Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2012 r.
14:55
Edytuj ten wpis

Pomóż innym z Caritas

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 5 A A
Pomóż innym z Caritas  (CARITAS ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ)
Pomóż innym z Caritas (CARITAS ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ)

Już od niedzieli w parafiach archidiecezji lubelskiej będzie można kupić świece z logo Caritas. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzięki ofiarom pozyskanym z rozprowadzania świec lubelska Caritas funduje stypendia socjalne (obecnie otrzymuje je trzydzieścioro dzieci), ciepłe posiłki w szkołach. W tym roku szkolnym korzysta z nich ponad sto osób – wylicza Joanna Mazurek z Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

– Dzięki tym pieniądzom organizujemy też letni i zimowy wypoczynek dla uczniów z rodzin wielodzietnych i ubogich. W 2012 roku odpoczywało pół tysiąca dzieci i młodzieży. Znaczna część środków pokryje także koszty operacji i rehabilitacji dzieci chorych. W tym roku na ten ostatni cel Caritas przeznaczyła w sumie 50 tys. zł, 10 tys. dolarów i 3 tys. euro.

Świece będzie można kupić także w szkołach.

To nie jedyna akcja Caritas w okresie Adwentu. W kościołach będzie można przekazać pieniądze do puszek Caritas. Z parafii będzie można też wziąć specjalne torby, oznakowane jako "Dar serca”. Ci, którzy wezmą je do swoich domów, proszeni są o zapełnienie ich trwałą żywnością i środkami czystości, a następnie odniesienie do kościoła.

Zaplanowano też zbiórkę żywności. – 14 i 15 grudnia, wolontariusze Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas będą czekać na ludzi dobrej woli w wybranych supermarketach sieci Stokrotka, Biedronka i Carrefour – dodaje Mazurek. Akcja będzie prowadzona w Lublinie, Puławach, Krasnymstawie i Rejowcu Fabrycznym.

Przekazywać można trwałą żywność – m.in. makaron, cukier, mąkę, olej i słodycze. Zebrane dary tuż przed świętami trafią do potrzebujących.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beata / 18 stycznia 2013 o 12:53
0
dziędobry mam na imnie beata i jestem z torunia moja rodzina składa się z 5 osób ja mój mąż i troje dzieci mąż sam pracuje ja siedzę w domu z powodu choroby dzieci jeden syn choruje na astmę a drugi syn urodził się z wadą serca i wydajemy dużo na leki brakuje nam żywności środków czystości ubrań dla dzieci jagby ktoś chciał nam pomóc to bym była bardzo wdzięczna to mój telefon 665216269 jagby ktoś chciał się zemną skontaktować i pomóc i też podam więcej szczegułów jeszcze raz bardzo prosze o pomoc pozdrawiam beata
Avatar
to-to / 2 grudnia 2012 o 14:45
0
Cały ten system (Caritas i MOPS) jest chory i poroniony! Co z tego, że biedne dzieci otrzymują paczki na święta -jak i tak ich "rodzice-menele" to przechandlują i pieniądze przepiją/przepalą... Powinno być tak: patologia która "robi" dzieci, a nie stać ich aby je utrzymać powinna mieć odbierane te dzieci, a sama powinna być zaganiana na siłę "pod batem" do obozów pracy -a tam musieli by ciężko pracować na te dzieci, które sami wcześniej spłodzili! Wtedy odechciało by im się bezmyślnie pie*rzyć i żyć na kosz państwa i na koszt darczyńców! Osobiście znam sporo takich ludzi, którzy prosto w oczy śmieją się, że nic nie muszą robić (oprócz robienia dzieci), bo opieka im "i tak nie da zginąć"...
Cały ten system (Caritas i MOPS) jest chory i poroniony! Co z tego, że biedne dzieci otrzymują paczki na święta -jak i tak ich "rodzice-menele" to przechandlują i pieniądze przepiją/przepalą... Powinno być tak: patologia która "robi" dzieci, a nie stać ich aby je utrzymać powinna mieć odbierane te dzieci, a sama powinna być zaganiana na siłę "pod batem" do obozów pracy -a tam musieli by ciężko pracować na te dzieci, które sami wcześniej spłodzili! Wtedy odechciało by im się bezmyślnie pie*rzyć i żyć na k... rozwiń
Avatar
darczyńca / 2 grudnia 2012 o 11:33
0
Zbiórka darów (ze strony [url="http://www.######.pl/artykul/710063,lublin-w-niedziele-rusza-wielka-uliczna-zbiorka-darow,id,t.html"]http://www.######.pl...darow,id,t.html[/url])
darczyńca (gość), 02.12.12, 10:04:25

