Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 kwietnia 2008 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Przez groby do samolotu

0 16 A A

Władze Portu Lotniczego Lublin chcą ekshumować szczątki kilkuset żołnierzy, które znajdują się w mogiłach tuż przy lotnisku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A na to będą musieli wyrazić zgodę Austriacy, Węgrzy i Rosjanie.

- Z naszych planów wynika, że ten cmentarz znalazłby się dokładnie pomiędzy bazą cargo a terminalem lotniska - mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki PLL. - To po pierwsze utrudniałoby dostęp do mogił, a po drugie mogłoby rodzić negatywne skojarzenia. Dlatego pojawił się pomysł, by przenieść groby w inne miejsce.

W grę wchodzi cmentarz w Krzesimowie albo Lublinie. Ale czy przenosiny są w ogóle możliwe? - Jesteśmy po rozmowach z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Cmentarz nie jest zabytkowy. Przeszkód więc nie ma - uważa Jankowski. - A o konkretnych terminach i kosztach za wcześnie jeszcze mówić. Zresztą to wciąż tylko koncepcja.

- Ekshumacja musi być przeprowadzona, a mogiły przeniesione - nie ma wątpliwości Kornel Mareczko, lubelski historyk, który od lat bada historię tego cmentarza. - Można to robić późną jesienią i zimą. I najlepiej wziąć się za to jak najszybciej.

Tyle że wcześniej zgodę musi wyrazić wojewoda lubelski, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, a także strona rosyjska, węgierska i austriacka.

- To cmentarz międzynarodowy, więc i sprawa jest międzynarodowa - mówi Waldemar Podsiadły, pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. ochrony dziedzictwa narodowego i spraw kombatanckich.

Podsiadły dodaje, że sprawę zna na razie nieoficjalnie. Zapewnia, że jeśli wpłynie wniosek z Portu Lotniczego w tej sprawie, to natychmiast zostanie przekazany do Warszawy. - My będziemy tutaj tylko jedną ze stron, na pewno pomocną. Ale też musimy wiedzieć, kto poniesie niemałe koszty ekshumacji.

To nie jedyna poważna operacja, która stoi przed Portem Lotniczym Lublin. Spółka musi wykupić 40 ha ziemi od prywatnych właścicieli. Ma też do wycięcia ponad 130 ha lasu. Kontrowersje budzą także dwa odwierty gazowe tuż za płytą lotniska.

- Mam mściwą obawę, że minie 2011 rok i pieniądze na lotnisko w Świdniku przepadną, bo za dużo tych wszystkich przeszkód - nie kryje satysfakcji Marian Starownik, orędownik budowy lotniska w Niedźwiadzie. - Więc niech władze jak najszybciej ratują honor i przepraszają Niedźwiadę.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 15 kwietnia 2008 o 13:01
0
Po jakich trupach? Nikt nie zamierza nikogo mordować. Chodzi o przeniesienie grobów - czy jest w tym coś niestosownego? Gdyby wszyscy mieli takie tylko rozumy jak przedmówca ('na rozum to i tak to nie wypali'), nie byłoby żadnych lotnisk, samolotów, komputerów i innych udogodnień, z których ludzkość jest dumna. Wymyślona obłuda, słownictwo prymitywa - lewactwo po całości.
Lol napisał:
Typowo PiSuarowski sposób myślenia, nie ważne że po trupach ale my chcemy i to ma być.Głupota goni głupotę ale najdżwniejsze że ma tylu zwolenników. A na rozum to i tak to nie wypali. To będą krzyczeć że oni chcieli tylko komuna nie dała.Obłuda aż się rzygać chce.
rozwiń
Avatar
zbicia / 5 kwietnia 2008 o 18:10
0
ej ludzie , dobrze sie wczytaliście ?! Tam trzeba wyciąć 130 hektarów lasów !! To pochłania tyle dwutlenku węgla a wy chcecie to wyciąć bo kolejne lotnisko jest potrzebne ? Tacy ekologiczni jesteście ?! Jak za 20 lat , będziecie narzekać że w kwietniu jest 38 stopni , to dopiero sie opamietacie , że czas cokolwiek sadzic a nie wycinać , wycinać , wycinać.....:/
Avatar
ŚWIDNIK / 3 kwietnia 2008 o 12:48
0
Dociek-liwy napisał:
Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jezeli znajdziesz w historii Polski, Europy i swiata drugi taki przypadek gdzie bez zmruzenia okiem lokalizuje sie lotnisko obok: cmentarza, odwiertu gazowego, kolektora saniternego, magistrali gazowej i energetycznej, pod specjalna ochrona srodowiska naturalnego, ponad 100 hektarow lasow, niezliczonych niewybuchow i niewypalow to osobiscie za takie niepolityczne dzialanie ja Tobie postawie obiad na Manhattanie.
Jezeli nawet "przegrasz" ten zaklad to wygrasz w cuglach przyszlosc swoja bo zobaczysz, ze tam w tej slawnej murzynskiej dzielnicy oni bialych sie mniej boja niz Ty bialy innego bialego ktory rozni sie od innych tylko tyle, ze ma w kieszeni wybielona partyjna legitymacje bo jak inaczej pojac to co bylo zawsze domena bezkarnych, butnych i zaklamanych "czerwonych".

