Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 marca 2013 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Żółkiewka: Mieszkańcy boją się farm wiatrowych

0 24 A A
Obawy mają m.in. mieszkańcy Majdanu Wierzchowińskiego w gminie Żółkiewka. (Archiwum)
Obawy mają m.in. mieszkańcy Majdanu Wierzchowińskiego w gminie Żółkiewka. (Archiwum)

Mieszkańcy powiatu krasnostawskiego nie chcą, by w pobliżu ich domów powstały farmy wiatrowe. Mają żal do władz, że o planowanych inwestycjach nikt ich nie informuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W gminach Gorzków, Rudnik, Żółkiewka trwają protesty mieszkańców przeciwko powstaniu w tych gminach farm wiatrowych. Chodzi o około 70 wiatraków skupionych na stosunkowo małej powierzchni. A władze udają, że nic się nie dzieje. – napisał do nas jeden z naszych Czytelników. –A szkodliwość tych instalacji jest już przecież powszechnie udowodniona.

Obawy mają m.in. mieszkańcy Majdanu Wierzchowińskiego w gminie Żółkiewka. – Po wsi jeżdżą przedstawiciele jakiejś firmy i rozmawiają z poszczególnymi gospodarzami, właścicielami działek, na których chcą takie wiatraki stawiać. Podobno byli u trzech osób – opowiada Aneta Książek, sołtys Majdanu Wierzchowińskiego. – Żadnego zebrania w tej sprawie nie było, a ludzi ten temat bardzo interesuje. Mają też obawy. Nie wiedzą, czy takie elektrownie są dla ludzi bezpieczne.

Urzędnicy podkreślają, że oni też nie są o wszystkim informowani. – Kto jeździ w terenie i podpisuje umowy z rolnikami, to my nie wiemy – mówi Wojciech Kaczmarczyk, zastępca wójta gminy Żółkiewka.

Potwierdza jednocześnie, że są firmy, które na terenie gminy szukają lokalizacji pod takie inwestycje. Chodzi m.in. o miejscowości Żółkiewka, Średnia Wieś i Wola Żółkiewska, gdzie miałoby stanąć w sumie 13 wiatraków. – W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano jedynie możliwość lokalizacji takiej inwestycji. Ale czy one tam rzeczywiście będą, to nie mam zielonego pojęcia – dodaje Kaczmarczyk.
Do tego, żeby w danej miejscowości pojawiły się elektrownie wiatrowe jeszcze daleka droga.

– Podstawowe pytanie, które trzeba postawić to kto kupi energię? Czy zakład energetyczny w Biłgoraju jest w stanie przyjąć to, co wyprodukują wiatraki? – zastanawia się zastępca wójta Żółkiewki. – Poza tym już na wstępnym etapie rozmów z inwestorami uprzedzamy, że wbrew woli mieszkańców nic robić nie będziemy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirabelka / 25 stycznia 2014 o 12:43
0

Warto inwestować w nowoczesne rozwiązania pozwalające ekonomicznie i ekologicznie wytwarzać energię. W domu warto zainwestować w inteligentny dom, co daje oszczędności na rachunkach, wieszać kotły gazowe co jest wygodne w obsłudze i ekologiczne, itd.

Avatar
leszek / 24 stycznia 2014 o 19:31
0

Szanowny panie lol. Jeśli pana wiedza na temat oddziaływania elektrowni wiatrowych jest taka jak znajomość ortografii to należy tylko pogratulować. Radziłbym jednak przed pouczaniem innych i wyzywaniem ich od ciemniaków delikatnie się dokształcić