Ja rozumiem,że jest coraz więcej ludzi biednych,coraz więcej ludzi popada nawet w nędzę.Jest coraz więcej ludzi bezdomnych (skąd oni się biorą?).Takiej nędzy ne było nawet za "znienawidzonej komuny".
Ale sytuacja jest taka a nie inna,więc w miarę możliwości należy pomóc.Tylko akurat dlaczego do tej akcji miesza się kościół?Jakie z tego bedzie miał profity?Kościół "zbiera do puszek" organizuje sprzedaż badziewiastych gadżetów,z któryuch dochód przeznaczany ma być na różne cele charytatywne (stypendia,pomoc rzeczowa dla biednych,etc).Również caritas łupi nieświadomych i sprzedaje chlebki (nieświeże) dobroci,świece wigilijne,siano na stół wigilijny,opłatki i jeszcze inne zabawki.....
CZyli jednym słowem opłacalne są dla "koordynatorów" takie akcje charytatywne.A później kościół ogłasza że to właśnie czarni urzędnicy przyszli z pomocą-co jest tylko częściową prawdą.Ogromną rolę w tym wszystkim odgrywają anonimowi wolontariusze i przede wszystkim anonimowi darczyńcy.Czy takie akcje nie mogą się odbywać bez pośrednictwa kościoła?Jak mi wiadomo (informacje z wiarygodnych źródeł),to co lepsze dary trafiają do seminarium,w drugiej kolejności dla kruków (nieślubnych dzieci księży),w następnej kolejności co lepsze otrzymują "siosty lub kuzynki" księdza,a co pozostanie (przeważnie mało i badziewie) trafia do tych potrzebyuących i mało zaradnych.
P.S.Od tego trzeba zacząć rozważania,że takiej nędzy w naszym kraju być nie powinno.No cóż,sami wybieramy nasz parlament,a ten z kolei naznacza swoich przedstawicieli do rządzenia (pożal się Boże) krajem.No i ten strach ekipy rządzącej przed decydentami (poborcami podatkowymi w czarnych kiecach)
Ale mimo wszysto życzę,aby przynajmniej skromna część darów trafiła do potrzebujących.Ciekawe tylko,jak takie "biedne" rodziny są typowane do otrzymania paczek świątecznych.
Kilkoro moich znajomych jakiś czas temy W CZYNIE SPOŁECZNYM,ANONIMOWO organizowało pomoc żywnościową dla najbiedniejszych mieszkańcow dzielnicy.POproszono miejscowego szefa dzielnicy (proboszcza oczywiście) o jakiś wykaz biednych rodzin,których można by było obdarować.Ksiądz gdy się zorientował że w tym nie będzie jego udziału,odesłał tych ludzi do MOPSu,który miałby im wskazać rodziny potrzebujące pomocy.MOPS oczywiście wskazał.ALe byli to drobni pijaczkowie,meneliki lokalne.Byłą też osoba (niby biedna),ale gdy otrzymała paczkę,dowiedzieli się sąsiedzi,to zaraz wyszła afera że tej "biednej" osoby córka jest dobrze prosperującą lekarką,zrobil się szum medialny.....A ludziom tym przeszła ochota do kolejnej organizacji pomocy biednym.
No i na zakończenie dodać należy,że MOPSy nie dysponują aktualnymi wykazami ludzi potrzebujących,a najlepsze kartoteki posiadają właśnie proboszczowie.NIELEGALNE te kartoteki są bardziej szczegułowe niż te,które posiadała kiedyś eSBecja.
Bóg zapłać wolontariuszom i darczyńcom
Zbiórka darów (ze strony [url="http://www.######.pl/artykul/710063,lublin-w-niedziele-rusza-wielka-uliczna-zbiorka-darow,id,t.html"]http://www.######.pl...darow,id,t.html[/url])
darczyńca (gość), 02.12.12, 10:04:25

