Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2008 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Afera z planami ul. Dożynkowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Ratusz ma dwie wersje tej samej uchwały Rady Miasta. Jedna pozwala na budowę bloków koło ul. Dożynkowej. Druga już nie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miasto nie wie, która jest właściwa. Wie tylko, która obowiązuje, ale i tak... używa drugiej.

Plan zagospodarowania przestrzennego to podstawowy dokument mówiący, co na danym terenie można budować - które działki są przeznaczone pod domy jednorodzinne, a które pod bloki. To, że istnieją dwie wersje planu dla dzielnicy Rudnik, być może nie wyszłoby na jaw, gdyby nie czujność mieszkańców ul. Dożynkowej. Spora ich grupa przyszła na ostatnią sesję Rady Miasta, protestując przeciw temu, że obok ich domków jednorodzinnych rosną bloki. To oni zwrócili uwagę na to, że są dwie wersje mapy.

Bloki czy domki?

W 2002 r. świeżo uchwalony plan dla północnej części Lublina ukazał się w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. To regionalny odpowiednik Dziennika Ustaw - biuletyn, w którym drukowane są wszelkie będące prawem lokalnym uchwały samorządów z całego województwa.
Teraz wyszło na jaw, że miejscy urzędnicy używają mapy innej, niż ta opublikowana w DUWL. W tej, która ukazała się w druku, część gruntów przeznaczona jest pod bloki, w drugiej ta sama ziemia jest zarezerwowana pod zabudowę jednorodzinną.

Jak powstaje plan?

Projekt planu zagospodarowania przygotowują miejscy urzędnicy. Potem dokument dwukrotnie wykładany jest do publicznego wglądu, a mieszkańcy mogą zgłaszać swe uwagi i protesty. Rada Miasta decyduje czy uwzględnić dany protest, czy go oddalić.

Plan z wszelkimi poprawkami jest później ostatecznie uchwalany przez radę i trafia do druku w biuletynie wojewody.

- Plan obowiązuje w takim kształcie, w jakim się tam ukazał. Ale nie potrafię powiedzieć, czy opublikowana powinna być ta wersja, która została wydrukowana, czy ta, której używali miejscy architekci - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina, która od ostatniej sesji rady prowadzi w Ratuszu wewnętrzne śledztwo. - Żeby mieć pewność, muszę to sprawdzić w trzech miejscach.

1. Wydział Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta

To tu znajdują się plany i to tu inwestorzy pytają, co i gdzie wolno budować.

- W Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ukazał się zły plan. Kolega, który oddawał go do druku, przez pomyłkę przekazał wersję z drugiego publicznego wyłożenia, zamiast tę ostatecznie uchwaloną - twierdzi Elżbieta Mącik, zastępca dyrektora wydziału. - Zorientowaliśmy się pół roku temu. Chcemy wysłać do wojewody sprostowanie uchwały. Ale wszelkie decyzje wydawaliśmy nie w oparciu o obowiązującą, opublikowaną wersję planu, tylko o tę, którą uchwaliła Rada Miasta.

- Sprawdzałam dokumenty wydziału, ale na ich podstawie nie można powiedzieć, która wersja jest właściwa - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk.

2. Biuro Rady Miasta

Tu trafiają wszelkie projekty uchwał, tu spływają podjęte już uchwały. Także ten plan. Tak jego projekt, jak i uchwalona wersja składały się z ogólnej części opisowej i szczegółowej mapy.

- Mapy u siebie nie mamy. Nie dołączaliśmy jej do rozdawanych radnym projektów, bo była to zbyt duża płachta, która po pomniejszeniu byłaby całkiem nieczytelna. Radni mogli się z nią zapoznać na sesji, gdy mapa była wywieszona na planszy - przyznaje Jacek Zarębski, dyrektor biura. - Mamy też gotową uchwałę, ale bez tego załącznika. Bo w uchwale jest paragraf, że oryginał mapy przechowuje się w Urzędzie Miasta.

Oryginał planu znajduje się w Wydziale Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, tym samym, który mylił mapy.

