Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2008 r.
8:42
Edytuj ten wpis

Przyjdź i powiedz, co myślisz o obwodnicy Lublina

0 7 A A

Ruszają konsultacje z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać obwodnica Lublina. Jutro zapowiada się najbardziej gorące spotkanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O godz. 17 przedstawiciele Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie spotkają się z mieszkańcami gmina Wólka, gdzie zaproponowano dwa przebiegi obwodnicy: stary i alternatywny.

- Ten nowy jest nie do przyjęcia. Biegnie przez środek gminy, po uzbrojonych terenach inwestycyjnych. Gdyby ten wariant przeszedł, to ludzie w gminie żyliby jak na wyspie, otoczonej ruchliwymi drogami: powiatową, krajową do Łęcznej oraz obwodnicą Lublina - mówi Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka. Dodaje, że stary przebieg trasy był znany od lat, wpisany w plan zagospodarowania gminy. Według niego ludzie stawiali domy i planowali swoją przyszłość. - Dlatego gorąco namawiam do wyrażania swojej opinii na temat zaproponowanych przebiegów obwodnicy - apeluje Hofa.
Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że obowiązek przeprowadzenia konsultacji społecznych wynika ze zmiany przepisów dotyczących środowiska. - Podczas spotkań chcemy powiedzieć, z jakiego powodu pojawiły się nowe warianty przebiegu obwodnicy Lublina i drogi ekspresowej S17 - mówi Wójtowicz. - Naszym zdaniem stary wariant przebiegu obwodnicy jest najlepszy pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Uwzględnia interes społeczny osób, których nieruchomości przeznaczone są do wykupu lub też mieszkańców nowo wybudowanych domów w bezpiecznej odległości od planowanego w wariancie pierwszym przebiegu trasy.
(pp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 r. o 11:25
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz byc wojtem. Masz pan ambicje! Ale panie ... pamietaj pan, ludzie slepi nie sa. Widza wiecej niz pan myslisz.
I nie obrazaj pan wojta, bo to jest pomowienie. Zwlaszcza od kogos, kto stracil prawo jazdy po pijanemu i dalej jezdzi.


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz b... rozwiń
Avatar
emigrant / 18 grudnia 2008 r. o 06:34
SGFRRR5555 napisał:
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..."


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..." rozwiń
Avatar
~KIEROWCA~ / 17 grudnia 2008 r. o 17:29
JEŚLI CHCECIE WIEDZIEĆ CO LUDZIE MYŚLĄ O OBWODNICY LUBLINA ZAPYTAJCIE KIEROWCÓW I NIE TYLKO KTÓRZY JADĄ PRZEZ LUBLIN W GODZINACH SZCZYTU, TO WAM POWIEDZĄ CO MYŚLĄ ŻE DLACZEGO JEJ JESZCZE NIE MA??TYLKO PUSTE DYSKUSJE I PRZEPYCHANKO ŻEBY PRZEBIEGAŁA PRZEZ TZKIE GRUNTY ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ ODSZKODOWAŃ OTRZYMAĆ. TYCH DYDKUSJI WYSTARCZY NA KILKA LAT A OBWODNICY DALEJ NIE BĘDZIE.
Avatar
slo / 17 grudnia 2008 r. o 11:07
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 r. o 10:55
Nawet jakby jakimś cudem dogadali się w sprawie tej nieszczęsnej obwodnicy to okaże się, że na terenie inwestycji znajduje się unikatowa kolonia gronkowca złocistego;-) i szlag wszystko trafi. Będziemy dalej żyć w zaścianku,ale jak ekologicznie.
Avatar
SGFRRR5555 / 17 grudnia 2008 r. o 10:49
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BE... rozwiń
Avatar
mieszkaniec gminy wolka / 17 grudnia 2008 r. o 10:27
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 r. o 11:25
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz byc wojtem. Masz pan ambicje! Ale panie ... pamietaj pan, ludzie slepi nie sa. Widza wiecej niz pan myslisz.
I nie obrazaj pan wojta, bo to jest pomowienie. Zwlaszcza od kogos, kto stracil prawo jazdy po pijanemu i dalej jezdzi.


