Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 marca 2008 r.
17:14
Edytuj ten wpis

Rozrusznik wspomaga serce Wałęsy

0 14 A A

Korespondencja własna z Houston. Bush senior podjął byłego polskiego prezydenta lunchem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy po wybraniu jednego z najbardziej pożądanych dziś przez media numerów telefonicznych, usłyszałem głos Lecha Wałęsy, a zaraz potem rzucone ze śmiechem: "Serce mam zreperowane, niech się wrogowie martwią”, zrozumiałem, że finał pobytu byłego prezydenta RP w Houston jest jak najbardziej pomyślny.

Co się wydarzyło od środy, kiedy pisaliśmy o niespodziewanych perturbacjach zabiegowych na stole operacyjnych w DeBakey Methodist Heart Center w Houston, zakończonych wstawieniem rozszerzającego stentu w jedną z głównych arterii prezydenckiego serca? Przede wszystkim wszyscy myśleli, że oczekując na kolejny zabieg implantacji rozrusznika w piątek, Lech Wałęsa zwolni tempo i zrezygnuje z lunchu z Georgem Bushem seniorem, na jaki ten zaprosił go do najlepszego klubu w Downtown Houston.

Nic z tych rzeczy. Wałęsa punktualnie o godz. 13 wkraczał do nobliwego budynku, a w drzwiach obok byłego prezydenta USA witali go także James Baker, były sekretarz stanu i Robert Mosbacher, były sekretarz handlu. Biesiadowano przez godzinę i 38 minut.

- Okazało, że panowie są świetnie zorientowani w sprawach Polski - mówi Lech Wałęsa. - Nie tylko zorientowani byli, jak się toczą sprawy z braćmi Kaczyńskimi i Donaldem Tuskiem, ale też wiedzieli o chorobie i pobycie w szpitalu Wojciecha Jaruzelskiego, dopytując o jego zdrowie...

Panowie dyskutowali także o stosunkach Polski z Niemcami i Rosją nie omijając przyszłości tego mocarstwa po wyborach, w których Putina zastąpi Miedwiediew. Oczywiście interesowali się postacią Donalda Tuska, który lada moment ląduje w USA ze swoją pierwszą wizytą. Nie mogło zabraknąć pytań o Houston i kowbojski stan Teksas, którego miasto jest wizytówką i ozdobą. Oczywiście Wałęsa czuje się tu po kowbojsku zenergetyzowany i gotów do dalszej akcji. "Błąd robią ci, którzy kładą krzyżyk na zmęczonych walką szeryfach...” - padła sentencja.

Na koniec Wałęsa zaprosił uczestników lunchu do Gdańska na obchody 25-lecia przyznania mu nagrody Nobla, zaplanowane na połowę grudnia 2008 roku.
W piątek, o 7.30 Lech Wałęsa odjechał do sali zabiegowej. Tym razem operował dr Miguel Valderrabano, specjalista od zaburzeń przewodzenia sercowego. Od pierwsze nacięcia skalpelem do ostatniego szwu i słów "It's over”.

- Zabieg był zdecydowanie konieczny - powiedział dr. Valdarrabano. - Rozrusznik u naszego znakomitego pacjenta będzie stabilizować funkcjonowanie mięśnia sercowego, synchronizując jego skurcze. Przede wszystkim zapobiegać przyspieszaniu ich rytmu i wchodzeniu w stadium migotania komór. U osób z dysfunkcjami, jakie występują także u pana Lecha Wałęsy, nazbyt szybka praca serca to ogromne zagrożenie śmiercią.

Towarzyszący cały czas Lechowi Wałęsie konsul honorowy RP w Houston a zarazem znakomity specjalista-anestezjolog, czuwający nad znieczuleniem z obu zabiegach, prof. dr Zbigniew J. Wojciechowski mówi: - Prezydent otrzymał model biventricular, podwójnokomorowy rozrusznik-defibrylator. Jego funkcja polega zarówno na umiarowywaniu rytmu serca, ale także możliwości generowania szoku elektrycznego, na wypadek zagrożenia ustania jego pracy w wyniku nagłej dysfunkcji. To jest także próba zapobieżenia ewentualnej transplantacji serca. Czas pokaże czy udana, ale wszyscy w to głęboko wierzymy.

