Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2019 r.
8:51

Święto Niepodległości. 11 listopada w Lublinie i innych miastach regionu [trwają uroczystości]

75 30 A A

W poniedziałek Polacy świętują 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Sprawdźcie, co dzieje się w Lublinie, Puławach, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu czy Kazimierzu Dolnym

Aktualizacja artykułu: 11 listopada 2019 r. 14:11
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Polska odzyskiwała niepodległość stopniowo. 11 listopada 1918 zawarto rozejm Compiègne, który był przypieczętowaniem klęski Niemiec w I wojnie światowej.

Corocznym obchodom niepodległości towarzyszą uroczystosci patriotyczne i inne atrakcje. Co będzie się działo w Lublinie? Zaplanowano m.in. defiladę kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych czy Miejską Grę Niepodległościową.

11 listopada w Lublinie

Godz. 8.30 - Złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski)

Godz. 9.00 - Uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny)

Godz. 10.00 - Msza w intencji ojczyzny (archikatedra lubelska)

Godz. 11.45 - Uroczystości na placu Zamkowym:

Złożenie meldunku dowódcy garnizonu Lublin przez dowódcę uroczystości i powitanie kompanii honorowych.

Odegranie i odśpiewanie hymnu państwowego

Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt

Wystąpienie wojewody lubelskiego

Apel pamięci i salwa honorowa

Koncert orkiestry wojskowej z musztrą paradną

Złożenie kwiatów przez Komitet Honorowy pod Pomnikiem Zaporczyków, tablicami upamiętniającymi Więźniów Zamku Lubelskiego oraz pomnikiem - symbolem Lwowa

Defilada kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych

Imprezy towarzyszące na placu Zamkowym

Okolicznościowy koncert orkiestry wojskowej

Prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych

Wystawa sprzętu Wojska Polskiego i innych służb mundurowych

Wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości” (przewodnicy PTTK)

Śpiewanki patriotyczne (harcerze)

Miejska Gra Niepodległościowa

- Godz. 13.45 - Złożenie kwiatów przy tablicach upamiętniających: Władysława Cholewę (Sąd Okręgowy, ul. Krakowskie Przedmieście 43), Jerzego de Tramecourta (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4), Stanisława Moskalewskiego (Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4)

- Godz, 14 - Złożenie kwiatów na mogiłach Legionistów (cmentarz wojenny przy ul. Białej)

- Nocna Mila Niepodległości. Godz. 16.30 na placu Litewskim

Filharmonia Lubelska

Godz. 11 - widowisko taneczno-muzyczne dla dzieci „A to Polska właśnie!”. Bilety 20 i 30 zł.

Puławy

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 9 mszą za ojczyznę w kościele pw. św. Józefa przy ul. Włostowickiej. O tej samej porze w hali sportowej przy al. Partyzantów ruszy okazjonalny turniej piłki siatkowej. Około godz. 10 na placu przed kościołem, przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości, zgromadzeni złożą kwiaty, wysłuchają hymnu państwowego oraz wystąpienia prezydenta Puław.

W tym samym czasie na Skwerze Niepodległości wystartują jubileuszowe XXX Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 kilometrów, "masowy" - na 5 km, a biegi młodzieżowe w zależności od kategorii wiekowych od 600 metrów do 1,8 km. Do zawodów jak dotąd zapisało się 90 osób (m.in. z Puław, Dęblina, Ryk, Kraśnika, Kozienic). Zapisy przyjmuje puławski PTKKF (tel. 605 430 839). Pakiety startowe dla puławian w cenie 30 zł. Goście zapłacą o 10 lub 20 zł więcej, w zależności od tego, czy zakupią pakiet do 8 listopada. Więcej informacji można w internecie na zapisy.entretiming.pl.

