Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 marca 2008 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Płaczę za Jasiem

0 10 A A

Coś we mnie pękło, kiedy w telewizji zobaczyłam go samego w szpitalnym łóżeczku. Łzy same płynęły mi po twarzy - nie kryje Madzina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I myśli o tym, żeby zabrać Jasia do siebie. Choć wcześniej - tuż po urodzeniu - zrzekła się praw do opieki nad chłopcem.

Białorusinka od 12 lat nielegalnie mieszka w Polsce. Ma jeszcze dwie córki i syna. A te wciąż dopytują się o Jasia. - Mamo, czy nasz braciszek będzie z nami? - pyta codziennie 5-letnia córka Madziny.

- Nie chcę, by Jasio tułał się po obcych. Gdyby był zdrowy, już dawno bym go wzięła do domu. Tylko ta jego choroba. Czy ja dam radę utrzymać nas wszystkich. Ale gdybym miała mieszkanie socjalne i pomoc finansową na leczenie małego, nie wahałabym się chwili. Mój straszy syn mnie błaga "Mamo weźmy go, damy radę. Pomogę ci, nauczymy się nim opiekować. To nasz brat” - opowiada Madzina.

Chory na mukowiscydozę chłopczyk musiałby mieć osobny pokój. Jego leczenie i odżywianie też jest dość kosztowne. Zapytaliśmy, czy miasto pomogłoby znaleźć mieszkanie socjalne dla Jasia i jego rodziny. - Zbadamy sprawę bardzo dokładnie, bo bardzo zależy nam na dobru tego chłopca - zapewnia Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina.

Przypomnijmy. Chłopiec urodził się w Lublinie. Cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną. Na początku stycznia o dziecko upomniała się Białoruś. Lubelski sąd przychylił się do ich wniosku. Wtedy prokuratura odwołała się i zaczęła szukać ojca Jasia. Wyniki badań genetycznych potwierdziły, że jest nim mieszkaniec Lubelszczyzny. Mężczyzna uznał syna, we wtorek wojewoda pomorski Roman Zaborowski podpisał dokumenty poświadczające polskie obywatelstwo chłopca.
Wczoraj Jasio został wypisany ze szpitala w Gdańsku, gdzie przebywał przez dwa tygodnie. Trafił do domu dotychczasowej opiekunki, pani Oli z Gdyni. Będzie tam do czasu ustanowienia dla Jasia nowego domu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Typowy a Niebiorący / 10 marca 2008 o 08:51
0
polska mama napisał:

Nietypowa polska mamo, udowodnij swoją nietypowość! Weź sobie do własnego domu tą babę razem z jej
siedmioma dziećmi, daj jej to, co według ciebie jej się należy! Tłumacz się czym tam chcesz byleś osobiście
zrobiła to, co innym nakazujesz.
Ostatniego (jak na razie) dziecka nie utopiła, bo urodziło się w szpitalu i nie miała wody pod ręką (albo ciebie
jako doradczyni). Szpital najlepiej sam wyrzuciłby to dziecko na ulicę, żaden inny nie chciał go przyjąć – bardzo
nietypowe polskie zachowanie, tyle, że szeroko rozpowszechnione! Nawet rodzina zastępcza wycofała się
po polsku z opieki. Białoruską akcję przygarnięcia ich dziecka torpeduje się artylerią z Wojem Gwiezdnych!
Poza tym błąd logiczny (jak wszystkie), jaka jest korelacja między “chętnymi na branie” emigrantami polskimi
a sprawą Madziny? Po pięć palców u rąk każdej osoby?

