Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 listopada 2008 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Policyjna mafia idzie do więzienia

0 10 A A

Zacierali ślady, uprzedzali o nalotach, defraudowali pieniądze na działalność operacyjną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj lubelscy policjanci zostali skazani na więzienie za udział w gangu samochodowym.

- Od sierpnia 1998 r. do lipca 2000 r. działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in. kradzieżami samochodów, wymuszaniem okupów za zwrot skradzionych aut i nielegalnym obrotem samochodami pozyskanymi niezgodnie z prawem - mówiła podczas ogłaszania wyroku sędzia Marta Marczewska. Wczorajsze orzeczenie kończy sprawę, która ciągnęła się przed sądem przez siedem lat.

Nieformalnym przywódcą grupy był Marcin L., funkcjonariusz byłego Wydziału 13. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej z siedzibą w Lublinie. Został skazany m.in. za nakłanianie do kradzieży, handlowanie kradzionymi samochodami, branie łapówek od złodziei (w tym 30 tys. zł za pomoc w uniknięciu tymczasowego aresztu) i defraudowanie policyjnych pieniędzy przeznaczonych na działalność operacyjną. Wyrok: 6 lat więzienia, 22,5 tys. zł grzywny oraz zakaz pracy w policji przez 7 lat.

Wśród skazanych są także świetnie znani w przestępczym półświatku złodzieje i paserzy: Sławomir Ś. (jego nazwisko pojawiało się w sprawie afery korupcyjnej w lubelskim świecie prawniczym), Mariusz M., ps. "Mateusz” i Andrzej B. (wsławił się próbą ucieczki z budynku Prokuratury Okręgowej w Lublinie). To oni kradli samochody, głównie w Lublinie. Ich łupem padło kilkadziesiąt aut znanych marek, m.in. porsche, dodge, volvo, mercedesy, volkswageny, audi i nissany. Każdy z nich ma do odsiedzenia 10 lat i grzywny do zapłacenia: od 25 do 27 tys. zł.

Złodziejom pomagali policjanci, m.in. ze specgrupy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, zajmującej się walką ze złodziejami samochodów. W zamian za łapówki funkcjonariusze zacierali ślady, usuwali dowody z miejsca przestępstwa, pisali nieprawdę w notatkach służbowych, a nawet uprzedzali złodziei o działaniach policji. Wczoraj zostali skazani na kary więzienia (od roku do 4,5 roku) i grzywny.

Część ma też zakaz wykonywania zawodu policjanta (od 3 do 7 lat).
Większość ze skazanych (oprócz jednego) nie pracuje już w lubelskiej policji.

- Odeszli na własne żądanie - zaznacza podinspektor Janusz Wójtowicz, rzecznik
lubelskiej komendy.

Wczorajszy wyrok jest nieprawomocny. Skazani zapowiadają apelację.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Nemo~ / 10 marca 2009 o 23:40
0
Kropla w morzu potrzeb...
banda kolesi, która sprowadziła Polskę B, do Polski Z
znalazła kozła ofiarnego...
WASZ CZAS SIĘ KOŃCZY!
Tu i w Polsce też.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 22:34
0
Dziwne,dowiedzialem sie niedawno,ze wsrod przestepcoow znadowali sie ludzie otakich zawodach jak ekonomista,lekarz itp.Czu na poczadku kradli,wystawiali a pozniej prokuratura zniszczyla dowody ? A moze nie tylko policjanci sa winni?
Avatar
KK / 10 listopada 2008 o 08:25
0
OCZYWIŚCIE PRZEŁOŻONYM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE,ZA KOLEGÓW BANDYTÓW W MUNDURACH
Avatar
siuśmajtek / 9 listopada 2008 o 10:26
0
25-27tys grzywny - to co oni kradli? stare, powypadkowe, wytłuczone pojazdy?
Bo ta grzywna to jeden niestary pojazd.
Avatar
polak / 8 listopada 2008 o 20:11
0
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania komendantom powiatowym.
NIK zachowawczo nie reaguje na sygnaly o naduzycjach w PSK-4 .Prokuratura Rejonowa Lublin-Polnoc Laczy dwie sprawy w jedna i wprowadzajac w blad Sad umarza. klamliwie tlumaczac,ze pierwsza sprawa nie byla badana.
Spoleczenstwo ma prawo miec zaufanie do organow wladzy panstwowej ,a takie traktowanie prawa jest zwyklym naduzyciem
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania... rozwiń
Avatar
~gość~ / 8 listopada 2008 o 13:23
0
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lata później, gdy mój
znajomy wrócił na stałe do naszego kochanego, uczciwego kraju i oclił samochód
(15 tys. nowych złotych), skradziono go na drugi dzień po tym jak właściciel
zapłacił za niego cło. Niezmiernie interesujące. Tym razem znajomy nie wykupił
samochodu, mimo, że "pomoc" w odzyskaniu proponował mu jeden z policjantów.
Mojemu znajomemu, co jest bardziej interesujące, w trakcie rozprawy zmieniono
status z poszkodowanego na świadka, przez co nie mógł mieć wglądu w akta sprawy.

artykuł:
[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,5897039,Policjanci_skazani_za_pomaganie_gangsterom.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,589...gangsterom.html[/url]
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lat... rozwiń
Avatar
Fryc / 8 listopada 2008 o 11:17
0
Ktos powinien sie wziasc za to bo wiecej ich takich w Policji
Avatar
MARKUS 46 / 8 listopada 2008 o 09:32
0
ITO JEST WŁAŚNIE POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚĆI--KPIĄ SOBIE Z PRAWA I ROBIĄ JAJA Z LUDZI.
Avatar
jartor / 8 listopada 2008 o 09:12
0
a Żaneta...za podrobienie legitymacji.....śmieszne, szikujace i prawdziwe
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 09:05
0
"zakaz pracy w policji przez 7 lat." skandal przestępca mógłby wrócić do pracy w policji po tym okresie??? ZGROZA - Co to za prawo???? Do miotły i zamiatać ulicę.
Avatar
~Nemo~ / 10 marca 2009 o 23:40
0
Kropla w morzu potrzeb...
banda kolesi, która sprowadziła Polskę B, do Polski Z
znalazła kozła ofiarnego...
WASZ CZAS SIĘ KOŃCZY!
Tu i w Polsce też.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 22:34
0
Dziwne,dowiedzialem sie niedawno,ze wsrod przestepcoow znadowali sie ludzie otakich zawodach jak ekonomista,lekarz itp.Czu na poczadku kradli,wystawiali a pozniej prokuratura zniszczyla dowody ? A moze nie tylko policjanci sa winni?
Avatar
KK / 10 listopada 2008 o 08:25
0
OCZYWIŚCIE PRZEŁOŻONYM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE,ZA KOLEGÓW BANDYTÓW W MUNDURACH
Avatar
siuśmajtek / 9 listopada 2008 o 10:26
0
25-27tys grzywny - to co oni kradli? stare, powypadkowe, wytłuczone pojazdy?
Bo ta grzywna to jeden niestary pojazd.
Avatar
polak / 8 listopada 2008 o 20:11
0
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania komendantom powiatowym.
NIK zachowawczo nie reaguje na sygnaly o naduzycjach w PSK-4 .Prokuratura Rejonowa Lublin-Polnoc Laczy dwie sprawy w jedna i wprowadzajac w blad Sad umarza. klamliwie tlumaczac,ze pierwsza sprawa nie byla badana.
Spoleczenstwo ma prawo miec zaufanie do organow wladzy panstwowej ,a takie traktowanie prawa jest zwyklym naduzyciem
To nie jest mafia.To grupa policjantow ktorzy korzystajac z braku nadzoru i wlasciwej kontroli oraz nie przestrzegania procedur przez bezposrednich przelozonych wykorzystali swoje stanowiska dla zysku.
W Polsce Zachowawcze stanowiska zajmuja Instytucje panstwowe powolane do kontroli przestrzegania prawa /przyslowiowe udawanie .ze nie widza,badz nie moja sprawa . utarla sie norma ,ze wola przelozonego zastepuje normy praw.
Komenda Woj.Policji majac do dyzpozycji prawnikow, ulega woli komendanta nakazujac pozaprawne dzialania... rozwiń
Avatar
~gość~ / 8 listopada 2008 o 13:23
0
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lata później, gdy mój
znajomy wrócił na stałe do naszego kochanego, uczciwego kraju i oclił samochód
(15 tys. nowych złotych), skradziono go na drugi dzień po tym jak właściciel
zapłacił za niego cło. Niezmiernie interesujące. Tym razem znajomy nie wykupił
samochodu, mimo, że "pomoc" w odzyskaniu proponował mu jeden z policjantów.
Mojemu znajomemu, co jest bardziej interesujące, w trakcie rozprawy zmieniono
status z poszkodowanego na świadka, przez co nie mógł mieć wglądu w akta sprawy.

artykuł:
[url="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,5897039,Policjanci_skazani_za_pomaganie_gangsterom.html"]http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,589...gangsterom.html[/url]
z forum Gazety w Lublinie:

Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:12 Odpowiedz
Jeśli ten chrysler to voyager i do tego kolor zbliżony do zielonego - to BYŁ to
samochód skradziony mojemu znajomemu. Ciekawe czy oddadzą mu go z powrotem.
Re: Policjanci skazani za pomaganie gangsterom
justysia34 08.11.08, 12:27 Odpowiedz
A żeby było ciekawiej, ten chrysler kradziony był dwukrotnie. Za pierwszym razem
właściciel wykupił go za ówczesne 100 milionów zł. Dwa lat... rozwiń
Avatar
Fryc / 8 listopada 2008 o 11:17
0
Ktos powinien sie wziasc za to bo wiecej ich takich w Policji
Avatar
MARKUS 46 / 8 listopada 2008 o 09:32
0
ITO JEST WŁAŚNIE POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚĆI--KPIĄ SOBIE Z PRAWA I ROBIĄ JAJA Z LUDZI.
Avatar
jartor / 8 listopada 2008 o 09:12
0
a Żaneta...za podrobienie legitymacji.....śmieszne, szikujace i prawdziwe
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 09:05
0
"zakaz pracy w policji przez 7 lat." skandal przestępca mógłby wrócić do pracy w policji po tym okresie??? ZGROZA - Co to za prawo???? Do miotły i zamiatać ulicę.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają kpiną 1 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 99 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 20 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.