Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 marca 2008 r.
17:14
Edytuj ten wpis

Rozrusznik wspomaga serce Wałęsy

0 14 A A

Korespondencja własna z Houston. Bush senior podjął byłego polskiego prezydenta lunchem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy po wybraniu jednego z najbardziej pożądanych dziś przez media numerów telefonicznych, usłyszałem głos Lecha Wałęsy, a zaraz potem rzucone ze śmiechem: "Serce mam zreperowane, niech się wrogowie martwią”, zrozumiałem, że finał pobytu byłego prezydenta RP w Houston jest jak najbardziej pomyślny.

Co się wydarzyło od środy, kiedy pisaliśmy o niespodziewanych perturbacjach zabiegowych na stole operacyjnych w DeBakey Methodist Heart Center w Houston, zakończonych wstawieniem rozszerzającego stentu w jedną z głównych arterii prezydenckiego serca? Przede wszystkim wszyscy myśleli, że oczekując na kolejny zabieg implantacji rozrusznika w piątek, Lech Wałęsa zwolni tempo i zrezygnuje z lunchu z Georgem Bushem seniorem, na jaki ten zaprosił go do najlepszego klubu w Downtown Houston.

Nic z tych rzeczy. Wałęsa punktualnie o godz. 13 wkraczał do nobliwego budynku, a w drzwiach obok byłego prezydenta USA witali go także James Baker, były sekretarz stanu i Robert Mosbacher, były sekretarz handlu. Biesiadowano przez godzinę i 38 minut.

- Okazało, że panowie są świetnie zorientowani w sprawach Polski - mówi Lech Wałęsa. - Nie tylko zorientowani byli, jak się toczą sprawy z braćmi Kaczyńskimi i Donaldem Tuskiem, ale też wiedzieli o chorobie i pobycie w szpitalu Wojciecha Jaruzelskiego, dopytując o jego zdrowie...

Panowie dyskutowali także o stosunkach Polski z Niemcami i Rosją nie omijając przyszłości tego mocarstwa po wyborach, w których Putina zastąpi Miedwiediew. Oczywiście interesowali się postacią Donalda Tuska, który lada moment ląduje w USA ze swoją pierwszą wizytą. Nie mogło zabraknąć pytań o Houston i kowbojski stan Teksas, którego miasto jest wizytówką i ozdobą. Oczywiście Wałęsa czuje się tu po kowbojsku zenergetyzowany i gotów do dalszej akcji. "Błąd robią ci, którzy kładą krzyżyk na zmęczonych walką szeryfach...” - padła sentencja.

Na koniec Wałęsa zaprosił uczestników lunchu do Gdańska na obchody 25-lecia przyznania mu nagrody Nobla, zaplanowane na połowę grudnia 2008 roku.
W piątek, o 7.30 Lech Wałęsa odjechał do sali zabiegowej. Tym razem operował dr Miguel Valderrabano, specjalista od zaburzeń przewodzenia sercowego. Od pierwsze nacięcia skalpelem do ostatniego szwu i słów "It's over”.

- Zabieg był zdecydowanie konieczny - powiedział dr. Valdarrabano. - Rozrusznik u naszego znakomitego pacjenta będzie stabilizować funkcjonowanie mięśnia sercowego, synchronizując jego skurcze. Przede wszystkim zapobiegać przyspieszaniu ich rytmu i wchodzeniu w stadium migotania komór. U osób z dysfunkcjami, jakie występują także u pana Lecha Wałęsy, nazbyt szybka praca serca to ogromne zagrożenie śmiercią.

Towarzyszący cały czas Lechowi Wałęsie konsul honorowy RP w Houston a zarazem znakomity specjalista-anestezjolog, czuwający nad znieczuleniem z obu zabiegach, prof. dr Zbigniew J. Wojciechowski mówi: - Prezydent otrzymał model biventricular, podwójnokomorowy rozrusznik-defibrylator. Jego funkcja polega zarówno na umiarowywaniu rytmu serca, ale także możliwości generowania szoku elektrycznego, na wypadek zagrożenia ustania jego pracy w wyniku nagłej dysfunkcji. To jest także próba zapobieżenia ewentualnej transplantacji serca. Czas pokaże czy udana, ale wszyscy w to głęboko wierzymy.

W niedzielę, Lech Wałęsa uczestniczył w prywatnej mszy w kaplicy szpitalnej, którą odprawił ks. prof. Janusz Ihnatowicz, znany teolog z St.Thomas University w Houston. Uczestniczyło w niej kilkanaście osób, w tym niektórzy członkowie teamu medycznego ratującego prezydenckie serce.

W tej chwili zapada decyzja, czy Lech Wałęsa powraca w połowie tygodnia do Polski, czy też będzie kontynuował przerwaną pobytem w DeBakey Methodist Heart Center turę odczytową, której ostatni etapem miał być uniwersytet w Mexico City. Wałęsa oczywiście chce lecieć i wcześniej zaplanowaną misję wypełnić do końca. Jak to szeryf...

Waldemar Piasecki, Hoston










Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Yoyo / 5 marca 2008 o 03:06
0
No to przykrość dla Kaczorów, ha-ha-ha...
Avatar
Borek / 5 marca 2008 o 01:04
0
ZDROWIA LECHU !
Avatar
Karl / 4 marca 2008 o 11:01
0
Jeżeli nie widzisz różnicy między tobą, a Wałęsą, to mi cię żal. Wałęsa nie musi
się poddawać zabiegom na Pomorzu, bo jest... Wałęsą. Kardynał też ma większe
mozliwości (także lecznicze) niż pleban.
Avatar
Gość / 4 marca 2008 o 10:19
0
SZERYF wybrał kardiologów z Houston bo nie ma zaufania do pomorskich specjalistów..nie dziwię mu się..mnie też nie pomogli na Pomorzu!..Zdiagnozowali i podłączyli podobny aparat w woj.Wielkopolskim...
Avatar
Billy the Kid / 3 marca 2008 o 23:36
0
McGregor napisał:
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.

Still wearing diapers, huh? Obviously you're playing with overflowing excrements when they're full.
Useful suggestion, drink less beer, scumbag!
Avatar
Gość / 3 marca 2008 o 20:13
0
Falkiewicz napisał:
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki..

.."zabawę z jego sercem przez krajowych speców"/???/.. OJ!! aż mi się ciężko na sercu zrobiło.. Przecież każdy z nas ma serce które może w każdej chwili ''zepsuć się"..a kogo z nas wyślą do Houston? nawet do kardiologa na wstępną diagnozę trudno się dostać.... jak to czasem warto skakać przez płotki.. rozwiń
Avatar
Lubelak / 2 marca 2008 o 23:38
0
BRAWO LECHU! LUBLIN JEST Z TOBĄ
Avatar
McGregor / 2 marca 2008 o 23:35
0
Billi the Kid = Billy the Sheet. That's it.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:28
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieskie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Avatar
Falkiewicz / 2 marca 2008 o 23:27
0
Ci dwaj faceci, co bredzą o "patriotyzmie" powinni się puknąć w nieksie czółka. Poziom medycyny w Polsce nigdy nie był, nie jest i nie będzie nawet porównywalny z USA. Klinika w Houston ma najniższy na świecie wskaźnik śmiertelności podczas zabiegów, a pracuje w niej ekipa, jakiej w Polsce zaden szpital niez zgromadzi nigdy. Kto domaga się, aby Wałęsa zdawał się na "zabawę" jego sercem przez krajowych speców, po prostu nie zyczy dobrze eksprezydentowi.

Koniec. Kropka.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 1 0

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 2

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 8

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 6 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 45 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 82 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!