Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2008 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Pomóżmy zdążyć 4-latkowi z przeszczepem

0 29 A A

Kacper może mieć nowe serce. Pomoc w szybkim znalezieniu dawcy obiecała klinika w Berlinie. Ale rodzice muszą uzbierać 300 tys. euro. Gdyby każdy mieszkaniec Lubelszczyzny podarował im 50 groszy, malec byłby uratowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kacperek Zagrodny większość swojego życia spędził w szpitalu. Wszystko zaczęło się, kiedy miał 8 miesięcy. Wtedy trafił do szpitala z zapaleniem płuc. Okazało się, że cierpi na kardiomiopatię restrykcyjną, a to oznacza, że jego serce jest niewydolne.

- To był dla nas szok. Od razu nam powiedziano, że jedyną szansą dla Kacpra jest przeszczep - mówi Robert Zagrodny, tata chłopczyka. Wraz z żoną prawie nie odchodzą od szpitalnego łóżka synka. Codziennie przejeżdżają 100 km do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie z gminy Stanin koło Łukowa.

Operacja w Polsce może być przeprowadzona w Zabrzu. To jedyny ośrodek w kraju, który zajmuje się takimi przeszczepami. Dla chłopca potrzebny jest dawca w wieku 12-15 miesięcy. Większe serce w jego klatce piersiowej się nie zmieści.

- Jesteśmy na liście oczekujących już od dwóch lat, a Kacperek jest coraz słabszy. Często trafia do szpitala z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej - rozpacza pan Robert. Już raz Kacprowi dawano zaledwie kilka godzin życia. Ale malec walczył i zwycięsko wyszedł z infekcji.

Kacper jest też pod opieką Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Lekarz i pielęgniarka przyjeżdżają do niego kilka razy w tygodniu. - Od ponad roku nie chodzi, nie ma siły, bo jest bardzo chudy. A nam serce pęka. Widzimy, jak z dnia na dzień naszego dziecka ubywa - mówi ojciec.

Rodzice robią jednak wszystko, by zdążyć z przeszczepem. Napisali błagalny list do Niemieckiego Centrum Serca w Berlinie. Otrzymali stamtąd deklarację, że w ciągu 75 dni znajdzie się serce dla Kacpra. Operacja kosztuje aż 295 tys. euro. Ale żeby pojechać do kliniki, trzeba wpłacić chociaż 100 tys. Takich pieniędzy państwo Zagrodni nie mają. Robią, co mogą, by je zdobyć. Na koncie, które założyła im Fundacja Polsat, udało się już zebrać 100 tys. zł. Rodzice Kacpra złożyli też kilka podań do lubelskich firm, żeby ofiarowały im jeden procent z podatku.

- Gdyby każdy mieszkaniec Lubelszczyzny dał 50 groszy, nasz syn byłby uratowany. To tak niewielka suma, a stawką jest życie dziecka - mówi Robert Zagrodny.
Prof. Jerzy Osemlak, ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej w DSK.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ala internautka / 8 marca 2009 o 21:48
0
Mad napisał:
1 marca o 7:47 serce Kacperka przestało bić. Nie udało się nam zdążyć z pomocą


Do rodziców Kacperka.
Jesteśmy z Wami kochani.Pomimo tak wielkiego naszego wysiłku i zbiórki nie udało nam się uratować Waszego Aniołka.
Bardzo , bardzo mi żal . Cierpimy razem z Wami Kochani. Łączymy sie w bólu i cierpieniu razem z Wami.
Kacperku - Aniołku czuwaj z nieba nad swoimi rodzicami , którzy opłakują Twoje odejście.
ku i zbiórki nie udało nam się uratować Waszego Aniołka.
Bardzo , bardzo mi żal . Cierpimy razem z Wami Kochani. Łączymy sie w bólu i cierpieniu razem z Wami.
Kacperku - Aniołku czuwaj z nieba nad swoimi rodzicami , którzy opłakują Twoje odejście. rozwiń
Avatar
Mad / 7 marca 2009 o 01:24
0
1 marca o 7:47 serce Kacperka przestało bić. Nie udało się nam zdążyć z pomocą
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 20:25
0
Kacperku, w dniu tego artykułu 22.11.2008r. moja ukochana córunia ma 18 lat. Tobie też się uda. Wierzę w to!!!!!!!!
Avatar
Ala-internautka / 20 lutego 2009 o 22:28
0
Gość napisał:
Cały czas czekam i śledzę losy małego Kacperka. Myślę ,że o finale całej akcji Dziennik nas powiadomi



