Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2019 r.
22:18

Alarm dla Ziemi na leżąco. Obrońcy środowiska protestowali przed Ratuszem [ZDJĘCIA]

43 61 A A

"Zostało nam już tylko 11 lat, żeby zmienić naszą politykę energetyczną i zapobiec katastrofie klimatycznej!" - przestrzegają organizatorzy dzisiejszego protestu klimatycznego przez Ratuszem w Lublinie. Młodzi ludzie zapowiedzieli dalsze działania jeśli ich apel zostanie zignorowany przez władzę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Potrzebujemy działań nie za rok, nie za pięć lat, musimy działać teraz" – zaznczają obrońcy środowiska. "Rządzący muszą zdać sobie sprawę z tego, że polityka klimatyczna musi być priorytetem! W innym wypadku my, nasze i ich dzieci nie będziemy mieli miejsca do życia. Wbrew temu co myślą politycy nie mamy planety B!"

e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WON LEWACTWO !!! kornik drukarz / 23 czerwca 2019 o 01:09
+14
WON LEWACTWO !!! CO ZA BRAK ROZUMU.... to przecież USA, Chiny, rosja indie - to są najwięksi truciciele - idźcie tam się kłaść - zobaczymy ile poleżycie, nawet Niemcy dużo bardziej trują od nas :) WON IDIOCI OD PLATFORMERSKIEGO DEWELOPERSKIEGO ŻUCZYSKA !!!!
Avatar
ŻukOFF! / 23 czerwca 2019 o 01:07
+12
Jestem przeciw zabudowie Górek, ale to co robi lewactwo i przy okazji jak wikla w to ideologie to przegięcie. Niech bogatsze państwa zaczną same od siebie, a póki takie państwa jak USA, Chiny czy Rosja nie przestaną truć to nic z tego nie będzie.
Avatar
Gość 51 / 23 czerwca 2019 o 09:25
+10
W ratowaniu środowiska nie można zapominać o ekonomice. Europa  neutralnie ekologicznie nie ma wielkiego znaczenia dla środowiska dla którego zabójcze  jest wycięcie pod "potrzeby" brazylijskiego rolnictwa 1/3 Amazonii. Należy widzieć proporcje pomiędzy zużyciem węgla w Polsce 80 milionów ton, a ok. 1000 milionów ton węgla spalanych  w Chinach i w Indiach. Niemiecka gospodarka może przestawić się, zrezygnować z 150 milinów ton węgla (i to głównie najbardziej szkodliwego brunatnego) Polska  na taki proces potrzebuje więcej czasu.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 03:44
+10
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, nakazy i ograniczenia, które będą na wyrost a może w ogóle doprowadźmy do depopulacji planety, bo ci ludzie to strasznie dla planet źli są - smrodzą, śmiecą, wody zanieczyszczają, drzewa wycinają, cofnijmy się najlepiej do ery kamienia łupanego, żartuję oczywiście. A co jeśli się okaże, że także elektro smog (spowodowany dużą ilością masztów GSM, BTS, routery wi-fi) powoduje ocieplenie temperatury w miastach - nagrzewające się urządzenia elektroniczne wydzielają gazy elektromagnetyczne, których my nie widzimy gołym okiem - a są one szkodliwe dla nas i ekosystemu. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że taka sieć 5g, która wymaga wycinki drzew po to by mieć niezakłócany sygnał w istocie stanowi drastyczne pogwałcenie dla ekosystemu, a nawet abstra***ąc od sieci 5g - przyjrzyjmy się inwestycjom w mieście - beton na betonie - nie ma krzewów, nie ma drzew - tylko asfalt( buspasy kosztem zieleni miejskiej), beton, szkło, drewno - na przykładzie Lublina takie miejsca jak CSK, Centrum Kultury, Plac Litewski - nie da się w niezacienionych miejscach wysiedzieć - żar i gorąc nagrzewa ten beton, nie da się wytrzymać, fajnie, że Unia dała nam pieniądze na renowację tych miejsc ale przy okazji zepsuła okoliczną florę tych miejsc. Ekologowie troszczą się o ekosystem faunę