Nietypowa polska mamo, udowodnij swoją nietypowość! Weź sobie do własnego domu tą babę razem z jej
siedmioma dziećmi, daj jej to, co według ciebie jej się należy! Tłumacz się czym tam chcesz byleś osobiście
zrobiła to, co innym nakazujesz.
Ostatniego (jak na razie) dziecka nie utopiła, bo urodziło się w szpitalu i nie miała wody pod ręką (albo ciebie
jako doradczyni). Szpital najlepiej sam wyrzuciłby to dziecko na ulicę, żaden inny nie chciał go przyjąć – bardzo
nietypowe polski... rozwiń
Avatar
polska mama / 10 marca 2008 o 08:01
0
skoro Madzina wychowuje 3 swoich dzieci to przecież nie może być złą mamą, sam fakt że małego nie utopiła, nie wyrzuciła na śmietnik po urodzeniu tylko oddała do adopcji świadczy o tym że chce dla niego dobrze.Ma prawo wychowywać wszystkie dzieci, należy jej się pomoc. Postawmy się w jej sytuacji i przestańmy narzekać jak typowi polacy...pomyślcie ile pomocy udzielają kraje UE polskim matkom i dzieciom na emigracji?
a Polacy chętnie z tego korzystają.
Avatar
Niepawlica / 7 marca 2008 o 03:51
0
JASIA napisał:
PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK DUZO OSOB CIEKAWIĄ LOSY JASIA JEZELI CIEBIE NIE TO POPROSTU NIE CYZTAJ I PROSTE NIKT CIE NIE ZMUSZA A NA GAZETE NIE WYDAJĘSZ 1,50 ZŁ BO CZYTASZ W NECIE WIĘC O CO CI CHODZI?


Trudno nie czytać skoro informacje o Jasiu pojawiają się we wszystkich mediach. Temat rozdmuchany, bo zwiększa nakład gazet. Pisanie o nędzy w domach dziecka, biedzie wielu dzieci, w tym umierających z braku pieniędzy na leczenie nie uwrażliwia, bo to masówka, a kto by się przejmował dużym problemem. Niezobowiązująco wzruszyć się ckliwą historyjką jest łatwo. A publicznie wylane łzy wartości dodadzą, głośno można się nimi pochwalić i w rozmowie z panią z podwórka pomstować na tych cholernych decydentów, którzy chcą wydać na pastwę "złoczyńcy" Łukaszence.
Jaś zostanie, a czy uwrażliwiona i pilnie śledząca osóbka zrzuci się na kosztowne utrzymanie i leczenie chłopca?? Najprawdopodobniej nie. Samopoczucie będzie poprawiać następną ckliwą historyjką, może włączy się w walkę o mieszkanie i obywatelstwo dla nagle przebudzonej uczuciowo matki Jasia.
Bo to nic nie kosztuje, a jak oczyszcza:(((
pzdr
niepawlica


Trudno nie czytać skoro informacje o Jasiu pojawiają się we wszystkich mediach. Temat rozdmuchany, bo zwiększa nakład gazet. Pisanie o nędzy w domach dziecka, biedzie wielu dzieci, w tym umierających z braku pieniędzy na leczenie nie uwrażliwia, bo to masówka, a kto by się przejmował dużym problemem. Niezobowiązująco wzruszyć się ckliwą historyjką jest łatwo. A publicznie wylane łzy wartości dodadzą, głośno można się nimi pochwalić i w rozmowie z panią z podwórka pomstować na tych cholernych decydentów, którzy chc... rozwiń
Avatar
JASIA / 6 marca 2008 o 13:14
0
NIE NO mADZINA DAJ SOBIE SPOKÓJ, TERAZ TO JUZ PRZESADA, CHCESZ WYKORZYSTAC JASIA ABY CIE NIE EMIGROWALI? CHCESZ JASIA JAKO ZASTAWKĘ ZEBYS DOSTALA MIESKZANIE KASĘ NIE NIE MAM ANDZIEJĘ ZE MIMO IZ JESTES JEGO MATKA BIOLOGICZNA TO GO NIE DOSTANIESZ, JAS WYMAGA OPIEKI OSOBY ZDECYDOWANEJ A NIE TWOJEJ ZAJMIJ SIE TYMI KTORE MASZ A JASIA POZWÓL ODDAC W RĘCE KOGOS KTO SIE NIM ZAOPIEKUJE I ZAPEWNI MU BYT I OCHRONĘ, NAWET NIE CHCE MYSLEC CO BY Z NIM BYŁO JAKBY TRAFIL DO MADZINY

PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK DUZO OSOB CIEKAWIĄ LOSY JASIA JEZELI CIEBIE NIE TO POPROSTU NIE CYZTAJ I PROSTE NIKT CIE NIE ZMUSZA A NA GAZETE NIE WYDAJĘSZ 1,50 ZŁ BO CZYTASZ W NECIE WIĘC O CO CI CHODZI?
NIE NO mADZINA DAJ SOBIE SPOKÓJ, TERAZ TO JUZ PRZESADA, CHCESZ WYKORZYSTAC JASIA ABY CIE NIE EMIGROWALI? CHCESZ JASIA JAKO ZASTAWKĘ ZEBYS DOSTALA MIESKZANIE KASĘ NIE NIE MAM ANDZIEJĘ ZE MIMO IZ JESTES JEGO MATKA BIOLOGICZNA TO GO NIE DOSTANIESZ, JAS WYMAGA OPIEKI OSOBY ZDECYDOWANEJ A NIE TWOJEJ ZAJMIJ SIE TYMI KTORE MASZ A JASIA POZWÓL ODDAC W RĘCE KOGOS KTO SIE NIM ZAOPIEKUJE I ZAPEWNI MU BYT I OCHRONĘ, NAWET NIE CHCE MYSLEC CO BY Z NIM BYŁO JAKBY TRAFIL DO MADZINY

PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:03
0
Czasami zbyt pochopnie i zbyt łatwo oceniamy innych nie patrząc na siebie, na to kim jesteśmy i jak sami zachowalibyśmy się w takiej lub podobnej sytuacji. Nie jest w tej chwili istotne, ze oddała dziecko, nadal jest jego matką i będzie nią do końca życia.
Avatar
zwykły człowiek / 6 marca 2008 o 10:21
0
Ludzie skąd u was tyle jadu.Wstyd,że dla niektórych z was łzy- było nie było matki -są uznawane za fałszywe>Wszedzie węszycie interes,dla bwas Bogiem sa pieniadze.Niektóre "matki" Polki nie miały takich dylematów,nie było głosów świetego oburzenia jak owe matki po prostu mordowały swoje dzieci.Tu rodzi się dobro i prawdziwa solidarność sióstr i braci z tej rodziny.Mieszkamy w kraju który wydał Ojca Świętego,jak możemy tak postepowac wypowiadac się o ludziach którzy przybyli do naszego kraju szukać pomocy przed biedą i reżimem.Nas ludzie zachodu przyjmowali i przyjmują z otwartmi rękami a my jak zwykli barbażyńcy odmawiamy przyjaźni i miłośći bliźnim z Białorusi i innych krajów wschodu.Dlaczego milczy tu kośćiół,tak ostatnio gremialnie zabierający głos w innych politycznych kwestiach,odprawiający msze za osoby o bardzo podejżanej reputacji...?Dlaczego tacy jestesmy-pełni nienawiśći,nawet do bezbronnych nie potrafiących, jak ten mały człowiek, bronic siebie i swoich praw...cisnie sie wiele pytań...????
Ludzie skąd u was tyle jadu.Wstyd,że dla niektórych z was łzy- było nie było matki -są uznawane za fałszywe>Wszedzie węszycie interes,dla bwas Bogiem sa pieniadze.Niektóre "matki" Polki nie miały takich dylematów,nie było głosów świetego oburzenia jak owe matki po prostu mordowały swoje dzieci.Tu rodzi się dobro i prawdziwa solidarność sióstr i braci z tej rodziny.Mieszkamy w kraju który wydał Ojca Świętego,jak możemy tak postepowac wypowiadac się o ludziach którzy przybyli do naszego kraju szukać pomocy przed biedą i reżimem.Na... rozwiń
Avatar
pawel / 6 marca 2008 o 08:58
0
Dajcie już spokój z tym Jasiem i jego patologicznymi rodzicami. Czy w Naszym kraju naprawdę nie ma ciekawszych i bardziej zajmujących tematów???!!! Może jutro podacie jaką Jasio kupkę zrobił, a w sobotę co jadł na obiadek???!!! Paranoja!!! To już naprawdę się znudziło!!
Avatar
wołodia / 6 marca 2008 o 08:13
0
Teraz dopiero odezwały się macierzyńskie uczucia w białorusince?Dzieciak otrzymał obywatelstwo,więc białorusinka ma nadzieję że przez taką sytuację i ona otrzyma obywatelstwo.
Co ona w Polsce robi nielegalnie aż 12 lat?!!!!Przepędzić ją na 4 wiatry,deportować i po sprawie.Wsadzić w kibitkę,wywieźć do granicy i niech dalej sama się martwi co zrobić.Wyrzekła się dziecka,rżnie się z Polakami,więc nic tu po niej.A może jeszcze będzie dopominać się o pracę i lokum?Ona jest na tyle cwana,że wie co może osiągnąć.
Avatar
Ooooooo / 6 marca 2008 o 07:08
0
Ja myslę, że Pani Blajerska naprawdę przypatrzy sie dokładnie "łzom" Madziny za Jasiem.
To z daleka pachnie asekuracją! Ja facet z Lublina, Proszę, nie dajcie tego chłopczyka na poniewierkę "płaczącej matce".
Ludzie, gdziez ona byla 11 miesięcy, czemu wczesniej nie płakała, jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym, i pisac o "żalu Madziny"???
Pani Dziennikarko! a Ja myslałem, że Pani naprawdę zależy na dobru tego chłopczyka!
Zawiodłem się srodze!
Ciekaw jestem, co o tym sądzi Pani Wolontariuszka?
Wierzę, że ona na chłodno oceniłaby sytuację. Lecz nie dowiem sie pewnie, co mysli.
Ale Jestem z Panią, Pani Wolontariuszko!
Oooo
Ja myslę, że Pani Blajerska naprawdę przypatrzy sie dokładnie "łzom" Madziny za Jasiem.
To z daleka pachnie asekuracją! Ja facet z Lublina, Proszę, nie dajcie tego chłopczyka na poniewierkę "płaczącej matce".
Ludzie, gdziez ona byla 11 miesięcy, czemu wczesniej nie płakała, jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym, i pisac o "żalu Madziny"???
Pani Dziennikarko! a Ja myslałem, że Pani naprawdę zależy na dobru tego chłopczyka!
Zawiodłem się srodze!
Ciekaw jestem, co o t... rozwiń
Avatar
Na Lep / 6 marca 2008 o 03:23
0
Cwana sztuka, czy ogłupiona, manipulowana baba? Każdy głupi ma swój rozum, mówi stare japońskie przysłowie.
...Czy ja dam radę utrzymać nas wszystkich....
...Ale gdybym miała mieszkanie socjalne i pomoc finansową na leczenie małego, nie wahałabym się chwili...
Aaa, i tu cię “boli”! Jak podsuwają jej takie “propozycje” (zobaczymy, czy szczerze, czy tylko jako wybieg
dla uwięzienia dziecka w katolandzie), kto by się jeszcze wahał, zwłaszcza, że błąka się nielegalnie, bez nijakiej
dotychczas litości, po Polsce, nie wiadomo dlaczego. Azjaci traktują Polskę tylko jako “przystanek” w drodze
do prawdziwego celu, Zachodniej Europy.
Nawet zachodnioeuropejskie panie wyjeżdżają do USA (bezwizowo, jak wiadomo), żeby tam urodzić dziecko
i wrócić, jednak gwarantując mu tym legalnym wybiegiem obywatelstwo amerykańskie, tak na wszelki wypadek.

Intryga awansowała do następnego poziomu, czy Białoruś przelicytuje swoją darmochą Polskę? Czy babie naleje się
tutaj wreszcie w uszy i wróci do swojej ojczyzny? Gdyby dziecko zmarło to czy deportują ją z Polski?
Spodziewać się można najgorszego, a niektóre okrutności są niewyobrażalne dla normalnego człowieka.

Hmm, 12 lat mieszka w Polsce, to z kim ma 5-letnią córkę? O pozostałych dzieciach nie ma danych.