3. Lubelski Urząd Wojewódzki

Tu powinien być ślad po tym, jaka wersja planu trafiła do publikacji. - Opublikowaliśmy dokładnie to, co dostaliśmy od samorządu Lublina. Mamy nawet oryginalne koperty - mówi Małgorzata Tatara z biura prasowego

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abcd / 24 maja 2008 o 00:36
0
no tak kant kantem sie uwiarygadnia
Avatar
trele morele / 24 maja 2008 o 00:29
0
Niech nie pitoli bzdetów, znam takie śpiewki z każdego powiatu i gminy na lubelsczyźnie. Radni w ogóle się nie znają a swoją drogą i są przekupni albo tak, albo tak na swoje zrobią. Poza tym robią mapy niby mało szczegółowe i tak radni zaklepują nie wiedzą nawet co klepią. Następnie nawet zastrzeżenia to notable (naprawdę inicjatorzy kantów) w drugiej instancji zaklepują co chcą bo celowo nie badają szczegółów. Formalnie klepią stanowisko oszukańcze rady głupiej rady i po sprawie a jeśli ktoś dalej skarży to sądy WSA w Lublinie dopełnią czary uzasadniając iż formalnie gra a nsa nie jest wiązane granicą skargi i nie bada sprawy tylko klepie. Rób chłopie co chcesz oni swoje robią i olewają ludzi. A wyżej spychologia i po problemie. Pozostaje policja i prokuratura ale ci akurat przerzucają odpowiedzialność na urzędy i sądy nie badając wcale sprawy tylko pozorują działanie, umarzają lub odmawiają dochodzenia uzasadniają to iż fachowcy sporządzają plany zupełnie i bezkarnie pomijają dowody i mechanizmy oraz powiązania. Ten prost skuteczny sposób jest panaceum na wszystko. Każdą sprawę można zrobić jak się chce i uniknąć odpowiedzialności.Ten chaotycznie opisany w telegraficznym skrócie mechanizm kwitnie na całego. To można tylko zmienić odgórnie chirurgicznie ale do tego trzeba woli, której brak wszystkim i posłom , gdyż dla nich się liczy tylko następna kadencja i nie ważne z kim by tylko dalej mieć stołek. Ja mam na wszystko dowody i co z tego nawet pis tak grzmiał a nic nie zrobił w lubelskim. Zapytałem posłów o kilku kolegów dyrektorów czy wiatr jest za słaby by zdmuchnąć ze stołków i niestety ze zdumieniem usłyszałem iż wiatrem kieruje eminencja. Tak też słyszałem na własne uszy w tvp iż nasza żyta pojechała do Łagiewnik po wytyczne co zrobić z Lepperem w sprawie koalicji. Wiem i rozumiem iż Kościoły są zabytkowe i potrzebna kasa no i kontakty ale czy konszachty są zasadne?. Dlatego mamy co mamy. Kto jest po naszej-mieszkańców,obywateli stronie?. Nikt!! Tak będzie dotąd dopóki nie będzie odpowiedzialności, tylko nie wiem kto ma ją egzekwować-wszyscy są tak dobrani iż nie ma się do kogo zwrócić.
Niech nie pitoli bzdetów, znam takie śpiewki z każdego powiatu i gminy na lubelsczyźnie. Radni w ogóle się nie znają a swoją drogą i są przekupni albo tak, albo tak na swoje zrobią. Poza tym robią mapy niby mało szczegółowe i tak radni zaklepują nie wiedzą nawet co klepią. Następnie nawet zastrzeżenia to notable (naprawdę inicjatorzy kantów) w drugiej instancji zaklepują co chcą bo celowo nie badają szczegółów. Formalnie klepią stanowisko oszukańcze rady głupiej rady i po sprawie a jeśli ktoś dalej skarży to sądy WSA w Lublinie dopełnią czar... rozwiń
Avatar
KK / 15 maja 2008 o 15:45
0
DUPY DO STOłKóW SIę PRZYKLEIłY,TAKIE MIASTO,WYWALILI BABę NA INNY STOłEK ALE Z Tą SAMą PENSJą żAłOśNI WłODARZE,DOBRZE TO NIE WRóżY NA PRZYSZłOść.MOżNA BY TAK PISAć BEZ KOńCA ALE NA TO DNO śLINY SZKODA
Avatar
anty / 13 maja 2008 o 23:28
0
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tą Panią ciągle przenoszą, dlaczego jej nie zwolnią skandal , skandal , skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dlaczego nie zatrudnią młodych kompetentnych.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tą Panią ciągle przenoszą, dlaczego jej nie zwolnią skandal , skandal , skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
wzburzony / 13 maja 2008 o 22:20
0
niestety takich przypadków jak przy ul. Dożynkowej jest więcej. Na dowod zapraszam na ul. Jemiołową w dzielnicy Sławin.Wśrod domków
jednorodzinnych powstał wielki blok na 8 rodzin.Nie wiadomo w jaki sposób deweloper dostał pozwolenie na zbudowanie tego monstrum
w terenie w którym były tylko domy jednorodzinne.Pytam sie gdzie dbałośc o architektoniczny wygląd miasta , dzielnicy?Jaką urzdnicy wykazują
pogardę dla mieszkańców wydając takie decyzje?
Avatar
zatroskany / 13 maja 2008 o 20:38
0
Radzę przyjrzeć się bliżej, wieloletniej działalności tej pani i jej arbitralnym decyzjom, podejmowanym "dla dobra miasta i jego mieszkańców", oczywiście bezinteresownie.
Avatar
Zgryźliwy / 13 maja 2008 o 10:22
0
MieszkaniecJagodowej napisał:
Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E.


A ten mur widzę cały czas rośnie i rośnie . Już niedługo będzie miał 10 metrów i zasłoni cały blok


A ten mur widzę cały czas rośnie i rośnie . Już niedługo będzie miał 10 metrów i zasłoni cały blok rozwiń
Avatar
MieszkaniecJagodowej / 13 maja 2008 o 10:06
0
To jest grubsza sprawa. W naszym rejonie mieszkańcy są co chwilę nieprzyjemnie zaskakiwani. W rejonie Jagodowej spółdzielnia Kontakt zbudowała osiedle, ale bez dróg dojazdowych [sic!]. Jak to możliwe? Czyżby ziemia pod drogę się rozeszła? Teraz, aby zrobić drogi dojazdowe trzeba poprowadzić je w odległości kilku metrów od istniejących budynków. W dodatku muszą być jednokierunkowe. Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E. Prezes spółdzielni Kontakt, cały czas kłamał w tej sprawie. Mieszkańcy dowiedziali się dopiero gdy szalunki przysłoniły im okna. Od pracy ciężkich maszyn kilka metrów od budynku, ściany pękają. Dodam jeszcze, że woda na tą budowę jest dociągnięta zupełnie niezgodnie z wszelkimi planami, poprostu poprowadzono rurę (wisi w powietrzu) z budynku 9E. To jest zapatrzenie w wodę nowo budowanego osiedla spół. Kontakt.

I ja się pytam, czy to jest tylko pomyłka?
To jest grubsza sprawa. W naszym rejonie mieszkańcy są co chwilę nieprzyjemnie zaskakiwani. W rejonie Jagodowej spółdzielnia Kontakt zbudowała osiedle, ale bez dróg dojazdowych [sic!]. Jak to możliwe? Czyżby ziemia pod drogę się rozeszła? Teraz, aby zrobić drogi dojazdowe trzeba poprowadzić je w odległości kilku metrów od istniejących budynków. W dodatku muszą być jednokierunkowe. Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E. Prezes spółdzielni Kontakt, cały czas kłamał w tej sprawie. Mieszkańc... rozwiń
Avatar
wjk / 13 maja 2008 o 08:41
0
Przecież to stała praktyka. W moim przypadku wypowiedział się sąd administracyjny i od kilku lat czekam na rozpatrzenie poprawek, a urząd miasta czeka zapewne na bardziej restrykcyjne przepisy które umożliwią potraktowanie mnie jak uciążliwego chwasta.
Avatar
KK / 13 maja 2008 o 08:20
0
CZY PREZYDENT WYCIąGNIE Z TEGO WNIOSKI I ZROBI PORZąDEK W TYM URZęDZIE I UKARZE URZęDNIKóW ,PROPONUJę NA POCZąTEK ZWOLNIć DYREKTORA ODPOWIEDZIALNEGO WYDZIAłU,RYBA PSUJE SIę OD GłOWY,TO JAK SIE TO TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI PRZESTRASZY TO WEżMIE SIę DO ROBOTY I PLANY IM SIE NIE BęDą ZAMIENIAć W ZALEżNOśCI OD POTRZEBY,A TAK Z BOKU TO SPRAWA PODPADA POD PROKUTATORA BO śMIERDZI TU KORUPCJą
Avatar
abcd / 24 maja 2008 o 00:36
0
no tak kant kantem sie uwiarygadnia
Avatar
trele morele / 24 maja 2008 o 00:29
0
Niech nie pitoli bzdetów, znam takie śpiewki z każdego powiatu i gminy na lubelsczyźnie. Radni w ogóle się nie znają a swoją drogą i są przekupni albo tak, albo tak na swoje zrobią. Poza tym robią mapy niby mało szczegółowe i tak radni zaklepują nie wiedzą nawet co klepią. Następnie nawet zastrzeżenia to notable (naprawdę inicjatorzy kantów) w drugiej instancji zaklepują co chcą bo celowo nie badają szczegółów. Formalnie klepią stanowisko oszukańcze rady głupiej rady i po sprawie a jeśli ktoś dalej skarży to sądy WSA w Lublinie dopełnią czary uzasadniając iż formalnie gra a nsa nie jest wiązane granicą skargi i nie bada sprawy tylko klepie. Rób chłopie co chcesz oni swoje robią i olewają ludzi. A wyżej spychologia i po problemie. Pozostaje policja i prokuratura ale ci akurat przerzucają odpowiedzialność na urzędy i sądy nie badając wcale sprawy tylko pozorują działanie, umarzają lub odmawiają dochodzenia uzasadniają to iż fachowcy sporządzają plany zupełnie i bezkarnie pomijają dowody i mechanizmy oraz powiązania. Ten prost skuteczny sposób jest panaceum na wszystko. Każdą sprawę można zrobić jak się chce i uniknąć odpowiedzialności.Ten chaotycznie opisany w telegraficznym skrócie mechanizm kwitnie na całego. To można tylko zmienić odgórnie chirurgicznie ale do tego trzeba woli, której brak wszystkim i posłom , gdyż dla nich się liczy tylko następna kadencja i nie ważne z kim by tylko dalej mieć stołek. Ja mam na wszystko dowody i co z tego nawet pis tak grzmiał a nic nie zrobił w lubelskim. Zapytałem posłów o kilku kolegów dyrektorów czy wiatr jest za słaby by zdmuchnąć ze stołków i niestety ze zdumieniem usłyszałem iż wiatrem kieruje eminencja. Tak też słyszałem na własne uszy w tvp iż nasza żyta pojechała do Łagiewnik po wytyczne co zrobić z Lepperem w sprawie koalicji. Wiem i rozumiem iż Kościoły są zabytkowe i potrzebna kasa no i kontakty ale czy konszachty są zasadne?. Dlatego mamy co mamy. Kto jest po naszej-mieszkańców,obywateli stronie?. Nikt!! Tak będzie dotąd dopóki nie będzie odpowiedzialności, tylko nie wiem kto ma ją egzekwować-wszyscy są tak dobrani iż nie ma się do kogo zwrócić.
Niech nie pitoli bzdetów, znam takie śpiewki z każdego powiatu i gminy na lubelsczyźnie. Radni w ogóle się nie znają a swoją drogą i są przekupni albo tak, albo tak na swoje zrobią. Poza tym robią mapy niby mało szczegółowe i tak radni zaklepują nie wiedzą nawet co klepią. Następnie nawet zastrzeżenia to notable (naprawdę inicjatorzy kantów) w drugiej instancji zaklepują co chcą bo celowo nie badają szczegółów. Formalnie klepią stanowisko oszukańcze rady głupiej rady i po sprawie a jeśli ktoś dalej skarży to sądy WSA w Lublinie dopełnią czar... rozwiń
Avatar
KK / 15 maja 2008 o 15:45
0
DUPY DO STOłKóW SIę PRZYKLEIłY,TAKIE MIASTO,WYWALILI BABę NA INNY STOłEK ALE Z Tą SAMą PENSJą żAłOśNI WłODARZE,DOBRZE TO NIE WRóżY NA PRZYSZłOść.MOżNA BY TAK PISAć BEZ KOńCA ALE NA TO DNO śLINY SZKODA
Avatar
anty / 13 maja 2008 o 23:28
0
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tą Panią ciągle przenoszą, dlaczego jej nie zwolnią skandal , skandal , skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dlaczego nie zatrudnią młodych kompetentnych.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tą Panią ciągle przenoszą, dlaczego jej nie zwolnią skandal , skandal , skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
wzburzony / 13 maja 2008 o 22:20
0
niestety takich przypadków jak przy ul. Dożynkowej jest więcej. Na dowod zapraszam na ul. Jemiołową w dzielnicy Sławin.Wśrod domków
jednorodzinnych powstał wielki blok na 8 rodzin.Nie wiadomo w jaki sposób deweloper dostał pozwolenie na zbudowanie tego monstrum
w terenie w którym były tylko domy jednorodzinne.Pytam sie gdzie dbałośc o architektoniczny wygląd miasta , dzielnicy?Jaką urzdnicy wykazują
pogardę dla mieszkańców wydając takie decyzje?
Avatar
zatroskany / 13 maja 2008 o 20:38
0
Radzę przyjrzeć się bliżej, wieloletniej działalności tej pani i jej arbitralnym decyzjom, podejmowanym "dla dobra miasta i jego mieszkańców", oczywiście bezinteresownie.
Avatar
Zgryźliwy / 13 maja 2008 o 10:22
0
MieszkaniecJagodowej napisał:
Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E.


