Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lutego 2009 r.
12:47
Edytuj ten wpis

Po wpadce sądu: Brutale idą siedzieć

0 8 A A

Marek W. z Chodla, zabójca żony, został we wtorek ponownie aresztowany. Prokuratura domaga się też umieszczenia za kratkami Sławomira K., który straszył żonę nożem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Posiedzenie sądu w sprawie Marka W. trwało krótko. Mężczyzna milczał. Poprzedniego dnia na przesłuchaniu w prokuraturze przyznał się do zbrodni.

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim umieścił go za kratkami już drugi raz w tym roku. Za pierwszym razem Marek W. trafił do aresztu w połowie stycznia. Za pobicie żony.

Prokuratura i sąd pierwszej instancji uznały, że wciąż stanowi dla niej zagrożenie. Ale Sąd Okręgowy w Lublinie był innego zdania. W ubiegły czwartek wypuścił Marka W. na wolność. Ten wrócił do domu i dwa dni później poderżnął żonie gardło.

We wtorek opolska prokuratura wystąpiła o aresztowanie innego brutala z Chodla, Sławomira K. Mężczyzna wygrażał nożem żonie i teściowej. Małżonka twierdzi, że mąż bił ją rękami po twarzy, groził, że zabije. Maltretował też trójkę ich dzieci. W ciągu ostatniego roku policjanci interweniowali w ich domu sześć razy. Kobieta złożyła zawiadomienie w prokuraturze, ale niedługo potem wycofała skargę i sprawa została umorzona.

Policja kolejne wezwanie z domu rodziny K. otrzymała w niedzielę. Mężczyzna wszczął po pijanemu awanturę. Prokuratura postawiła mu zarzut znęcania się nad rodziną.

– Wystąpiliśmy o jego aresztowanie w obawie, że znowu może popełnić podobne przestępstwo – mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.
Z kolei w Parczewie sąd aresztował na trzy miesiące 62-letniego Lechosława M.

Prokurator zarzucił mężczyźnie, że od 9 do 18 lutego ze szczególnym okrucieństwem znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Prokuratura pomogła kobiecie w schronieniu się przed mężem, zanim trafił do aresztu.

