Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2009 r.
21:55
Edytuj ten wpis

Areszt zrujnował mu życie. Policjant żąda 900 tys. zł odszkodowania

0 14 A A

Były szef policji z Białej Podlaskiej pomówiony o łapówkarstwo, siedział w jednej celi z podejrzanymi o zabójstwa. Po wyjściu na wolność był bez pracy. Żeby utrzymać rodzinę, wynajął się do karmienia krów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władysław Szczeklik domaga się ponad 900 tys. zł odszkodowania. Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Lublinie odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której mówił o swoich krzywdach.

W areszcie przesiedział pięć miesięcy. Prokuratura oskarżała go o branie łapówek. Po latach został prawomocnie uniewinniony, ale nie odzyskał stanowiska i został zwykłym policjantem

– Fałszywie pomówione czy jednoznacznie uniewinnione osoby wciąż traktuje się jako przegrane – stwierdził. – Robi się wszystko, żeby nie wróciły na poprzednie stanowiska.

A Szczeklik stracił niemało, robił w policji błyskotliwą karierę. Posłowie i samorządowcy obiecywali mu, że zostanie szefem lubelskiego garnizonu. Tymczasem, znalazł się w piekle: w grudniu 2001 r. trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie.

Siedział w dwuosobowej celi, której ściany wysmarowane były krwią. Za "towarzysza” miał podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. – Popisywał się siłą, miał jakieś schorzenia psychiczne – opowiada policjant. – Musiałem czujnie sypiać. W zabójstwo był zamieszany również kolejny więzień, z którym dzieliłem celę.

Na spacerniaku Szczeklika nękali przestępcy, którzy o "zapuszkowaniu” komendanta policji dowiedzieli się z… więziennego radiowęzła. Bał się, że zatrują mu jedzenie, bo kuchnię obsługiwali recydywiści. Gdy poprosił wychowawcę, by pomógł mu przetrwać, usłyszał: Czy ma pan inne pytania?

Po wyjściu z aresztu odwrócili się od niego prominentni znajomi. Prywatne śledztwo, jakie podjął, rujnowało go finansowo. Żeby utrzymać rodzinę, wynajął się do pracy w gospodarstwie rolnym jako oborowy.

– Dawałem krowom jeść, wyrzucałem obornik – wspomina. Potem było lepiej, bo został szefem ochrony zakładów mięsnych.

Wyrok w sprawie odszkodowania zapadnie najwcześniej za kilka miesięcy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zwykły obywatel / 7 czerwca 2010 o 02:51
0
Siedział w dwuosobowej celi, której ściany wysmarowane były krwią. Za "towarzysza” miał podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. – Popisywał się siłą, miał jakieś schorzenia psychiczne – opowiada policjant. – Musiałem czujnie sypiać. W zabójstwo był zamieszany również kolejny więzień, z którym dzieliłem celę.

Na spacerniaku Szczeklika nękali przestępcy, którzy o "zapuszkowaniu” komendanta policji dowiedzieli się z… więziennego radiowęzła. Bał się, że zatrują mu jedzenie, bo kuchnię obsługiwali recydywiści. Gdy poprosił wychowawcę, by pomógł mu przetrwać, usłyszał: Czy ma pan inne pytania?

Po wyjściu z aresztu odwrócili się od niego prominentni znajomi.



Ale żeby tak jeszcze było w miejscach odosobnienia niby już w wolnym cywilizowanym kraju, aż sie wierzyc nie chce?



