Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 sierpnia 2008 r.
16:08
Edytuj ten wpis

Rodzice: Nie oddamy szkoły!

0 24 A A

Władze miasta chcą przekształcić szkołę w Kowali w filię placówki w Kraczewicach. Tłumaczą decyzję dobrem uczniów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po reorganizacji, którą proponują władze, w Kowali zostałby Klub Przedszkolaka oraz klasy 1-3, a starsi uczniowie dojeżdżaliby codziennie do Kraczewic.

- To skandal! Niby nie pada słowo "likwidacja”, a przecież faktycznie nasza szkoła przestanie istnieć, będzie tylko oddziałem. Załatwiają nas w białych rękawiczkach - denerwuje się Janusz Pomorski, mieszkaniec i były dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowali.

- Mamy świetne warunki do nauki, nie ma klas łączonych. U nas uczy się więcej dzieci niż w Kraczewicach, ale to nas się do nich przyłączy. I nasze dzieci mają być dowożone - mówi oburzony Andrzej Komorowski z Komitetu Obrony Szkoły w Kowali.

W środę późnym wieczorem w Kowali odbyło się spotkanie władz Poniatowej z rodzicami. - Oznajmiliśmy władzy, że nie wyślemy dzieci do Kraczewic. Najwyżej pójdą do innej gminy i wraz z nimi pani burmistrz straci też subwencje. W ten sposób pieniądze wyjdą z naszej gminy. Przykre, ale nie mamy wyjścia - mówi Pomorski.

- Nasza miejscowość jest jedną z największych w gminie. Mieszka tu ponad tysiąc mieszkańców. Budują się nowe domy, są młode małżeństwa, rodzą się dzieci - argumentują mieszkańcy.

Tymczasem władze Poniatowej zapewniają, że podjęły decyzję o reorganizacji szkoły z myślą o dzieciach.

- Dzięki połączeniu dwóch szkół, dzieci nie będą musiały uczyć się w łączonych klasach. Poza tym, będą miały lepsze warunki, bo w szkole w Kraczewicach jest nowa sala gimnastyczna, a w Kowali nie ma jej wcale. Będą za darmo jeździć na basen w ramach lekcji WF - wyjaśnia Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

Zapewnia też, że rodzicom, którzy kupili już książki swoim pociechom, zostaną zwrócone za nie pieniądze. Dzieci będą kończyć lekcje o jednej godzinie, żeby nie musiały czekać na dowóz do domu.

Kowalę od Kraczewic dzieli odległość 4 km. - W przyszłym tygodniu organizujemy spotkanie z przewoźnikiem i sołtysami. Rodzice będą mogli ustalić miejsca przystanków i od 1 września będzie kursował bus - mówi burmistrz Stefanek.

Władze mają już pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji. Teraz wszystko w rękach radnych, którzy 29 sierpnia będą decydować o losach szkoły w Kowali.

- Wiemy, że poprą panią burmistrz. Ale my, 1 września, poślemy nasze dzieci do starej szkoły. Najwyżej będą stać pod budynkiem - nie ustępuje Andrzej Komorowski.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JA / 9 września 2008 o 22:47
0
SZkoła zoataje!! co prawda narazie na rok ale zostaje;)))))))))
Avatar
dobre / 3 września 2008 o 23:02
0
[quote name='Gość' date='1.09.2008, 22:34' post='50030']
"Kowala wsią zgraną"! To pewnie dlatego mają dwie remizy i walczą między sobą o każdą głupotę!!!
Avatar
~gość~ / 2 września 2008 o 21:01
0
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest gotowa na to zeby ta sale wybudowac!
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest go... rozwiń
Avatar
wzburzona / 2 września 2008 o 18:59
0
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się najwięcej dzieci z wszystkich wiejskich szkół w gminie!! i co? i wlasnie ona jest zamykana!
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się n... rozwiń
Avatar
wera / 2 września 2008 o 18:46
0
Kowala tak łatwo nie ustąpi i popieram ich w tym co robią. Po prostu walczą o swoje a "pani burmistrz" robi wszystko by im to zabrać... Ci co są przeciwko działaniom tych ludzi najczęściej używany argument to jest z salą gimnastyczna. Mieszkańcy tej wsi także mogą zbudować salę, oni już nie jedno wspólnie wybudowali...
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:21
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!