Avatar
wrubelki / 2 kwietnia 2013 o 14:17
0
tak łatwo jest dysponować czyimś majątkiem i prawami!
przypuśćmy że kowalski na swojej działce będzie miał wiatrak - ale - po pierwsze to jest budowla za którą co roku kowalski musi zabulić 2% jej wartości jako podatek do gminy z miliona to jest jakieś 20 tys zł. za dzierżawę gruntu dostanie może tyle a może i nie - dobrze jak dostanie więcej. umowę dzierżawy podpisuje się na 30 lat dziś powiedzmy 50 tys rocznie za dzierżawę to jest coś ale za 30 lat co to będzie warte???
dalej wiatraki mają 185 m wysokości + 45 m długość śmigła to daje 230 m nad poziom gruntu. i razy kilkanaście takich??? - pomyślcie.
dalej - inwestorzy nie są rodowici przeważnie zza odry więc Oni będą czesać kasę a bidoki dalej będą bidokami. a podatki trafiędo berlina albo do brukseli i my znów będziemy wyciągać łapę po "nieswoje".
dalej żeby wiatrak stanął musi być wprowadzony zakaz zabudowy 500 m od wiatraka a więc przeważnie wejdzie to na grunty innych ludzi, którzy nie życzą sobie obniżania wartości ich działek i pozbywania się prawa do zabudowy terenu - dlatego ludziom się wprost nie mówi o tym. komuś zabiera sięwprost prawo do własności w kasy dla oligarchów.
za Odrą jest tak, że tworzy się spółki z właścicieli terenu który będzie miał ograniczone prawa do terenu jako udziałowców wtedy ma to sens.
i może Dziennik to by opublikował com? bo to są FAKTY!!!!
tak łatwo jest dysponować czyimś majątkiem i prawami!
przypuśćmy że kowalski na swojej działce będzie miał wiatrak - ale - po pierwsze to jest budowla za którą co roku kowalski musi zabulić 2% jej wartości jako podatek do gminy z miliona to jest jakieś 20 tys zł. za dzierżawę gruntu dostanie może tyle a może i nie - dobrze jak dostanie więcej. umowę dzierżawy podpisuje się na 30 lat dziś powiedzmy 50 tys rocznie za dzierżawę to jest coś ale za 30 lat co to będzie warte???
dalej wiatraki mają 185 m wysokości + 45 m długość śmi... rozwiń
Avatar
lol / 11 marca 2013 o 14:53
0
[quote name='studka' timestamp='1362948292' post='743389']
A ja jestem zwolennikiem PIS i ostro protestuję: ŻADNYCH WIATRAKÓW !!!!!!!!!!!! Bo one nas zabiją ! Od nich dostaje się bezpłodności.
[/quote] Też jestem za PIS! Większej bezpłodności człowieku możesz się nabawić od telefonu komórkowego (jak nie liku) trzymanego w kieszonce niż stojącego gdzieś w oddali wiatraka!
Cóż za ciemnogród! Holendrzy , tam widać jak kraj się momentalnie rozwija, idzie z postępem, mamy XXI wiek. Inwestują ciągle w nowoczesne rozwiązania, powinnismy brać przykład. Ale mie ma się co dziwić że bylismy Polską C i jesteśmy nadal.
[quote name='studka' timestamp='1362948292' post='743389']
A ja jestem zwolennikiem PIS i ostro protestuję: ŻADNYCH WIATRAKÓW !!!!!!!!!!!! Bo one nas zabiją ! Od nich dostaje się bezpłodności.
[/quote] Też jestem za PIS! Większej bezpłodności człowieku możesz się nabawić od telefonu komórkowego (jak nie liku) trzymanego w kieszonce niż stojącego gdzieś w oddali wiatraka!
Cóż za ciemnogród! Holendrzy , tam widać jak kraj się momentalnie r... rozwiń