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz b... rozwiń
Avatar
emigrant / 18 grudnia 2008 r. o 06:34
SGFRRR5555 napisał:
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..."


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..." rozwiń
Avatar
~KIEROWCA~ / 17 grudnia 2008 r. o 17:29
JEŚLI CHCECIE WIEDZIEĆ CO LUDZIE MYŚLĄ O OBWODNICY LUBLINA ZAPYTAJCIE KIEROWCÓW I NIE TYLKO KTÓRZY JADĄ PRZEZ LUBLIN W GODZINACH SZCZYTU, TO WAM POWIEDZĄ CO MYŚLĄ ŻE DLACZEGO JEJ JESZCZE NIE MA??TYLKO PUSTE DYSKUSJE I PRZEPYCHANKO ŻEBY PRZEBIEGAŁA PRZEZ TZKIE GRUNTY ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ ODSZKODOWAŃ OTRZYMAĆ. TYCH DYDKUSJI WYSTARCZY NA KILKA LAT A OBWODNICY DALEJ NIE BĘDZIE.
Avatar
slo / 17 grudnia 2008 r. o 11:07
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 r. o 10:55
Nawet jakby jakimś cudem dogadali się w sprawie tej nieszczęsnej obwodnicy to okaże się, że na terenie inwestycji znajduje się unikatowa kolonia gronkowca złocistego;-) i szlag wszystko trafi. Będziemy dalej żyć w zaścianku,ale jak ekologicznie.
Avatar
SGFRRR5555 / 17 grudnia 2008 r. o 10:49
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BE... rozwiń
Avatar
mieszkaniec gminy wolka / 17 grudnia 2008 r. o 10:27
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lubelskiem posypały się mandaty na nieuczciwych sprzedawców

W Lubelskiem posypały się mandaty na nieuczciwych sprzedawców

Jesteś na wakacjach, zamawiasz w barze rybę, hot-doga czy hamburgera, a po zapłaceniu nie dostałeś paragonu? Takie sytuacje nie należą do rzadkości. Ale lubelski fiskus zaczął to kontrolować. Jeden ze sprzedawców musiał zapłacić 2000 zł mandatu.

Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

W niedzielę (godz. 16.30) Motor Lublin zmierzy się na własnym stadionie z For Nature Solutions Apatorem Toruń. Kibice będą mogli kupić bilety na to spotkanie już dzisiaj

Wakacyjne atrakcje w Filharmonii Lubelskiej. Początek już w piątek
1 lipca 2022, 19:00

Wakacyjne atrakcje w Filharmonii Lubelskiej. Początek już w piątek

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) szykuje wakacyjne atrakcje dla dzieci. W planach są koncerty i warsztaty muzyczno-plastyczne. Początek już 1 lipca.

Młodzież Motoru Lublin przegrała z Arged Malesa Ostrowem w U24 Ekstralidze [zdjęcia]
galeria

Młodzież Motoru Lublin przegrała z Arged Malesa Ostrowem w U24 Ekstralidze [zdjęcia]

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin przegrali we wtorek u siebie z Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim 40:49. To siódma porażka żółto-biało-niebieskich w tych rozgrywkach

Fala upałów. Co w takiej sytuacji musi zapewnić pracodawca?

Fala upałów. Co w takiej sytuacji musi zapewnić pracodawca?

W grę wchodzi skrócenie czasy pracy, ale to decyzja pracodawcy. Obowiązków wobec zatrudnionych w czasie upałów ma znacznie więcej.

W Lublinie na wakacje skracają godziny otwarcia boisk. "Ta decyzja jest skandaliczna"
Alarm 24

W Lublinie na wakacje skracają godziny otwarcia boisk. "Ta decyzja jest skandaliczna"

Radykalnie skrócone zostały w tym roku godziny otwarcia boisk Orlik podczas wakacji. – Jak ma się rozwijać sport w tym mieście, skoro brak miejsc do gry? – pyta rozczarowany Czytelnik. Ratusz tłumaczy, że musi szukać oszczędności.

