Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 marca 2008 r.
17:14
Edytuj ten wpis

Rozrusznik wspomaga serce Wałęsy

0 14 A A

Korespondencja własna z Houston. Bush senior podjął byłego polskiego prezydenta lunchem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy po wybraniu jednego z najbardziej pożądanych dziś przez media numerów telefonicznych, usłyszałem głos Lecha Wałęsy, a zaraz potem rzucone ze śmiechem: "Serce mam zreperowane, niech się wrogowie martwią”, zrozumiałem, że finał pobytu byłego prezydenta RP w Houston jest jak najbardziej pomyślny.

Co się wydarzyło od środy, kiedy pisaliśmy o niespodziewanych perturbacjach zabiegowych na stole operacyjnych w DeBakey Methodist Heart Center w Houston, zakończonych wstawieniem rozszerzającego stentu w jedną z głównych arterii prezydenckiego serca? Przede wszystkim wszyscy myśleli, że oczekując na kolejny zabieg implantacji rozrusznika w piątek, Lech Wałęsa zwolni tempo i zrezygnuje z lunchu z Georgem Bushem seniorem, na jaki ten zaprosił go do najlepszego klubu w Downtown Houston.

Nic z tych rzeczy. Wałęsa punktualnie o godz. 13 wkraczał do nobliwego budynku, a w drzwiach obok byłego prezydenta USA witali go także James Baker, były sekretarz stanu i Robert Mosbacher, były sekretarz handlu. Biesiadowano przez godzinę i 38 minut.

- Okazało, że panowie są świetnie zorientowani w sprawach Polski - mówi Lech Wałęsa. - Nie tylko zorientowani byli, jak się toczą sprawy z braćmi Kaczyńskimi i Donaldem Tuskiem, ale też wiedzieli o chorobie i pobycie w szpitalu Wojciecha Jaruzelskiego, dopytując o jego zdrowie...

Panowie dyskutowali także o stosunkach Polski z Niemcami i Rosją nie omijając przyszłości tego mocarstwa po wyborach, w których Putina zastąpi Miedwiediew. Oczywiście interesowali się postacią Donalda Tuska, który lada moment ląduje w USA ze swoją pierwszą wizytą. Nie mogło zabraknąć pytań o Houston i kowbojski stan Teksas, którego miasto jest wizytówką i ozdobą. Oczywiście Wałęsa czuje się tu po kowbojsku zenergetyzowany i gotów do dalszej akcji. "Błąd robią ci, którzy kładą krzyżyk na zmęczonych walką szeryfach...” - padła sentencja.

Na koniec Wałęsa zaprosił uczestników lunchu do Gdańska na obchody 25-lecia przyznania mu nagrody Nobla, zaplanowane na połowę grudnia 2008 roku.
W piątek, o 7.30 Lech Wałęsa odjechał do sali zabiegowej. Tym razem operował dr Miguel Valderrabano, specjalista od zaburzeń przewodzenia sercowego. Od pierwsze nacięcia skalpelem do ostatniego szwu i słów "It's over”.

- Zabieg był zdecydowanie konieczny - powiedział dr. Valdarrabano. - Rozrusznik u naszego znakomitego pacjenta będzie stabilizować funkcjonowanie mięśnia sercowego, synchronizując jego skurcze. Przede wszystkim zapobiegać przyspieszaniu ich rytmu i wchodzeniu w stadium migotania komór. U osób z dysfunkcjami, jakie występują także u pana Lecha Wałęsy, nazbyt szybka praca serca to ogromne zagrożenie śmiercią.

Towarzyszący cały czas Lechowi Wałęsie konsul honorowy RP w Houston a zarazem znakomity specjalista-anestezjolog, czuwający nad znieczuleniem z obu zabiegach, prof. dr Zbigniew J. Wojciechowski mówi: - Prezydent otrzymał model biventricular, podwójnokomorowy rozrusznik-defibrylator. Jego funkcja polega zarówno na umiarowywaniu rytmu serca, ale także możliwości generowania szoku elektrycznego, na wypadek zagrożenia ustania jego pracy w wyniku nagłej dysfunkcji. To jest także próba zapobieżenia ewentualnej transplantacji serca. Czas pokaże czy udana, ale wszyscy w to głęboko wierzymy.

W niedzielę, Lech Wałęsa uczestniczył w prywatnej mszy w kaplicy szpitalnej, którą odprawił ks. prof. Janusz Ihnatowicz, znany teolog z St.Thomas University w Houston. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób, w tym niektórzy członkowie teamu medycznego ratującego prezydenckie serce.

W tej chwili zapada decyzja, czy Lech Wałęsa powraca w połowie tygodnia do Polski, czy też będzie kontynuował przerwaną pobytem w DeBakey Methodist Heart Center turę odczytową, której ostatni etapem miał być uniwersytet w Mexico City. Wałęsa oczywiście chce lecieć i wcześniej zaplanowaną misję wypełnić do końca. Jak to szeryf...

Waldemar Piasecki, Hoston










Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cebularz, kulinarny symbol Lubelskiego. Najlepsze przepisy na cebularza

Cebularz, kulinarny symbol Lubelskiego. Najlepsze przepisy na cebularza 0 0

Złocistego, chrupiącego placka z cebulą zazdroszczą nam inne miasta. Wypiekają cebularze piekarnie, restauracje i sklepy. Najlepszy jest gorący, prosto z pieca. – Jeszcze lepszy, gdy gorący popić zimnym mlekiem – powtarza Marian Kłębukowski z Piask, który w swojej piekarni wypieka cebularze według przedwojennej receptury.