O godz. 11 niepodległość będą świętować rowerzyści. Miłośnicy dwóch kółek zbiorą się przed halą MOSiR, by wziąć udział w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym. Jak informuje Marcin Kowal z ośrodka sportu, pierwszym celem podróży będzie pomnik Odzyskania Niepodległości, gdzie uczestnicy rajdu złożą swój wieniec. To, gdzie pojadą dalej, będzie zależało od pogody. W planach jest Kazimierz Dolny. Udział w rajdzie jest dobrowolny i bezpłatny. Wystarczy wpisać się na listę.

Równo w południe do obchodów 11 listopada, włączy się Puławski Ośrodek Kultury. Jego pracownicy zachęcają do udziału w akcji "Niepodległa do hymnu". O godz. 12 puławianie spotkają się na Placu im. F. Chopina, gdzie przy akompaniamencie Puławskiej Orkiestry Dętej, wspólnie zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego. Wstęp oczywiście jest wolny dla wszystkich, nie tylko mieszkańców miasta.

Patriotycznie będzie również wieczorem. O godz. 19 w Sali Pompejańskiej puławskiego starostwa przy al. Królewskiej, rozpocznie się koncert fortepianowy w wykonaniu Jana Wachowskiego, któremu będzie towarzyszyła Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric pod dyrekcją Adama Klocka. Muzycy wykonają utwory Fryderyka Chopina oraz Antonína Dvořáka. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie POK.

Biała Podlaska

10 - msza w kościele przy ul. Brzeskiej i przemarsz na Plac Wolności

11 - uroczyste podniesienie flagi, apel pamięci, występy Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie"  AWF, chóru męskiego Echo Podlasia, młodzieży IV LO im. Staszica, grochówka, stoiska promocyjne WKU.

Chełm

9 - msza w Parafii Narodzenia NMP w Chełmie.

10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. dra Edwarda Łuczkowskiego: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienia Wicepremiera RP oraz wiceprezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwę honorową, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defiladę wojskową.

11:30 -  Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Grochówka wojskowa.

Zamość

Uroczysta sesja Rady Miasta Zamość, sala "Consulatus", godz. 13:30

Referat okolicznościowy Drogi do Niepodległości - Barbara Kołtun

Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu

Msza w intencji ojczyzny, kościół Rzymsko katolicki pw. Św. Jana Bożego, godz. 15:00

oprawa muzyczna Mszy Świętej - Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Zamościu prowadzona przez Stowarzyszenie Jesteśmy z Tobą -

Zamojski Marsz Niepodległości, pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, ok. godz. 16:30

- Złożenie kwiatów przez Prezydenta Miasta i Dowódcę Garnizonu Zamość
- Przemarsz uczestników na Rynek Wielki w Zamościu
- Zachęcamy do zabrania ze sobą flag państwowych

Manifestacja Patriotyczna, Rynek Wielki, godz. 17

- Ceremoniał wojskowy
- Okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Zamość
- Promocja podoficerów 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
- Apel pamięci i salwa honorowa
- Złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu
- Musztra paradna Lubelskiej Orkiestry Wojskowej

11 listopada w Kazimierzu Dolnym. Nie tylko patriotycznie

9:00 Wystawa cukiernic i lichtarzy (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej Rynek 19)
Ekspozycja stała rozszerzona o prezentację obrazującą przegląd historyczny przemian form i dekoracji polskich sreber od końca XVIII do początku XX w, na przykładzie cukiernic i lichtarzy. Wystawa czynna do 29 grudnia.

10:30 Narodowe Święto Niepodległości
W programie: msza św. w intencji Ojczyzny w farze * złożenie wieńców pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego pod murami klasztoru franciszkanów

11:00 Kazimierz za dychę©
Dziesięć atrakcji Kazimierza za dziesięć złotych. W programie rynek z kamienicami Przybyłów, kamienice na Senatorskiej, Grodarz, klasztor, Mały Rynek, synagoga, fara, zamek ( z punktu widokowego), Góra Trzech Krzyży - wszystko okraszone legendami i zabawnymi opowieściami o dawnych i obecnych mieszkańcach Miasteczka. Wstęp 10 zł. Plus dwa złote za wstęp na Górę Trzech Krzyży w promocyjnej cenie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację pod nr 507 21 55 77.