Avatar
lol / 11 marca 2013 o 14:43
0
Taka prawda,nawciskali ludziom ciemnoty i teraz się boją. A na wiatraku można lepiej zarobić jak na uprawie zborza.
Avatar
jedynytaki / 11 marca 2013 o 10:31
0
Żyjemy w ciemnogrodzie, u nas wszystko jest bee i niezdrowe. a sól drogową wszyscy jedzą i kiełbasy przeterminowane... Mój dziadek mieszka w niedużej odległości od takich wiatraków (jak spora część wsi) i wszyscy żyją...
Avatar
rura / 11 marca 2013 o 10:03
0
Na wschodzie ludzie są ciemi, i boją się wszystkiego co pierwszy raz zobaczą. teraz nie mogą spać bo straszą ich wiatrakami! Te bzdury ze zwierzakami, kretami itop sa z palca wyssane. W Holandii stoją tysiące wiatraków i żadne zwierzaki, ani ludzie nie wygineli. W Niemczech demontują wiatrakli, bo są przestarzałe i wyeksploatowane i sprzedaja je polakom, a sami montuja nowszej generacji. Niedawno była histeria z masztami telefonii komórkowaej i samymi omórkami. Miały wręcz zabijać ludzi, a każdy je masowo używa.
Problem jest bardzo przyziemny! Szlag trafia tych rolników u których nie są zlokalizowane wiatraki! Na jednym wiatraku włąściciel działki zarabia ok. 25 000 zł rocznie! Dzierżawa 200m2 działki (20000zł), za śmigło nad działką (5000 zł). Jeśli smigło sięga nad sąsiednia działkę to kwotę 5000 zł dzieli się proporcjonalnie do zasięgu. No i co maja powiedzeć sąsiedzi? Normalnie szlag ich trafia, że to nie oni! No to najlepiej oprotestować, po co ma sąsiad zarobić? Przecież jesteśmy w Polsce!
Na wschodzie ludzie są ciemi, i boją się wszystkiego co pierwszy raz zobaczą. teraz nie mogą spać bo straszą ich wiatrakami! Te bzdury ze zwierzakami, kretami itop sa z palca wyssane. W Holandii stoją tysiące wiatraków i żadne zwierzaki, ani ludzie nie wygineli. W Niemczech demontują wiatrakli, bo są przestarzałe i wyeksploatowane i sprzedaja je polakom, a sami montuja nowszej generacji. Niedawno była histeria z masztami telefonii komórkowaej i samymi omórkami. Miały wręcz zabijać ludzi, a każdy je masowo używa.
Problem jest bardzo... rozwiń
Avatar
Wojti / 11 marca 2013 o 02:43
0
Ciekawy jestem czy ktoś z matołków, którzy tu pisali wiedzą co to są infradżwięki. Jakoś niemcy na masę likwidują wiatraki ciekawe dlaczego. CIekawe dlaczego tam gdzie są wiatraki niema żadnej zwierzyny od ptaków po krety włacznie. Myśleć wystarcz anie pisać głupoty. Ja dziekuję za taką nowoczesność.
Avatar
PieknyRoman / 11 marca 2013 o 00:29
0
[quote name='Roman45' timestamp='1362942039' post='743312']
W razie co, to mam działkę pod Kraśnikiem, zgadzam się na wiatraki u mnie,
[/quote]
Pod Kraśnikiem też miały być w gminie Zakrzówek ludzie podpisali umowy i narazie cisza!!
Avatar
konopielka / 10 marca 2013 o 23:21
0
Miałem szczęście. Na mojej działce stanie wiatrak. Umowa podpisana. Protest podnieśli sąsiedzi zza miedzy. Bo nie wytypowano ich działki. A szczęśliwców siedmiu siedzi cicho, ze mną włącznie. To prawdziwy powód, szanowni państwo. Bliźni nie może mieć lepiej jak ja nie mam.
Avatar
Mirabelka / 25 stycznia 2014 o 12:43
0

