Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 sierpnia 2008 r.
10:38
Edytuj ten wpis

Zamiast pola zaorał asfalt

0 10 A A

2,7 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który pomylił asfaltową drogę z polem. Po szosie jechał z opuszczonymi pługami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uszkodził około 40 metrów nawierzchni jezdni.

– Zaorał nam nową drogę – żalą się teraz mieszkańcy Glinnego Stoku. – Asfalt był tu dopiero od ubiegłego roku.

W poniedziałek 51-letni Marek D. wyjechał w pole ursusem z pługiem. Zaczął tak jak powinien: od orania pola. Po południu wjechał na asfaltową drogę. Najpierw pług był podciągnięty wysoko. Potem traktorzysta go opuścił. Ostrza pługa wbiły się w asfalt i bez trudu zaczęły zrywać nawierzchnię. Powstała wyrwa długa na czterdzieści metrów.

– Policję o wyczynach rolnika zawiadomił przypadkowy świadek – mówi Bogdan Piwoni z parczewskiej policji. – Gdy partol przyjechał na miejsce, Marek D. stał przy swoim traktorze. Wokół zebrała się już grupa okolicznych mieszkańców.

Alkomat pokazał u rolnika 2,7 promila alkoholu. Policja dodatkowo zleciła jeszcze pobranie mu krwi do badania na trzeźwość. Potem zwolniła go do domu. Traktor wraz z pługiem zabrał jego brat. Maszyna miała tylko nieco stępione lemiesze.
Marek D. nie potrafił powiedzieć policjantom, jak doszło do tego, że zdewastował drogę.

Być może opowie o tym już na trzeźwo, kiedy dostanie wezwanie do komendy. Usłyszy zarzut kierowania pojazdem po pijanemu i zniszczenia mienia.

Koszty naprawy drogi szacuje jej właściciel: Urząd Gminy w Siemieniu. – Zgłosimy szkodę do PZU, gdzie Marek D. ma wykupione ubezpieczenie pojazdu od odpowiedzialności cywilnej – zapowiada wójt Stanisław Dawidek.

Ubezpieczyciel będzie miał jednak prawo żądać od Marka D. pokrycia kosztów całego odszkodowania, bo rolnik wyrządził szkody po pijanemu.