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Podczas wycieczki będzie można poznać tajemnice najbardziej romantycznego polskiego miasteczka. Uczestnicy wspólnie z przewodnikiem zwiedzą kazimierskie rynki i wzgórze franciszkanów, będące wspaniałym punktem widokowym. Ostatnim punktem programu jest obiad w formie degustacji dań regionalnych z lubelskiego Powiśla – propozycja dla chętnych. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc, w przypadku obiadu na zgłoszenia czekają do godziny 15:00 w czwartek. Cena wycieczki: 20 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Cena wycieczki z obiadem: 60 zł dorośli, 35 zł dzieci.

12:00 Kazimierz za dychę©
Dziesięć atrakcji Kazimierza za dziesięć złotych. W programie rynek z kamienicami Przybyłów, kamienice na Senatorskiej, Grodarz, klasztor, Mały Rynek, synagoga, fara, zamek ( z punktu widokowego), Góra Trzech Krzyży - wszystko okraszone legendami i zabawnymi opowieściami o dawnych i obecnych mieszkańcach Miasteczka. Wstęp 10 zł. Plus dwa złote za wstęp na Górę Trzech Krzyży w promocyjnej cenie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację pod nr 507 21 55 77.

13:00 Kazimierz za dychę©
Dziesięć atrakcji Kazimierza za dziesięć złotych. W programie rynek z kamienicami Przybyłów, kamienice na Senatorskiej, Grodarz, klasztor, Mały Rynek, synagoga, fara, zamek ( z punktu widokowego), Góra Trzech Krzyży - wszystko okraszone legendami i zabawnymi opowieściami o dawnych i obecnych mieszkańcach Miasteczka. Wstęp 10 zł. Plus dwa złote za wstęp na Górę Trzech Krzyży w promocyjnej cenie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację pod nr 507 21 55 77.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Duch / 11 listopada 2019 r. o 11:14
+5
Wstyd mi za powyższe komentarze...
Avatar
Seba / 11 listopada 2019 r. o 12:53
+4
Przed wyjściem  do pracy wywiesiłem białoczerwoną, jak i tęczową flagę. Małżonka już dzwoniła z informacją, że jednemu z sąsiadów to się nie spodobało i wezwał policję! Czyżby faktycznie kretyn miał nadzieję na jakąś skuteczna interwencję?  :)
 Za sponiewieranie symboli narodowych powinieneś dostać przede wszystkim po ryju.
Avatar
wywiesiłem / 11 listopada 2019 r. o 11:03
+4
Nie każdy ma odwagę by wyeksponować "białoczerwoną". Nie każdy Ją posiada - POdobnie jak rozum.
Avatar
luk / 11 listopada 2019 r. o 11:28
+3
Chyba trochę więcej ludzi niż na spędach lgbt.
Avatar
X55 / 11 listopada 2019 r. o 19:08
+2
zdaje sie ze mamy juz panstwo wyznaniowe . watykan nas okrada a my jak slepe barany :jakies msze modly szmanskie praktyki
Avatar
jk / 11 listopada 2019 r. o 14:25
+2
W Lublinie pod zamkiem bylo mega slabo Beznadziejne naglosnienie i ogolny balagan Dzieci zmarzly i nic nie widziały  bo ciagle z przodu stawali panowie z szerokimi barami Miala byc lekcja patriotyzmu a wyszła bylejakosci i braku organizacji 
Avatar
Olo / 11 listopada 2019 r. o 12:45
+2
