Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2015 r.
7:39

Afera w Ratuszu. Ujawnią treści rozmów urzędników?

0 32 A A
Prokuratura badała, czy były zastępca prezydenta Grzegorz Siemiński oraz przewodniczący RM Piotr Kowalczyk ustalali między sobą przebieg i wynik postępowania na stanowisko szefa LPGK<br />
Prokuratura badała, czy były zastępca prezydenta Grzegorz Siemiński oraz przewodniczący RM Piotr Kowalczyk ustalali między sobą przebieg i wynik postępowania na stanowisko szefa LPGK

Fundacja Wolności domaga się ujawnienia materiałów ze śledztwa dotyczącego konkursu na prezesa Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Z końcem lipca prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Skoro śledczy uznali, że urzędnicy nie popełnili przestępstwa, to mieszkańcy Lublina powinni znać podstawy tej decyzji – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. – To ważna sprawa dla życia publicznego w mieście. My zajmujemy się jego monitorowaniem. Stąd nasze pytania.

Fundacja zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Lublinie z wnioskiem o udostępnienie akt sprawy. Powołała się przy tym na art. 61 Konstytucji RP. Mówi on m.in. o prawie obywateli do informacji o działaniach osób pełniących funkcje publiczne.

Śledztwo dotyczyło rzekomego „ustawiania” konkursu na szefa LPGK. Prokuratura badała, czy przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk oraz Grzegorz Siemiński, były zastępca prezydenta Lublina ustalali między sobą przebieg i wynik postępowania. W konkursie było dwóch kandydatów. Wygrał Siemiński. Jego konkurent nie spełniał wymogów formalnych.

Z końcem kwietnia agenci CBA weszli do Ratusza i siedziby miejskiej spółki. Zabezpieczyli dokumentację związaną z konkursem. Ostatecznie śledczy uznali, że zarówno Piotr Kowalczyk, członkowie rady nadzorczej LPGK, jak i dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego urzędu miasta nie przekroczyli swoich uprawnień.

– Nie uzyskano dowodów świadczących o nakłanianiu kogokolwiek do naruszenia procedury w trakcie konkursu – wyjaśniała po zamknięciu śledztwa Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Fundacja Wolności domaga się teraz udostępnienia kopii decyzji w tej sprawie oraz stenogramów rozmów pomiędzy urzędnikami i politykami, dotyczących konkursu na prezesa LPGK. Zapisy rozmów są niejawne.

Fundacja oczekuje, że prokuratura przedstawi również dokładną listę osób przesłuchanych w śledztwie. Społecznicy chcą także wiedzieć, czy urząd miasta, jako pokrzywdzony w sprawie, odniósł się na piśmie do umorzenia postępowania.

Prokuratura już raz odmówiła udostępnienia materiałów ze śledztwa. Domagali się tego dziennikarze. Chodziło o zapisy rozmów między urzędnikami Ratusza. Śledczy nie odnieśli się jeszcze do wniosku fundacji.

– Przygotowujemy odpowiedź. Będzie gotowa w najbliższych dniach – zapowiada prokurator Agnieszka Kępka, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Według śledczych, zarówno z jawnych, jak i z utajnionych dowodów nie wynika, by prezesa LPGK wybrano z naruszeniem prawa.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 31 sierpnia 2015 o 21:27
0

nie od dziś wiadomo że PiS wysyła całe tabuny trolli internetowych...

Spieprzj dziadu,wichrzycielu i zaprzańcu francowaty !!!  to już bucu na nikogo dzisiaj nie działa.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 21:03
0
Jaki "koń" jest każdy widzi
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 14:52
0

nie od dziś wiadomo że PiS wysyła całe tabuny trolli internetowych...

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 20:39
0

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wytyczne ) ale nie pamiętam żeby jakiś paszkwil powstał po godzinie 15-stej a nawet 14,30. Ostatnio też był podobny artykuł i wszyscy "sprawiedliwi" ujadali równo przez 2 godziny ... do 14,34 , następne posty  pojawiły się dopiero około 17-18  z tą tylko różnicą, że ich ton był już zupełnie inny, łagodny, w miarę odnoszący się do artykułu itd. itd.

Kiedyś pamiętam chyba właśnie dziennik miał taką ładną tradycję, że przy publikowaniu komentarza umieszczał IP komentującego, parę ciekawych rzeczy z tego wyszło ..., ale cóż wszystko co dobre szybko przemija.