O tym, czy aresztowani zostaną za kratkami, zdecyduje Sąd Okręgowy w Lublinie. Mężczyźni mają tydzień na zaskarżenie aresztowania.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan Kowalski / 27 lutego 2009 o 03:51
0
BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI napisał:
NIEWINNA KOBIETA ZOSTAŁĄ ZAMORDOWANA, I OSIEROCONE DZIECI!!!!![/quote]
Jak niewinna? Toż sąd (w osobach Adam Michalski, Jacek Janiszek i Artur Makuch) wyraźnie tłumaczy, że winna bo: "[quote]kobieta w obronie oddawała mu ciosy, a przed ponad rokiem wycofała na niego poprzednią skargę.
- Znowu mogła tak postąpić - dodaje sędzia Samulak." [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090223/LUBLIN/918566660"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/918566660[/url]
Mogła znowu wycofać skargę, to koronny dowód jej winy.
Mogła znowu wycofać skargę, to koronny dowód jej winy. rozwiń
Avatar
BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI / 26 lutego 2009 o 11:50
0
nareszcie sąd zajmie sie obywatelem, bo jak narazie to skupia się na szybkim zakonczeniu sprawy i puszczeniu mordercy na wolnośc, bo dla nich liczy się kasa nic wiećej, a ten Sędzia może by pomyślał, o rodzinie, która teraz cierpi, a Wystarczyło tak niewiele zrobi !!!!!! skoro juz go wypuścili to wystarczyło powiadomić Dorotę W. i jej rodzinę, która napewno dała by jej schronienie ,
Wypowiedzi pani Sędziny wydaja mi się śmieszne, jak mówi, że nic nie dało się zrobić," !!! Ze strony sędziny zero zaangażowania w sprawę rodziny i jej problemu, zero obeznania w sytuacji, poprostu jakby się na światr dopiero urodziła i niewiedziała, że przestępca wyjdzie z więzienia i nie będzie się chciał zemscić na żonie, która chce, go zamknąć w więzieniu . Nie powiadomiła nawet ofiary, dla mnie to już jest szok!!!!!!
Sędziowie powinni ponośić odpowiedzialność, tak jak każdy pracownik za swoją pracę, bo to naprawdę nie mieści się w głowie, TU NIWEINNA KOBIETA ZOSTAŁĄ ZAMORDOWANA, I OSIEROCONE DZIECI!!!!!
nareszcie sąd zajmie sie obywatelem, bo jak narazie to skupia się na szybkim zakonczeniu sprawy i puszczeniu mordercy na wolnośc, bo dla nich liczy się kasa nic wiećej, a ten Sędzia może by pomyślał, o rodzinie, która teraz cierpi, a Wystarczyło tak niewiele zrobi !!!!!! skoro juz go wypuścili to wystarczyło powiadomić Dorotę W. i jej rodzinę, która napewno dała by jej schronienie ,
Wypowiedzi pani Sędziny wydaja mi się śmieszne, jak mówi, że nic nie dało się zrobić," !!! Ze strony sędziny zero ... rozwiń
Avatar
pawelpwa / 25 lutego 2009 o 11:10
0
Zadajmy sobie pytanie czy jest odpowiednia kara za takie czyny ??? Moim zdaniem tylko śmierć za śmierć i to dokładnie w taki sam sposób żeby podczas swych ostatnich chwilach przeżył taki horror jak jego żona i dzieci może dopiero wtedy zrozumiał jaką wielką krzywdę wyrządził swoim najbliższym.
Avatar
BLISKO / 24 lutego 2009 o 23:19
0
NO TAK!!!!!!PO CO GO ZAMYKAC?JAK I TAK JUZ SIEDZI I POSIEDZI!!!!TEN CZERWONY GAJEREK DAJE MU DUZE MOZLIWOSCI<ZA MURAMI OCZYWISCIE>POWODZENIA>>>>GRYPSUJ STARY,NIC WIECEJ CI NIE POZOSTALO,ZEBY PRZETRWAC.....TAM!!!!ALE CO TAM MASZ PARAGRAW!!!!GNIJ DO KONCA DUPKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pilot / 24 lutego 2009 o 20:36
0
Tak od razu zamykać? Co na to Helsińska Fundacja Praw Człowieka?
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 20:27
0
Gratulacje dla SĄDU OKREGOWEGO!!!!! Lepiej późno niż wcale!!!!
Avatar
mosquito / 24 lutego 2009 o 14:34
0
to już jest nękanie tego obywatela !
Avatar
michał 23 / 24 lutego 2009 o 13:29
0
Razem z nim trzeba było wsadzić jego kolesiów sędziów.
Avatar
Jan Kowalski / 27 lutego 2009 o 03:51
0
BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI napisał:
NIEWINNA KOBIETA ZOSTAŁĄ ZAMORDOWANA, I OSIEROCONE DZIECI!!!!![/quote]
Jak niewinna? Toż sąd (w osobach Adam Michalski, Jacek Janiszek i Artur Makuch) wyraźnie tłumaczy, że winna bo: "[quote]kobieta w obronie oddawała mu ciosy, a przed ponad rokiem wycofała na niego poprzednią skargę.
- Znowu mogła tak postąpić - dodaje sędzia Samulak." [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090223/LUBLIN/918566660"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/918566660[/url]
Mogła znowu wycofać skargę, to koronny dowód jej winy.
Mogła znowu wycofać skargę, to koronny dowód jej winy. rozwiń
Avatar
BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI / 26 lutego 2009 o 11:50
0
nareszcie sąd zajmie sie obywatelem, bo jak narazie to skupia się na szybkim zakonczeniu sprawy i puszczeniu mordercy na wolnośc, bo dla nich liczy się kasa nic wiećej, a ten Sędzia może by pomyślał, o rodzinie, która teraz cierpi, a Wystarczyło tak niewiele zrobi !!!!!! skoro juz go wypuścili to wystarczyło powiadomić Dorotę W. i jej rodzinę, która napewno dała by jej schronienie ,
Wypowiedzi pani Sędziny wydaja mi się śmieszne, jak mówi, że nic nie dało się zrobić," !!! Ze strony sędziny zero zaangażowania w sprawę rodziny i jej problemu, zero obeznania w sytuacji, poprostu jakby się na światr dopiero urodziła i niewiedziała, że przestępca wyjdzie z więzienia i nie będzie się chciał zemscić na żonie, która chce, go zamknąć w więzieniu . Nie powiadomiła nawet ofiary, dla mnie to już jest szok!!!!!!
Sędziowie powinni ponośić odpowiedzialność, tak jak każdy pracownik za swoją pracę, bo to naprawdę nie mieści się w głowie, TU NIWEINNA KOBIETA ZOSTAŁĄ ZAMORDOWANA, I OSIEROCONE DZIECI!!!!!
nareszcie sąd zajmie sie obywatelem, bo jak narazie to skupia się na szybkim zakonczeniu sprawy i puszczeniu mordercy na wolnośc, bo dla nich liczy się kasa nic wiećej, a ten Sędzia może by pomyślał, o rodzinie, która teraz cierpi, a Wystarczyło tak niewiele zrobi !!!!!! skoro juz go wypuścili to wystarczyło powiadomić Dorotę W. i jej rodzinę, która napewno dała by jej schronienie ,
Wypowiedzi pani Sędziny wydaja mi się śmieszne, jak mówi, że nic nie dało się zrobić," !!! Ze strony sędziny zero ... rozwiń
Avatar
pawelpwa / 25 lutego 2009 o 11:10
0
Zadajmy sobie pytanie czy jest odpowiednia kara za takie czyny ??? Moim zdaniem tylko śmierć za śmierć i to dokładnie w taki sam sposób żeby podczas swych ostatnich chwilach przeżył taki horror jak jego żona i dzieci może dopiero wtedy zrozumiał jaką wielką krzywdę wyrządził swoim najbliższym.
Avatar
BLISKO / 24 lutego 2009 o 23:19
0
NO TAK!!!!!!PO CO GO ZAMYKAC?JAK I TAK JUZ SIEDZI I POSIEDZI!!!!TEN CZERWONY GAJEREK DAJE MU DUZE MOZLIWOSCI<ZA MURAMI OCZYWISCIE>POWODZENIA>>>>GRYPSUJ STARY,NIC WIECEJ CI NIE POZOSTALO,ZEBY PRZETRWAC.....TAM!!!!ALE CO TAM MASZ PARAGRAW!!!!GNIJ DO KONCA DUPKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pilot / 24 lutego 2009 o 20:36
0
Tak od razu zamykać? Co na to Helsińska Fundacja Praw Człowieka?
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 20:27
0
Gratulacje dla SĄDU OKREGOWEGO!!!!! Lepiej późno niż wcale!!!!
Avatar
mosquito / 24 lutego 2009 o 14:34
0
to już jest nękanie tego obywatela !
Avatar
michał 23 / 24 lutego 2009 o 13:29
0
Razem z nim trzeba było wsadzić jego kolesiów sędziów.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 0 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 12 13

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!