Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 listopada 2008 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Policyjna mafia idzie do więzienia

0 10 A A

Zacierali ślady, uprzedzali o nalotach, defraudowali pieniądze na działalność operacyjną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj lubelscy policjanci zostali skazani na więzienie za udział w gangu samochodowym.

- Od sierpnia 1998 r. do lipca 2000 r. działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in. kradzieżami samochodów, wymuszaniem okupów za zwrot skradzionych aut i nielegalnym obrotem samochodami pozyskanymi niezgodnie z prawem - mówiła podczas ogłaszania wyroku sędzia Marta Marczewska. Wczorajsze orzeczenie kończy sprawę, która ciągnęła się przed sądem przez siedem lat.

Nieformalnym przywódcą grupy był Marcin L., funkcjonariusz byłego Wydziału 13. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej z siedzibą w Lublinie. Został skazany m.in. za nakłanianie do kradzieży, handlowanie kradzionymi samochodami, branie łapówek od złodziei (w tym 30 tys. zł za pomoc w uniknięciu tymczasowego aresztu) i defraudowanie policyjnych pieniędzy przeznaczonych na działalność operacyjną. Wyrok: 6 lat więzienia, 22,5 tys. zł grzywny oraz zakaz pracy w policji przez 7 lat.

Wśród skazanych są także świetnie znani w przestępczym półświatku złodzieje i paserzy: Sławomir Ś. (jego nazwisko pojawiało się w sprawie afery korupcyjnej w lubelskim świecie prawniczym), Mariusz M., ps. "Mateusz” i Andrzej B. (wsławił się próbą ucieczki z budynku Prokuratury Okręgowej w Lublinie). To oni kradli samochody, głównie w Lublinie. Ich łupem padło kilkadziesiąt aut znanych marek, m.in. porsche, dodge, volvo, mercedesy, volkswageny, audi i nissany. Każdy z nich ma do odsiedzenia 10 lat i grzywny do zapłacenia: od 25 do 27 tys. zł.

Złodziejom pomagali policjanci, m.in. ze specgrupy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zajmującej się walką ze złodziejami samochodów. W zamian za łapówki funkcjonariusze zacierali ślady, usuwali dowody z miejsca przestępstwa, pisali nieprawdę w notatkach służbowych, a nawet uprzedzali złodziei o działaniach policji. Wczoraj zostali skazani na kary więzienia (od roku do 4,5 roku) i grzywny.

Część ma też zakaz wykonywania zawodu policjanta (od 3 do 7 lat).
Większość ze skazanych (oprócz jednego) nie pracuje już w lubelskiej policji.

- Odeszli na własne żądanie - zaznacza podinspektor Janusz Wójtowicz, rzecznik
lubelskiej komendy.

Wczorajszy wyrok jest nieprawomocny. Skazani zapowiadają apelację.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Nemo~ / 10 marca 2009 o 23:40
0
Kropla w morzu potrzeb...
banda kolesi, która sprowadziła Polskę B, do Polski Z
znalazła kozła ofiarnego...
WASZ CZAS SIĘ KOŃCZY!
Tu i w Polsce też.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 22:34
0
Dziwne,dowiedzialem sie niedawno,ze wsrod przestepcoow znadowali sie ludzie otakich zawodach jak ekonomista,lekarz itp.Czu na poczadku kradli,wystawiali a pozniej prokuratura zniszczyla dowody ? A moze nie tylko policjanci sa winni?
Avatar
KK / 10 listopada 2008 o 08:25
0
OCZYWIŚCIE PRZEŁOŻONYM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE,ZA KOLEGÓW BANDYTÓW W MUNDURACH
Avatar
siuśmajtek / 9 listopada 2008 o 10:26
0
25-27tys grzywny - to co oni kradli? stare, powypadkowe, wytłuczone pojazdy?
Bo ta grzywna to jeden niestary pojazd.
Avatar
polak / 8 listopada 2008 o 20:11
0
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania komendantom powiatowym.
NIK zachowawczo nie reaguje na sygnaly o naduzycjach w PSK-4 .Prokuratura Rejonowa Lublin-Polnoc Laczy dwie sprawy w jedna i wprowadzajac w blad Sad umarza. klamliwie tlumaczac,ze pierwsza sprawa nie byla badana.
Spoleczenstwo ma prawo miec zaufanie do organow wladzy panstwowej ,a takie traktowanie prawa jest zwyklym naduzyciem
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania... rozwiń
Avatar
~gość~ / 8 listopada 2008 o 13:23
0
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lata później, gdy mój
znajomy wrócił na stałe do naszego kochanego, uczciwego kraju i oclił samochód
(15 tys. nowych złotych), skradziono go na drugi dzień po tym jak właściciel
zapłacił za niego cło. Niezmiernie interesujące. Tym razem znajomy nie wykupił
samochodu, mimo, że "pomoc" w odzyskaniu proponował mu jeden z policjantów.
Mojemu znajomemu, co jest bardziej interesujące, w trakcie rozprawy zmieniono
status z poszkodowanego na świadka, przez co nie mógł mieć wglądu w akta sprawy.

