Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 sierpnia 2008 r.
10:38
Edytuj ten wpis

Zamiast pola zaorał asfalt

0 10 A A

2,7 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który pomylił asfaltową drogę z polem. Po szosie jechał z opuszczonymi pługami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uszkodził około 40 metrów nawierzchni jezdni.

– Zaorał nam nową drogę – żalą się teraz mieszkańcy Glinnego Stoku. – Asfalt był tu dopiero od ubiegłego roku.

W poniedziałek 51-letni Marek D. wyjechał w pole ursusem z pługiem. Zaczął tak jak powinien: od orania pola. Po południu wjechał na asfaltową drogę. Najpierw pług był podciągnięty wysoko. Potem traktorzysta go opuścił. Ostrza pługa wbiły się w asfalt i bez trudu zaczęły zrywać nawierzchnię. Powstała wyrwa długa na czterdzieści metrów.

– Policję o wyczynach rolnika zawiadomił przypadkowy świadek – mówi Bogdan Piwoni z parczewskiej policji. – Gdy partol przyjechał na miejsce, Marek D. stał przy swoim traktorze. Wokół zebrała się już grupa okolicznych mieszkańców.

Alkomat pokazał u rolnika 2,7 promila alkoholu. Policja dodatkowo zleciła jeszcze pobranie mu krwi do badania na trzeźwość. Potem zwolniła go do domu. Traktor wraz z pługiem zabrał jego brat. Maszyna miała tylko nieco stępione lemiesze.
Marek D. nie potrafił powiedzieć policjantom, jak doszło do tego, że zdewastował drogę.

Być może opowie o tym już na trzeźwo, kiedy dostanie wezwanie do komendy. Usłyszy zarzut kierowania pojazdem po pijanemu i zniszczenia mienia.

Koszty naprawy drogi szacuje jej właściciel: Urząd Gminy w Siemieniu. – Zgłosimy szkodę do PZU, gdzie Marek D. ma wykupione ubezpieczenie pojazdu od odpowiedzialności cywilnej – zapowiada wójt Stanisław Dawidek.

Ubezpieczyciel będzie miał jednak prawo żądać od Marka D. pokrycia kosztów całego odszkodowania, bo rolnik wyrządził szkody po pijanemu.