A propos zapomniałbym

@ do ujadaczy

i tak możecie dobrze wiecie co i  dobrze wiecie gdzie.  

samo sedno! gratuluję tego wpisu

samo sedno! gratuluję tego wpisu

rozwiń
Avatar
wow / 25 sierpnia 2015 o 17:09
0

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wytyczne ) ale nie pamiętam żeby jakiś paszkwil powstał po godzinie 15-stej a nawet 14,30. Ostatnio też był podobny artykuł i wszyscy "sprawiedliwi" ujadali równo przez 2 godziny ... do 14,34 , następne posty  pojawiły się dopiero około 17-18  z tą tylko różnicą, że ich ton był już zupełnie inny, łagodny, w miarę odnoszący się do artykułu itd. itd.

Kiedyś pamiętam chyba właśnie dziennik miał taką ładną tradycję, że przy publikowaniu komentarza umieszczał IP komentującego, parę ciekawych rzeczy z tego wyszło ..., ale cóż wszystko co dobre szybko przemija.

A propos zapomniałbym

@ do ujadaczy

i tak możecie dobrze wiecie co i  dobrze wiecie gdzie.  

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wy... rozwiń

Avatar
Spis kandydatów / 25 sierpnia 2015 o 16:07
0

Mam podobne odczucia do twoich. No i fakty są niestety takie, że Jakubowski w 2010 startował w wyborach do rady miasta z listy PiS...

Kolportujesz nieprawdę z lenistwa czy też świadomie? Chyba świadomie, bo w XXI wieku nawet śmierdzący len nie miałby żadnego problemu z ustalenie, że w Lublinie jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku, a prezes fundacji zameldowany jest w całkiem innym okręgu wyborczym.

Avatar
BudŻet / 25 sierpnia 2015 o 16:04
0

za likwidację cukrowni odpowiada PIS a dokładnie minister w rządzie PiS, Jasiński proszę nie pisać głupot

Tak sobie to tłumacz, bo fakty i tak mówią co innego.

Podobnie jak z likwidacją czy też "prywatyzacja" większości firm komunalnych czy też państwowych, które musiały być poprzedzone decyzją dyrektora delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa w naszym mieście i regionie.

Sprawdzisz sam czy trzeba ci pomóc w ustaleniu, który doktor ekonomii pełnił tę wpływową rolę?

Tak sobie to tłumacz, bo fakty i tak mówią co innego.

Podobnie jak z likwidacją czy też "prywatyzacja" większości firm komunalnych czy też państwowych, które musiały być poprzedzone decyzją dyrektora delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa w naszym mieście i regionie.

Sprawdzisz sam czy trzeba ci pomóc w ustaleniu, który doktor ekonomii pełnił tę wpływową rolę?

rozwiń
Avatar
521 / 25 sierpnia 2015 o 12:32
0

To banda szubrawców finansowanych przez Tułajewa i jemu podobnych a nie Fundacja !

Mam podobne odczucia do twoich. No i fakty są niestety takie, że Jakubowski w 2010 startował w wyborach do rady miasta z listy PiS...

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:30
0
To banda szubrawców finansowanych przez Tułajewa i jemu podobnych a nie Fundacja !
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:27
0
Spadają kmiotku - leming alfa !!!! Przywitaj się ze sponsorem tej Pisowskiej pseudo fundacji a nie zapomnij skąd się wziąłeś Ćmoku !!!
Avatar
Marcin / 31 sierpnia 2015 o 21:27
0

nie od dziś wiadomo że PiS wysyła całe tabuny trolli internetowych...

Spieprzj dziadu,wichrzycielu i zaprzańcu francowaty !!!  to już bucu na nikogo dzisiaj nie działa.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 21:03
0
Jaki "koń" jest każdy widzi
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 14:52
0

nie od dziś wiadomo że PiS wysyła całe tabuny trolli internetowych...

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 20:39
0

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wytyczne ) ale nie pamiętam żeby jakiś paszkwil powstał po godzinie 15-stej a nawet 14,30. Ostatnio też był podobny artykuł i wszyscy "sprawiedliwi" ujadali równo przez 2 godziny ... do 14,34 , następne posty  pojawiły się dopiero około 17-18  z tą tylko różnicą, że ich ton był już zupełnie inny, łagodny, w miarę odnoszący się do artykułu itd. itd.