...Zbadamy sprawę bardzo dokładnie, bo bardzo zależy nam na dobru tego chłopca...
Dlaczego akurat TEGO chłopca??? Co z tysiącami, i więcej, innych dzieci? Normalnie przecież, aż tak się nie
interesują, a raczej dwoją się i troją w swoim sadyzmie maksymalnego dokuczenia pokrzywdzonym, że czasu
im brakuje na wszystko pozostałe. Bezsprzecznie, chcą tu zrobić na złość komuś jeszcze poza tym dzieckiem.
Uderzająca przy tym jest jednostronność w relacjonowaniu tego zajścia.
Cwana sztuka, czy ogłupiona, manipulowana baba? Każdy głupi ma swój rozum, mówi stare japońskie przysłowie.
...Czy ja dam radę utrzymać nas wszystkich....
...Ale gdybym miała mieszkanie socjalne i pomoc finansową na leczenie małego, nie wahałabym się chwili...
Aaa, i tu cię “boli”! Jak podsuwają jej takie “propozycje” (zobaczymy, czy szczerze, czy tylko jako wybieg... rozwiń
Avatar
Typowy a Niebiorący / 10 marca 2008 o 08:51
0
polska mama napisał:

Nietypowa polska mamo, udowodnij swoją nietypowość! Weź sobie do własnego domu tą babę razem z jej
siedmioma dziećmi, daj jej to, co według ciebie jej się należy! Tłumacz się czym tam chcesz byleś osobiście
zrobiła to, co innym nakazujesz.
Ostatniego (jak na razie) dziecka nie utopiła, bo urodziło się w szpitalu i nie miała wody pod ręką (albo ciebie
jako doradczyni). Szpital najlepiej sam wyrzuciłby to dziecko na ulicę, żaden inny nie chciał go przyjąć – bardzo
nietypowe polskie zachowanie, tyle, że szeroko rozpowszechnione! Nawet rodzina zastępcza wycofała się
po polsku z opieki. Białoruską akcję przygarnięcia ich dziecka torpeduje się artylerią z Wojem Gwiezdnych!
Poza tym błąd logiczny (jak wszystkie), jaka jest korelacja między “chętnymi na branie” emigrantami polskimi
a sprawą Madziny? Po pięć palców u rąk każdej osoby?

Nietypowa polska mamo, udowodnij swoją nietypowość! Weź sobie do własnego domu tą babę razem z jej
siedmioma dziećmi, daj jej to, co według ciebie jej się należy! Tłumacz się czym tam chcesz byleś osobiście
zrobiła to, co innym nakazujesz.
Ostatniego (jak na razie) dziecka nie utopiła, bo urodziło się w szpitalu i nie miała wody pod ręką (albo ciebie
jako doradczyni). Szpital najlepiej sam wyrzuciłby to dziecko na ulicę, żaden inny nie chciał go przyjąć – bardzo
nietypowe polski... rozwiń
Avatar
polska mama / 10 marca 2008 o 08:01
0
skoro Madzina wychowuje 3 swoich dzieci to przecież nie może być złą mamą, sam fakt że małego nie utopiła, nie wyrzuciła na śmietnik po urodzeniu tylko oddała do adopcji świadczy o tym że chce dla niego dobrze.Ma prawo wychowywać wszystkie dzieci, należy jej się pomoc. Postawmy się w jej sytuacji i przestańmy narzekać jak typowi polacy...pomyślcie ile pomocy udzielają kraje UE polskim matkom i dzieciom na emigracji?
a Polacy chętnie z tego korzystają.
Avatar
Niepawlica / 7 marca 2008 o 03:51
0
JASIA napisał:
PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK DUZO OSOB CIEKAWIĄ LOSY JASIA JEZELI CIEBIE NIE TO POPROSTU NIE CYZTAJ I PROSTE NIKT CIE NIE ZMUSZA A NA GAZETE NIE WYDAJĘSZ 1,50 ZŁ BO CZYTASZ W NECIE WIĘC O CO CI CHODZI?


