Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 marca 2008 r.
17:14
Edytuj ten wpis

Rozrusznik wspomaga serce Wałęsy

0 14 A A

Korespondencja własna z Houston. Bush senior podjął byłego polskiego prezydenta lunchem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy po wybraniu jednego z najbardziej pożądanych dziś przez media numerów telefonicznych, usłyszałem głos Lecha Wałęsy, a zaraz potem rzucone ze śmiechem: "Serce mam zreperowane, niech się wrogowie martwią”, zrozumiałem, że finał pobytu byłego prezydenta RP w Houston jest jak najbardziej pomyślny.

Co się wydarzyło od środy, kiedy pisaliśmy o niespodziewanych perturbacjach zabiegowych na stole operacyjnych w DeBakey Methodist Heart Center w Houston, zakończonych wstawieniem rozszerzającego stentu w jedną z głównych arterii prezydenckiego serca? Przede wszystkim wszyscy myśleli, że oczekując na kolejny zabieg implantacji rozrusznika w piątek, Lech Wałęsa zwolni tempo i zrezygnuje z lunchu z Georgem Bushem seniorem, na jaki ten zaprosił go do najlepszego klubu w Downtown Houston.

Nic z tych rzeczy. Wałęsa punktualnie o godz. 13 wkraczał do nobliwego budynku, a w drzwiach obok byłego prezydenta USA witali go także James Baker, były sekretarz stanu i Robert Mosbacher, były sekretarz handlu. Biesiadowano przez godzinę i 38 minut.

- Okazało, że panowie są świetnie zorientowani w sprawach Polski - mówi Lech Wałęsa. - Nie tylko zorientowani byli, jak się toczą sprawy z braćmi Kaczyńskimi i Donaldem Tuskiem, ale też wiedzieli o chorobie i pobycie w szpitalu Wojciecha Jaruzelskiego, dopytując o jego zdrowie...

Panowie dyskutowali także o stosunkach Polski z Niemcami i Rosją nie omijając przyszłości tego mocarstwa po wyborach, w których Putina zastąpi Miedwiediew. Oczywiście interesowali się postacią Donalda Tuska, który lada moment ląduje w USA ze swoją pierwszą wizytą. Nie mogło zabraknąć pytań o Houston i kowbojski stan Teksas, którego miasto jest wizytówką i ozdobą. Oczywiście Wałęsa czuje się tu po kowbojsku zenergetyzowany i gotów do dalszej akcji. "Błąd robią ci, którzy kładą krzyżyk na zmęczonych walką szeryfach...” - padła sentencja.

Na koniec Wałęsa zaprosił uczestników lunchu do Gdańska na obchody 25-lecia przyznania mu nagrody Nobla, zaplanowane na połowę grudnia 2008 roku.
W piątek, o 7.30 Lech Wałęsa odjechał do sali zabiegowej. Tym razem operował dr Miguel Valderrabano, specjalista od zaburzeń przewodzenia sercowego. Od pierwsze nacięcia skalpelem do ostatniego szwu i słów "It's over”.

- Zabieg był zdecydowanie konieczny - powiedział dr. Valdarrabano. - Rozrusznik u naszego znakomitego pacjenta będzie stabilizować funkcjonowanie mięśnia sercowego, synchronizując jego skurcze. Przede wszystkim zapobiegać przyspieszaniu ich rytmu i wchodzeniu w stadium migotania komór. U osób z dysfunkcjami, jakie występują także u pana Lecha Wałęsy, nazbyt szybka praca serca to ogromne zagrożenie śmiercią.

Towarzyszący cały czas Lechowi Wałęsie konsul honorowy RP w Houston a zarazem znakomity specjalista-anestezjolog, czuwający nad znieczuleniem z obu zabiegach, prof. dr Zbigniew J. Wojciechowski mówi: - Prezydent otrzymał model biventricular, podwójnokomorowy rozrusznik-defibrylator. Jego funkcja polega zarówno na umiarowywaniu rytmu serca, ale także możliwości generowania szoku elektrycznego, na wypadek zagrożenia ustania jego pracy w wyniku nagłej dysfunkcji. To jest także próba zapobieżenia ewentualnej transplantacji serca. Czas pokaże czy udana, ale wszyscy w to głęboko wierzymy.

W niedzielę, Lech Wałęsa uczestniczył w prywatnej mszy w kaplicy szpitalnej, którą odprawił ks. prof. Janusz Ihnatowicz, znany teolog z St.Thomas University w Houston. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób, w tym niektórzy członkowie teamu medycznego ratującego prezydenckie serce.

W tej chwili zapada decyzja, czy Lech Wałęsa powraca w połowie tygodnia do Polski, czy też będzie kontynuował przerwaną pobytem w DeBakey Methodist Heart Center turę odczytową, której ostatni etapem miał być uniwersytet w Mexico City. Wałęsa oczywiście chce lecieć i wcześniej zaplanowaną misję wypełnić do końca. Jak to szeryf...

Waldemar Piasecki, Hoston










Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 103 14

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?