Ja rozumiem,że jest coraz więcej ludzi biednych,coraz więcej ludzi popada nawet w nędzę.Jest coraz więcej ludzi bezdomnych (skąd oni się biorą?).Takiej nędzy ne było nawet za "znienawidzonej komuny".
Ale sytuacja jest taka a nie inna,więc w miarę możliwości należy pomóc.Tylko akurat dlaczego do t... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2012 o 10:14
0
a dlaczego dzieci z rodzin nie wielodzietnych ale biednych nie otrzymują pomocy, przecież bezrobocie dotyka też rodziny z 1-2 dzieci, czy te dzieci nie mają prawa żyć normalnie, jak rodziny wielodzietne stać na urodzenie tylu dzieci to i powinno ich stać na utrzymanie tak jak i te z 1-2 dzieci. Rodziny wielodzietne i tak otrzymują z każdej strony pomoc, kościół, caritas, opieka społeczna i tym podobne instytucje.
Avatar
asd / 2 grudnia 2012 o 09:30
0
Proponuję aby Urząd Skarbowy dokładnie przefiltrował tą instytucję.
Avatar
beata / 18 stycznia 2013 o 12:53
0
dziędobry mam na imnie beata i jestem z torunia moja rodzina składa się z 5 osób ja mój mąż i troje dzieci mąż sam pracuje ja siedzę w domu z powodu choroby dzieci jeden syn choruje na astmę a drugi syn urodził się z wadą serca i wydajemy dużo na leki brakuje nam żywności środków czystości ubrań dla dzieci jagby ktoś chciał nam pomóc to bym była bardzo wdzięczna to mój telefon 665216269 jagby ktoś chciał się zemną skontaktować i pomóc i też podam więcej szczegułów jeszcze raz bardzo prosze o pomoc pozdrawiam beata
Avatar
to-to / 2 grudnia 2012 o 14:45
0
Cały ten system (Caritas i MOPS) jest chory i poroniony! Co z tego, że biedne dzieci otrzymują paczki na święta -jak i tak ich "rodzice-menele" to przechandlują i pieniądze przepiją/przepalą... Powinno być tak: patologia która "robi" dzieci, a nie stać ich aby je utrzymać powinna mieć odbierane te dzieci, a sama powinna być zaganiana na siłę "pod batem" do obozów pracy -a tam musieli by ciężko pracować na te dzieci, które sami wcześniej spłodzili! Wtedy odechciało by im się bezmyślnie pie*rzyć i żyć na kosz państwa i na koszt darczyńców! Osobiście znam sporo takich ludzi, którzy prosto w oczy śmieją się, że nic nie muszą robić (oprócz robienia dzieci), bo opieka im "i tak nie da zginąć"...
Cały ten system (Caritas i MOPS) jest chory i poroniony! Co z tego, że biedne dzieci otrzymują paczki na święta -jak i tak ich "rodzice-menele" to przechandlują i pieniądze przepiją/przepalą... Powinno być tak: patologia która "robi" dzieci, a nie stać ich aby je utrzymać powinna mieć odbierane te dzieci, a sama powinna być zaganiana na siłę "pod batem" do obozów pracy -a tam musieli by ciężko pracować na te dzieci, które sami wcześniej spłodzili! Wtedy odechciało by im się bezmyślnie pie*rzyć i żyć na k... rozwiń
Avatar
darczyńca / 2 grudnia 2012 o 11:33
0
Zbiórka darów (ze strony [url="http://www.######.pl/artykul/710063,lublin-w-niedziele-rusza-wielka-uliczna-zbiorka-darow,id,t.html"]http://www.######.pl...darow,id,t.html[/url])
darczyńca (gość), 02.12.12, 10:04:25