Trudno nie czytać skoro informacje o Jasiu pojawiają się we wszystkich mediach. Temat rozdmuchany, bo zwiększa nakład gazet. Pisanie o nędzy w domach dziecka, biedzie wielu dzieci, w tym umierających z braku pieniędzy na leczenie nie uwrażliwia, bo to masówka, a kto by się przejmował dużym problemem. Niezobowiązująco wzruszyć się ckliwą historyjką jest łatwo. A publicznie wylane łzy wartości dodadzą, głośno można się nimi pochwalić i w rozmowie z panią z podwórka pomstować na tych cholernych decydentów, którzy chcą wydać na pastwę "złoczyńcy" Łukaszence.
Jaś zostanie, a czy uwrażliwiona i pilnie śledząca osóbka zrzuci się na kosztowne utrzymanie i leczenie chłopca?? Najprawdopodobniej nie. Samopoczucie będzie poprawiać następną ckliwą historyjką, może włączy się w walkę o mieszkanie i obywatelstwo dla nagle przebudzonej uczuciowo matki Jasia.
Bo to nic nie kosztuje, a jak oczyszcza:(((
pzdr
niepawlica


Trudno nie czytać skoro informacje o Jasiu pojawiają się we wszystkich mediach. Temat rozdmuchany, bo zwiększa nakład gazet. Pisanie o nędzy w domach dziecka, biedzie wielu dzieci, w tym umierających z braku pieniędzy na leczenie nie uwrażliwia, bo to masówka, a kto by się przejmował dużym problemem. Niezobowiązująco wzruszyć się ckliwą historyjką jest łatwo. A publicznie wylane łzy wartości dodadzą, głośno można się nimi pochwalić i w rozmowie z panią z podwórka pomstować na tych cholernych decydentów, którzy chc... rozwiń
Avatar
JASIA / 6 marca 2008 o 13:14
0
NIE NO mADZINA DAJ SOBIE SPOKÓJ, TERAZ TO JUZ PRZESADA, CHCESZ WYKORZYSTAC JASIA ABY CIE NIE EMIGROWALI? CHCESZ JASIA JAKO ZASTAWKĘ ZEBYS DOSTALA MIESKZANIE KASĘ NIE NIE MAM ANDZIEJĘ ZE MIMO IZ JESTES JEGO MATKA BIOLOGICZNA TO GO NIE DOSTANIESZ, JAS WYMAGA OPIEKI OSOBY ZDECYDOWANEJ A NIE TWOJEJ ZAJMIJ SIE TYMI KTORE MASZ A JASIA POZWÓL ODDAC W RĘCE KOGOS KTO SIE NIM ZAOPIEKUJE I ZAPEWNI MU BYT I OCHRONĘ, NAWET NIE CHCE MYSLEC CO BY Z NIM BYŁO JAKBY TRAFIL DO MADZINY

PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK DUZO OSOB CIEKAWIĄ LOSY JASIA JEZELI CIEBIE NIE TO POPROSTU NIE CYZTAJ I PROSTE NIKT CIE NIE ZMUSZA A NA GAZETE NIE WYDAJĘSZ 1,50 ZŁ BO CZYTASZ W NECIE WIĘC O CO CI CHODZI?
NIE NO mADZINA DAJ SOBIE SPOKÓJ, TERAZ TO JUZ PRZESADA, CHCESZ WYKORZYSTAC JASIA ABY CIE NIE EMIGROWALI? CHCESZ JASIA JAKO ZASTAWKĘ ZEBYS DOSTALA MIESKZANIE KASĘ NIE NIE MAM ANDZIEJĘ ZE MIMO IZ JESTES JEGO MATKA BIOLOGICZNA TO GO NIE DOSTANIESZ, JAS WYMAGA OPIEKI OSOBY ZDECYDOWANEJ A NIE TWOJEJ ZAJMIJ SIE TYMI KTORE MASZ A JASIA POZWÓL ODDAC W RĘCE KOGOS KTO SIE NIM ZAOPIEKUJE I ZAPEWNI MU BYT I OCHRONĘ, NAWET NIE CHCE MYSLEC CO BY Z NIM BYŁO JAKBY TRAFIL DO MADZINY