Ale żeby tak jeszcze było w miejscach odosobnienia niby już w wolnym cywilizowanym kraju, aż sie wierzyc nie chce? rozwiń
Avatar
polkompol / 1 października 2009 o 22:05
0
Nie wierzę w sprawiedliwość. Nie wierzę, że coś ugra. W policji jest już skończony. Niech uważa bo załapie zawał. Długotrwały stres do tego prowadzi. Policja, Sąd, Prokuratura to 3 organy nawzajem się wspierający. Przesłużyłem 36 lat w firmie znam dogłębnie tą firmę. Szkoda zdrowia Panie Szczerbik. Mam dokumentację jak mnie też próbowano za Gieruna wrobić w coś czego nie zrobiłem. Dzisiaj Gierun cywil bez żadnego przyjaciela. Ja jednak mam przyjaciół i znajomych w policji, gdzie jeszcze służą godni zaufania ludzie. Lecz są to jednostki. Każdy pędzi za karierą.Pozdrawiam.
Nie wierzę w sprawiedliwość. Nie wierzę, że coś ugra. W policji jest już skończony. Niech uważa bo załapie zawał. Długotrwały stres do tego prowadzi. Policja, Sąd, Prokuratura to 3 organy nawzajem się wspierający. Przesłużyłem 36 lat w firmie znam dogłębnie tą firmę. Szkoda zdrowia Panie Szczerbik. Mam dokumentację jak mnie też próbowano za Gieruna wrobić w coś czego nie zrobiłem. Dzisiaj Gierun cywil bez żadnego przyjaciela. Ja jednak mam przyjaciół i znajomych w policji, gdzie jeszcze służą godni zaufania ludzie. Lecz są to jednostki. Każd... rozwiń
Avatar
mały / 27 września 2009 o 23:47
0
ciekawe czy ten Szczeklik sam był zawsze o.k., bo czasami to życie odwzajemnia tym samym
Avatar
jaro / 23 września 2009 o 15:50
0
Najgorsze jest to, że w tym chorym kraju nikt za nic nie odpowiada. Dwa banany prokuratorskie robią karierę w Warszawie i ni ch...się do niczego nie przyznają. Na podstawie wymuszonych zeznań kryminalisty Pawlaka, oparli swój akt oskkarżenia. Do k... nędzy kto za to wszystko będzie płacił ? A wystarczy tylko obciążyć ich kosztami, ale nie, posłowie nie zdobędą się na to, bo sami wiedzą, że też im się to może przytrafić.
Avatar
Normalny / 23 września 2009 o 14:29
0
Do wszystkich zwolenników kary śmierci w śmiesznej RP.Teraz wyobraźcie sobie jak można człowieka zgnoić bezpodstawnie,wmanipulować i skazać.Ilu w tym kraju było by niewinnie straconych ?
Avatar
~gość~ / 23 września 2009 o 11:53
0
"Sąd wytknął prokuraturze, że prowadziła śledztwo w sposób urągający zasadom rzetelnego procesu". A czemu nie rozpieprzyć tego towarzystwa wzajemnej adoracji na 4 strony świata? Chory kraj,chory wymiar "sprawiedliwości"!!!!!!
Avatar
ES / 23 września 2009 o 10:47
0
Spaprali mu zycie , to fakt. Ale on też pewnie nie jednemu niewinnemu je również spaprał. Życie go kopnęło i teraz sam wie , jak traktowani są "potencjalni skazani" za coś czego nie zrobili. Znam 2 osoby które poszły siedzieć bo ktoś coś tam gdzieś widział. Jeden został po roku drugi po trzech latachinnieni . Jak wiadomo "rutynowe zeznania zwykle są na odpi**** biorą tych co są pod reką ". Może teraz szary piesek zrozumie innych ludzi. Uważają się za władców . Każdy pies to pies !
Avatar
txj / 23 września 2009 o 10:23
0
Kto za tym stał z Komendy Wojewódzkiej, Prokuratury i Sądu ?. Dlaczego pomówiono tego człowieka ?. To powinna wyjaśnić komisja śledcza powołana przez sejm.
Avatar
SPRAWIEDLIWOŚĆ / 23 września 2009 o 10:09
0
I POWINNI MU ZAPŁACIĆ CI KTÓRZY GO FAŁSZYWIE OSKARŻALI ZE SWOICH KIESZENI. WTEDY BYŁABY ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWO.
Avatar
SPRAWIEDLIWOŚĆ / 23 września 2009 o 10:08
0
I POWINNI MU ZAPŁACIĆ CI KTÓRZY GO FAŁSZYWIE OSKARŻALI ZE SWOICH KIESZENI. WTEDY BYŁABY ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWO.
Avatar
zwykły obywatel / 7 czerwca 2010 o 02:51
0
Siedział w dwuosobowej celi, której ściany wysmarowane były krwią. Za "towarzysza” miał podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. – Popisywał się siłą, miał jakieś schorzenia psychiczne – opowiada policjant. – Musiałem czujnie sypiać. W zabójstwo był zamieszany również kolejny więzień, z którym dzieliłem celę.

Na spacerniaku Szczeklika nękali przestępcy, którzy o "zapuszkowaniu” komendanta policji dowiedzieli się z… więziennego radiowęzła. Bał się, że zatrują mu jedzenie, bo kuchnię obsługiwali recydywiści. Gdy poprosił wychowawcę, by pomógł mu przetrwać, usłyszał: Czy ma pan inne pytania?

Po wyjściu z aresztu odwrócili się od niego prominentni znajomi.



Ale żeby tak jeszcze było w miejscach odosobnienia niby już w wolnym cywilizowanym kraju, aż sie wierzyc nie chce?