Czy można sie dowiedzieć jak wygląda sytuacja malego Kacperka ,który czeka na przeszczep serduszka .Czy ma szansę i czy nasze pieniądze są wystarczające czy nadal zbieramy . Prosimy o informacje o jego losie.Dla nas internautów to ważne.
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 17:42
0
Gość napisał:
Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze



Cały czas czekam i śledzę losy małego Kacperka. Myślę ,że o finale całej akcji Dziennik nas powiadomi
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 21:43
0
Ania napisał:
Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko.


Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze


Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze rozwiń
Avatar
Ania / 12 lutego 2009 o 19:52
0
Gość napisał:
Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc.


Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko.


Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2009 o 19:25
0
Ala z Poniatowej napisał:
W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszystkich błagam - wpłaćmy jeszcze choć po 20 zł, lub nawet 10 zł w Bankach .Jeżeli uda nam się ta zbiórka , uratujemy małego Kacperka -Przecież tak mało od nas chcą - tylko wpłaty po parę groszy. Niech ten przeszczep seruszka będzie naszym zwycięstwem dla Kacpra Zagrodnego . Jeżeli zdążymy zebrać wymaganą kwote i przeszczep sie uda , to będziemy mogli sobie powiedzieć , że nasz cel i misja odniosła zwycięstwo . Warto , bardzo warto zwyciężyć .



Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc.



Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc. rozwiń
Avatar
Ala z Poniatowej / 7 lutego 2009 o 21:22
0
carpeng napisał:
AKCJA ALLEGRO DLA KACPERKA

[url="http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_cegiełka_na_serduszko_kacperka_zagrodnego.html"]http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_...zagrodnego.html[/url]

ORAZ NA PORTALU

NASZA-KLASA.PL


W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszystkich błagam - wpłaćmy jeszcze choć po 20 zł, lub nawet 10 zł w Bankach .Jeżeli uda nam się ta zbiórka , uratujemy małego Kacperka -Przecież tak mało od nas chcą - tylko wpłaty po parę groszy. Niech ten przeszczep seruszka będzie naszym zwycięstwem dla Kacpra Zagrodnego . Jeżeli zdążymy zebrać wymaganą kwote i przeszczep sie uda , to będziemy mogli sobie powiedzieć , że nasz cel i misja odniosła zwycięstwo . Warto , bardzo warto zwyciężyć .


W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszyst... rozwiń
Avatar
carpeng / 5 lutego 2009 o 18:37
0
AKCJA ALLEGRO DLA KACPERKA

[url="http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_cegiełka_na_serduszko_kacperka_zagrodnego.html"]http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_...zagrodnego.html[/url]

ORAZ NA PORTALU

NASZA-KLASA.PL
Avatar
Ala internautka / 8 marca 2009 o 21:48
0
Mad napisał:
1 marca o 7:47 serce Kacperka przestało bić. Nie udało się nam zdążyć z pomocą


Do rodziców Kacperka.
Jesteśmy z Wami kochani.Pomimo tak wielkiego naszego wysiłku i zbiórki nie udało nam się uratować Waszego Aniołka.
Bardzo , bardzo mi żal . Cierpimy razem z Wami Kochani. Łączymy sie w bólu i cierpieniu razem z Wami.
Kacperku - Aniołku czuwaj z nieba nad swoimi rodzicami , którzy opłakują Twoje odejście.
ku i zbiórki nie udało nam się uratować Waszego Aniołka.
Bardzo , bardzo mi żal . Cierpimy razem z Wami Kochani. Łączymy sie w bólu i cierpieniu razem z Wami.
Kacperku - Aniołku czuwaj z nieba nad swoimi rodzicami , którzy opłakują Twoje odejście. rozwiń
Avatar
Mad / 7 marca 2009 o 01:24
0
1 marca o 7:47 serce Kacperka przestało bić. Nie udało się nam zdążyć z pomocą
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 20:25
0
Kacperku, w dniu tego artykułu 22.11.2008r. moja ukochana córunia ma 18 lat. Tobie też się uda. Wierzę w to!!!!!!!!
Avatar
Ala-internautka / 20 lutego 2009 o 22:28
0
Gość napisał:
Cały czas czekam i śledzę losy małego Kacperka. Myślę ,że o finale całej akcji Dziennik nas powiadomi



Czy można sie dowiedzieć jak wygląda sytuacja malego Kacperka ,który czeka na przeszczep serduszka .Czy ma szansę i czy nasze pieniądze są wystarczające czy nadal zbieramy . Prosimy o informacje o jego losie.Dla nas internautów to ważne.
Avatar
Gość / 14 lutego 2009 o 17:42
0
Gość napisał:
Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze



Cały czas czekam i śledzę losy małego Kacperka. Myślę ,że o finale całej akcji Dziennik nas powiadomi
Avatar
Gość / 13 lutego 2009 o 21:43
0
Ania napisał:
Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko.


Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze


Też trzymam za nich kciuki i modlę się aby operacja się udała i wszystko było dobrze rozwiń
Avatar
Ania / 12 lutego 2009 o 19:52
0
Gość napisał:
Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc.


Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko.


Dobra robota , cieszę się że akcja jest popierana . Też wpłaciłam parę złotych .Cieszę się ,że mogę pomóc Kacperkowi .
Do rodziców - trzymajcie się - pomożemy Waszemu synkowi a ty Kacperku bądż dzielny wytrzymaj do operacji. wszystko skończy się dobrze .Niech los ci sprzyja . Trzymam kciuki i śledzę każdy ruch w sprawie Kacperka . Nie znam tego chłopczyka ale kocham go jak swoje dziecko. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2009 o 19:25
0
Ala z Poniatowej napisał:
W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszystkich błagam - wpłaćmy jeszcze choć po 20 zł, lub nawet 10 zł w Bankach .Jeżeli uda nam się ta zbiórka , uratujemy małego Kacperka -Przecież tak mało od nas chcą - tylko wpłaty po parę groszy. Niech ten przeszczep seruszka będzie naszym zwycięstwem dla Kacpra Zagrodnego . Jeżeli zdążymy zebrać wymaganą kwote i przeszczep sie uda , to będziemy mogli sobie powiedzieć , że nasz cel i misja odniosła zwycięstwo . Warto , bardzo warto zwyciężyć .



Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc.



Popieram całą akcję ,jestem za zbiórką i też wpłaciłam .Bardzo mi zależy na uratowaniu Kacperka.Myślę ,że zdążymy mu pomóc. rozwiń
Avatar
Ala z Poniatowej / 7 lutego 2009 o 21:22
0
carpeng napisał:
AKCJA ALLEGRO DLA KACPERKA

[url="http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_cegiełka_na_serduszko_kacperka_zagrodnego.html"]http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_...zagrodnego.html[/url]

ORAZ NA PORTALU

NASZA-KLASA.PL


W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszystkich błagam - wpłaćmy jeszcze choć po 20 zł, lub nawet 10 zł w Bankach .Jeżeli uda nam się ta zbiórka , uratujemy małego Kacperka -Przecież tak mało od nas chcą - tylko wpłaty po parę groszy. Niech ten przeszczep seruszka będzie naszym zwycięstwem dla Kacpra Zagrodnego . Jeżeli zdążymy zebrać wymaganą kwote i przeszczep sie uda , to będziemy mogli sobie powiedzieć , że nasz cel i misja odniosła zwycięstwo . Warto , bardzo warto zwyciężyć .


W dzienniku ukazał się artykuł ,że POLSAT zebrał prawie wymaganą kwote dzięki nam wszystkim ,którzy wysłaliśmy pieniądze na przeszczep dla Kacpra , ale kurs złotówki znowu spadł i zabrakło pieniędzy do tej już uzbieranej kwoty na przeszczep , dlatego bardzo Was gorąco proszę nie zmarnujmy, my internauci szansy przeszczepu dla Kacpra . Bardzo Was proszę wpłaćmy jeszcze troszkę pieniędzy ,kto ile może aby to biedne dzieciątko mogło pojechać za granicę na przeszczep serduszka . Bardzo , bardzo jeszcze raz Was wszyst... rozwiń
Avatar
carpeng / 5 lutego 2009 o 18:37
0
AKCJA ALLEGRO DLA KACPERKA

[url="http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_cegiełka_na_serduszko_kacperka_zagrodnego.html"]http://www.allegro.pl/item544070631_pomóż_...zagrodnego.html[/url]

ORAZ NA PORTALU

NASZA-KLASA.PL
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 33 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 29 20

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 26

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 4 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 2

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 114 22

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.