PAWEŁ WYOBRAŹ SOBIE ZE JEDNAK... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:03
0
Czasami zbyt pochopnie i zbyt łatwo oceniamy innych nie patrząc na siebie, na to kim jesteśmy i jak sami zachowalibyśmy się w takiej lub podobnej sytuacji. Nie jest w tej chwili istotne, ze oddała dziecko, nadal jest jego matką i będzie nią do końca życia.
Avatar
zwykły człowiek / 6 marca 2008 o 10:21
0
Ludzie skąd u was tyle jadu.Wstyd,że dla niektórych z was łzy- było nie było matki -są uznawane za fałszywe>Wszedzie węszycie interes,dla bwas Bogiem sa pieniadze.Niektóre "matki" Polki nie miały takich dylematów,nie było głosów świetego oburzenia jak owe matki po prostu mordowały swoje dzieci.Tu rodzi się dobro i prawdziwa solidarność sióstr i braci z tej rodziny.Mieszkamy w kraju który wydał Ojca Świętego,jak możemy tak postepowac wypowiadac się o ludziach którzy przybyli do naszego kraju szukać pomocy przed biedą i reżimem.Nas ludzie zachodu przyjmowali i przyjmują z otwartmi rękami a my jak zwykli barbażyńcy odmawiamy przyjaźni i miłośći bliźnim z Białorusi i innych krajów wschodu.Dlaczego milczy tu kośćiół,tak ostatnio gremialnie zabierający głos w innych politycznych kwestiach,odprawiający msze za osoby o bardzo podejżanej reputacji...?Dlaczego tacy jestesmy-pełni nienawiśći,nawet do bezbronnych nie potrafiących, jak ten mały człowiek, bronic siebie i swoich praw...cisnie sie wiele pytań...????
Ludzie skąd u was tyle jadu.Wstyd,że dla niektórych z was łzy- było nie było matki -są uznawane za fałszywe>Wszedzie węszycie interes,dla bwas Bogiem sa pieniadze.Niektóre "matki" Polki nie miały takich dylematów,nie było głosów świetego oburzenia jak owe matki po prostu mordowały swoje dzieci.Tu rodzi się dobro i prawdziwa solidarność sióstr i braci z tej rodziny.Mieszkamy w kraju który wydał Ojca Świętego,jak możemy tak postepowac wypowiadac się o ludziach którzy przybyli do naszego kraju szukać pomocy przed biedą i reżimem.Na... rozwiń
Avatar
pawel / 6 marca 2008 o 08:58
0
Dajcie już spokój z tym Jasiem i jego patologicznymi rodzicami. Czy w Naszym kraju naprawdę nie ma ciekawszych i bardziej zajmujących tematów???!!! Może jutro podacie jaką Jasio kupkę zrobił, a w sobotę co jadł na obiadek???!!! Paranoja!!! To już naprawdę się znudziło!!
Avatar
wołodia / 6 marca 2008 o 08:13
0
Teraz dopiero odezwały się macierzyńskie uczucia w białorusince?Dzieciak otrzymał obywatelstwo,więc białorusinka ma nadzieję że przez taką sytuację i ona otrzyma obywatelstwo.
Co ona w Polsce robi nielegalnie aż 12 lat?!!!!Przepędzić ją na 4 wiatry,deportować i po sprawie.Wsadzić w kibitkę,wywieźć do granicy i niech dalej sama się martwi co zrobić.Wyrzekła się dziecka,rżnie się z Polakami,więc nic tu po niej.A może jeszcze będzie dopominać się o pracę i lokum?Ona jest na tyle cwana,że wie co może osiągnąć.
Avatar
Ooooooo / 6 marca 2008 o 07:08
0
Ja myslę, że Pani Blajerska naprawdę przypatrzy sie dokładnie "łzom" Madziny za Jasiem.
To z daleka pachnie asekuracją! Ja facet z Lublina, Proszę, nie dajcie tego chłopczyka na poniewierkę "płaczącej matce".
Ludzie, gdziez ona byla 11 miesięcy, czemu wczesniej nie płakała, jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym, i pisac o "żalu Madziny"???
Pani Dziennikarko! a Ja myslałem, że Pani naprawdę zależy na dobru tego chłopczyka!
Zawiodłem się srodze!
Ciekaw jestem, co o tym sądzi Pani Wolontariuszka?
Wierzę, że ona na chłodno oceniłaby sytuację. Lecz nie dowiem sie pewnie, co mysli.
Ale Jestem z Panią, Pani Wolontariuszko!
Oooo
Ja myslę, że Pani Blajerska naprawdę przypatrzy sie dokładnie "łzom" Madziny za Jasiem.
To z daleka pachnie asekuracją! Ja facet z Lublina, Proszę, nie dajcie tego chłopczyka na poniewierkę "płaczącej matce".
Ludzie, gdziez ona byla 11 miesięcy, czemu wczesniej nie płakała, jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym, i pisac o "żalu Madziny"???
Pani Dziennikarko! a Ja myslałem, że Pani naprawdę zależy na dobru tego chłopczyka!
Zawiodłem się srodze!
Ciekaw jestem, co o t... rozwiń
Avatar
Na Lep / 6 marca 2008 o 03:23
0
Cwana sztuka, czy ogłupiona, manipulowana baba? Każdy głupi ma swój rozum, mówi stare japońskie przysłowie.
...Czy ja dam radę utrzymać nas wszystkich....
...Ale gdybym miała mieszkanie socjalne i pomoc finansową na leczenie małego, nie wahałabym się chwili...
Aaa, i tu cię “boli”! Jak podsuwają jej takie “propozycje” (zobaczymy, czy szczerze, czy tylko jako wybieg
dla uwięzienia dziecka w katolandzie), kto by się jeszcze wahał, zwłaszcza, że błąka się nielegalnie, bez nijakiej
dotychczas litości, po Polsce, nie wiadomo dlaczego. Azjaci traktują Polskę tylko jako “przystanek” w drodze
do prawdziwego celu, Zachodniej Europy.
Nawet zachodnioeuropejskie panie wyjeżdżają do USA (bezwizowo, jak wiadomo), żeby tam urodzić dziecko
i wrócić, jednak gwarantując mu tym legalnym wybiegiem obywatelstwo amerykańskie, tak na wszelki wypadek.

