Ustawa budżetowa czeka teraz na podpis prezydenta RP. (RP)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doświadczony / 4 stycznia 2008 o 15:58
0
....... doświadczylem tego, że z Panem posłem Michałkiewiczem nie mialem szansy się spotkać w ważnej sprawie spolecznej, mimo zabiegania o to przez kilka miesięcy. Inni, pewnie podobnie, potrzebują elektoratu jedynie przed wyborami ...
Avatar
Piotr / 3 stycznia 2008 o 21:25
0
Panie Palikocie jestem bardzo ciekaw w jaki sposób będzie mozna się z Panem i innymi posłami skontaktować lub mieć zaszczyt spotkać w biurze poselskim. Obiecuję, że będę to sprawdzał.
Avatar
jerry / 3 stycznia 2008 o 21:13
0
tak ! jak widać to jest jeden z ważniejszych priorytetów nowej władzy
Avatar
salo(no)wa / 3 stycznia 2008 o 17:00
0
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryturę na którą sobie nie zapracowal?
Dlaczego taki Wałęsa-starszy wózkowy w stoczni i pomocnik elektryka ma otrzymywać wyższą emeryturę?Ciekawe jaką miałby emeryturę gdyby nadal pracował (o ile by jeszcze pracował) jako ładowacz akumulatorów do wózków elektrycznych :Stalowa Wola".Ciekawy jestem na co potrzeba Kwachowi więcej pieniędzy?Ile by dostawał jako starszy instruktor KW PZPR (gdyby nadal pracował?).Przecież on już nie będzie studiował nawet zaocznie,bo do tego nie ma głowy.A podnosić mu emeryturę aby tylko miał na alkohol,to już przesada.A gdzie ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi?
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryt... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2008 o 15:21
0
SKANDAL, SKANDAL I JESZCZE RAZ JEDEN WIELKI SKANDAL !!!!!!!! RACZEJ NIE MUSZE UZASADNIAC DLACZEGO!!!!!!!!
Avatar
henryk szczepanski / 3 stycznia 2008 o 14:44
0
To jest rozbój w biały dzień i całkowite znieważenie i upodlenie zwykłych obywateli w tym Kraju. Podwyżki dla pOsłów, podwyzki dla byłych prezydentów i premierów, bo za 6000zł to oni nie mogą żyć godnie!!! Natomiast godnie żyją emeryci za 600zł emerytury i renciści za 443zł renty!!!
I ja głupi głosowałem na P.O. wierząc, że w końcu w tym kraju będzie normalnie. Oszukali mnie i nie tylko mnie faszerując mnie kiełbasą wyborczą, której strawić nie mogę!!!
Avatar
markus-46 / 3 stycznia 2008 o 12:27
0
to trochę lekka przesada ludzie nie mają co do garnka włorzyć a panowie posłowie myślą tylko o podwyrzkach dla śiebie 3000zł podwyżki to chyba kpina z wyborców. wstyd panowie posłowie.
Avatar
doświadczony / 4 stycznia 2008 o 15:58
0
....... doświadczylem tego, że z Panem posłem Michałkiewiczem nie mialem szansy się spotkać w ważnej sprawie spolecznej, mimo zabiegania o to przez kilka miesięcy. Inni, pewnie podobnie, potrzebują elektoratu jedynie przed wyborami ...
Avatar
Piotr / 3 stycznia 2008 o 21:25
0
Panie Palikocie jestem bardzo ciekaw w jaki sposób będzie mozna się z Panem i innymi posłami skontaktować lub mieć zaszczyt spotkać w biurze poselskim. Obiecuję, że będę to sprawdzał.
Avatar
jerry / 3 stycznia 2008 o 21:13
0
tak ! jak widać to jest jeden z ważniejszych priorytetów nowej władzy
Avatar
salo(no)wa / 3 stycznia 2008 o 17:00
0
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryturę na którą sobie nie zapracowal?
Dlaczego taki Wałęsa-starszy wózkowy w stoczni i pomocnik elektryka ma otrzymywać wyższą emeryturę?Ciekawe jaką miałby emeryturę gdyby nadal pracował (o ile by jeszcze pracował) jako ładowacz akumulatorów do wózków elektrycznych :Stalowa Wola".Ciekawy jestem na co potrzeba Kwachowi więcej pieniędzy?Ile by dostawał jako starszy instruktor KW PZPR (gdyby nadal pracował?).Przecież on już nie będzie studiował nawet zaocznie,bo do tego nie ma głowy.A podnosić mu emeryturę aby tylko miał na alkohol,to już przesada.A gdzie ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi?
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryt... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2008 o 15:21
0
SKANDAL, SKANDAL I JESZCZE RAZ JEDEN WIELKI SKANDAL !!!!!!!! RACZEJ NIE MUSZE UZASADNIAC DLACZEGO!!!!!!!!
Avatar
henryk szczepanski / 3 stycznia 2008 o 14:44
0
To jest rozbój w biały dzień i całkowite znieważenie i upodlenie zwykłych obywateli w tym Kraju. Podwyżki dla pOsłów, podwyzki dla byłych prezydentów i premierów, bo za 6000zł to oni nie mogą żyć godnie!!! Natomiast godnie żyją emeryci za 600zł emerytury i renciści za 443zł renty!!!
I ja głupi głosowałem na P.O. wierząc, że w końcu w tym kraju będzie normalnie. Oszukali mnie i nie tylko mnie faszerując mnie kiełbasą wyborczą, której strawić nie mogę!!!
Avatar
markus-46 / 3 stycznia 2008 o 12:27
0
to trochę lekka przesada ludzie nie mają co do garnka włorzyć a panowie posłowie myślą tylko o podwyrzkach dla śiebie 3000zł podwyżki to chyba kpina z wyborców. wstyd panowie posłowie.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie
17 listopada 2018, 18:00

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed rokiem rozgrzali lubelską publikę w wieczorze szant i żeglarskich atrakcji, teraz wracają na scenę Graffiti (al. Piłsudskiego 13), aby ponownie zabrać nas w muzyczną wyprawę na morze. Mowa o zespole Cztery Refy, który już 17 listopada o godz. 18 wystąpi z koncertem Szanty Nocą 2.

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego?

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego? 4 3

Nawet do jesieni 2020 r. może trwać przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego. Władze miasta dostały więcej czasu na wykonanie prac. Dla kierowców może to oznaczać dodatkowe pół roku utrudnień.

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 3

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 2 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 20 9

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 16 9

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 40

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 64 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!