Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2015 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Ankieterzy zapytają o starą pralkę. W ten sposób pomożemy mieszkańcom Lwowa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 14 A A

Wynajęci przez miasto ankieterzy będą pytać mieszkańców, czy wiedzą, co zrobić np. ze starą pralką. Zapukają do 1000 mieszkań w blokach i 500 domów jednorodzinnych. Po co? Po to, żeby ze zużytym sprzętem elektrycznym umieli sobie radzić mieszkańcy... Lwowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski Ratusz właśnie szuka firmy, która będzie prowadzić ankiety wśród mieszkańców. Jej przedstawiciele mają odwiedzać ludzi w ich domach. Miasto chce dostać 1500 wypełnionych ankiet, przy czym ściśle określa, że tysiąc musi być z bloków, a reszta z zabudowy jednorodzinnej. Ankieterzy mają też prosić badanych o adres mailowy, co z założenia służyć ma temu, by miasto mogło zweryfikować to, co dostanie.

Po co takie ankiety? W ogłoszeniu o poszukiwaniach wykonawcy badania możemy przeczytać, że jego celem jest "określenie wiedzy/świadomości mieszkańców Lublina na temat radzenia sobie z domowymi odpadami elektronicznymi i elektrycznymi”. Zgodnie z prawem na śmietnik nie może trafić ani telewizor, ani pralka, ani nawet... bateria.

- Zamierzamy sprawdzić preferencje i zachowania mieszkańców oraz porównać je z badaniami sprzed dwóch lat - wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.
Dwa lata temu z ankiety wyszło m.in. to, że w dzielnicach Felin i Kalinowszczyzna najwięcej osób nie rozumie, co oznacza na urządzeniu symbol przekreślonego śmietnika. 6 proc. ogółu badanych stwierdziło, że chodzi o zakaz zabawy pojemnikiem na śmieci. Wyszło też, że 45,5 proc. badanych wyrzuca baterie wprost do kosza i że powszechne jest to zwłaszcza w dzielnicy Czechów Północny.

Po co komu taka wiedza? - W ten sposób sprawdzimy świadomość mieszkańców Lublina, by takie same rozwiązania móc wprowadzić we Lwowie - mówi Krzyżanowska. W Lublinie zużyty sprzęt można oddać w ostatnią sobotę każdego miesiąca w specjalnych punktach uruchamianych przy marketach. A nawet zamówić darmowy transport grata z domu.

Dlaczego Lublin zabiera się za sprawy odpadów poza swoimi granicami, a nawet poza granicami kraju? - Bo realizujemy wspólnie projekt w ramach współpracy transgranicznej - odpowiada rzeczniczka. Projekt obejmujący też m.in. zakup pojemników opiewa na 1,3 miliona euro, z czego 1,2 dała Unia Europejska, a beneficjentem jest Rada Miasta Lwów.

To nie jedyny tego typu międzynarodowy projekt. W innym Lublin miał pomagać Ukrainie w rozwiązywaniu problemu bezdomnych zwierząt, a w tytule projektu mowa była o "bezpiecznej koegzystencji ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu”.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziemlak / 27 marca 2015 o 07:25
0

stara pralka dla banderowców ubogich, a dla kogo na UA jadą w setkach samochochody kosztyjące w PL 150-200 tys. zł. zapewne dla tych, którzy mordowali naszych obywateli. Teraz niech jedzą kit z okien. Pora przestać i wsółczuć i pomagać.

Avatar
REAL1 / 27 marca 2015 o 07:06
0

APEL - prosze nie brać udziału w tej idiotycznej akcji !!!! NIE OSMIESZAJMY SIĘ !!!

Avatar
Gość / 26 marca 2015 o 20:08
0

Ten "projekt" ma dwa cele: wyciągnięcie danych osobowych i przy okazji drenaż kieszeni podatnika... a co to ma wspólnego z pralką i ukraińcami ... nie wiem ?!?

Dlatego wszelkiej maści ankieterzy słyszą z moich ust krótką,ale sprecyzowaną odpowiedź.

Avatar
łuku / 26 marca 2015 o 18:23
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -2
0 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak, ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

Płacimy przy zakupie nowego sprzętu, jest taka opłata nazywa się KGO
Avatar
~~ / 26 marca 2015 o 17:46
0

Byli i u mnie. Miałem dwie baterie które leżą do wyrzucenia przy okazji zakupów w pewnej niemieckiej sieci. Powiedziałem że im dam i niech sami je zutylizują... popatrzyli się jak na idiotę...

To żadna ankieta, a zwyczajne zbieranie danych osobowych.

Avatar
Luke Skywalker / 26 marca 2015 o 16:39
0

"Projekt obejmujący też m.in. zakup pojemników opiewa na 1,3 miliona euro, z czego 1,2 dała Unia Europejska, a beneficjentem jest Rada Miasta Lwów." - brakuje 0,1 mln euro, niby drobiazg w skali miasta, ale dlaczego wydawać go na tak idiotyczny cel? co ma z tego Lublin i jego mieszkańcy?

pozostała część  0,1 mln to WSPÓLNY wkład własny Lublina i Lwowa, a Lublin ma z tego oprócz zwiększania wiedzy i ekoświadomości (poprzez kampanie w radio, tv, mpk, internecie i w szkołach) zakup wielkich i mniejszych kontenerów na zbiórkę elektrośmieci

pozostała część  0,1 mln to WSPÓLNY wkład własny Lublina i Lwowa, a Lublin ma z tego oprócz zwiększania wiedzy i ekoświadomości (poprzez kampanie w radio, tv, mpk, internecie i w szkołach) zakup wielkich i mniejszych kontenerów na zbiórkę elektrośmieci

rozwiń
Avatar
On / 26 marca 2015 o 14:38
0

"Projekt obejmujący też m.in. zakup pojemników opiewa na 1,3 miliona euro, z czego 1,2 dała Unia Europejska, a beneficjentem jest Rada Miasta Lwów." - brakuje 0,1 mln euro, niby drobiazg w skali miasta, ale dlaczego wydawać go na tak idiotyczny cel? co ma z tego Lublin i jego mieszkańcy?

