Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 sierpnia 2008 r.
16:08
Edytuj ten wpis

Rodzice: Nie oddamy szkoły!

0 24 A A

Władze miasta chcą przekształcić szkołę w Kowali w filię placówki w Kraczewicach. Tłumaczą decyzję dobrem uczniów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po reorganizacji, którą proponują władze, w Kowali zostałby Klub Przedszkolaka oraz klasy 1-3, a starsi uczniowie dojeżdżaliby codziennie do Kraczewic.

- To skandal! Niby nie pada słowo "likwidacja”, a przecież faktycznie nasza szkoła przestanie istnieć, będzie tylko oddziałem. Załatwiają nas w białych rękawiczkach - denerwuje się Janusz Pomorski, mieszkaniec i były dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowali.

- Mamy świetne warunki do nauki, nie ma klas łączonych. U nas uczy się więcej dzieci niż w Kraczewicach, ale to nas się do nich przyłączy. I nasze dzieci mają być dowożone - mówi oburzony Andrzej Komorowski z Komitetu Obrony Szkoły w Kowali.

W środę późnym wieczorem w Kowali odbyło się spotkanie władz Poniatowej z rodzicami. - Oznajmiliśmy władzy, że nie wyślemy dzieci do Kraczewic. Najwyżej pójdą do innej gminy i wraz z nimi pani burmistrz straci też subwencje. W ten sposób pieniądze wyjdą z naszej gminy. Przykre, ale nie mamy wyjścia - mówi Pomorski.

- Nasza miejscowość jest jedną z największych w gminie. Mieszka tu ponad tysiąc mieszkańców. Budują się nowe domy, są młode małżeństwa, rodzą się dzieci - argumentują mieszkańcy.

Tymczasem władze Poniatowej zapewniają, że podjęły decyzję o reorganizacji szkoły z myślą o dzieciach.

- Dzięki połączeniu dwóch szkół, dzieci nie będą musiały uczyć się w łączonych klasach. Poza tym, będą miały lepsze warunki, bo w szkole w Kraczewicach jest nowa sala gimnastyczna, a w Kowali nie ma jej wcale. Będą za darmo jeździć na basen w ramach lekcji WF - wyjaśnia Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

Zapewnia też, że rodzicom, którzy kupili już książki swoim pociechom, zostaną zwrócone za nie pieniądze. Dzieci będą kończyć lekcje o jednej godzinie, żeby nie musiały czekać na dowóz do domu.

Kowalę od Kraczewic dzieli odległość 4 km. - W przyszłym tygodniu organizujemy spotkanie z przewoźnikiem i sołtysami. Rodzice będą mogli ustalić miejsca przystanków i od 1 września będzie kursował bus - mówi burmistrz Stefanek.

Władze mają już pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji. Teraz wszystko w rękach radnych, którzy 29 sierpnia będą decydować o losach szkoły w Kowali.

- Wiemy, że poprą panią burmistrz. Ale my, 1 września, poślemy nasze dzieci do starej szkoły. Najwyżej będą stać pod budynkiem - nie ustępuje Andrzej Komorowski.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JA / 9 września 2008 o 22:47
0
SZkoła zoataje!! co prawda narazie na rok ale zostaje;)))))))))
Avatar
dobre / 3 września 2008 o 23:02
0
[quote name='Gość' date='1.09.2008, 22:34' post='50030']
"Kowala wsią zgraną"! To pewnie dlatego mają dwie remizy i walczą między sobą o każdą głupotę!!!
Avatar
~gość~ / 2 września 2008 o 21:01
0
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest gotowa na to zeby ta sale wybudowac!
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest go... rozwiń
Avatar
wzburzona / 2 września 2008 o 18:59
0
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się najwięcej dzieci z wszystkich wiejskich szkół w gminie!! i co? i wlasnie ona jest zamykana!
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się n... rozwiń
Avatar
wera / 2 września 2008 o 18:46
0
Kowala tak łatwo nie ustąpi i popieram ich w tym co robią. Po prostu walczą o swoje a "pani burmistrz" robi wszystko by im to zabrać... Ci co są przeciwko działaniom tych ludzi najczęściej używany argument to jest z salą gimnastyczna. Mieszkańcy tej wsi także mogą zbudować salę, oni już nie jedno wspólnie wybudowali...
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:21
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!