PiS najlepszy wynik w kraju zrobił w lubelskim. A ilu mamy ministrów  w rządzie z lubelskiego ? ZERO!!! Dziękujemy ! Tak nas traktują! Nasz region jest traktowany jak maszynka do głosowania, gdzie startując z PiS można łatwo zdobyć mandat, np. Czemu startował z lubelskiego pan kanthak pochodzacy Gdańska? Bo w Gdańsku nie wziąłby mandatu, a Lublinie wziął, bo PiS ma duże popracie i będą nam zrzucać takich spadochroniarzy, a potem nie ma nikogo od nas w rządzie! Takie maja sile przebicia nasi wybrańcy!
 Takich polityków mamy, że żaden na ministra się nie nadaje.
 Takich polityków mamy, że żaden na ministra się nie nadaje. rozwiń
Avatar
jjj / 11 listopada 2019 r. o 14:44
+1
Uroczystości w Lublinie: Cały plac zajęty przez żołnierzy, którzy skutecznie zasłaniali wszystko, zwykli ludzie stali pomiędzy samochodami SG, Policji i itp. Nagłośnienie fatalne, a wydawanie grochówki bez łyżek to kpina z ludzi, w dodatku jej zabrakło.
Avatar
Spacerek po Lublinie / 11 listopada 2019 r. o 14:23
+1
Dlaczego na Hotelu Ilian, restauracji Mandragora nie ma ani jednej sztuki POLSKIEJ FLAGI ?  Nawet konsul Niemiec ma na swojej siedzibie Naszą Flagę.  Czemu tak jest ? Nie wszyscy cieszymy się z Niepodległości Polski ? Nie rozumiem ...
Avatar
Kolega wojewody z LUW / 11 listopada 2019 r. o 14:02
+1
Panie Czarnek(wiem, że to czytasz) niech mnie Pan prostej kobiecie wyjaśni jak to jest możliwe, że bezrobotny ministrant z Czechowa, człowiek o kompetencjach strażnika miejskiego, składa kwiaty przy pomniku pamięci żołnierzy AK, przed wojewodą lubelskim?
 Z prostego powodu. Tułajew jest posłem, już zaprzysiężonym (poprzedniej, póki co kadencji). Wybrany przez naród w wyborach ma pierwszeństwo przed tym, który jest mianowany  (nie z wyboru narodu, lecz decyzją partii). Powyższe regulują zasady tzw. precedencji. Pocieszę panią, pani Janino. Na szczeście p. Czarnek za kilka chwil także będzie zaprzysieżony a wówczas on będzie składać kwiaty przed wojewodą. Niezależnie kto nim będzie.
 Z prostego powodu. Tułajew jest posłem, już zaprzysiężonym (poprzedniej, póki co kadencji). Wybrany przez naród w wyborach ma pierwszeństwo przed tym, który jest mianowany  (nie z wyboru narodu, lecz decyzją partii). Powyższe regulują zasady tzw. precedencji. Pocieszę panią, pani Janino. Na szczeście p. Czarnek za kilka chwil także będzie zaprzysieżony a wówczas on będzie składać kwiaty przed wojewodą. Niezależnie kto nim będzie. rozwiń
Avatar
matka P Olka / 13 listopada 2019 r. o 13:51
0
Chodziły słuchy że prezes szyskich polakuf tego dnia ujawni wreszcie to co od kilkudziesięciu lat wiadomo wśród jego najbliższych współpracowników czyli że jest gejem. Niestety prezes nie stanął na wysokości zadania i chociaż podobno obiecał narzeczonemu że to zrobi, nie zrobił.
Avatar
X55 / 11 listopada 2019 r. o 19:08
+2
zdaje sie ze mamy juz panstwo wyznaniowe . watykan nas okrada a my jak slepe barany :jakies msze modly szmanskie praktyki
Avatar
House / 11 listopada 2019 r. o 15:06
0
Ja mam postulat, aby nakarmić tego Pana, który był prowadzącym uroczystości. Prowadził to tak BEZNADZIEJNIE. Totalnie bez werwy, energii, mruczał coś pod nosem, brzmiał jakby nie umiał przeczytać to co napisane na kartce. Fakt, że nagłośnienie było kiepskie ale ten człowiek się NIE NADAJE. Ja rozumiem, że to po znajomości się rozdaje takie funkcje ale już nie ma po znajomości kogoś KTO MA GLOS, WERWE I UMIE CZYTAC? tylko takiego leśnego dziada? Strasznie męczył ...