W niedzielę, Lech Wałęsa uczestniczył w prywatnej mszy w kaplicy szpitalnej, którą odprawił ks. prof. Janusz Ihnatowicz, znany teolog z St.Thomas University w Houston. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób, w tym niektórzy członkowie teamu medycznego ratującego prezydenckie serce.

W tej chwili zapada decyzja, czy Lech Wałęsa powraca w połowie tygodnia do Polski, czy też będzie kontynuował przerwaną pobytem w DeBakey Methodist Heart Center turę odczytową, której ostatni etapem miał być uniwersytet w Mexico City. Wałęsa oczywiście chce lecieć i wcześniej zaplanowaną misję wypełnić do końca. Jak to szeryf...

Waldemar Piasecki, Hoston










Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego 0 0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 przy ul. Relaksowej 25 (tel. 81 311 01 12) trwają zapisy na bezpłatne zajęcia z Polskiego Języka Migowego.

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym
24 kwietnia 2020, 17:00

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym 0 0

W niedzielę, 5 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Anna German i Bernard Ładysz - jakich nie znacie".

MKS Perła kontra JKS Jarosław

MKS Perła kontra JKS Jarosław 0 0

MKS Perła Lubin dzisiaj o godz. 18 w hali Globus zmierzy się z EUROBUD JKS Jarosław.

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej?

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej? 3 2

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą się zastanawiać co dzieje się w Małpim Gaju przy ulicy Zamkowej. Powstaje tu park oraz ścieżka pieszo-rowerowa.

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra 0 0

Do piątku można składać wnioski do programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych. Nabór prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców
galeria

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców 0 4

Nowy regulamin budżetu obywatelskiego ma dziś zatwierdzić Rada Miasta na prośbę prezydenta. Zmieniona ma zostać m.in. maksymalna wartość zgłaszanych projektów ogólnomiejskich, zaś te dzielnicowe już nie będą mogły dotyczyć niczego innego poza inwestycjami. Co jeszcze ma się zmienić?

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana
film

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana 0 0

W środowym hicie Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na Santiago Bernabeu z Manchesterem City 1:2 mimo, że jako pierwszy zdobył gola i mocno skomplikował sobie sprawę awansu do ćwierćfinału

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem 4 0

25-letni mieszkaniec Puław trafił do aresztu za znęcanie się nad swoim ojcem i bratem. Mężczyzna wyzywał swoich najbliższych, bił ich i groził im nożem. Jak się okazało, trwało to od kilku lat. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy po awanturze domowej, był nietrzeźwy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych 0 2

Konferencje, wykłady, projekcje filmowe, wieczór pamięci – przez trzy dni od piątku, 28 lutego do niedzieli 1 marca w Chełmie będą trwały wydarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków 61 4

W nocy strażacy gasili pożar kurnika w miejscowości Chrząchów (gmina Końskowola).

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie
13 marca 2020, 19:30

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie 0 0

Agencja Koncertowa TOMMA zaprasza na spektakl "Przychodzi baba do lekarza", który będzie można zobaczyć 13 marca o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15).

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt
galeria

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt 27 18

Przebudowa rynku wchodzi w decydującą fazę. Wokół odrestaurowanego, dawnego ratusza powstaje plac z granitowych płyt. Przy chodnikach posadzono nowe drzewka i zamontowano słupy dla lamp oświetleniowych. Na wschodniej i północnej stronie widać już zarys nowych trawników.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza 659 48

Burmistrz Włodawy napisał do Francji list, który cytuje cały świat. „Jesteśmy normalni. Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – te słowa trafiły m.in. na łamy New York Timesa.

Minister kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki
galeria

Minister kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki 0 5

- Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki – deklarował podczas dzisiejszej wizyty na Zamojszczyźnie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury doglądał inwestycji realizowanych przy finansowym udziale jego resortu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!