Zgadzam się w 100 %, w końcu ktoś realnie przyjżał się sytuacji ) BRAWOOO!!!!! Od siebie mogę jeszcze dodać sprawę projektowania dróg dojazdowych do lotniska ( drogi wojewódzkie szybkiego ruchu o szerokości 35m łaczące lotnisko z tzw. szosą piasecką)) które mają być budowane w środku miasta...paranoja!

Zgadzam się w 100 %, w końcu ktoś realnie przyjżał się sytuacji ) BRAWOOO!!!!! Od siebie mogę jeszcze dodać sprawę projektowania dróg dojazdowych do lotniska ( drogi wojewódzkie szybkiego ruchu o szerokości 35m łaczące lotnisko z tzw. szosą piasecką)) które mają być budowane w środku miasta...paranoja! rozwiń
Avatar
felix / 3 kwietnia 2008 o 10:45
0
Niezależne Forum Pracownicze...
--
[url="http://www.pezetel.info"]http://www.pezetel.info[/url]
Avatar
Dociek-liwy / 3 kwietnia 2008 o 10:44
0
dajciespokoj napisał:
Tekst na poziomie Faktu, na ewidentne polityczne zamówienie. Żenada.


Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jezeli znajdziesz w historii Polski, Europy i swiata drugi taki przypadek gdzie bez zmruzenia okiem lokalizuje sie lotnisko obok: cmentarza, odwiertu gazowego, kolektora saniternego, magistrali gazowej i energetycznej, pod specjalna ochrona srodowiska naturalnego, ponad 100 hektarow lasow, niezliczonych niewybuchow i niewypalow to osobiscie za takie niepolityczne dzialanie ja Tobie postawie obiad na Manhattanie.
Jezeli nawet "przegrasz" ten zaklad to wygrasz w cuglach przyszlosc swoja bo zobaczysz, ze tam w tej slawnej murzynskiej dzielnicy oni bialych sie mniej boja niz Ty bialy innego bialego ktory rozni sie od innych tylko tyle, ze ma w kieszeni wybielona partyjna legitymacje bo jak inaczej pojac to co bylo zawsze domena bezkarnych, butnych i zaklamanych "czerwonych".


Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jeze... rozwiń
Avatar
Kasandra / 3 kwietnia 2008 o 10:26
0
Panie i Panowie, chlopcy i dziewczyny zostawcie na boku wszelkie emocje a zobaczycie czyny!!!
Zaslugi od 1989 na lubelszczyznie wszelkiej wadzy moze wtedy nie umkna waszej uwadze bo w negatywnych emocjach malo kto zdaje sobie sprawe, ze za wlozone juz pieniadze w Swidnik i Niedzwiade z Radawca lataly by dawno samoloty a nie tylko latawce.
Mysle, ze gdyby Marszalek Pilsudski dozyl naszych czasow to za dzialalnosci s-ki "Lotnisko w budowie w Swidniku" i "Lotnisko w budowie w Niedzwiadzie", ich zarzady i akcjonariusze czyli lokalne wladze spedziliby reszte swojego zycia w Berezie Kartuskiej a najlepszym wypadku we Wlodawie albo Mlawie.
Najwyzsza pora otworzyc oczy bo inaczej 2012 - Was Lublinianie rowniez zaskoczy w furmankach na dziurawych ulicach Lublina a pamietajcie, ze swiat nie stoi w miejscu tylko sie ciagle zmienia.
Panie i Panowie, chlopcy i dziewczyny zostawcie na boku wszelkie emocje a zobaczycie czyny!!!
Zaslugi od 1989 na lubelszczyznie wszelkiej wadzy moze wtedy nie umkna waszej uwadze bo w negatywnych emocjach malo kto zdaje sobie sprawe, ze za wlozone juz pieniadze w Swidnik i Niedzwiade z Radawca lataly by dawno samoloty a nie tylko latawce.
Mysle, ze gdyby Marszalek Pilsudski dozyl naszych czasow to za dzialalnosci s-ki "Lotnisko w budowie w Swidniku" i "Lotnisko w budowie w Niedzwiadzie", ich zarza... rozwiń
Avatar
sen / 3 kwietnia 2008 o 09:56
0
A mnie smieszą Ci wszyscy zwolennicy lotniska w Świdniku i w Niedźwiadzie którzy to w komentarzach sie przekonują ze " w Niedzwiadzie jets lepiej ..." " a nie bo w Świdniku jest lepiej..." powiem Wam jedno możecie dalej marzyć bo lotniska zapewne NIE bedzie. A tak wogóle to najlepszym rozwiazanie byłoby aby Sp. PLL Lublin oddała wykupione gruntu Niedzwiadzie ( która to żekomo ma inwestora) i aby Świdnik wraz z Niedzwiada konkurowały ze sobą moze wtedy któraś inwestycja by wreszcie ruszyła i zacząłby sie wyscig kto wybuduje bo jak narazie jest kompletne "0" i juz kazdy z nas ma dość , a to susły, zabudowania, las, niewypały powojenne ciekawe co dalej ... i ile jeszcze bedzie w tym prywatnych interesów naszych wspaniałych władz.
A mnie smieszą Ci wszyscy zwolennicy lotniska w Świdniku i w Niedźwiadzie którzy to w komentarzach sie przekonują ze " w Niedzwiadzie jets lepiej ..." " a nie bo w Świdniku jest lepiej..." powiem Wam jedno możecie dalej marzyć bo lotniska zapewne NIE bedzie. A tak wogóle to najlepszym rozwiazanie byłoby aby Sp. PLL Lublin oddała wykupione gruntu Niedzwiadzie ( która to żekomo ma inwestora) i aby Świdnik wraz z Niedzwiada konkurowały ze sobą moze wtedy któraś inwestycja by wreszcie ruszyła i zacząłby sie wyscig kto wybudu... rozwiń
Avatar
dajciespokoj / 3 kwietnia 2008 o 09:42
0
Tekst na poziomie Faktu, na ewidentne polityczne zamówienie. Żenada.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2008 o 09:19
0
Nierzetelny artykuł. Tak się składa, że mieszkam niedaleko cmentarza. Prawda jest taka, że nikt o tym cmentarzu do tej pory nie pamiętał. A już na pewno nie redaktorzy DW. Szkoda, że Was nie było jak trzeba było zadbać o cmentarz. Artykuł napisany chyba na zamówienie lobbystów z Niedźwiady w celu wywołania sensacji i zaostrzenia kontrowersji. Przeniesienie mogił na cmentarz miejski uważam za bardzo rozsądne. Nie dość, że w końcu będzie można zadbać o mogiłę to dodatkowo ją wyeksponować i zwrócić na niego uwagę mieszkańców.
Avatar
poinformowany / 3 kwietnia 2008 o 09:02
0
prawdopodnie 239F1BStarownik w Niedżwiadzie ma wykupioną część gruntów (ukrytą na nazwiska innych) dlatego tak mu zależy na tym porcie
Avatar
abc / 15 kwietnia 2008 o 13:01
0
Po jakich trupach? Nikt nie zamierza nikogo mordować. Chodzi o przeniesienie grobów - czy jest w tym coś niestosownego? Gdyby wszyscy mieli takie tylko rozumy jak przedmówca ('na rozum to i tak to nie wypali'), nie byłoby żadnych lotnisk, samolotów, komputerów i innych udogodnień, z których ludzkość jest dumna. Wymyślona obłuda, słownictwo prymitywa - lewactwo po całości.
Lol napisał:
Typowo PiSuarowski sposób myślenia, nie ważne że po trupach ale my chcemy i to ma być.Głupota goni głupotę ale najdżwniejsze że ma tylu zwolenników. A na rozum to i tak to nie wypali. To będą krzyczeć że oni chcieli tylko komuna nie dała.Obłuda aż się rzygać chce.
rozwiń
Avatar
zbicia / 5 kwietnia 2008 o 18:10
0
ej ludzie , dobrze sie wczytaliście ?! Tam trzeba wyciąć 130 hektarów lasów !! To pochłania tyle dwutlenku węgla a wy chcecie to wyciąć bo kolejne lotnisko jest potrzebne ? Tacy ekologiczni jesteście ?! Jak za 20 lat , będziecie narzekać że w kwietniu jest 38 stopni , to dopiero sie opamietacie , że czas cokolwiek sadzic a nie wycinać , wycinać , wycinać.....:/
Avatar
ŚWIDNIK / 3 kwietnia 2008 o 12:48
0
Dociek-liwy napisał:
Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jezeli znajdziesz w historii Polski, Europy i swiata drugi taki przypadek gdzie bez zmruzenia okiem lokalizuje sie lotnisko obok: cmentarza, odwiertu gazowego, kolektora saniternego, magistrali gazowej i energetycznej, pod specjalna ochrona srodowiska naturalnego, ponad 100 hektarow lasow, niezliczonych niewybuchow i niewypalow to osobiscie za takie niepolityczne dzialanie ja Tobie postawie obiad na Manhattanie.
Jezeli nawet "przegrasz" ten zaklad to wygrasz w cuglach przyszlosc swoja bo zobaczysz, ze tam w tej slawnej murzynskiej dzielnicy oni bialych sie mniej boja niz Ty bialy innego bialego ktory rozni sie od innych tylko tyle, ze ma w kieszeni wybielona partyjna legitymacje bo jak inaczej pojac to co bylo zawsze domena bezkarnych, butnych i zaklamanych "czerwonych".

