Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 stycznia 2008 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki odchodzą od łóżek pacjentów

0 4 A A

Urlopy na żądanie biorą dziś pielęgniarki ze szpitala dziecięcego, wojskowego, kolejowego oraz im. Jana Bożego w Lublinie, a także z Chełma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ewa Stępień

W pozostałych trzydziestu odejdą od łóżek między godz. 11 a 13. Przez dwie godziny nigdzie nie będzie można też zrobić zdjęć rentgenowskich - do protestu przyłączą się technicy elektroradiologii.

- Zbierzemy się w salach konferencyjnych. Pacjenci zostaną pod opieką pielęgniarek oddziałowych - zapowiada Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie.

To pierwszy dzień akcji. - Grafik na kolejne półtora tygodnia jest już gotowy - dodaje przewodnicząca. - Na dzień przed protestem w danym szpitalu, będziemy informować opinię publiczną. Dziś podamy plany na wtorek.

Pielęgniarki chcą dla osoby początkującej w zawodzie 3000 zł, z 5-letnim stażem pracy - 4630 zł, z 10-letnim - 5400 zł, a dla oddziałowej - 6100 zł. Olszak-Winiarska dodaje, że podwyższanie pensji tylko lekarzom, a pomijanie innych grup zawodowych, jest niegodziwe. Podobnie sądzą elektroradiolodzy i fizjoterepeuci. - Żądamy sprawiedliwego traktowania - mówi Ryszard Lepak, przewodniczący Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. - Chcemy ok. 800 zł podwyżki pensji zasadniczej, która w naszym zawodzie średnio wynosi 1600 zł brutto.

Między godz. 11 a 13 technicy nie będą robić planowych zdjęć rentgenowskich oraz badań. - Obsłużymy jedynie ciężkie przypadki wymagające szybkiej diagnozy - dodaje Lepak.

W tych samych godzinach od zabiegów rehabilitacyjnych powstrzymają się fizjoterapeuci.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maria / 21 stycznia 2008 o 16:15
0
Wierzę, że Ty tak, że myjesz szkaleczni i basenik podałeś. Widziałam takich lekarzy! Tacy są!!! Szczególnie wśród starszych i średnich wielkiem. Ale to są WYJĄTKI!!!! WYJĄTKI!!!! ZAPRZECZ!

Mój ton jest taki, jaki spowodowała sytuacja. A sytuacja jest taka, że lekarze wywalczyli sobie duże podwyżki, i słusznie, ja nie kwesrionuję, 5 tys. dla lekarza to nie jest za dużo, tak uważam. Ale niestety, przy tej okazji wyszła małostkowaość tej grupy zawodowej. Bo co przy okazji gadali na pielęgniarki? Że one żadnych podwyżek nie powinny dostać, że trzeba je pozwalniać, bo nie są potrzebne, że nic nie umieją, nic nie robią itp. Jak się można domyśleć do nas to dotarło! Naprawdę nie rozumiem, jak lekarz może gadać na publicznym forum podobne brednie????????
Jeśli nawet czasem, podkreślam CZASEM coś zrobi za pielęgniarkę, to robi to dla chorego, bo szanowni państwo doktorzy zapominą dla kogo właściwie to wszyskto. Że szpital nie istnieje tak bez lekarza, jak i bez pielęgniarki, jak i bez salowej czy sprzątaczki. Tymczasem lekarze bez mrugniecia okiem twierdzą, że tylko oni, tylko im, tylko dla nich.
Tak jest, szanowny przedmówco i spróbuj zaprzeczyć.

Cieszę się, że Ty jesteś wyjątkiem. WYJĄTKIEM! I widzisz te sprawy inaczej. Uważaj, aby Cię Twoje środowisko lekarskie nie zagryzło.
Wierzę, że Ty tak, że myjesz szkaleczni i basenik podałeś. Widziałam takich lekarzy! Tacy są!!! Szczególnie wśród starszych i średnich wielkiem. Ale to są WYJĄTKI!!!! WYJĄTKI!!!! ZAPRZECZ!

