Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 marca 2009 r.
17:46
Edytuj ten wpis

S12 i S19: Przejechać i przeżyć (wideo)

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 12 A A

Trasa Lublin-Warszawa-Hrebenne jest najniebezpieczniejsza w Polsce - uznali naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Z danych policji wynika, że jeszcze gorzej jest na lubelskim odcinku "dwunastki”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, o czym lubelscy kierowcy wiedzą od lat, potwierdzili naukowcy. Opracowali atlas bezpieczeństwa polskich dróg. Powstał na podstawie policyjnych statystyk i danych od drogowców. Lubelskie wypadło najgorzej.

- "Siedemnastka” jest najbardziej zagrożona wypadkami. Fatalnie jest także na "dwunastce” (na odcinku od Radomia do Dorohuska) i lubelskim odcinku "dwójki” na północy województwa - mówi dr inż. Kazimierz Jamróz z Politechniki Gdańskiej.


Pościg policyjnej vectry za motocyklistą na DK 17 w kierunku Piask, wrzesień 2006

- Wieloletnie zaniedbania inwestycyjne, duży ruch lokalny, tranzyt tirów, źle skonstruowane skrzyżowania i niemoc zarządców dróg. Taka mieszanka jest fatalna w skutkach.

- Najgorzej jest w piątki. Ogromny ruch, jazda na złamanie karku, wyprzedzanie na trzeciego i dużo pieszych - potwierdza Robert Pyszniak, kierowca z Lublina.

Drogówka zwraca uwagę na niedoinwestowanie naszych dróg. - Do większości wypadków dochodzi w miastach. To brak obwodnic zbiera żniwo - mówi komisarz Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki. - Nie pomagają fotoradary i częste kontrole.

Sytuację radykalnie mogłaby poprawić szybka budowa dwupasmówek. Ale na to się nie zanosi.

Drogowcy potwierdzają. - Na jednojezdniowych drogach przy takim natężeniu ruchu zawsze jest duże ryzyko wypadku - mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. - Ale ten raport dotyczy lat 2005-2007, a od tego czasu wiele się zmieniło. Trwa przebudowa obwodnicy Białej Podlaskiej. Na "17” poprawiliśmy nawierzchnię i oddaliśmy do użytku obwodnicę Hrebennego - wylicza Nalewajko

Na radykalną poprawę jeszcze poczekamy. - Z budową ekspresówki do Warszawy powinniśmy ruszyć na początku przyszłego roku - mówi Zbigniew Szepietowski, z-ca dyrektora GDDKiA w Lublinie. - Na pierwszy ogień pójdzie odcinek Lublin-Piaski, a potem obwodnica Lublina.

Co z kolejnymi odcinkami? Plany przewidują, że trasa od Garwolina do Piask ma być gotowa do Euro 2012. Szansa na poprawę stanu na "dwunastce” jeszcze bardziej odległa. Jej modernizacja może się rozpocząć w 2013 roku.


SMUTNA STATYSTYKA

W ub. roku na "siedemnastce” doszło do 124 wypadków, zginęło 21 osób, rannych było 178. Na "dwunastce” wydarzyło się 155 wypadów, zginęło 38 osób, 176 zostało rannych. Na lubelskim odcinku "dwójki” doszło do 30 wypadków - zginęło 11 osób, 41 odniosło rany. Główne przyczyny to zbyt duża prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nie przestrzeganie pierwszeństwa przejazdu. Do większości z nich doszło w dzień, na suchej, prostej drodze.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 8 marca 2009 o 13:11
0
S17 i S12? To chyba w planach... a 'przejechać i przeżyć' to chyba DK 17 i DK 12. Ciekawe ile jeszcze ludzi będzie musiało zginąć zanim doczekamy się dróg ekspresowych w lubelskim. A tymczasem czekamy na decyzję środowiskową bo kilka drzewek trzeba wyciąć.
Avatar
ciekawy / 7 marca 2009 o 12:05
0
Czyzby Dziennik reklamowal salon znanych marek przy Melgiewskiej osoba p. Pyszniaka, nota bene pracownika tegoz salonu?????.
Avatar
KK / 7 marca 2009 o 11:59
0
CAŁY ARTYKUŁ TO PRAWDA A MOŻNA BY TYLKO DODAĆ ŻE Z TEGO NIC NIE WYNIKNIE BO OSZOŁOMSTWO I ZŁODZIEJE RZĄDZĄCY TYM KRAJE OD 89 ROKU NIC NIE ROBIĄ DLA NAS SPOŁECZEŃSTWA ,MAJĄ TYLKO JAK ZWYKLE MORDY PEŁNE FRAZESÓW I CZY TO PO,SLD CZY PIS TO JEDNO GÓ...NO WARTE A W KRAJU JAK SIĘ NIC NIE DZIAŁO TO DALEJ TEŻ NIC SIĘ NIE BĘDZIE DZIAŁO NA LEPSZE
Avatar
xXx / 7 marca 2009 o 11:45
0
Nie bardzo rozumiem po co ci z video jechali tyle kilometrów za morocyklem. Jak był widać jeśli się umie prowadzić to i 230 można było jechać. Czyli co? Gliniarze zrobili sobie przejażdżkę zamiast zatrzymać od razu. Nie wiem czy nie powinni za to beknąć. Po co to wszystko było potrzebne?
Avatar
~kierowca~ / 7 marca 2009 o 08:18
0
D.E.B.I.L.E. z rejestracją zaczynającą się od WG i LSW - to oni przeważnie są winni temu co się dzieje na DK17. Najgorsi są wieśniacy z Garwolina, to co oni wyprawiają na 17-stce nie mieści się w głowie. Duża ich część to przedstawiciele handlowi. Drogówki za mało, znacznie za mało.