i florę ale jeśli chodzi o dobro człowieka i jego zdrowie to czasami niektóre działania mają się nijak do ekologii, będą na przykład żałować odstrzelonego dzika, bo małe dziczki straciły matkę ale aborcja czemu nie, bo w ciele kobiety to tylko zlepek komórek jest. Także Zieloni bywają zakłamani jeśli kierują się lewicującymi motywami. Wycinając drzewa spowodujemy wzrost smogu - drzewa pochłaniają nadmiar CO2 z otocznia, a tego już Unia jakoś nie chce zauważyć w swoich inwestycjach przyzwalając na zabetonowywanie czego się da, bo to w ramach zrównoważonego rozwoju, a potem będą na tych łysych placach przekaźniki i nadajniki montować pod sieć 5g, by ludzi polem elektromagnetycznym popieściło, by za długo i szczęśliwie nie pożyli. Wi-fi w szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, smartfony w kieszeniach - i jak później po tak solidnych dawkach promieniowania mamy się czuć dobrze, pokolenia urodzone w latach 60 i 70 tych tak tego nie odczuwają ale ci urodzeni w latach 90 i po 2000 roku siedzą na tykającej bombie, a już w obecnych czasach mówi się, że młodzi ludzie w wieku trzydziestu paru lat chorują na nowotwory i umierają w bólu, nie tylko niezdrowe odżywianie się i nałogi są tego przyczyną, ta najbardziej kontrowersyjna przyczyna jest niewidoczna - to jest niewidoczne gołym okiem pole elektromagnetyczne. Mówi się o tych pokoleniach, że będą pierwszymi, które nie przeżyją swoich rodziców - to straszne. Wszyscy tylko w smartfonach siedzą, wi-fi to mus, pojawiają się biometrie i systemy bezgotówkowe a ostatnio coraz głośniej o internecie rzeczy i sieci 5g, algorytmy będą za nas myśleć, a roboty robić - marginalizacja ludzkości, antyludzkie czasy, przykro będzie żyć w takiej rzeczywistości, smutno, nudno, rutynowo, depresje, osamotnienie, zakompleksienie, rozleniwienie, ogłupienie, uzależnienie, brak zdrowia, brak prywatności, brak czasu, satysfakcji z życia i po co tak sobie nawzajem szkodzić, przecież jesteśmy mądrymi, wrażliwymi ludźmi, gdzież się podział w nas kult życia, energii, otrząśnijmy się, zejdźmy na ziemię, nie dajmy się obić w wała, bo są na świecie osobistości i chytre jednostki, które knują jak szkodzić ludziom, nie dajmy się im zmanipulować.
Trąbią o 2030 roku wszędzie w literaturze i filmach science-fiction jakby ten rok był jakimś naprawdę katastroficznym. Owszem ocieplenie klimatu jest( nie wiem czy nie jest ono przypadkiem sztucznie wzniecane - o inżynierii pogodowej słyszałem nie raz, wystarczy coś po rozpylać nie wiem co w powietrzu by wywołać m.in suszę lub gwałtowne porywy wiatru albo zjawiska pogodowe ekstremalne). To co może pozakazujmy ludziom dostępu do wszelkich dóbr naturalnych, wymierzmy ekologię, ekonomię i wszelkie prawa przeciwko ludziom, wprowadzajmy zakazy, n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 23:12
+10
Po aferze Volkswagena jaką wiarygodność mają wyliczenia emisji co2 w poszczególnych krajach? Papier i statystycy przyjmą wszystko.
Avatar
zamek na Puszczy Noteckiej. / 22 czerwca 2019 o 22:48
+9
... szwedzki oryginał i jego lubelska LEWACKA edycja. Im z jakichś badań wyszło, że najbardziej "żre" nastolatka z warkoczykami?
Avatar
Amad / 22 czerwca 2019 o 23:10
+8
Jestem przeciw zabudowie Górek, jestem za STOPNIOWYM dochodzeniem od węgla na rzecz OZE, ale to co robi lewactwo i przy okazji jak wikla w to ideologie to przegięcie. Niech bogatsze państwa zaczną same od siebie, a póki takie państwa jak USA, Chiny czy Rosja nie przestaną truć to nic z tego nie będzie.