Zobaczymy jeszcze kto kogo zrobi i w co, a ty człowieku jak nie wiesz o co chodzi i kto tak naprawdę broni szkoły i naszych spraw to się nie odzywaj.
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:18
0
Pewnie jakiś serdeczny przyjaciel, co nie ma nawet odwagi powiedzieć co myśli jawnie i do tego nie wie co w sprawie się dzieje?
Avatar
postronny obserwator / 2 września 2008 o 15:17
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 22:34
0
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szczury nie ganiają się im pod nogami,są bezpieczni i mają dobre warunki do nauki.KOWALA jest wsią zgraną i tak łatwo się nie poddaje,dla NAs najważniejsze jest dobro dzieci.A wy zanim coś napiszecie lepiej się najpierw dobrze zastanówcie LUDZISKA!!!!!
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 21:55
0
<< napisał:
Co????? dzieci z Kowali nie widziały sali gimnastycznej???
a napewno szkoła w kraczewicach nie zapewni takich dobrych warunków... porównajcie sobie ludzie te szkoły!!! zobaczycie ze w kowali jest lepsza!!!!!
a tą burmistrz to sobie wsadzcie w d...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo! rozwiń
Avatar
JA / 9 września 2008 o 22:47
0
SZkoła zoataje!! co prawda narazie na rok ale zostaje;)))))))))
Avatar
dobre / 3 września 2008 o 23:02
0
[quote name='Gość' date='1.09.2008, 22:34' post='50030']
"Kowala wsią zgraną"! To pewnie dlatego mają dwie remizy i walczą między sobą o każdą głupotę!!!
Avatar
~gość~ / 2 września 2008 o 21:01
0
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest gotowa na to zeby ta sale wybudowac!
Popieram uzytkownika ~wzburzona~ Pan Pomorski (i inni) wiele robia aby nasz szkola mogla dalej istniec i ja tez wierze ze tak bedzie
Co da tym dzieciom ze pojda do szkoly w Kraczewicach lub w Poniatowej??
Czy tam w ogole jest dla nich miejsce??
mi sie wydaje ze nie... :/
Podstawowka w Poniatowej przechodzi do budynku dla Gimnazjum a w Kraczewicach co? Tez jest malo miejsca a tu u nas w Kowali WYGODA!!
Czym sie rozni nasza szkola od innych? ze nie ma sali gimnastyczniej? Wydaje mi sie ze Kowala jest go... rozwiń
Avatar
wzburzona / 2 września 2008 o 18:59
0
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się najwięcej dzieci z wszystkich wiejskich szkół w gminie!! i co? i wlasnie ona jest zamykana!
czytając to zastanawiam się jak można byc tak hamskim człowiekiem??????
jak możecie zarzucać cos panu Pomorskiemu lub Kucie?? Robiąc to nie wiecie zapewne jak wiele oni(i nie tylko) robia dla naszej ukochanej szkoły!
Wierze że bedzie ona dalej istnieć.. patrzac na to jak walcza o nią rodzice i inni calkiem niezaangażowani w to ludzie jestem dumna ze mieszka w kowali. i że ukończyłam Szkołę Podstawową własnie tutaj



chciałam dodac jeszcze ze nie wiem czy wszyscy wiedza ale w naszej szkole uczy się n... rozwiń
Avatar
wera / 2 września 2008 o 18:46
0
Kowala tak łatwo nie ustąpi i popieram ich w tym co robią. Po prostu walczą o swoje a "pani burmistrz" robi wszystko by im to zabrać... Ci co są przeciwko działaniom tych ludzi najczęściej używany argument to jest z salą gimnastyczna. Mieszkańcy tej wsi także mogą zbudować salę, oni już nie jedno wspólnie wybudowali...
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:21
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!


Zobaczymy jeszcze kto kogo zrobi i w co, a ty człowieku jak nie wiesz o co chodzi i kto tak naprawdę broni szkoły i naszych spraw to się nie odzywaj.
Avatar
obserwator / 2 września 2008 o 15:18
0
Pewnie jakiś serdeczny przyjaciel, co nie ma nawet odwagi powiedzieć co myśli jawnie i do tego nie wie co w sprawie się dzieje?
Avatar
postronny obserwator / 2 września 2008 o 15:17
0
Gość napisał:
Januszku - taki byłeś zawsze cwany i pewny swego a Lilla zrobiła Ciebi`e i mieszkańców Kowali w "bambuko". WSTYD!
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 22:34
0
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szczury nie ganiają się im pod nogami,są bezpieczni i mają dobre warunki do nauki.KOWALA jest wsią zgraną i tak łatwo się nie poddaje,dla NAs najważniejsze jest dobro dzieci.A wy zanim coś napiszecie lepiej się najpierw dobrze zastanówcie LUDZISKA!!!!!
Mowicie ze dzieci w Kowali sali gimnastycznej nie widziały..a skąd to możecie wiedzieć???Do tej pory jakoś nie narzekały,a jeśli zajdzie taka potrzeba to sale można zbudować czynem społecznym tak jak powstała ta szkołaa teraz wystarczy głupi pretekst Pani Burmistrz i niektórych Radnych i wszystko zostanie Nam odebrane!!Czy jest na tym świecie odrobine SPRAWIEDLIWOŚCI???Kowalskie dzieci nie pójdą żebrać po Kościół dla gminy!A po za tym mają lepsze warunki do nauki niż w Kraczewicach ,czy Poniatowej:nie cisną sie jak śledzie,szcz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2008 o 21:55
0
<< napisał:
Co????? dzieci z Kowali nie widziały sali gimnastycznej???
a napewno szkoła w kraczewicach nie zapewni takich dobrych warunków... porównajcie sobie ludzie te szkoły!!! zobaczycie ze w kowali jest lepsza!!!!!
a tą burmistrz to sobie wsadzcie w d...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo!

Chyba nie uda się jej wsadzić w d..e, za gruba i w dodatku podłe, wstrętne brzydactwo! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 16 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 18 16

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 15

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 2

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 96 14

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.