Warto inwestować w nowoczesne rozwiązania pozwalające ekonomicznie i ekologicznie wytwarzać energię. W domu warto zainwestować w inteligentny dom, co daje oszczędności na rachunkach, wieszać kotły gazowe co jest wygodne w obsłudze i ekologiczne, itd.

Avatar
leszek / 24 stycznia 2014 o 19:31
0

Szanowny panie lol. Jeśli pana wiedza na temat oddziaływania elektrowni wiatrowych jest taka jak znajomość ortografii to należy tylko pogratulować. Radziłbym jednak przed pouczaniem innych i wyzywaniem ich od ciemniaków delikatnie się dokształcić

Avatar
wrubelki / 2 kwietnia 2013 o 14:17
0
tak łatwo jest dysponować czyimś majątkiem i prawami!
przypuśćmy że kowalski na swojej działce będzie miał wiatrak - ale - po pierwsze to jest budowla za którą co roku kowalski musi zabulić 2% jej wartości jako podatek do gminy z miliona to jest jakieś 20 tys zł. za dzierżawę gruntu dostanie może tyle a może i nie - dobrze jak dostanie więcej. umowę dzierżawy podpisuje się na 30 lat dziś powiedzmy 50 tys rocznie za dzierżawę to jest coś ale za 30 lat co to będzie warte???
dalej wiatraki mają 185 m wysokości + 45 m długość śmigła to daje 230 m nad poziom gruntu. i razy kilkanaście takich??? - pomyślcie.
dalej - inwestorzy nie są rodowici przeważnie zza odry więc Oni będą czesać kasę a bidoki dalej będą bidokami. a podatki trafiędo berlina albo do brukseli i my znów będziemy wyciągać łapę po "nieswoje".
dalej żeby wiatrak stanął musi być wprowadzony zakaz zabudowy 500 m od wiatraka a więc przeważnie wejdzie to na grunty innych ludzi, którzy nie życzą sobie obniżania wartości ich działek i pozbywania się prawa do zabudowy terenu - dlatego ludziom się wprost nie mówi o tym. komuś zabiera sięwprost prawo do własności w kasy dla oligarchów.
za Odrą jest tak, że tworzy się spółki z właścicieli terenu który będzie miał ograniczone prawa do terenu jako udziałowców wtedy ma to sens.
i może Dziennik to by opublikował com? bo to są FAKTY!!!!
tak łatwo jest dysponować czyimś majątkiem i prawami!
przypuśćmy że kowalski na swojej działce będzie miał wiatrak - ale - po pierwsze to jest budowla za którą co roku kowalski musi zabulić 2% jej wartości jako podatek do gminy z miliona to jest jakieś 20 tys zł. za dzierżawę gruntu dostanie może tyle a może i nie - dobrze jak dostanie więcej. umowę dzierżawy podpisuje się na 30 lat dziś powiedzmy 50 tys rocznie za dzierżawę to jest coś ale za 30 lat co to będzie warte???
dalej wiatraki mają 185 m wysokości + 45 m długość śmi... rozwiń
Avatar
lol / 11 marca 2013 o 14:53
0
[quote name='studka' timestamp='1362948292' post='743389']
A ja jestem zwolennikiem PIS i ostro protestuję: ŻADNYCH WIATRAKÓW !!!!!!!!!!!! Bo one nas zabiją ! Od nich dostaje się bezpłodności.
[/quote] Też jestem za PIS! Większej bezpłodności człowieku możesz się nabawić od telefonu komórkowego (jak nie liku) trzymanego w kieszonce niż stojącego gdzieś w oddali wiatraka!
Cóż za ciemnogród! Holendrzy , tam widać jak kraj się momentalnie rozwija, idzie z postępem, mamy XXI wiek. Inwestują ciągle w nowoczesne rozwiązania, powinnismy brać przykład. Ale mie ma się co dziwić że bylismy Polską C i jesteśmy nadal.
[quote name='studka' timestamp='1362948292' post='743389']
A ja jestem zwolennikiem PIS i ostro protestuję: ŻADNYCH WIATRAKÓW !!!!!!!!!!!! Bo one nas zabiją ! Od nich dostaje się bezpłodności.