A ten mur widzę cały czas rośnie i rośnie . Już niedługo będzie miał 10 metrów i zasłoni cały blok


A ten mur widzę cały czas rośnie i rośnie . Już niedługo będzie miał 10 metrów i zasłoni cały blok rozwiń
Avatar
MieszkaniecJagodowej / 13 maja 2008 o 10:06
0
To jest grubsza sprawa. W naszym rejonie mieszkańcy są co chwilę nieprzyjemnie zaskakiwani. W rejonie Jagodowej spółdzielnia Kontakt zbudowała osiedle, ale bez dróg dojazdowych [sic!]. Jak to możliwe? Czyżby ziemia pod drogę się rozeszła? Teraz, aby zrobić drogi dojazdowe trzeba poprowadzić je w odległości kilku metrów od istniejących budynków. W dodatku muszą być jednokierunkowe. Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E. Prezes spółdzielni Kontakt, cały czas kłamał w tej sprawie. Mieszkańcy dowiedziali się dopiero gdy szalunki przysłoniły im okna. Od pracy ciężkich maszyn kilka metrów od budynku, ściany pękają. Dodam jeszcze, że woda na tą budowę jest dociągnięta zupełnie niezgodnie z wszelkimi planami, poprostu poprowadzono rurę (wisi w powietrzu) z budynku 9E. To jest zapatrzenie w wodę nowo budowanego osiedla spół. Kontakt.

I ja się pytam, czy to jest tylko pomyłka?
To jest grubsza sprawa. W naszym rejonie mieszkańcy są co chwilę nieprzyjemnie zaskakiwani. W rejonie Jagodowej spółdzielnia Kontakt zbudowała osiedle, ale bez dróg dojazdowych [sic!]. Jak to możliwe? Czyżby ziemia pod drogę się rozeszła? Teraz, aby zrobić drogi dojazdowe trzeba poprowadzić je w odległości kilku metrów od istniejących budynków. W dodatku muszą być jednokierunkowe. Buduje się je na 5-metrowym murze który zasłania parter i 1-piętro w budynku Jagodowa 9E. Prezes spółdzielni Kontakt, cały czas kłamał w tej sprawie. Mieszkańc... rozwiń
Avatar
wjk / 13 maja 2008 o 08:41
0
Przecież to stała praktyka. W moim przypadku wypowiedział się sąd administracyjny i od kilku lat czekam na rozpatrzenie poprawek, a urząd miasta czeka zapewne na bardziej restrykcyjne przepisy które umożliwią potraktowanie mnie jak uciążliwego chwasta.
Avatar
KK / 13 maja 2008 o 08:20
0
CZY PREZYDENT WYCIąGNIE Z TEGO WNIOSKI I ZROBI PORZąDEK W TYM URZęDZIE I UKARZE URZęDNIKóW ,PROPONUJę NA POCZąTEK ZWOLNIć DYREKTORA ODPOWIEDZIALNEGO WYDZIAłU,RYBA PSUJE SIę OD GłOWY,TO JAK SIE TO TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI PRZESTRASZY TO WEżMIE SIę DO ROBOTY I PLANY IM SIE NIE BęDą ZAMIENIAć W ZALEżNOśCI OD POTRZEBY,A TAK Z BOKU TO SPRAWA PODPADA POD PROKUTATORA BO śMIERDZI TU KORUPCJą
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!