Avatar
_K_ / 11 listopada 2019 r. o 14:48
-3
Dlaczego na Hotelu Ilian, restauracji Mandragora nie ma ani jednej sztuki POLSKIEJ FLAGI ?  Nawet konsul Niemiec ma na swojej siedzibie Naszą Flagę. Czemu tak jest ? Nie wszyscy cieszymy się z Niepodległości Polski ? Nie rozumiem ...
Wszyscy się cieszymy, ale czy brak wywieszenia flagi ma oznaczać, że ktoś się nie cieszy? Obowiązku, póki co, nie ma... Może jeszcze portret Kaczyńskiego w oknie wystawić?
Avatar
jjj / 11 listopada 2019 r. o 14:44
+1
Uroczystości w Lublinie: Cały plac zajęty przez żołnierzy, którzy skutecznie zasłaniali wszystko, zwykli ludzie stali pomiędzy samochodami SG, Policji i itp. Nagłośnienie fatalne, a wydawanie grochówki bez łyżek to kpina z ludzi, w dodatku jej zabrakło.
Avatar
jk / 11 listopada 2019 r. o 14:25
+2
W Lublinie pod zamkiem bylo mega slabo Beznadziejne naglosnienie i ogolny balagan Dzieci zmarzly i nic nie widziały  bo ciagle z przodu stawali panowie z szerokimi barami Miala byc lekcja patriotyzmu a wyszła bylejakosci i braku organizacji 
Avatar
Spacerek po Lublinie / 11 listopada 2019 r. o 14:23
+1
Dlaczego na Hotelu Ilian, restauracji Mandragora nie ma ani jednej sztuki POLSKIEJ FLAGI ?  Nawet konsul Niemiec ma na swojej siedzibie Naszą Flagę.  Czemu tak jest ? Nie wszyscy cieszymy się z Niepodległości Polski ? Nie rozumiem ...
Avatar
Kolega wojewody z LUW / 11 listopada 2019 r. o 14:02
+1
Panie Czarnek(wiem, że to czytasz) niech mnie Pan prostej kobiecie wyjaśni jak to jest możliwe, że bezrobotny ministrant z Czechowa, człowiek o kompetencjach strażnika miejskiego, składa kwiaty przy pomniku pamięci żołnierzy AK, przed wojewodą lubelskim?
 Z prostego powodu. Tułajew jest posłem, już zaprzysiężonym (poprzedniej, póki co kadencji). Wybrany przez naród w wyborach ma pierwszeństwo przed tym, który jest mianowany  (nie z wyboru narodu, lecz decyzją partii). Powyższe regulują zasady tzw. precedencji. Pocieszę panią, pani Janino. Na szczeście p. Czarnek za kilka chwil także będzie zaprzysieżony a wówczas on będzie składać kwiaty przed wojewodą. Niezależnie kto nim będzie.
 Z prostego powodu. Tułajew jest posłem, już zaprzysiężonym (poprzedniej, póki co kadencji). Wybrany przez naród w wyborach ma pierwszeństwo przed tym, który jest mianowany  (nie z wyboru narodu, lecz decyzją partii). Powyższe regulują zasady tzw. precedencji. Pocieszę panią, pani Janino. Na szczeście p. Czarnek za kilka chwil także będzie zaprzysieżony a wówczas on będzie składać kwiaty przed wojewodą. Niezależnie kto nim będzie. rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 11 listopada 2019 r. o 14:00
0
Teraz narracja jest taka. Wywieszasz flagę, chodzisz do kościoła, chrzcisz dziecko albo wnuka etc. jesteś pisiorem. A ja to rozumiem inaczej - wywiesić flagę na 11.11to somsiady pomyślą że jest się "prawdziwym patriotą ", podobnie od święta - Wielkanoc i Boże Narodzenie, pokazać się w kościele,  o jestem prawdziwym katolikiem. (Niestety jaka płytka jest ich wiara,  taki jest ich patriotyzm,  na pokaz i od święta).
 