Mój ton jest taki, jaki spowodowała sytuacja. A sytuacja jest taka, że lekarze wywalczyli sobie duże podwyżki, i słusznie, ja nie kwesrionuję, 5 tys. dla lekarza to nie jest za dużo, tak uważam. Ale niestety, przy tej okazji wyszła małostkowaość tej grupy zawodowej. Bo co przy okazji gadali ... rozwiń
Avatar
Albert-lekarz / 21 stycznia 2008 o 11:18
0
Praca pielęgniarki jest bardzo ważna i pielęgniarki powinny być lepiej wynagradzane. Tylko pani Mario nie ten ton i bez kłótni. Nie sądzę, żeby wpis powyżej należał do lekarza. Nikt za mnie nigdy szklanki nie umył, a obowiązki należące do pielęgniarek wiele razy wykonywałem i jakoś rąk sobie nie "odparzyłem". Trochę umiaru i wzajemnego szacunku proszę.
Avatar
Maria / 21 stycznia 2008 o 11:04
0
Co Cię tak bawi? Gdzie tu jest coś śmiesznego?????
Śmieszne może być tylko to, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Praca pielegniarki NIE JEST, bo nie ma być podobna do pracy lekarza. To jest inny zawód! Inny zakres obowiązków, inne wykształcenie, choć masz rację, też wyższe. Nie rozumiesz tego, dla Ciebie pielęgniarka, to taki głupszy lekarz. Nie mieści Ci się w głowie, że to INNY ZADÓD, powtarzam jeszcze raz.
Praca w medycynie to praca zespołowa, jak w mało której innej dziedzinie. Ważny jest lekarz, ważna pielęgniarka, ważna nawet salowa. Za mało miejsca aby to tłumaczyć, jeśli Twój poziom inteligenzji tego nie obejmuje.
Napiszę tylko, że lekarz pewnych czynności nie wykona, choć może są one proste (podanie basenu, posprzątanie po zabiegu czy tysiąc innych), bo rączki by sobie odparzył. A bez tego szpitala nie ma! Lekarze nawet szklanek PO SOBIE! nie umyją, myją je salowe, a uważają, że tylko oni mają rację bytu w szpitalach.
Uważasz za sprawiedliwe, że lekarz za jeden dyżur zarabia tyle, co pielęgniarka za cały miesiąc???? Obyś pozostał na ten dyżur tylko pod opieką lekarza!!!!!!!!!!!!!!! Tego Ci z całego serca życzę, a może przestaniesz się smiać.
Co Cię tak bawi? Gdzie tu jest coś śmiesznego?????
Śmieszne może być tylko to, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Praca pielegniarki NIE JEST, bo nie ma być podobna do pracy lekarza. To jest inny zawód! Inny zakres obowiązków, inne wykształcenie, choć masz rację, też wyższe. Nie rozumiesz tego, dla Ciebie pielęgniarka, to taki głupszy lekarz. Nie mieści Ci się w głowie, że to INNY ZADÓD, powtarzam jeszcze raz.
Praca w medycynie to praca zespołowa, jak w mało której innej dziedzinie. Ważny jest lekarz, ważna pielęgniark... rozwiń
Avatar
m / 21 stycznia 2008 o 07:10
0
o jezu dawno sie tak nie ubawilem proponuje dla pielegniarki z wyzszym pielegniarskim 10.000zl
no w koncu praca pielegniarki "niewiele" rozni sie od pracy lekarza
Avatar
Maria / 21 stycznia 2008 o 16:15
0
Wierzę, że Ty tak, że myjesz szkaleczni i basenik podałeś. Widziałam takich lekarzy! Tacy są!!! Szczególnie wśród starszych i średnich wielkiem. Ale to są WYJĄTKI!!!! WYJĄTKI!!!! ZAPRZECZ!

Mój ton jest taki, jaki spowodowała sytuacja. A sytuacja jest taka, że lekarze wywalczyli sobie duże podwyżki, i słusznie, ja nie kwesrionuję, 5 tys. dla lekarza to nie jest za dużo, tak uważam. Ale niestety, przy tej okazji wyszła małostkowaość tej grupy zawodowej. Bo co przy okazji gadali na pielęgniarki? Że one żadnych podwyżek nie powinny dostać, że trzeba je pozwalniać, bo nie są potrzebne, że nic nie umieją, nic nie robią itp. Jak się można domyśleć do nas to dotarło! Naprawdę nie rozumiem, jak lekarz może gadać na publicznym forum podobne brednie????????
Jeśli nawet czasem, podkreślam CZASEM coś zrobi za pielęgniarkę, to robi to dla chorego, bo szanowni państwo doktorzy zapominą dla kogo właściwie to wszyskto. Że szpital nie istnieje tak bez lekarza, jak i bez pielęgniarki, jak i bez salowej czy sprzątaczki. Tymczasem lekarze bez mrugniecia okiem twierdzą, że tylko oni, tylko im, tylko dla nich.
Tak jest, szanowny przedmówco i spróbuj zaprzeczyć.