Intryga awansowała do następnego poziomu, czy Białoruś przelicytuje swoją darmochą Polskę? Czy babie naleje się
tutaj wreszcie w uszy i wróci do swojej ojczyzny? Gdyby dziecko zmarło to czy deportują ją z Polski?
Spodziewać się można najgorszego, a niektóre okrutności są niewyobrażalne dla normalnego człowieka.

Hmm, 12 lat mieszka w Polsce, to z kim ma 5-letnią córkę? O pozostałych dzieciach nie ma danych.

...Zbadamy sprawę bardzo dokładnie, bo bardzo zależy nam na dobru tego chłopca...
Dlaczego akurat TEGO chłopca??? Co z tysiącami, i więcej, innych dzieci? Normalnie przecież, aż tak się nie
interesują, a raczej dwoją się i troją w swoim sadyzmie maksymalnego dokuczenia pokrzywdzonym, że czasu
im brakuje na wszystko pozostałe. Bezsprzecznie, chcą tu zrobić na złość komuś jeszcze poza tym dzieckiem.
Uderzająca przy tym jest jednostronność w relacjonowaniu tego zajścia.
Cwana sztuka, czy ogłupiona, manipulowana baba? Każdy głupi ma swój rozum, mówi stare japońskie przysłowie.
...Czy ja dam radę utrzymać nas wszystkich....
...Ale gdybym miała mieszkanie socjalne i pomoc finansową na leczenie małego, nie wahałabym się chwili...
Aaa, i tu cię “boli”! Jak podsuwają jej takie “propozycje” (zobaczymy, czy szczerze, czy tylko jako wybieg... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 0 0

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 10 24

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 8 3

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 3 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 4 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 17

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 5

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 10 2

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 1

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!