Avatar
OO / 26 marca 2015 o 14:04
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -20 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak,  ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

W Polsce to jest inaczej. Jak kupiłem samochód z Niemiec to przy rejestracji zapłaciłem 500zł za recykling. Przy złomowaniu zamiast oddac kasę to zapłaciłem następne 500zł. Oto Polska. 

W Polsce to jest inaczej. Jak kupiłem samochód z Niemiec to przy rejestracji zapłaciłem 500zł za recykling. Przy złomowaniu zamiast oddac kasę to zapłaciłem następne 500zł. Oto Polska. 

rozwiń
Avatar
jOOj / 26 marca 2015 o 13:50
0

Ten "projekt" ma dwa cele: wyciągnięcie danych osobowych i przy okazji drenaż kieszeni podatnika... a co to ma wspólnego z pralką i ukraińcami ... nie wiem ?!?

Avatar
crx / 26 marca 2015 o 12:31
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -20 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak,  ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

Avatar
ziemlak / 27 marca 2015 o 07:25
0

stara pralka dla banderowców ubogich, a dla kogo na UA jadą w setkach samochochody kosztyjące w PL 150-200 tys. zł. zapewne dla tych, którzy mordowali naszych obywateli. Teraz niech jedzą kit z okien. Pora przestać i wsółczuć i pomagać.

Avatar
REAL1 / 27 marca 2015 o 07:06
0

APEL - prosze nie brać udziału w tej idiotycznej akcji !!!! NIE OSMIESZAJMY SIĘ !!!

Avatar
Gość / 26 marca 2015 o 20:08
0

Ten "projekt" ma dwa cele: wyciągnięcie danych osobowych i przy okazji drenaż kieszeni podatnika... a co to ma wspólnego z pralką i ukraińcami ... nie wiem ?!?

Dlatego wszelkiej maści ankieterzy słyszą z moich ust krótką,ale sprecyzowaną odpowiedź.

Avatar
łuku / 26 marca 2015 o 18:23
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -2
0 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak, ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

Płacimy przy zakupie nowego sprzętu, jest taka opłata nazywa się KGO
Avatar
~~ / 26 marca 2015 o 17:46
0

Byli i u mnie. Miałem dwie baterie które leżą do wyrzucenia przy okazji zakupów w pewnej niemieckiej sieci. Powiedziałem że im dam i niech sami je zutylizują... popatrzyli się jak na idiotę...

To żadna ankieta, a zwyczajne zbieranie danych osobowych.

Avatar
Luke Skywalker / 26 marca 2015 o 16:39
0

"Projekt obejmujący też m.in. zakup pojemników opiewa na 1,3 miliona euro, z czego 1,2 dała Unia Europejska, a beneficjentem jest Rada Miasta Lwów." - brakuje 0,1 mln euro, niby drobiazg w skali miasta, ale dlaczego wydawać go na tak idiotyczny cel? co ma z tego Lublin i jego mieszkańcy?

pozostała część  0,1 mln to WSPÓLNY wkład własny Lublina i Lwowa, a Lublin ma z tego oprócz zwiększania wiedzy i ekoświadomości (poprzez kampanie w radio, tv, mpk, internecie i w szkołach) zakup wielkich i mniejszych kontenerów na zbiórkę elektrośmieci

pozostała część  0,1 mln to WSPÓLNY wkład własny Lublina i Lwowa, a Lublin ma z tego oprócz zwiększania wiedzy i ekoświadomości (poprzez kampanie w radio, tv, mpk, internecie i w szkołach) zakup wielkich i mniejszych kontenerów na zbiórkę elektrośmieci

rozwiń
Avatar
On / 26 marca 2015 o 14:38
0

"Projekt obejmujący też m.in. zakup pojemników opiewa na 1,3 miliona euro, z czego 1,2 dała Unia Europejska, a beneficjentem jest Rada Miasta Lwów." - brakuje 0,1 mln euro, niby drobiazg w skali miasta, ale dlaczego wydawać go na tak idiotyczny cel? co ma z tego Lublin i jego mieszkańcy?

Avatar
OO / 26 marca 2015 o 14:04
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -20 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak,  ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

W Polsce to jest inaczej. Jak kupiłem samochód z Niemiec to przy rejestracji zapłaciłem 500zł za recykling. Przy złomowaniu zamiast oddac kasę to zapłaciłem następne 500zł. Oto Polska. 

W Polsce to jest inaczej. Jak kupiłem samochód z Niemiec to przy rejestracji zapłaciłem 500zł za recykling. Przy złomowaniu zamiast oddac kasę to zapłaciłem następne 500zł. Oto Polska. 

rozwiń
Avatar
jOOj / 26 marca 2015 o 13:50
0

Ten "projekt" ma dwa cele: wyciągnięcie danych osobowych i przy okazji drenaż kieszeni podatnika... a co to ma wspólnego z pralką i ukraińcami ... nie wiem ?!?

Avatar
crx / 26 marca 2015 o 12:31
0

To nie brak świadomosci a lenistwo! Po prostu przy zakupie każdego sprzętu powinna być pobierana kaucja np. bateria -1 PLN, telewizor -20 PLN, pralka -16 PLN i zwracana przy oddaniu ich do utylizacji !!! No tak,  ale na takie proste rozwiązania stać tylko socjalistów, więc problem pozostanie!

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 1

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 11 5

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 4 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 6

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 8

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.