Marek D. miał jednak trochę szczęścia. Naprawa nie wyniesie go zbyt drogo, bo „przy okazji” dziury załata firma drogowa, która buduje jezdnię w sąsiedniej wsi. – Nie trzeba będzie więc specjalnie ściągać sprzętu do załatania wyrwy w Glinnym Stoku – mówi wójt. – A to znacznie obniży koszty naprawy drogi. Myślę, że nie wyniosą one nawet kilku tysięcy złotych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przemas / 30 sierpnia 2008 o 23:27
0
HM... cos slabej jakosci byl ten asfalt jak takim ciapeczkiem go zaoral.... pozdro dla traktorzysty
Avatar
zniesmaczona / 27 sierpnia 2008 o 13:47
0
A w lubelskiem dalej przyzwolenie na picie, jazdę po wódzie, bo to przezież normalne zachowanie , o zgrozo !
Gdyby trzeźwy był, to dopiero pisali by, a co z niego z chłop, jak nie pije. Ludziska idźcie po rozum do głowy i nie piszcie dyrdymałów.
Avatar
no super / 27 sierpnia 2008 o 09:13
0
to jakas slaba droga wynika z tego zdjecia, 5cm asfaltu na cemencie, to rekami mozna zerwac >.<
Avatar
glupeklubelski / 27 sierpnia 2008 o 08:35
0
ja widzialem! ja! To urzednicy zaorali na zlosc biednym ludziom. Tom drogem. A chlopina biedny ledwie po piwie i tak go szkalowac! T o banda popaprancow! Bo polski ciagnik, polski plug, polska wodka i rolnik - Polak, patriota, lublinianin z krwi i kosci. Bezduszni urzednicy, banda, granda, pewnie zarobili na tej drodze krocie, naszym kosztem. Zrobmy zrzutke na chlopa! Toz to bohater!! Odkryl cala prawde!
Avatar
figus / 26 sierpnia 2008 o 21:13
0
Ta droga to ,,kiełbasa wyborcza" odwalona tandeta a potem wielka duma co to dla wsi i chłopa zrobiono !
Avatar
Jujo / 26 sierpnia 2008 o 18:20
0
Chłopisko się wkurzył na dziurawą asfaltówkę i wytrasował przebieg autostrady swoim rysikiem pługowym.
Avatar
jaś / 26 sierpnia 2008 o 15:49
0
ale pismaki na wszystkich portalach mają radoche że mają temat i nie muszą pisać o przekrętach w AMIRR oraz np w Sopocie
Avatar
Jozef L. / 26 sierpnia 2008 o 14:38
0
Bo to najlatwiej ukarac rolnika-robotnika. jak by nie mial zmarwien i trosk i bidy w oczy zagladajacej to by i do kieliszka nie zagladal.
A w miescie tylko patrza jak to farmerowi polskiemu zaszkodzic i sprowadzic to co robia w zagranicy.
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:54
0
Policja powinna zawiadomić prokuraturę o oszustwie jakiego dopuścili się budowniczowie drogi! Może to projektant a może wykonawca? Trzeba by to ustalić. Na zdjęciu wyraźnie widać że betonowa podbudowa pod asfalt jest sporo węższa od samego „asfaltu”!!! Teraz już ogólnie będzie wiadomo wszystkim dotąd mogliśmy się tylko domyślać dlaczego na brzegach nasze drogi po prostu się sypią! Ot Polska oszczędność!!! Psia mać!!!
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:49
0
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy że to co u nas na drogi dają z asfaltem nie ma nic wspólnego!!! I nie pisz bzdur!!! Nie myl kociego gówna z asfaltem!!! A lepiej pokombinuj skąd nasi drogowcy biorą tyle kociego gówna??? Czyżby z importu? Nic dziwnego więc że chłopina pomylił zwłaszcza że był na „wspomaganiu” i jadąc traktorem po tak wyboistej drodze pomylił ją z polem!!!!!
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy... rozwiń
Avatar
przemas / 30 sierpnia 2008 o 23:27
0
HM... cos slabej jakosci byl ten asfalt jak takim ciapeczkiem go zaoral.... pozdro dla traktorzysty
Avatar
zniesmaczona / 27 sierpnia 2008 o 13:47
0
A w lubelskiem dalej przyzwolenie na picie, jazdę po wódzie, bo to przezież normalne zachowanie , o zgrozo !
Gdyby trzeźwy był, to dopiero pisali by, a co z niego z chłop, jak nie pije. Ludziska idźcie po rozum do głowy i nie piszcie dyrdymałów.
Avatar
no super / 27 sierpnia 2008 o 09:13
0
to jakas slaba droga wynika z tego zdjecia, 5cm asfaltu na cemencie, to rekami mozna zerwac >.<
Avatar
glupeklubelski / 27 sierpnia 2008 o 08:35
0
ja widzialem! ja! To urzednicy zaorali na zlosc biednym ludziom. Tom drogem. A chlopina biedny ledwie po piwie i tak go szkalowac! T o banda popaprancow! Bo polski ciagnik, polski plug, polska wodka i rolnik - Polak, patriota, lublinianin z krwi i kosci. Bezduszni urzednicy, banda, granda, pewnie zarobili na tej drodze krocie, naszym kosztem. Zrobmy zrzutke na chlopa! Toz to bohater!! Odkryl cala prawde!
Avatar
figus / 26 sierpnia 2008 o 21:13
0
Ta droga to ,,kiełbasa wyborcza" odwalona tandeta a potem wielka duma co to dla wsi i chłopa zrobiono !
Avatar
Jujo / 26 sierpnia 2008 o 18:20
0
Chłopisko się wkurzył na dziurawą asfaltówkę i wytrasował przebieg autostrady swoim rysikiem pługowym.
Avatar
jaś / 26 sierpnia 2008 o 15:49
0
ale pismaki na wszystkich portalach mają radoche że mają temat i nie muszą pisać o przekrętach w AMIRR oraz np w Sopocie
Avatar
Jozef L. / 26 sierpnia 2008 o 14:38
0
Bo to najlatwiej ukarac rolnika-robotnika. jak by nie mial zmarwien i trosk i bidy w oczy zagladajacej to by i do kieliszka nie zagladal.
A w miescie tylko patrza jak to farmerowi polskiemu zaszkodzic i sprowadzic to co robia w zagranicy.
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:54
0
Policja powinna zawiadomić prokuraturę o oszustwie jakiego dopuścili się budowniczowie drogi! Może to projektant a może wykonawca? Trzeba by to ustalić. Na zdjęciu wyraźnie widać że betonowa podbudowa pod asfalt jest sporo węższa od samego „asfaltu”!!! Teraz już ogólnie będzie wiadomo wszystkim dotąd mogliśmy się tylko domyślać dlaczego na brzegach nasze drogi po prostu się sypią! Ot Polska oszczędność!!! Psia mać!!!
Avatar
Wishimulaha / 26 sierpnia 2008 o 12:49
0
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy że to co u nas na drogi dają z asfaltem nie ma nic wspólnego!!! I nie pisz bzdur!!! Nie myl kociego gówna z asfaltem!!! A lepiej pokombinuj skąd nasi drogowcy biorą tyle kociego gówna??? Czyżby z importu? Nic dziwnego więc że chłopina pomylił zwłaszcza że był na „wspomaganiu” i jadąc traktorem po tak wyboistej drodze pomylił ją z polem!!!!!
Ludzie jaki asfalt??? To zaledwie kocie gówna zmieszane ze smołą!!!! (jak to kiedyś opisywali Laskowik ze Smoleniem) A redaktor od razu to asfaltem nazywa. Weź redaktorze pługi nie nasze polskie ale dajmy na to szwedzkie (wiadomo szwedzka stal najlepsza) i pojedź choćby na Białoruś uważaną za zacofany kraj i spróbuj tam asfalt zaorać! Jak masz duży budżet to możesz wybrać się do Iraku i spróbować na asfalcie który tam leży od 2000 lat!!! Nie pomyłka słownie Ci napisze od dwóch tysięcy lat. Przekonasz się wtedy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 50 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!