Marek D. miał jednak trochę szczęścia. Naprawa nie wyniesie go zbyt drogo, bo „przy okazji” dziury załata firma drogowa, która buduje jezdnię w sąsiedniej wsi. – Nie trzeba będzie więc specjalnie ściągać sprzętu do załatania wyrwy w Glinnym Stoku – mówi wójt. – A to znacznie obniży koszty naprawy drogi. Myślę, że nie wyniosą one nawet kilku tysięcy złotych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przemas / 30 sierpnia 2008 o 23:27
0
HM... cos slabej jakosci byl ten asfalt jak takim ciapeczkiem go zaoral.... pozdro dla traktorzysty
Avatar
zniesmaczona / 27 sierpnia 2008 o 13:47
0
A w lubelskiem dalej przyzwolenie na picie, jazdę po wódzie, bo to przezież normalne zachowanie , o zgrozo !
Gdyby trzeźwy był, to dopiero pisali by, a co z niego z chłop, jak nie pije. Ludziska idźcie po rozum do głowy i nie piszcie dyrdymałów.
Avatar
no super / 27 sierpnia 2008 o 09:13
0
to jakas slaba droga wynika z tego zdjecia, 5cm asfaltu na cemencie, to rekami mozna zerwac >.<
Avatar
glupeklubelski / 27 sierpnia 2008 o 08:35
0
ja widzialem! ja! To urzednicy zaorali na zlosc biednym ludziom. Tom drogem. A chlopina biedny ledwie po piwie i tak go szkalowac! T o banda popaprancow! Bo polski ciagnik, polski plug, polska wodka i rolnik - Polak, patriota, lublinianin z krwi i kosci. Bezduszni urzednicy, banda, granda, pewnie zarobili na tej drodze krocie, naszym kosztem. Zrobmy zrzutke na chlopa! Toz to bohater!! Odkryl cala prawde!
Avatar
figus / 26 sierpnia 2008 o 21:13
0
Ta droga to ,,kiełbasa wyborcza" odwalona tandeta a potem wielka duma co to dla wsi i chłopa zrobiono !
Avatar
Jujo / 26 sierpnia 2008 o 18:20
0
Chłopisko się wkurzył na dziurawą asfaltówkę i wytrasował przebieg autostrady swoim rysikiem pługowym.
Avatar
jaś / 26 sierpnia 2008 o 15:49
0
ale pismaki na wszystkich portalach mają radoche że mają temat i nie muszą pisać o przekrętach w AMIRR oraz np w Sopocie
Avatar
Jozef L. / 26 sierpnia 2008 o 14:38
0
Bo to najlatwiej ukarac rolnika-robotnika. jak by nie mial zmarwien i trosk i bidy w oczy zagladajacej to by i do kieliszka nie zagladal.
A w miescie tylko patrza jak to farmerowi polskiemu zaszkodzic i sprowadzic to co robia w zagranicy.
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:54
0
Policja powinna zawiadomić prokuraturę o oszustwie jakiego dopuścili się budowniczowie drogi! Może to projektant a może wykonawca? Trzeba by to ustalić. Na zdjęciu wyraźnie widać że betonowa podbudowa pod asfalt jest sporo węższa od samego „asfaltu”!!! Teraz już ogólnie będzie wiadomo wszystkim dotąd mogliśmy się tylko domyślać dlaczego na brzegach nasze drogi po prostu się sypią! Ot Polska oszczędność!!! Psia mać!!!
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:49
0
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy że to co u nas na drogi dają z asfaltem nie ma nic wspólnego!!! I nie pisz bzdur!!! Nie myl kociego gówna z asfaltem!!! A lepiej pokombinuj skąd nasi drogowcy biorą tyle kociego gówna??? Czyżby z importu? Nic dziwnego więc że chłopina pomylił zwłaszcza że był na „wspomaganiu” i jadąc traktorem po tak wyboistej drodze pomylił ją z polem!!!!!
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy... rozwiń
Avatar
przemas / 30 sierpnia 2008 o 23:27
0
HM... cos slabej jakosci byl ten asfalt jak takim ciapeczkiem go zaoral.... pozdro dla traktorzysty
Avatar
zniesmaczona / 27 sierpnia 2008 o 13:47
0
A w lubelskiem dalej przyzwolenie na picie, jazdę po wódzie, bo to przezież normalne zachowanie , o zgrozo !
Gdyby trzeźwy był, to dopiero pisali by, a co z niego z chłop, jak nie pije. Ludziska idźcie po rozum do głowy i nie piszcie dyrdymałów.
Avatar
no super / 27 sierpnia 2008 o 09:13
0
to jakas slaba droga wynika z tego zdjecia, 5cm asfaltu na cemencie, to rekami mozna zerwac >.<
Avatar
glupeklubelski / 27 sierpnia 2008 o 08:35
0
ja widzialem! ja! To urzednicy zaorali na zlosc biednym ludziom. Tom drogem. A chlopina biedny ledwie po piwie i tak go szkalowac! T o banda popaprancow! Bo polski ciagnik, polski plug, polska wodka i rolnik - Polak, patriota, lublinianin z krwi i kosci. Bezduszni urzednicy, banda, granda, pewnie zarobili na tej drodze krocie, naszym kosztem. Zrobmy zrzutke na chlopa! Toz to bohater!! Odkryl cala prawde!
Avatar
figus / 26 sierpnia 2008 o 21:13
0
Ta droga to ,,kiełbasa wyborcza" odwalona tandeta a potem wielka duma co to dla wsi i chłopa zrobiono !
Avatar
Jujo / 26 sierpnia 2008 o 18:20
0
Chłopisko się wkurzył na dziurawą asfaltówkę i wytrasował przebieg autostrady swoim rysikiem pługowym.
Avatar
jaś / 26 sierpnia 2008 o 15:49
0
ale pismaki na wszystkich portalach mają radoche że mają temat i nie muszą pisać o przekrętach w AMIRR oraz np w Sopocie
Avatar
Jozef L. / 26 sierpnia 2008 o 14:38
0
Bo to najlatwiej ukarac rolnika-robotnika. jak by nie mial zmarwien i trosk i bidy w oczy zagladajacej to by i do kieliszka nie zagladal.
A w miescie tylko patrza jak to farmerowi polskiemu zaszkodzic i sprowadzic to co robia w zagranicy.
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:54
0
Policja powinna zawiadomić prokuraturę o oszustwie jakiego dopuścili się budowniczowie drogi! Może to projektant a może wykonawca? Trzeba by to ustalić. Na zdjęciu wyraźnie widać że betonowa podbudowa pod asfalt jest sporo węższa od samego „asfaltu”!!! Teraz już ogólnie będzie wiadomo wszystkim dotąd mogliśmy się tylko domyślać dlaczego na brzegach nasze drogi po prostu się sypią! Ot Polska oszczędność!!! Psia mać!!!
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:49
0
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy że to co u nas na drogi dają z asfaltem nie ma nic wspólnego!!! I nie pisz bzdur!!! Nie myl kociego gówna z asfaltem!!! A lepiej pokombinuj skąd nasi drogowcy biorą tyle kociego gówna??? Czyżby z importu? Nic dziwnego więc że chłopina pomylił zwłaszcza że był na „wspomaganiu” i jadąc traktorem po tak wyboistej drodze pomylił ją z polem!!!!!
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 4 0

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 87 14

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 11 3

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 4

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 11

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 28 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 13 7

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 55 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 156 9

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską