Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 maja 2017 r.
12:05

Tony używanych ubrań na polu pod Lublinem. Mieszkańcy buszują w stercie

0 29 A A

Ze sterty używanych ubrań porzuconych w szczerym polu mieszkańcy wsi wybierają co lepsze ciuchy. Nie wiadomo, kto je tam zostawił. Gmina ma kłopot, szuka właściciela gruntu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na jednym z pól w Wysokiem w gm. Jastków ktoś porzucił tony używanej odzieży. – Mieszkańcy boją się, że chuligani podpalą te ubrania – mówi Ulesława Lübek, sołtys wsi.

O znalezisku poinformował nas czytelnik. – Jestem mieszkańcem Bogucina. Kilka dni temu na jedno z pobliskich pól przyjechała ciężarówka, z której ktoś wyrzucił mnóstwo używanych ubrań – napisał do nas.

Jak ustaliliśmy, pole leży w Wysokiem w gm. Jastków, na pograniczu z gm. Garbów. Ziemia nie jest uprawiana, leży ugorem. Gdy dotarliśmy na miejsce, wielki stos ubrań przeczesywały okoliczne mieszkanki. – Nie wiemy, kto przywiózł te ciuchy, ani do kogo należy pole – mówią kobiety, które wybierały ubrania dla siebie. Podejrzewały, że odzież pochodzi z jakiegoś „ciuchlandu”, o czym świadczyły metki z niskimi, ręcznie dopisanymi cenami.

W stosie leżały m.in. buty, spodnie, koszule, torebki i biustonosze. Znaleźliśmy też skórzaną kurtkę, która wyglądała na mało używaną. Część ubrań sprawiała wrażenie dobrych jakościowo.
Miejscowe władze o sprawie dowiedziały się w ubiegły piątek. – Powiadomiła mnie o tym Ulesława Lübek, sołtys Wysokiego. Ustalamy, kto obecnie zarządza działką. Jeżeli ta osoba nie zgłosi sprawy na policję, wówczas zrobimy to sami – mówi Teresa Kot, wójt gminy Jastków.

Podobne sytuacje nie zdarzają się jednak często. – Otrzymujemy zgłoszenia o tym, że ktoś podrzucił na czyjeś pole ziemię albo gruz. Taka sytuacja wydarzyła się niedawno w Marysinie. Czasem też znajdujemy śmieci w lasach. Pozostawienie stosu używanych ubrań to jednak niecodzienny przypadek – przyznaje Teresa Kot.

Jeżeli sprawcę uda się ustalić, musi się on liczyć z poważnymi konsekwencjami. – Tego typu przypadki traktujemy przeważnie jako wykroczenie, grozi za nie grzywna do 5 tysięcy złotych – mówi podkomisarz Andrzej Fijołek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Czy ubrania można było np. przekazać na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża? – W sytuacji, gdy ktoś przywozi nam znaczne ilości odzieży, jesteśmy powściągliwi. Często jest wtedy słaba jakościowo, czasem też dostawca chce w ten sposób uniknąć obowiązku utylizacji – mówi Maciej Budka, dyrektor lubelskiego oddziału PCK.