Kiedyś pamiętam chyba właśnie dziennik miał taką ładną tradycję, że przy publikowaniu komentarza umieszczał IP komentującego, parę ciekawych rzeczy z tego wyszło ..., ale cóż wszystko co dobre szybko przemija.

A propos zapomniałbym

@ do ujadaczy

i tak możecie dobrze wiecie co i  dobrze wiecie gdzie.  

samo sedno! gratuluję tego wpisu

samo sedno! gratuluję tego wpisu

rozwiń
Avatar
wow / 25 sierpnia 2015 o 17:09
0

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wytyczne ) ale nie pamiętam żeby jakiś paszkwil powstał po godzinie 15-stej a nawet 14,30. Ostatnio też był podobny artykuł i wszyscy "sprawiedliwi" ujadali równo przez 2 godziny ... do 14,34 , następne posty  pojawiły się dopiero około 17-18  z tą tylko różnicą, że ich ton był już zupełnie inny, łagodny, w miarę odnoszący się do artykułu itd. itd.

Kiedyś pamiętam chyba właśnie dziennik miał taką ładną tradycję, że przy publikowaniu komentarza umieszczał IP komentującego, parę ciekawych rzeczy z tego wyszło ..., ale cóż wszystko co dobre szybko przemija.

A propos zapomniałbym

@ do ujadaczy

i tak możecie dobrze wiecie co i  dobrze wiecie gdzie.  

@Spis kandydatów

Widzisz, problem nie leży w tym czy ktoś jest leniwy czy nie. Niestety nasze "życie towarzyskie" usłane jest trollami-heytermanami  czy tam innym paskudztwem, nieważne jak zwał tak zwał, a takowego nie interesuje nić oprócz wytycznych. I tak będzie pluł bo mu za to płacą. Takie życie.

Ze swojej strony dodam ( do pieca ), że zauważyłem kiedyś pewną powtarzającą się prawidłowość, otóż wszyscy ujadacze, uaktywniają się w okolicach końca pierwszej godziny po publikacji ( rozumiem wy... rozwiń

Avatar
Spis kandydatów / 25 sierpnia 2015 o 16:07
0

Mam podobne odczucia do twoich. No i fakty są niestety takie, że Jakubowski w 2010 startował w wyborach do rady miasta z listy PiS...

Kolportujesz nieprawdę z lenistwa czy też świadomie? Chyba świadomie, bo w XXI wieku nawet śmierdzący len nie miałby żadnego problemu z ustalenie, że w Lublinie jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku, a prezes fundacji zameldowany jest w całkiem innym okręgu wyborczym.

Avatar
BudŻet / 25 sierpnia 2015 o 16:04
0

za likwidację cukrowni odpowiada PIS a dokładnie minister w rządzie PiS, Jasiński proszę nie pisać głupot

Tak sobie to tłumacz, bo fakty i tak mówią co innego.

Podobnie jak z likwidacją czy też "prywatyzacja" większości firm komunalnych czy też państwowych, które musiały być poprzedzone decyzją dyrektora delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa w naszym mieście i regionie.

Sprawdzisz sam czy trzeba ci pomóc w ustaleniu, który doktor ekonomii pełnił tę wpływową rolę?

Tak sobie to tłumacz, bo fakty i tak mówią co innego.

Podobnie jak z likwidacją czy też "prywatyzacja" większości firm komunalnych czy też państwowych, które musiały być poprzedzone decyzją dyrektora delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa w naszym mieście i regionie.

Sprawdzisz sam czy trzeba ci pomóc w ustaleniu, który doktor ekonomii pełnił tę wpływową rolę?

rozwiń
Avatar
521 / 25 sierpnia 2015 o 12:32
0

To banda szubrawców finansowanych przez Tułajewa i jemu podobnych a nie Fundacja !

Mam podobne odczucia do twoich. No i fakty są niestety takie, że Jakubowski w 2010 startował w wyborach do rady miasta z listy PiS...

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:30
0
To banda szubrawców finansowanych przez Tułajewa i jemu podobnych a nie Fundacja !
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:27
0
Spadają kmiotku - leming alfa !!!! Przywitaj się ze sponsorem tej Pisowskiej pseudo fundacji a nie zapomnij skąd się wziąłeś Ćmoku !!!
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

ALARM24