Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 stycznia 2011 r.
18:55
Edytuj ten wpis

S17: Związkowcy jadą do Warszawy. Pikieta u premiera

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 5 A A
Lublin, siedziba NSZZ "Solidarność” Pracowników MPK. – Zwyciężymy – twierdzą związkowcy, którzy będ
Lublin, siedziba NSZZ \"Solidarność” Pracowników MPK. – Zwyciężymy – twierdzą związkowcy, którzy będ

Transparenty, trąbki, syreny alarmowe i gardła gotowe do zdarcia – wszystko po to, żeby premier dotrzymał obietnicy i zgodził się na szybką budowę ekspresówki S17.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Walka idzie o zapisanie "siedemnastki” wraz z obwodnicą Lublina na liście inwestycji drogowych, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem.

Tylko wtedy będzie gwarancja otrzymania unijnej dotacji i szybkiego zakończenie robót. Tymczasem rząd każe czekać z budową na pojawienie się oszczędności z innych inwestycji komunikacyjnych.

Teraz trzeba walczyć o nieduży fragment S17, choć początkowo rządzący obiecywali wybudowanie całej trasy Piaski–Lublin–Warszawa.

– Jedziemy do Warszawy – mówi Marian Król, przewodniczący lubelskiej "Solidarności”. – Bierzemy transparenty i wyjeżdżamy dziś o 7.15 spod hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. To już ostatni dzwonek, jeśli chcemy mieć "siedemnastkę”. Rząd tylko obiecuje nam tę drogę, ale jak stracimy pieniądze z Unii, to ona nigdy nie powstanie.

– Liczę, że na pikietę pojedzie ok. 500 osób. Taką informację podaliśmy władzom Warszawy. Liczba uczestników pikiety nie jest najważniejsza, to przecież dzień pracy, chodzi raczej o wyjazd reprezentacji mieszkańców województwa – stwierdza Marek Wątorski, wiceprzewodniczący "Solidarności”.

Do stolicy we wtorek pojedzie też autokar z Puław. Busa chciał podstawić również UMCS. – Jednak zgłosiło się zbyt mało osób i pojadą razem ze związkowcami – mówi Grzegorz Narolski, który zajmował się organizacją wyjazdu z polecenia rektora uniwersytetu. Lepiej na uczelni wypadła akcja zbierania podpisów pod petycją do premiera – autografy złożyło ok. 700 osób.

Dwa kolejne autokary wypełnią ludzie związani z lubelską kulturą. Twierdzą, że brak ekspresówki może zmniejszyć szanse Lublina w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– W pierwszym wniosku, który zapewnił nam udział w finale konkursu była mowa o dostępności komunikacyjnej Lublina. Wtedy było pewne, że w 2016 r. Lublin będzie miał dobrą drogę do Warszawy i własne lotnisko. Teraz droga jest zagrożona – mówi Piotr Choroś ze stowarzyszenia Homo Faber, organizator wyjazdu. – S17 to droga do Europejskiej Stolicy Kultury. I trzeba otwarcie powiedzieć, że w tej chwili rząd torpeduje naszą kandydaturę – dodaje.

Udział w pikiecie zapowiedziała również europoseł Lena Kolarska-Bobińska (PO).

Data wyjazdu nie jest przypadkowa. To dziś rząd miał zdecydować o przyszłości "siedemnastki”. Jednak wczoraj nie znaleźliśmy tej sprawy w programie posiedzenia Rady Ministrów.




Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
waw / 18 stycznia 2011 r. o 12:31
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
[/quote]


Zesracie się barany, tylko ludzi wkurzacie ta pikietą, nie dość że macie opinie chamów i buraków to wcale sobie tego nie poprawiacie.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ&quo... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 18 stycznia 2011 r. o 03:06
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
... rozwiń
Avatar
Mysiul / 17 stycznia 2011 r. o 21:47
[quote name='amigo' timestamp='1295295278' post='425153']
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
[/quote]
O co Ci chodzi ? Decydenci z PO powinni załatwić tą drogę, a nie mieszkańcy.
Avatar
kasKA23 / 17 stycznia 2011 r. o 21:43
i bardzo dobrze!!!
Avatar
amigo / 17 stycznia 2011 r. o 21:14
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
Avatar
waw / 18 stycznia 2011 r. o 12:31
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
[/quote]


Zesracie się barany, tylko ludzi wkurzacie ta pikietą, nie dość że macie opinie chamów i buraków to wcale sobie tego nie poprawiacie.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1295316374' post='425329']
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ&quo... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 18 stycznia 2011 r. o 03:06
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
NIE "KURIER LUBELSKI" A DELEGACJA -RADY OBRONY TRASY S17- PLUS DELEGACI "SOLIDARNOŚCI" MOGĄ WRĘCZYĆ
PETYCJĘ PREMIEROWI I PREZYDENTOWI JAKO PEŁNOMOCNICTWO LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !!!.
Kraków też WALCZYŁ !.Tylko, że do Warszawy pojechał Prezydent Krakowa i Wojewoda i... w lipcu 2011r. JUŻ
RUSZA BUDOWA WSCHODNIEJ OBWODNICY KRAKOWA!. Jest różnica, bo Prezydent Krakowa i Wojewoda są PRZYJACIÓŁMI
KRAKOWA a władze lubelskie są wrogo nastawione do Naszego Miasta !.NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI LUBLINA !.
ALE LUBLINIANIE JADĄ POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI" PRZYJACIÓŁMI LUBELSZCZYZNY I LUBLINA, DLATEGO MUSIMY
WYGRAĆ I...WYGRAMY OBWODNICĘ LUBLINA I AUTOSTRADĘ DO WARSZAWY(!)NIE DO KUROWA, BO DWA RAZY NIE BĘDZIEMY
ZAWRACAĆ GŁOWY PREMIEROWI!. AUTOSTRADA A NIE KAWŁEK "EKSPRESÓWKI" Z PIASK (SIC?).
DO ZOBACZENIA W KAWALKADZIE NA STOLICĘ I NA WIELKIEJ DEMONSTRACJI LUBELSZCZYZNY W WARSZAWIE!!!.
---------BOŻE!------------BŁOGOSŁAW------LUBLIN--------I-------LUBELSZCZYZNĘ!!!---------------------------
----------------------W I E L K A------D E M O N S T R A C J A----LUBELSZCZYZNY-----W ---WARSZAWIE !!!

JEDZIEMY WALCZYĆ ZA "WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ!". CZYLI NAJPIERW OBWODNICA LUBLINA I AUTOSTRADA DO WARSZAWY
A PÓŻNIEJ UPOMNIMY SIĘ O LOSY NASZEJ OJCZYZNY POLSKI !!!.
JEDZIEMY POD SZTANDARAMI "SOLIDARNOŚCI", BO TO WIELKA SZANSA DLA POLSKI!. TYLKO "SOLIDARNOŚĆ" MOŻE
PRZYJĄĆ POD SWOJE SZTANDARY PATRIOTYCZNĄ POLSKĘ ! TYLKO !.
... rozwiń
Avatar
Mysiul / 17 stycznia 2011 r. o 21:47
[quote name='amigo' timestamp='1295295278' post='425153']
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam
[/quote]
O co Ci chodzi ? Decydenci z PO powinni załatwić tą drogę, a nie mieszkańcy.
Avatar
kasKA23 / 17 stycznia 2011 r. o 21:43
i bardzo dobrze!!!
Avatar
amigo / 17 stycznia 2011 r. o 21:14
Zobaczcie co nas piszą w Warszawie, jeżeli jest takie podejście do ludzi z Lubelskiego to nic dziwnego że nie ma porządnej drogi.Kliknij w [url="http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,we-wtorek-lublin-bedzie-protestowac-w-warszawie,50218.html"]link[/url]-przekonaj się sam