Quiz: Sprawdź, czy możesz zostać prawdziwym rolnikiem

Sprawdź, czy możesz zostać prawdziwym rolnikiem
Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 26 maja 2017 o 00:11
0
tak, to może być prawda, że to z kontenerów lub tych zbiórek fundacji. Nic im nie dawać i nie wrzucać! Oni to marnują. Kiedyś gazety napisały, że zrzucali na hałdy i to gniło, innym razem, że oddają na makulaturę na przemiał. Ludzi szlag trafiał, bo dzielili się dobrymi rzeczami, bo mają trafić do biednych, a potem czytali jak zostali zrobieni w bambuko. Moja sąsiadka oddała po córce studentce piękne rzeczy, bo wyjechała do Ameryki do męża. Miała to dać sąsiadce, ale jak przeczytała ulotki, to dała tym marnusom, potem strasznie płakała, bo jej było żal, jak widziała córkę sąsiadki w takich ściuchanych już i za małych ubraniach. A ci co nic nie robią, mają pensje wielkie, to mają to gdzieś, marnują, a np. na zbiórki dla Polaków na wschód to by chcieli żeby dawać rzeczy z metkami, o, to kogo stać? A czy to by dotarło tam gdzie trzeba? Wątpię.
tak, to może być prawda, że to z kontenerów lub tych zbiórek fundacji. Nic im nie dawać i nie wrzucać! Oni to marnują. Kiedyś gazety napisały, że zrzucali na hałdy i to gniło, innym razem, że oddają na makulaturę na przemiał. Ludzi szlag trafiał, bo dzielili się dobrymi rzeczami, bo mają trafić do biednych, a potem czytali jak zostali zrobieni w bambuko. Moja sąsiadka oddała po córce studentce piękne rzeczy, bo wyjechała do Ameryki do męża. Miała to dać sąsiadce, ale jak przeczytała ulotki, to dała tym marnusom, potem strasznie płakała, bo j... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2017 o 23:50
0
To ten dyrektor od siedmiu boleści Maciej Budka powinien być ukarany za to, że nie przyjmuje takiej odzieży. A za co bierze dyrektorską pensję? Jak jest większa ilość przekazana to może zorganizować wolontariuszy, rzeczy dobre oddzielić od czyściwa, czyściwo oddać na makulaturę i są pieniądze dodatkowe. Resztę posortować do kartonów, dać środki p.molowe i rozdawać potrzebującym, albo wysyłać na pomoc humanitarną. Nic nie robić, stołek zajmować i udawać wielkiego dyrektora do wyższych celów, tak? Ja Pana na tym stołku już dalej nie widzę, szukać sobie innej roboty, gdzie będzie się Pan zastanawiał co by robić, żeby nic nie robić. Pana wypowiedź sama Pana pogrąża, zamiast się cieszyć, że ludzie chcą coś oddać, to "my większych ilości nie przyjmujemy". Wy nic nie przyjmujecie, tylko kasę najpewniej byście chcieli. No tak dobrze to w Polsce jeszcze nie ma, kasę trzeba wypracować.
To ten dyrektor od siedmiu boleści Maciej Budka powinien być ukarany za to, że nie przyjmuje takiej odzieży. A za co bierze dyrektorską pensję? Jak jest większa ilość przekazana to może zorganizować wolontariuszy, rzeczy dobre oddzielić od czyściwa, czyściwo oddać na makulaturę i są pieniądze dodatkowe. Resztę posortować do kartonów, dać środki p.molowe i rozdawać potrzebującym, albo wysyłać na pomoc humanitarną. Nic nie robić, stołek zajmować i udawać wielkiego dyrektora do wyższych celów, tak? Ja Pana na tym stołku już dalej nie widzę, szu... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 11:24
0
A biedaki cebulaki się rzuciły... Co za wsioki...
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 22:27
0
To pewnie z jakiegos ciuchlandu ktory splajtowal gmina powinna spakowac do worow i powrzucac do kontenerow na ubrania komus sie przydadza
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 21:09
0
Przekazać do PCK? Śmieszne. To właśnie z PCK są te szmaty
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 17:34
0
ja ***e....... *** mać.....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:52
0
Jak widac nie tylko zydom manna spadala z nieba.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:50
0
Najbardziej modne miejsce w okolicy....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:50
0
Wezwać Egzorcystę. Na pewno coś poradzi....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 15:28
0
fajnie że piszący podał pomysł co z tym zrobić
Avatar
gość / 26 maja 2017 o 00:11
0
tak, to może być prawda, że to z kontenerów lub tych zbiórek fundacji. Nic im nie dawać i nie wrzucać! Oni to marnują. Kiedyś gazety napisały, że zrzucali na hałdy i to gniło, innym razem, że oddają na makulaturę na przemiał. Ludzi szlag trafiał, bo dzielili się dobrymi rzeczami, bo mają trafić do biednych, a potem czytali jak zostali zrobieni w bambuko. Moja sąsiadka oddała po córce studentce piękne rzeczy, bo wyjechała do Ameryki do męża. Miała to dać sąsiadce, ale jak przeczytała ulotki, to dała tym marnusom, potem strasznie płakała, bo jej było żal, jak widziała córkę sąsiadki w takich ściuchanych już i za małych ubraniach. A ci co nic nie robią, mają pensje wielkie, to mają to gdzieś, marnują, a np. na zbiórki dla Polaków na wschód to by chcieli żeby dawać rzeczy z metkami, o, to kogo stać? A czy to by dotarło tam gdzie trzeba? Wątpię.
tak, to może być prawda, że to z kontenerów lub tych zbiórek fundacji. Nic im nie dawać i nie wrzucać! Oni to marnują. Kiedyś gazety napisały, że zrzucali na hałdy i to gniło, innym razem, że oddają na makulaturę na przemiał. Ludzi szlag trafiał, bo dzielili się dobrymi rzeczami, bo mają trafić do biednych, a potem czytali jak zostali zrobieni w bambuko. Moja sąsiadka oddała po córce studentce piękne rzeczy, bo wyjechała do Ameryki do męża. Miała to dać sąsiadce, ale jak przeczytała ulotki, to dała tym marnusom, potem strasznie płakała, bo j... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2017 o 23:50
0
To ten dyrektor od siedmiu boleści Maciej Budka powinien być ukarany za to, że nie przyjmuje takiej odzieży. A za co bierze dyrektorską pensję? Jak jest większa ilość przekazana to może zorganizować wolontariuszy, rzeczy dobre oddzielić od czyściwa, czyściwo oddać na makulaturę i są pieniądze dodatkowe. Resztę posortować do kartonów, dać środki p.molowe i rozdawać potrzebującym, albo wysyłać na pomoc humanitarną. Nic nie robić, stołek zajmować i udawać wielkiego dyrektora do wyższych celów, tak? Ja Pana na tym stołku już dalej nie widzę, szukać sobie innej roboty, gdzie będzie się Pan zastanawiał co by robić, żeby nic nie robić. Pana wypowiedź sama Pana pogrąża, zamiast się cieszyć, że ludzie chcą coś oddać, to "my większych ilości nie przyjmujemy". Wy nic nie przyjmujecie, tylko kasę najpewniej byście chcieli. No tak dobrze to w Polsce jeszcze nie ma, kasę trzeba wypracować.
To ten dyrektor od siedmiu boleści Maciej Budka powinien być ukarany za to, że nie przyjmuje takiej odzieży. A za co bierze dyrektorską pensję? Jak jest większa ilość przekazana to może zorganizować wolontariuszy, rzeczy dobre oddzielić od czyściwa, czyściwo oddać na makulaturę i są pieniądze dodatkowe. Resztę posortować do kartonów, dać środki p.molowe i rozdawać potrzebującym, albo wysyłać na pomoc humanitarną. Nic nie robić, stołek zajmować i udawać wielkiego dyrektora do wyższych celów, tak? Ja Pana na tym stołku już dalej nie widzę, szu... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 11:24
0
A biedaki cebulaki się rzuciły... Co za wsioki...
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 22:27
0
To pewnie z jakiegos ciuchlandu ktory splajtowal gmina powinna spakowac do worow i powrzucac do kontenerow na ubrania komus sie przydadza
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 21:09
0
Przekazać do PCK? Śmieszne. To właśnie z PCK są te szmaty
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 17:34
0
ja ***e....... *** mać.....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:52
0
Jak widac nie tylko zydom manna spadala z nieba.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:50
0
Najbardziej modne miejsce w okolicy....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 16:50
0
Wezwać Egzorcystę. Na pewno coś poradzi....
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 15:28
0
fajnie że piszący podał pomysł co z tym zrobić
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!