Zobaczymy jeszcze kto kogo zrobi i w co, a ty człowieku jak nie wiesz o co chodzi i kto tak naprawdę broni szkoły i naszych spraw to się nie odzywaj.
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:18
0
Pewnie jakiś serdeczny przyjaciel, co nie ma nawet odwagi powiedzieć co myśli jawnie i do tego nie wie co w sprawie się dzieje?
Avatar
postronny obserwator / 2 września 2008 o 15:17
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 22:34
0
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szczury nie ganiają się im pod nogami,są bezpieczni i mają dobre warunki do nauki.KOWALA jest wsią zgraną i tak łatwo się nie poddaje,dla NAs najważniejsze jest dobro dzieci.A wy zanim coś napiszecie lepiej się najpierw dobrze zastanówcie LUDZISKA!!!!!
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 21:55
0
<< napisał:
Co????? dzieci z Kowali nie widziały sali gimnastycznej???
a napewno szkoła w kraczewicach nie zapewni takich dobrych warunków... porównajcie sobie ludzie te szkoły!!! zobaczycie ze w kowali jest lepsza!!!!!
a tą burmistrz to sobie wsadzcie w d...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo! rozwiń
Avatar
JA / 9 września 2008 o 22:47
0
SZkoła zoataje!! co prawda narazie na rok ale zostaje;)))))))))
Avatar
dobre / 3 września 2008 o 23:02
0
[quote name='Gość' date='1.09.2008, 22:34' post='50030']
"Kowala wsią zgraną"! To pewnie dlatego mają dwie remizy i walczą między sobą o każdą głupotę!!!
Avatar
~gość~ / 2 września 2008 o 21:01
0
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest gotowa na to zeby ta sale wybudowac!
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest go... rozwiń
Avatar
wzburzona / 2 września 2008 o 18:59
0
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się najwięcej dzieci z wszystkich wiejskich szkół w gminie!! i co? i wlasnie ona jest zamykana!
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się n... rozwiń
Avatar
wera / 2 września 2008 o 18:46
0
Kowala tak łatwo nie ustąpi i popieram ich w tym co robią. Po prostu walczą o swoje a "pani burmistrz" robi wszystko by im to zabrać... Ci co są przeciwko działaniom tych ludzi najczęściej używany argument to jest z salą gimnastyczna. Mieszkańcy tej wsi także mogą zbudować salę, oni już nie jedno wspólnie wybudowali...
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:21
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!


Zobaczymy jeszcze kto kogo zrobi i w co, a ty człowieku jak nie wiesz o co chodzi i kto tak naprawdę broni szkoły i naszych spraw to się nie odzywaj.
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:18
0
Pewnie jakiś serdeczny przyjaciel, co nie ma nawet odwagi powiedzieć co myśli jawnie i do tego nie wie co w sprawie się dzieje?
Avatar
postronny obserwator / 2 września 2008 o 15:17
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 22:34
0
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szczury nie ganiają się im pod nogami,są bezpieczni i mają dobre warunki do nauki.KOWALA jest wsią zgraną i tak łatwo się nie poddaje,dla NAs najważniejsze jest dobro dzieci.A wy zanim coś napiszecie lepiej się najpierw dobrze zastanówcie LUDZISKA!!!!!
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 21:55
0
<< napisał:
Co????? dzieci z Kowali nie widziały sali gimnastycznej???
a napewno szkoła w kraczewicach nie zapewni takich dobrych warunków... porównajcie sobie ludzie te szkoły!!! zobaczycie ze w kowali jest lepsza!!!!!
a tą burmistrz to sobie wsadzcie w d...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 5 1

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 0

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 6 3

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 0 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 2

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 191 23

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 17 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!