artykuł:
[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,5897039,Policjanci_skazani_za_pomaganie_gangsterom.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,589...gangsterom.html[/url]
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lat... rozwiń
Avatar
Fryc / 8 listopada 2008 o 11:17
0
Ktos powinien sie wziasc za to bo wiecej ich takich w Policji
Avatar
MARKUS 46 / 8 listopada 2008 o 09:32
0
ITO JEST WŁAŚNIE POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚĆI--KPIĄ SOBIE Z PRAWA I ROBIĄ JAJA Z LUDZI.
Avatar
jartor / 8 listopada 2008 o 09:12
0
a Żaneta...za podrobienie legitymacji.....śmieszne, szikujace i prawdziwe
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 09:05
0
"zakaz pracy w policji przez 7 lat." skandal przestępca mógłby wrócić do pracy w policji po tym okresie??? ZGROZA - Co to za prawo???? Do miotły i zamiatać ulicę.
Avatar
~Nemo~ / 10 marca 2009 o 23:40
0
Kropla w morzu potrzeb...
banda kolesi, która sprowadziła Polskę B, do Polski Z
znalazła kozła ofiarnego...
WASZ CZAS SIĘ KOŃCZY!
Tu i w Polsce też.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 22:34
0
Dziwne,dowiedzialem sie niedawno,ze wsrod przestepcoow znadowali sie ludzie otakich zawodach jak ekonomista,lekarz itp.Czu na poczadku kradli,wystawiali a pozniej prokuratura zniszczyla dowody ? A moze nie tylko policjanci sa winni?
Avatar
KK / 10 listopada 2008 o 08:25
0
OCZYWIŚCIE PRZEŁOŻONYM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE,ZA KOLEGÓW BANDYTÓW W MUNDURACH
Avatar
siuśmajtek / 9 listopada 2008 o 10:26
0
25-27tys grzywny - to co oni kradli? stare, powypadkowe, wytłuczone pojazdy?
Bo ta grzywna to jeden niestary pojazd.
Avatar
polak / 8 listopada 2008 o 20:11
0
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania komendantom powiatowym.
NIK zachowawczo nie reaguje na sygnaly o naduzycjach w PSK-4 .Prokuratura Rejonowa Lublin-Polnoc Laczy dwie sprawy w jedna i wprowadzajac w blad Sad umarza. klamliwie tlumaczac,ze pierwsza sprawa nie byla badana.
Spoleczenstwo ma prawo miec zaufanie do organow wladzy panstwowej ,a takie traktowanie prawa jest zwyklym naduzyciem
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania... rozwiń
Avatar
~gość~ / 8 listopada 2008 o 13:23
0
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lata później, gdy mój
znajomy wrócił na stałe do naszego kochanego, uczciwego kraju i oclił samochód
(15 tys. nowych złotych), skradziono go na drugi dzień po tym jak właściciel
zapłacił za niego cło. Niezmiernie interesujące. Tym razem znajomy nie wykupił
samochodu, mimo, że "pomoc" w odzyskaniu proponował mu jeden z policjantów.
Mojemu znajomemu, co jest bardziej interesujące, w trakcie rozprawy zmieniono
status z poszkodowanego na świadka, przez co nie mógł mieć wglądu w akta sprawy.

artykuł:
[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,5897039,Policjanci_skazani_za_pomaganie_gangsterom.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,589...gangsterom.html[/url]
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lat... rozwiń
Avatar
Fryc / 8 listopada 2008 o 11:17
0
Ktos powinien sie wziasc za to bo wiecej ich takich w Policji
Avatar
MARKUS 46 / 8 listopada 2008 o 09:32
0
ITO JEST WŁAŚNIE POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚĆI--KPIĄ SOBIE Z PRAWA I ROBIĄ JAJA Z LUDZI.
Avatar
jartor / 8 listopada 2008 o 09:12
0
a Żaneta...za podrobienie legitymacji.....śmieszne, szikujace i prawdziwe
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 09:05
0
"zakaz pracy w policji przez 7 lat." skandal przestępca mógłby wrócić do pracy w policji po tym okresie??? ZGROZA - Co to za prawo???? Do miotły i zamiatać ulicę.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 0

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 0

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 16 4

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 0 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu pod wodzą trenera Franciszka Smudy Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo z beniaminkiem rozgrywek Skrą Częstochowa

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników 10 3

Od 1 stycznia Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła prowadzić kontrole o każdej porze dnia i nocy, bez wcześniejszej zapowiedzi.

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią 1 1

Piłkarze Rafała Borysiuka pokonali w sobotę Stal Kraśnik 3:2. Dzięki temu zakończyli rundę bez porażki u siebie. W roli gospodarza Orlęta Spomlek zaliczyły pięć zwycięstw i cztery remisy

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat
galeria

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat 0 0

Aleksandra i Karol Lewandowscy – autorzy projektu „Busem Przez Świat” 9 listopada odwiedzili Radzyń Podlaski w ramach 26. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Tym razem podróżnicy zabrali licznie zebranych słuchaczy w podróż do Kanady i na Alaskę, instruowali, jak podróżować tanio i nie dać się skonsumować niedźwiedziom.

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie 2 0

Szósty mecz w Piszczacu i szósta porażka. Podlasie po dobrym meczu w Sandomierzu nie poszło za ciosem i w sobotę nie powiększyło swojego dorobku. Drużyna Przemysława Sałańskiego przegrała z Wisłą Puławy 0:1. A to oznacza, że kończy rok z zaledwie jednym „oczkiem” zdobytym u siebie.

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy 13 25

Nie tak miało wyglądać zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu Motoru. Piłkarze Roberta Góralczyka tylko zremisowali na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice 1:1. To trzeci z rzędu podział punktów żółto-biało-niebieskich. Efekt? Ekipa z Lublina zakończyła rok na piątym miejscu w tabeli ze stratą czterech „oczek” do Podhala Nowy Targ i Stali Rzeszów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?