Zgadzam się w 100 %, w końcu ktoś realnie przyjżał się sytuacji ) BRAWOOO!!!!! Od siebie mogę jeszcze dodać sprawę projektowania dróg dojazdowych do lotniska ( drogi wojewódzkie szybkiego ruchu o szerokości 35m łaczące lotnisko z tzw. szosą piasecką)) które mają być budowane w środku miasta...paranoja!

Zgadzam się w 100 %, w końcu ktoś realnie przyjżał się sytuacji ) BRAWOOO!!!!! Od siebie mogę jeszcze dodać sprawę projektowania dróg dojazdowych do lotniska ( drogi wojewódzkie szybkiego ruchu o szerokości 35m łaczące lotnisko z tzw. szosą piasecką)) które mają być budowane w środku miasta...paranoja! rozwiń
Avatar
felix / 3 kwietnia 2008 o 10:45
0
Niezależne Forum Pracownicze...
--
[url="http://www.pezetel.info"]http://www.pezetel.info[/url]
Avatar
Dociek-liwy / 3 kwietnia 2008 o 10:44
0
dajciespokoj napisał:
Tekst na poziomie Faktu, na ewidentne polityczne zamówienie. Żenada.


Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jezeli znajdziesz w historii Polski, Europy i swiata drugi taki przypadek gdzie bez zmruzenia okiem lokalizuje sie lotnisko obok: cmentarza, odwiertu gazowego, kolektora saniternego, magistrali gazowej i energetycznej, pod specjalna ochrona srodowiska naturalnego, ponad 100 hektarow lasow, niezliczonych niewybuchow i niewypalow to osobiscie za takie niepolityczne dzialanie ja Tobie postawie obiad na Manhattanie.
Jezeli nawet "przegrasz" ten zaklad to wygrasz w cuglach przyszlosc swoja bo zobaczysz, ze tam w tej slawnej murzynskiej dzielnicy oni bialych sie mniej boja niz Ty bialy innego bialego ktory rozni sie od innych tylko tyle, ze ma w kieszeni wybielona partyjna legitymacje bo jak inaczej pojac to co bylo zawsze domena bezkarnych, butnych i zaklamanych "czerwonych".