Ale żeby tak jeszcze było w miejscach odosobnienia niby już w wolnym cywilizowanym kraju, aż sie wierzyc nie chce? rozwiń
Avatar
polkompol / 1 października 2009 o 22:05
0
Nie wierzę w sprawiedliwość. Nie wierzę, że coś ugra. W policji jest już skończony. Niech uważa bo załapie zawał. Długotrwały stres do tego prowadzi. Policja, Sąd, Prokuratura to 3 organy nawzajem się wspierający. Przesłużyłem 36 lat w firmie znam dogłębnie tą firmę. Szkoda zdrowia Panie Szczerbik. Mam dokumentację jak mnie też próbowano za Gieruna wrobić w coś czego nie zrobiłem. Dzisiaj Gierun cywil bez żadnego przyjaciela. Ja jednak mam przyjaciół i znajomych w policji, gdzie jeszcze służą godni zaufania ludzie. Lecz są to jednostki. Każdy pędzi za karierą.Pozdrawiam.
Nie wierzę w sprawiedliwość. Nie wierzę, że coś ugra. W policji jest już skończony. Niech uważa bo załapie zawał. Długotrwały stres do tego prowadzi. Policja, Sąd, Prokuratura to 3 organy nawzajem się wspierający. Przesłużyłem 36 lat w firmie znam dogłębnie tą firmę. Szkoda zdrowia Panie Szczerbik. Mam dokumentację jak mnie też próbowano za Gieruna wrobić w coś czego nie zrobiłem. Dzisiaj Gierun cywil bez żadnego przyjaciela. Ja jednak mam przyjaciół i znajomych w policji, gdzie jeszcze służą godni zaufania ludzie. Lecz są to jednostki. Każd... rozwiń
Avatar
mały / 27 września 2009 o 23:47
0
ciekawe czy ten Szczeklik sam był zawsze o.k., bo czasami to życie odwzajemnia tym samym
Avatar
jaro / 23 września 2009 o 15:50
0
Najgorsze jest to, że w tym chorym kraju nikt za nic nie odpowiada. Dwa banany prokuratorskie robią karierę w Warszawie i ni ch...się do niczego nie przyznają. Na podstawie wymuszonych zeznań kryminalisty Pawlaka, oparli swój akt oskkarżenia. Do k... nędzy kto za to wszystko będzie płacił ? A wystarczy tylko obciążyć ich kosztami, ale nie, posłowie nie zdobędą się na to, bo sami wiedzą, że też im się to może przytrafić.
Avatar
Normalny / 23 września 2009 o 14:29
0
Do wszystkich zwolenników kary śmierci w śmiesznej RP.Teraz wyobraźcie sobie jak można człowieka zgnoić bezpodstawnie,wmanipulować i skazać.Ilu w tym kraju było by niewinnie straconych ?
Avatar
~gość~ / 23 września 2009 o 11:53
0
"Sąd wytknął prokuraturze, że prowadziła śledztwo w sposób urągający zasadom rzetelnego procesu". A czemu nie rozpieprzyć tego towarzystwa wzajemnej adoracji na 4 strony świata? Chory kraj,chory wymiar "sprawiedliwości"!!!!!!
Avatar
ES / 23 września 2009 o 10:47
0
Spaprali mu zycie , to fakt. Ale on też pewnie nie jednemu niewinnemu je również spaprał. Życie go kopnęło i teraz sam wie , jak traktowani są "potencjalni skazani" za coś czego nie zrobili. Znam 2 osoby które poszły siedzieć bo ktoś coś tam gdzieś widział. Jeden został po roku drugi po trzech latachinnieni . Jak wiadomo "rutynowe zeznania zwykle są na odpi**** biorą tych co są pod reką ". Może teraz szary piesek zrozumie innych ludzi. Uważają się za władców . Każdy pies to pies !
Avatar
txj / 23 września 2009 o 10:23
0
Kto za tym stał z Komendy Wojewódzkiej, Prokuratury i Sądu ?. Dlaczego pomówiono tego człowieka ?. To powinna wyjaśnić komisja śledcza powołana przez sejm.
Avatar
SPRAWIEDLIWOŚĆ / 23 września 2009 o 10:09
0
I POWINNI MU ZAPŁACIĆ CI KTÓRZY GO FAŁSZYWIE OSKARŻALI ZE SWOICH KIESZENI. WTEDY BYŁABY ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWO.
Avatar
SPRAWIEDLIWOŚĆ / 23 września 2009 o 10:08
0
I POWINNI MU ZAPŁACIĆ CI KTÓRZY GO FAŁSZYWIE OSKARŻALI ZE SWOICH KIESZENI. WTEDY BYŁABY ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWO.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 28 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 28 20

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 25

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 4 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 2

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 111 22

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.