[/quote] Też jestem za PIS! Większej bezpłodności człowieku możesz się nabawić od telefonu komórkowego (jak nie liku) trzymanego w kieszonce niż stojącego gdzieś w oddali wiatraka!
Cóż za ciemnogród! Holendrzy , tam widać jak kraj się momentalnie r... rozwiń
Avatar
lol / 11 marca 2013 o 14:43
0
Taka prawda,nawciskali ludziom ciemnoty i teraz się boją. A na wiatraku można lepiej zarobić jak na uprawie zborza.
Avatar
jedynytaki / 11 marca 2013 o 10:31
0
Żyjemy w ciemnogrodzie, u nas wszystko jest bee i niezdrowe. a sól drogową wszyscy jedzą i kiełbasy przeterminowane... Mój dziadek mieszka w niedużej odległości od takich wiatraków (jak spora część wsi) i wszyscy żyją...
Avatar
rura / 11 marca 2013 o 10:03
0
Na wschodzie ludzie są ciemi, i boją się wszystkiego co pierwszy raz zobaczą. teraz nie mogą spać bo straszą ich wiatrakami! Te bzdury ze zwierzakami, kretami itop sa z palca wyssane. W Holandii stoją tysiące wiatraków i żadne zwierzaki, ani ludzie nie wygineli. W Niemczech demontują wiatrakli, bo są przestarzałe i wyeksploatowane i sprzedaja je polakom, a sami montuja nowszej generacji. Niedawno była histeria z masztami telefonii komórkowaej i samymi omórkami. Miały wręcz zabijać ludzi, a każdy je masowo używa.
Problem jest bardzo przyziemny! Szlag trafia tych rolników u których nie są zlokalizowane wiatraki! Na jednym wiatraku włąściciel działki zarabia ok. 25 000 zł rocznie! Dzierżawa 200m2 działki (20000zł), za śmigło nad działką (5000 zł). Jeśli smigło sięga nad sąsiednia działkę to kwotę 5000 zł dzieli się proporcjonalnie do zasięgu. No i co maja powiedzeć sąsiedzi? Normalnie szlag ich trafia, że to nie oni! No to najlepiej oprotestować, po co ma sąsiad zarobić? Przecież jesteśmy w Polsce!
Na wschodzie ludzie są ciemi, i boją się wszystkiego co pierwszy raz zobaczą. teraz nie mogą spać bo straszą ich wiatrakami! Te bzdury ze zwierzakami, kretami itop sa z palca wyssane. W Holandii stoją tysiące wiatraków i żadne zwierzaki, ani ludzie nie wygineli. W Niemczech demontują wiatrakli, bo są przestarzałe i wyeksploatowane i sprzedaja je polakom, a sami montuja nowszej generacji. Niedawno była histeria z masztami telefonii komórkowaej i samymi omórkami. Miały wręcz zabijać ludzi, a każdy je masowo używa.
Problem jest bardzo... rozwiń
Avatar
Wojti / 11 marca 2013 o 02:43
0
Ciekawy jestem czy ktoś z matołków, którzy tu pisali wiedzą co to są infradżwięki. Jakoś niemcy na masę likwidują wiatraki ciekawe dlaczego. CIekawe dlaczego tam gdzie są wiatraki niema żadnej zwierzyny od ptaków po krety włacznie. Myśleć wystarcz anie pisać głupoty. Ja dziekuję za taką nowoczesność.
Avatar
PieknyRoman / 11 marca 2013 o 00:29
0
[quote name='Roman45' timestamp='1362942039' post='743312']
W razie co, to mam działkę pod Kraśnikiem, zgadzam się na wiatraki u mnie,
[/quote]
Pod Kraśnikiem też miały być w gminie Zakrzówek ludzie podpisali umowy i narazie cisza!!
Avatar
konopielka / 10 marca 2013 o 23:21
0
Miałem szczęście. Na mojej działce stanie wiatrak. Umowa podpisana. Protest podnieśli sąsiedzi zza miedzy. Bo nie wytypowano ich działki. A szczęśliwców siedmiu siedzi cicho, ze mną włącznie. To prawdziwy powód, szanowni państwo. Bliźni nie może mieć lepiej jak ja nie mam.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 1 5

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 7 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 30 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!