P.S. To wstyd, że największe drogowe buraki pochodzą też ze Świdnika.
Avatar
ostrożny / 7 marca 2009 o 04:33
0
K17 to droga śmierci! Ja często jeżdżę 801 Puławy - Warszawa!
Bezpieczniej no i lepsze widoki - Wisła!
Avatar
pytajnik / 6 marca 2009 o 21:29
0
Marcel napisał:
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajacy przez komórkę przejedzie obok nieniepokojony??!!! Co pomoze ten fotoradar czy "sreberko" na durne oznakowanie naszych dróg?? Co pomoze fotoradar na znaki pozostawione po dawno zakończonym remoncie drogi i wprowadzajace kierowców w błąd??!! NIC !! I tu jest własnie rola drogówki, aby takie oznakowanie zmieniać, a za nieusasadnione pozostawienie znaku po remoncie wlepiac mandaty ... firmie która ten znak pozostawiła. Tyle, że nasza policja drogowa (a własciwie szybkosciowa) nie rozumie że ma POMAGAĆ kierowcom. Ktos w tym kraju ma mylne przekonanie, że postawienie setek fotaradarów będzie panaceum na wszelkie drogowe zło. Niestety ale NIE BĘDZIE !!! Wcale bezpieczenstwo sie drastycznie nie poprawi, bo ludzie sa przez samą policję przyzwyczajeni, że poza przekraczaniem prędkosci moga na drode zrobić wszystko np. zmieniac pasy bez sygnalizacji kierunkowskazem co jest skrajnie niebezpieczne, a policja niezareaguje !!! Niestety ale fatalny stan i jakośc dróg, oraz przymykanie przez policję oczu na wszystkie inne wykroczenia, poza przekraczaniem prędkosci, skutkuje tak fatalnym stanem bezpieczenstwa na naszych drogach.

Spoko Marcelu wybudują i nam autostradę .... rowerową!!!