Walczą o odzyskanie opieki nad wnukiem. Matka dziecka przedstawia inną wersję niż dziadkowie
Reportaż Uwagi! TVN
film

Walczą o odzyskanie opieki nad wnukiem. Matka dziecka przedstawia inną wersję niż dziadkowie

Dziadkowie opiekowali się wnukiem, kiedy niespodziewanie ich córka przyjechała z Anglii i zabrała syna. Wracamy do historii, która mocno was poruszyła. Matka chłopca, w rozmowie z reporterką Uwagi!, przedstawia teraz inną wersję wydarzeń, niż zrobili to jej rodzice. 4-letni Oskar został odebrany przez matkę od dziadków, którzy byli jego tymczasową rodziną zastępczą. Pani Monika i pan Arkadiusz twierdzą, że zajmowali się wnukiem od jego urodzenia w Wielkiej Brytanii. - Dla córki ważniejsi byli chłopacy i koleżanki, nigdy dziecko – mówił pan Arkadiusz.

Solidarność PZL Świdnik najlepsza na turnieju w Fajsławicach

Solidarność PZL Świdnik najlepsza na turnieju w Fajsławicach

W Fajsławicach odbyła się trzecia edycja Charytatywnego Turnieju Oldbojów 35+ w piłce nożnej siedmioosobowej o Puchar Wójta. Otworzono też nowy mini orlik

Biała Podlaska: Zbadają zagrzybienie mieszkań. Mieszkańcy zapłacą niższy czynsz?

Biała Podlaska: Zbadają zagrzybienie mieszkań. Mieszkańcy zapłacą niższy czynsz?

Lokatorzy miejskich czynszówek zastanawiają się, kiedy ZGL skoryguje im stawki za czynsze. Prezes miejskiej spółki zapowiada przegląd mieszkań m.in. pod kątem zagrzybienia.

Święto gospodyń wiejskich w Nałęczowie
2 lipca 2022, 10:00

Święto gospodyń wiejskich w Nałęczowie

W dniach 2-3 lipca w Parku Zdrojowym w Nałęczowie odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich. Początek miesiąca w Nałęczowie przebiegnie pod znakiem lokalnych przysmaków i rękodzieła.

Setki tysięcy złotych na Tour de Pologne. Sprawdzamy, ile zapłacą lubelskie samorządy
Pierwsza strona

Setki tysięcy złotych na Tour de Pologne. Sprawdzamy, ile zapłacą lubelskie samorządy

Setki tysięcy złotych zapłacą lubelskie samorządy organizatorom tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zgodnie przekonują, że ten wydatek się opłaci, bo zapewni ich miejscowościom rozgłos, który wspomagany w inny sposób kosztowałby o wiele więcej pieniędzy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 czerwca 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 czerwca 2022 r.

Zatrzymania po przetargu na miliony. Były prezes spółki poszedł na bezpłatny urlop

Zatrzymania po przetargu na miliony. Były prezes spółki poszedł na bezpłatny urlop

Kilka osób zostało zatrzymanych w sprawie nadużyć przy przetargach realizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu. A w tle jest sprawa głośnego procesu wytoczonego lokalnemu tygodnikowi przez spółkę.

Telewizja szuka w Lublinie statystów do serialu. Płacą gotówką, znamy stawki

Telewizja szuka w Lublinie statystów do serialu. Płacą gotówką, znamy stawki

To ostatni moment, by wysłać zgłoszenie i starać się o statystowanie na planie zdjęciowym. Potrzebni będą strażnicy, rycerze, giermkowie ale też dwórki i poddani. W czwartek i piątek do lubelskiego skansenu przyjedzie ekipa serialu „Korona królów. Jagiellonowie”.

Przebudowa ul. 1 Maja w Lublinie. Mieszkaniec pyta, czy to drzewo przeżyje
Alarm 24

Przebudowa ul. 1 Maja w Lublinie. Mieszkaniec pyta, czy to drzewo przeżyje

O ratunek dla jednego z drzew rosnących na przebudowywanym odcinku ul. 1 Maja apeluje nasz Czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!