Ja rozumiem,że jest coraz więcej ludzi biednych,coraz więcej ludzi popada nawet w nędzę.Jest coraz więcej ludzi bezdomnych (skąd oni się biorą?).Takiej nędzy ne było nawet za "znienawidzonej komuny".
Ale sytuacja jest taka a nie inna,więc w miarę możliwości należy pomóc.Tylko akurat dlaczego do tej akcji miesza się kościół?Jakie z tego bedzie miał profity?Kościół "zbiera do puszek" organizuje sprzedaż badziewiastych gadżetów,z któryuch dochód przeznaczany ma być na różne cele charytatywne (stypendia,pomoc rzeczowa dla biednych,etc).Również caritas łupi nieświadomych i sprzedaje chlebki (nieświeże) dobroci,świece wigilijne,siano na stół wigilijny,opłatki i jeszcze inne zabawki.....
CZyli jednym słowem opłacalne są dla "koordynatorów" takie akcje charytatywne.A później kościół ogłasza że to właśnie czarni urzędnicy przyszli z pomocą-co jest tylko częściową prawdą.Ogromną rolę w tym wszystkim odgrywają anonimowi wolontariusze i przede wszystkim anonimowi darczyńcy.Czy takie akcje nie mogą się odbywać bez pośrednictwa kościoła?Jak mi wiadomo (informacje z wiarygodnych źródeł),to co lepsze dary trafiają do seminarium,w drugiej kolejności dla kruków (nieślubnych dzieci księży),w następnej kolejności co lepsze otrzymują "siosty lub kuzynki" księdza,a co pozostanie (przeważnie mało i badziewie) trafia do tych potrzebyuących i mało zaradnych.
P.S.Od tego trzeba zacząć rozważania,że takiej nędzy w naszym kraju być nie powinno.No cóż,sami wybieramy nasz parlament,a ten z kolei naznacza swoich przedstawicieli do rządzenia (pożal się Boże) krajem.No i ten strach ekipy rządzącej przed decydentami (poborcami podatkowymi w czarnych kiecach)
Ale mimo wszysto życzę,aby przynajmniej skromna część darów trafiła do potrzebujących.Ciekawe tylko,jak takie "biedne" rodziny są typowane do otrzymania paczek świątecznych.
Kilkoro moich znajomych jakiś czas temy W CZYNIE SPOŁECZNYM,ANONIMOWO organizowało pomoc żywnościową dla najbiedniejszych mieszkańcow dzielnicy.POproszono miejscowego szefa dzielnicy (proboszcza oczywiście) o jakiś wykaz biednych rodzin,których można by było obdarować.Ksiądz gdy się zorientował że w tym nie będzie jego udziału,odesłał tych ludzi do MOPSu,który miałby im wskazać rodziny potrzebujące pomocy.MOPS oczywiście wskazał.ALe byli to drobni pijaczkowie,meneliki lokalne.Byłą też osoba (niby biedna),ale gdy otrzymała paczkę,dowiedzieli się sąsiedzi,to zaraz wyszła afera że tej "biednej" osoby córka jest dobrze prosperującą lekarką,zrobil się szum medialny.....A ludziom tym przeszła ochota do kolejnej organizacji pomocy biednym.
No i na zakończenie dodać należy,że MOPSy nie dysponują aktualnymi wykazami ludzi potrzebujących,a najlepsze kartoteki posiadają właśnie proboszczowie.NIELEGALNE te kartoteki są bardziej szczegułowe niż te,które posiadała kiedyś eSBecja.
Bóg zapłać wolontariuszom i darczyńcom
Zbiórka darów (ze strony [url="http://www.######.pl/artykul/710063,lublin-w-niedziele-rusza-wielka-uliczna-zbiorka-darow,id,t.html"]http://www.######.pl...darow,id,t.html[/url])
darczyńca (gość), 02.12.12, 10:04:25

Ja rozumiem,że jest coraz więcej ludzi biednych,coraz więcej ludzi popada nawet w nędzę.Jest coraz więcej ludzi bezdomnych (skąd oni się biorą?).Takiej nędzy ne było nawet za "znienawidzonej komuny".
Ale sytuacja jest taka a nie inna,więc w miarę możliwości należy pomóc.Tylko akurat dlaczego do t... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2012 o 10:14
0
a dlaczego dzieci z rodzin nie wielodzietnych ale biednych nie otrzymują pomocy, przecież bezrobocie dotyka też rodziny z 1-2 dzieci, czy te dzieci nie mają prawa żyć normalnie, jak rodziny wielodzietne stać na urodzenie tylu dzieci to i powinno ich stać na utrzymanie tak jak i te z 1-2 dzieci. Rodziny wielodzietne i tak otrzymują z każdej strony pomoc, kościół, caritas, opieka społeczna i tym podobne instytucje.
Avatar
asd / 2 grudnia 2012 o 09:30
0
Proponuję aby Urząd Skarbowy dokładnie przefiltrował tą instytucję.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 15 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 506 48

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!