Spoko Marcelu wybudują i nam autostradę .... rowerową!!! rozwiń
Avatar
ikar / 6 marca 2009 o 21:13
0
Mam nadzieję, że ten uciekający na motorze deb*** już nie żyje (film jest z 2006 roku) wskutek zadziałania selekcji naturalnej.
A jeśli jakimś niedopatrzeniem Natury jest inaczej - to z całą pewnością już niebawem ten stan ulegnie zmianie - zbliża się sezon!
Avatar
autodrom / 6 marca 2009 o 20:27
0
17-KA JEST NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONA, NATĘŻENIE RUCHU DROGOWEGO WZRASTA . JUŻ TERAZ ŚREDNIA NA TEJ TRASIE WYNOSI 30km/h, WYPADKÓW NA TEJ DRODZE CORAZ WIĘCEJ.DROGA MIEJSCAMI BEZ POBOCZY, WYSTARCZY 1 CIĄGNIK LUB ROWERZYSTA ŻEBY ZABLOKOWAĆ JEDEN PAS RUCHU.JUŻ LEPSZA JEST DROGA POWIATOWA ZAMOŚĆ SZCZEBRZESZYN NIŻ KRAJOWA ZAMOŚĆ TOMASZÓW.
Avatar
Marcel / 6 marca 2009 o 20:23
0
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajacy przez komórkę przejedzie obok nieniepokojony??!!! Co pomoze ten fotoradar czy "sreberko" na durne oznakowanie naszych dróg?? Co pomoze fotoradar na znaki pozostawione po dawno zakończonym remoncie drogi i wprowadzajace kierowców w błąd??!! NIC !! I tu jest własnie rola drogówki, aby takie oznakowanie zmieniać, a za nieusasadnione pozostawienie znaku po remoncie wlepiac mandaty ... firmie która ten znak pozostawiła. Tyle, że nasza policja drogowa (a własciwie szybkosciowa) nie rozumie że ma POMAGAĆ kierowcom. Ktos w tym kraju ma mylne przekonanie, że postawienie setek fotaradarów będzie panaceum na wszelkie drogowe zło. Niestety ale NIE BĘDZIE !!! Wcale bezpieczenstwo sie drastycznie nie poprawi, bo ludzie sa przez samą policję przyzwyczajeni, że poza przekraczaniem prędkosci moga na drode zrobić wszystko np. zmieniac pasy bez sygnalizacji kierunkowskazem co jest skrajnie niebezpieczne, a policja niezareaguje !!! Niestety ale fatalny stan i jakośc dróg, oraz przymykanie przez policję oczu na wszystkie inne wykroczenia, poza przekraczaniem prędkosci, skutkuje tak fatalnym stanem bezpieczenstwa na naszych drogach.
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajac... rozwiń
Avatar
lubelak / 8 marca 2009 o 13:11
0
S17 i S12? To chyba w planach... a 'przejechać i przeżyć' to chyba DK 17 i DK 12. Ciekawe ile jeszcze ludzi będzie musiało zginąć zanim doczekamy się dróg ekspresowych w lubelskim. A tymczasem czekamy na decyzję środowiskową bo kilka drzewek trzeba wyciąć.
Avatar
ciekawy / 7 marca 2009 o 12:05
0
Czyzby Dziennik reklamowal salon znanych marek przy Melgiewskiej osoba p. Pyszniaka, nota bene pracownika tegoz salonu?????.
Avatar
KK / 7 marca 2009 o 11:59
0
CAŁY ARTYKUŁ TO PRAWDA A MOŻNA BY TYLKO DODAĆ ŻE Z TEGO NIC NIE WYNIKNIE BO OSZOŁOMSTWO I ZŁODZIEJE RZĄDZĄCY TYM KRAJE OD 89 ROKU NIC NIE ROBIĄ DLA NAS SPOŁECZEŃSTWA ,MAJĄ TYLKO JAK ZWYKLE MORDY PEŁNE FRAZESÓW I CZY TO PO,SLD CZY PIS TO JEDNO GÓ...NO WARTE A W KRAJU JAK SIĘ NIC NIE DZIAŁO TO DALEJ TEŻ NIC SIĘ NIE BĘDZIE DZIAŁO NA LEPSZE
Avatar
xXx / 7 marca 2009 o 11:45
0
Nie bardzo rozumiem po co ci z video jechali tyle kilometrów za morocyklem. Jak był widać jeśli się umie prowadzić to i 230 można było jechać. Czyli co? Gliniarze zrobili sobie przejażdżkę zamiast zatrzymać od razu. Nie wiem czy nie powinni za to beknąć. Po co to wszystko było potrzebne?
Avatar
~kierowca~ / 7 marca 2009 o 08:18
0
D.E.B.I.L.E. z rejestracją zaczynającą się od WG i LSW - to oni przeważnie są winni temu co się dzieje na DK17. Najgorsi są wieśniacy z Garwolina, to co oni wyprawiają na 17-stce nie mieści się w głowie. Duża ich część to przedstawiciele handlowi. Drogówki za mało, znacznie za mało.