Lublin: Pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza. "Zapalmy dla niego światła ostatni raz"

Lublin: Pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza. "Zapalmy dla niego światła ostatni raz" 0 0

W sobotę o godz. 18 na placu Łokietka w Lublinie odbędzie się spotkanie upamiętniające prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Nowy skwer w Puławach inspiruje internautów. "Czy to teleport"?
film

Nowy skwer w Puławach inspiruje internautów. "Czy to teleport"? 0 1

Pojawienie się podświetlanych czterometrowych kloszy, które stanowią część nowego wyposażenia skweru przy ul. Wróblewskiego nie uszło uwadze puławskich youtuberów. Jeden z nich nagrał na ten temat humorystyczny film, w którym nazywa je urządzeniami do teleportacji.

Z Lublina musiał wyemigrować do USA. Otworzył słynną restaurację, którą skrytykował Trump
Magazyn

Z Lublina musiał wyemigrować do USA. Otworzył słynną restaurację, którą skrytykował Trump 0 1

Rozmowa z Emilem Vardą, reżyserem spektaklu „Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski”, który zobaczymy w sobotę, 19 stycznia, w Teatrze NN.

Matura 2019: Zapisz się na kurs przygotowawczy w Lublinie

Matura 2019: Zapisz się na kurs przygotowawczy w Lublinie 0 1

To już ostatnia chwila żeby zapisać się na kursy przygotowawcze przed maturą.

Zamknięty dom, pokój z zamurowanymi oknami. Nawet taka kryjówka na nic się zdała

Zamknięty dom, pokój z zamurowanymi oknami. Nawet taka kryjówka na nic się zdała 14 3

Policjanci z komisariatu w Niemcach zatrzymali w piątek wieczorem 28-latka, który był poszukiwany listem gończym za oszustwa.

Górnik Łęczna pokonał w sparingu Motor Lublin 4:1 [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna pokonał w sparingu Motor Lublin 4:1 [zdjęcia] 20 0

W zespole trenera Franciszka Smudy pojawiło się kilku testowanych graczy, a także Bartosz Mroczek, który w piątek podpisał z zielono-czarnymi półtoraroczną umowę

Wypadek na ul. Abramowickiej w Lublinie. Małżeństwo potrącone na przejściu dla pieszych

Wypadek na ul. Abramowickiej w Lublinie. Małżeństwo potrącone na przejściu dla pieszych 6 5

Groźny wypadek na ul. Abramowickiej w Lublinie.

Jak się gra w larpa? LubLarp Festiwal 2019 w Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia]
galeria

Jak się gra w larpa? LubLarp Festiwal 2019 w Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia] 1 2

Jeszcze w sobotę i w niedzielę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie trwa LubLarp Festiwal 2019.

Kim jest Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? [reportaż UWAGA! TVN]
film

Kim jest Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? [reportaż UWAGA! TVN] 1 0

– Wiedział jak używać noży, wiedział jak zabić. Niejednokrotnie mówił, że najlepszy jest nóż z piłką dwustronną, który wyciągając trzeba okręcić dwa razy – tak o Stafanie W., mówi jego znajomy. Kim jest zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? 

"Trzeba skończyć z nienawiścią". Mocne słowa na koniec mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
film

"Trzeba skończyć z nienawiścią". Mocne słowa na koniec mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza 16

Dziś o godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku rozpoczęła się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicza. W internecie jest transmisja online pogrzebu

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym
31 stycznia 2019, 18:00

Chansons Francaises, Chansons d’Amour. Koncert w Teatrze Muzycznym 0 0

Najpiękniejsze francuskie piosenki miłosne zaśpiewa w Teatrze Muzycznym Lydie Charlotte Kotlinsky. Koncert "Chansons Francaises, Chansons d’Amour" odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Czym będą kosić trawę na stadionie Arena Lublin?

Czym będą kosić trawę na stadionie Arena Lublin? 0 1

MOSiR szykuje się do młodzieżowego mundialu, który będzie rozgrywany w tym roku w Polsce, a Lublin będzie jednym z miast-gospodarzy.

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa
25 stycznia 2019, 16:00

Z tomu na tom coraz lepszy „Rocznik Chełmski”. Promocja wydawnictwa 0 1

Przez lata „Rocznik Chełmski” zasłużył sobie na miano wydawnictwa naukowego. Dowodem jego wysokiego poziomu jest gotowy już XXII tom. Jego promocję w Chełmskiej Bibliotece Publicznej wydawca, czyli Stowarzyszenie „Rocznik Chełmski”, zapowiedział 25 stycznia o godz. 16.

AIESEC Lublin szuka studentów, którzy "chcą się rozwijać i aktywnie działać dla lokalnego środowiska"

AIESEC Lublin szuka studentów, którzy "chcą się rozwijać i aktywnie działać dla lokalnego środowiska" 0 1

Największa organizacja studencka na świecie, AIESEC rozpoczęła rekrutację do jej lubelskiego oddziału

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!