Cieszę się, że Ty jesteś wyjątkiem. WYJĄTKIEM! I widzisz te sprawy inaczej. Uważaj, aby Cię Twoje środowisko lekarskie nie zagryzło.
Wierzę, że Ty tak, że myjesz szkaleczni i basenik podałeś. Widziałam takich lekarzy! Tacy są!!! Szczególnie wśród starszych i średnich wielkiem. Ale to są WYJĄTKI!!!! WYJĄTKI!!!! ZAPRZECZ!

Mój ton jest taki, jaki spowodowała sytuacja. A sytuacja jest taka, że lekarze wywalczyli sobie duże podwyżki, i słusznie, ja nie kwesrionuję, 5 tys. dla lekarza to nie jest za dużo, tak uważam. Ale niestety, przy tej okazji wyszła małostkowaość tej grupy zawodowej. Bo co przy okazji gadali ... rozwiń
Avatar
Albert-lekarz / 21 stycznia 2008 o 11:18
0
Praca pielęgniarki jest bardzo ważna i pielęgniarki powinny być lepiej wynagradzane. Tylko pani Mario nie ten ton i bez kłótni. Nie sądzę, żeby wpis powyżej należał do lekarza. Nikt za mnie nigdy szklanki nie umył, a obowiązki należące do pielęgniarek wiele razy wykonywałem i jakoś rąk sobie nie "odparzyłem". Trochę umiaru i wzajemnego szacunku proszę.
Avatar
Maria / 21 stycznia 2008 o 11:04
0
Co Cię tak bawi? Gdzie tu jest coś śmiesznego?????
Śmieszne może być tylko to, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Praca pielegniarki NIE JEST, bo nie ma być podobna do pracy lekarza. To jest inny zawód! Inny zakres obowiązków, inne wykształcenie, choć masz rację, też wyższe. Nie rozumiesz tego, dla Ciebie pielęgniarka, to taki głupszy lekarz. Nie mieści Ci się w głowie, że to INNY ZADÓD, powtarzam jeszcze raz.
Praca w medycynie to praca zespołowa, jak w mało której innej dziedzinie. Ważny jest lekarz, ważna pielęgniarka, ważna nawet salowa. Za mało miejsca aby to tłumaczyć, jeśli Twój poziom inteligenzji tego nie obejmuje.
Napiszę tylko, że lekarz pewnych czynności nie wykona, choć może są one proste (podanie basenu, posprzątanie po zabiegu czy tysiąc innych), bo rączki by sobie odparzył. A bez tego szpitala nie ma! Lekarze nawet szklanek PO SOBIE! nie umyją, myją je salowe, a uważają, że tylko oni mają rację bytu w szpitalach.
Uważasz za sprawiedliwe, że lekarz za jeden dyżur zarabia tyle, co pielęgniarka za cały miesiąc???? Obyś pozostał na ten dyżur tylko pod opieką lekarza!!!!!!!!!!!!!!! Tego Ci z całego serca życzę, a może przestaniesz się smiać.
Co Cię tak bawi? Gdzie tu jest coś śmiesznego?????
Śmieszne może być tylko to, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Praca pielegniarki NIE JEST, bo nie ma być podobna do pracy lekarza. To jest inny zawód! Inny zakres obowiązków, inne wykształcenie, choć masz rację, też wyższe. Nie rozumiesz tego, dla Ciebie pielęgniarka, to taki głupszy lekarz. Nie mieści Ci się w głowie, że to INNY ZADÓD, powtarzam jeszcze raz.
Praca w medycynie to praca zespołowa, jak w mało której innej dziedzinie. Ważny jest lekarz, ważna pielęgniark... rozwiń
Avatar
m / 21 stycznia 2008 o 07:10
0
o jezu dawno sie tak nie ubawilem proponuje dla pielegniarki z wyzszym pielegniarskim 10.000zl
no w koncu praca pielegniarki "niewiele" rozni sie od pracy lekarza
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 0 0

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 2 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 11 7

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 0

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 3 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 3 13

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 6 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 6

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 20 24

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 72 28

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 3 4

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!