P.S. To wstyd, że największe drogowe buraki pochodzą też ze Świdnika.
Avatar
ostrożny / 7 marca 2009 o 04:33
0
K17 to droga śmierci! Ja często jeżdżę 801 Puławy - Warszawa!
Bezpieczniej no i lepsze widoki - Wisła!
Avatar
pytajnik / 6 marca 2009 o 21:29
0
Marcel napisał:
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajacy przez komórkę przejedzie obok nieniepokojony??!!! Co pomoze ten fotoradar czy "sreberko" na durne oznakowanie naszych dróg?? Co pomoze fotoradar na znaki pozostawione po dawno zakończonym remoncie drogi i wprowadzajace kierowców w błąd??!! NIC !! I tu jest własnie rola drogówki, aby takie oznakowanie zmieniać, a za nieusasadnione pozostawienie znaku po remoncie wlepiac mandaty ... firmie która ten znak pozostawiła. Tyle, że nasza policja drogowa (a własciwie szybkosciowa) nie rozumie że ma POMAGAĆ kierowcom. Ktos w tym kraju ma mylne przekonanie, że postawienie setek fotaradarów będzie panaceum na wszelkie drogowe zło. Niestety ale NIE BĘDZIE !!! Wcale bezpieczenstwo sie drastycznie nie poprawi, bo ludzie sa przez samą policję przyzwyczajeni, że poza przekraczaniem prędkosci moga na drode zrobić wszystko np. zmieniac pasy bez sygnalizacji kierunkowskazem co jest skrajnie niebezpieczne, a policja niezareaguje !!! Niestety ale fatalny stan i jakośc dróg, oraz przymykanie przez policję oczu na wszystkie inne wykroczenia, poza przekraczaniem prędkosci, skutkuje tak fatalnym stanem bezpieczenstwa na naszych drogach.

Spoko Marcelu wybudują i nam autostradę .... rowerową!!!

Spoko Marcelu wybudują i nam autostradę .... rowerową!!! rozwiń
Avatar
ikar / 6 marca 2009 o 21:13
0
Mam nadzieję, że ten uciekający na motorze deb*** już nie żyje (film jest z 2006 roku) wskutek zadziałania selekcji naturalnej.
A jeśli jakimś niedopatrzeniem Natury jest inaczej - to z całą pewnością już niebawem ten stan ulegnie zmianie - zbliża się sezon!
Avatar
autodrom / 6 marca 2009 o 20:27
0
17-KA JEST NAJBARDZIEJ OBCIĄŻONA, NATĘŻENIE RUCHU DROGOWEGO WZRASTA . JUŻ TERAZ ŚREDNIA NA TEJ TRASIE WYNOSI 30km/h, WYPADKÓW NA TEJ DRODZE CORAZ WIĘCEJ.DROGA MIEJSCAMI BEZ POBOCZY, WYSTARCZY 1 CIĄGNIK LUB ROWERZYSTA ŻEBY ZABLOKOWAĆ JEDEN PAS RUCHU.JUŻ LEPSZA JEST DROGA POWIATOWA ZAMOŚĆ SZCZEBRZESZYN NIŻ KRAJOWA ZAMOŚĆ TOMASZÓW.
Avatar
Marcel / 6 marca 2009 o 20:23
0
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajacy przez komórkę przejedzie obok nieniepokojony??!!! Co pomoze ten fotoradar czy "sreberko" na durne oznakowanie naszych dróg?? Co pomoze fotoradar na znaki pozostawione po dawno zakończonym remoncie drogi i wprowadzajace kierowców w błąd??!! NIC !! I tu jest własnie rola drogówki, aby takie oznakowanie zmieniać, a za nieusasadnione pozostawienie znaku po remoncie wlepiac mandaty ... firmie która ten znak pozostawiła. Tyle, że nasza policja drogowa (a własciwie szybkosciowa) nie rozumie że ma POMAGAĆ kierowcom. Ktos w tym kraju ma mylne przekonanie, że postawienie setek fotaradarów będzie panaceum na wszelkie drogowe zło. Niestety ale NIE BĘDZIE !!! Wcale bezpieczenstwo sie drastycznie nie poprawi, bo ludzie sa przez samą policję przyzwyczajeni, że poza przekraczaniem prędkosci moga na drode zrobić wszystko np. zmieniac pasy bez sygnalizacji kierunkowskazem co jest skrajnie niebezpieczne, a policja niezareaguje !!! Niestety ale fatalny stan i jakośc dróg, oraz przymykanie przez policję oczu na wszystkie inne wykroczenia, poza przekraczaniem prędkosci, skutkuje tak fatalnym stanem bezpieczenstwa na naszych drogach.
A czemu się tu dziwić. W drogi na wschodzie kraju od lat prawie się nie inwetuje, autostrady nas omijają, o ekspresówkach tylko się mówi od kilkunastu lat zamiast budować, tak samo jak o obwodnicy Lublina. Ale policja ma tu też swoje za uszami. Pamowie z drogówki myslą, że panaceum na wszystko jest fotoradar lub nieoznakowany radiowóz. Tylko co pomoze fotoradar, czy "sreberko" w którym poicjanci zwracają uwagę TYLKO na prędkość, jeśli kierowca jadący lewym pasem (blokujący ruch), z powłaczanymi przeciwmgielnymi swiatłami i gadajac... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 71 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 20 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!