Avatar
zamek sie buduje w Puszczy Noteckiej. / 22 czerwca 2019 o 22:35
+8
zamek sie buduje w Puszczy Noteckiej - a zieloni mają to w d
Avatar
ŻUK WSTYD / 23 czerwca 2019 o 13:39
+7
W ratowaniu środowiska nie można zapominać o ekonomice. Europa neutralnie ekologicznie nie ma wielkiego znaczenia dla środowiska dla którego zabójcze jest wycięcie pod "potrzeby" brazylijskiego rolnictwa 1/3 Amazonii. Należy widzieć proporcje pomiędzy zużyciem węgla w Polsce 80 milionów ton, a ok. 1000 milionów ton węgla spalanych w Chinach i w Indiach. Niemiecka gospodarka może przestawić się, zrezygnować z 150 milinów ton węgla (i to głównie najbardziej szkodliwego brunatnego) Polska na taki proces potrzebuje więcej czasu.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 12:08
+7
Kto śmie atakować nasze platformerskie, deweloperskie stare Żuczysko !!!!! Nein! ;))) !!!
Avatar
pustka w głowie? / 23 czerwca 2019 o 21:41
+1
Na początku lat 80. głośno się zrobiło o amerykańskiej nastolatce Samancie Smith. Przerażona wizją wojny jądrowej napisała list do Andropowa. Ten zaprosił ją do ZSRR, żeby przekonała się jak Sowieci "kochają pokój". I po powrocie mała Samantha opowiadała, że Sowieci kochają pokój....
Avatar
ŻUK WSTYD / 23 czerwca 2019 o 13:39
+7
W ratowaniu środowiska nie można zapominać o ekonomice. Europa neutralnie ekologicznie nie ma wielkiego znaczenia dla środowiska dla którego zabójcze jest wycięcie pod "potrzeby" brazylijskiego rolnictwa 1/3 Amazonii. Należy widzieć proporcje pomiędzy zużyciem węgla w Polsce 80 milionów ton, a ok. 1000 milionów ton węgla spalanych w Chinach i w Indiach. Niemiecka gospodarka może przestawić się, zrezygnować z 150 milinów ton węgla (i to głównie najbardziej szkodliwego brunatnego) Polska na taki proces potrzebuje więcej czasu.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 13:15
+5
Jeśli chcecie walczyć o środowisko proponuje się położyć gdzieć przed urzędem w Chinach czy innych wielkich gospodarkach. Chcecie tylko zwrócić na siebie uwagę!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 13:14
-9
Pokażcie mi prezydenta, który rządził miastem lepiej niż Zuk. Potrficie tylko hejtować. W ostatnich latach w lublinie zmienilo sie dużo.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 12:40
+4
Ratusz wami GARDZI
Avatar
and / 23 czerwca 2019 o 12:17
+5
Czy mogą to powtórzyć w styczniu lub lutym ? Oczywiście później niech się nie ogrzewają przy kaloryferach których medium wytwarza CO2 a fotosroto i wiatraczki w tym czasie nie koniecznie działają.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 12:08
+7
Kto śmie atakować nasze platformerskie, deweloperskie stare Żuczysko !!!!! Nein! ;))) !!!
Avatar
ŻukOFF! / 23 czerwca 2019 o 12:06
+7
estem przeciw zabudowie Górek, ale to co robi lewactwo i przy okazji jak wikla w to ideologie to przegięcie. Niech bogatsze państwa zaczną same od siebie, a póki takie państwa jak USA, Chiny czy Rosja nie przestaną truć to nic z tego nie będzie.
Avatar
ŻukOFF! Kto śmie atakować nasze Żuczysko! / 23 czerwca 2019 o 12:05
+3
Kto śmie atakować nasze platformerskie, deweloperskie stare Żuczysko !!!!! Nein! ;))) !!!
Avatar
Brawo Żuczysko, platformen gut! / 23 czerwca 2019 o 12:05
+4
CHA CHA CHA CHA . I nasze platformerskie, deweloperskie stare Żuczysko zrobiło was w trąbę, możecie sobie glosować jak chcecie ! CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA CHA !!!
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 25 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!