Znaczy sie kto tego teksta zamowil-polegli i pochowani tam, tamtych czasow bohaterzy?
Co było wcześniej-wspomniany cmentarz czy s-ka "Port lotniczy Swidnik w budowie" ?
Kto widzial cmentarz a kto wydajac na konferencje prasowe publiczne pieniadze obwieszczajac kolejne plany zwiazane z budowa lotniska, byl na tyle slepy by nie widziec mogil ktore widac nawet lecac samolotem.
Moze warto byloby sie zastanowic na czyje polityczne zamowienie robi sie z podatnikow frajerow i jeleni?
Jeze... rozwiń
Avatar
Kasandra / 3 kwietnia 2008 o 10:26
0
Panie i Panowie, chlopcy i dziewczyny zostawcie na boku wszelkie emocje a zobaczycie czyny!!!
Zaslugi od 1989 na lubelszczyznie wszelkiej wadzy moze wtedy nie umkna waszej uwadze bo w negatywnych emocjach malo kto zdaje sobie sprawe, ze za wlozone juz pieniadze w Swidnik i Niedzwiade z Radawca lataly by dawno samoloty a nie tylko latawce.
Mysle, ze gdyby Marszalek Pilsudski dozyl naszych czasow to za dzialalnosci s-ki "Lotnisko w budowie w Swidniku" i "Lotnisko w budowie w Niedzwiadzie", ich zarzady i akcjonariusze czyli lokalne wladze spedziliby reszte swojego zycia w Berezie Kartuskiej a najlepszym wypadku we Wlodawie albo Mlawie.
Najwyzsza pora otworzyc oczy bo inaczej 2012 - Was Lublinianie rowniez zaskoczy w furmankach na dziurawych ulicach Lublina a pamietajcie, ze swiat nie stoi w miejscu tylko sie ciagle zmienia.
Panie i Panowie, chlopcy i dziewczyny zostawcie na boku wszelkie emocje a zobaczycie czyny!!!
Zaslugi od 1989 na lubelszczyznie wszelkiej wadzy moze wtedy nie umkna waszej uwadze bo w negatywnych emocjach malo kto zdaje sobie sprawe, ze za wlozone juz pieniadze w Swidnik i Niedzwiade z Radawca lataly by dawno samoloty a nie tylko latawce.
Mysle, ze gdyby Marszalek Pilsudski dozyl naszych czasow to za dzialalnosci s-ki "Lotnisko w budowie w Swidniku" i "Lotnisko w budowie w Niedzwiadzie", ich zarza... rozwiń
Avatar
sen / 3 kwietnia 2008 o 09:56
0
A mnie smieszą Ci wszyscy zwolennicy lotniska w Świdniku i w Niedźwiadzie którzy to w komentarzach sie przekonują ze " w Niedzwiadzie jets lepiej ..." " a nie bo w Świdniku jest lepiej..." powiem Wam jedno możecie dalej marzyć bo lotniska zapewne NIE bedzie. A tak wogóle to najlepszym rozwiazanie byłoby aby Sp. PLL Lublin oddała wykupione gruntu Niedzwiadzie ( która to żekomo ma inwestora) i aby Świdnik wraz z Niedzwiada konkurowały ze sobą moze wtedy któraś inwestycja by wreszcie ruszyła i zacząłby sie wyscig kto wybuduje bo jak narazie jest kompletne "0" i juz kazdy z nas ma dość , a to susły, zabudowania, las, niewypały powojenne ciekawe co dalej ... i ile jeszcze bedzie w tym prywatnych interesów naszych wspaniałych władz.
A mnie smieszą Ci wszyscy zwolennicy lotniska w Świdniku i w Niedźwiadzie którzy to w komentarzach sie przekonują ze " w Niedzwiadzie jets lepiej ..." " a nie bo w Świdniku jest lepiej..." powiem Wam jedno możecie dalej marzyć bo lotniska zapewne NIE bedzie. A tak wogóle to najlepszym rozwiazanie byłoby aby Sp. PLL Lublin oddała wykupione gruntu Niedzwiadzie ( która to żekomo ma inwestora) i aby Świdnik wraz z Niedzwiada konkurowały ze sobą moze wtedy któraś inwestycja by wreszcie ruszyła i zacząłby sie wyscig kto wybudu... rozwiń
Avatar
dajciespokoj / 3 kwietnia 2008 o 09:42
0
Tekst na poziomie Faktu, na ewidentne polityczne zamówienie. Żenada.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2008 o 09:19
0
Nierzetelny artykuł. Tak się składa, że mieszkam niedaleko cmentarza. Prawda jest taka, że nikt o tym cmentarzu do tej pory nie pamiętał. A już na pewno nie redaktorzy DW. Szkoda, że Was nie było jak trzeba było zadbać o cmentarz. Artykuł napisany chyba na zamówienie lobbystów z Niedźwiady w celu wywołania sensacji i zaostrzenia kontrowersji. Przeniesienie mogił na cmentarz miejski uważam za bardzo rozsądne. Nie dość, że w końcu będzie można zadbać o mogiłę to dodatkowo ją wyeksponować i zwrócić na niego uwagę mieszkańców.
Avatar
poinformowany / 3 kwietnia 2008 o 09:02
0
prawdopodnie 239F1BStarownik w Niedżwiadzie ma wykupioną część gruntów (ukrytą na nazwiska innych) dlatego tak mu zależy na tym porcie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy marszałek województwa. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
PILNE

Nowy marszałek województwa. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 8 3

Nowym marszałkiem województwa lubelskiego zostanie Jarosław Stawiarski. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 12 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 17 3

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 46 25

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 8 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 3

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 45 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 45

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!