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 13:55
-2
Czy RM POdczas "uroczystego POsiedzenia" nie uchwaliła przypadkiem jakiegoś kolejnego prezentu dla dewelocwaniaków? Lubią wykręcać takie numery POdczas różnych rocznic...
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czwarta fala epidemii kornawirusa. "Na pewno nie będzie ona tak silna jak poprzednie"
magazyn

Czwarta fala epidemii kornawirusa. "Na pewno nie będzie ona tak silna jak poprzednie"

Wśród starszych pacjentów odsetek zaszczepionych jest znacznie wyższy, przez co wirus będzie miał do nich utrudniony „dostęp”. Wirus będzie się starał „przeżyć” i może więc silniej zaatakować młodszych, którzy do tej pory nawet jeśli chorowali, to najczęściej nie mieli objawów – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu
film

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu

Jeszcze kilkanaście dni temu Hetman niespodziewanie zaczął odbierać rywalom punkty. W czterech występach dopisał do swojego konta siedem „oczek”. Niestety, dobra seria szybko się skończyła. W sobotę ekipa z Zamościa doznała już czwartej porażki z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg, która wygrała na wyjeździe 3:0.

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Sobotni mecz w Wólce Pełkińskiej idealnie podsumował nieudany sezon w wykonaniu Stali. Piłkarze Marcina Wróbla prowadzili już dwoma bramkami, a dodatkowo ostatnie pół godziny grali w liczebnej przewadze. Mimo to nie zdobyli ani jednego punktu. Gospodarze w samej końcówce „wyciągnęli” wynik z 1:2 na 3:2. Porażka oznacza spadek zespołu z Kraśnika do IV ligi.

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek będzie miało swoją letnią edycję. Organizatorzy zachęcają wolontariuszy do wodnego ekopatrolu. Finał odbędzie się w sierpniu na Krznie w województwie lubelskim.

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Stawką meczu w Świdniku było drugie miejsce w tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem Sokół wyprzedzał Avię o trzy punkty. I nic się w tym temacie nie zmieniło. Zawody zakończyły się remisem 1:1. A to oznacza, że piłkarzom Łukasza Mierzejewskiego będzie już ciężko dogonić rywali.

Lubelskie. Wypadek podczas zawodów. Wędkarz przetransportowany śmigłowcem do szpitala
ALARM24

Lubelskie. Wypadek podczas zawodów. Wędkarz przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj podczas zawodów wędkarskich w Markuszowie (powiat puławski). Poszkodowany 62-letni wędkarz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Mimo nieobecności kilku podstawowych piłkarzy Wisła Puławy wygrała w Białej Podlaskiej 2:0. A Podlasie na finiszu rozgrywek zanotowało właśnie trzecią porażkę z rzędu. Mimo to piłkarze Rafała Borysiuka znowu utrzymali się w bezpiecznej strefie tabeli. Mają jednak ciągle tylko punkt przewagi nad Orlętami Spomlek i dwa nad KS Wiązownica. A to zapowiada duże emocje w ostatniej serii gier.

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej III ligi. Drużyny, który utrzymują się nad kreską znowu przegrały swoje mecze. Z kolei te ze strefy spadkowej przedłużyły nadzieje na utrzymanie. Nie wszystkie, bo Stal Kraśnik została w sobotę trzecim spadkowiczem. Reszta ekip powalczy o ligowy byt w ostatniej kolejce. W tym gronie będzie Lewart Lubartów, który prowadził na wyjeździe z Chełmianką 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini protestowali w sobotę w pobliżu przejścia granicznego w Koroszczynie. W ten sposób domagają się, by prezydent Aleksandr Łukaszenka otworzył granicę z Polską.

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena
film

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena

Dramat podczas skandynawskich derbów na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania – Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze. Piłkarz upadł na murawę biegnąc przy linii bocznej boiska.

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?
film

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Niedziela zapowiada się dość chłodno i burzowo. Jednak w kolejnych dniach powróci ciepło - w czwartek miejscami może zrobić się upalnie. Należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.