Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2016 r.
8:09

Atak zimy. Dramatyczne warunki na drogach Lublina. Niektóre ulice zablokowane

152 41 A A

W korkach utknie praktycznie każdy, kto dzisiaj rano jedzie do pracy. O kilku ulicach można powiedzieć, że są praktycznie zablokowane

Aktualizacja artykułu: 2 grudnia 2016 r. 10:13
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekamy informacje o utrudnieniach i zdjęcia z ataku zimy. Wysyłajcie je do nas na alarm24@dziennikwschodni.pl

Godz. 10.06

Autobusy i trolejbusy powoli (z naciskiem na "powoli") wracają do codziennego rytmu kursowania. - W razie potrzeby dyspozytorzy będą "ręcznie" sterowac odjazdami autobusow z pętli, żeby kursowały w miarę regularnie - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zastrzega jednak, że opóźnień należy się spodziewać przez cały dzień. - W piątek popołudniowy szczyt komunikacyjny rozpoczyna się wcześniej, ok. godziny 12-13 - wyjaśnia

Godz. 9.20

Z objazdu wycofano linie autobusowe 2, 10, 18, 26, 31, 32, 40 i 57. W obie strony kursują już przez ul. 3 Maja.

Godz. 9.05:

Autobusy przestały kursować przez ul. 3 Maja w stronę al. Solidarności.

Na objazd zostały wysłane linie autobusowe nr 2,10,18,26,31,32,40,57 jadące w kierunku szpitali i dworca. Z powodu dużych problemów ze zjazdem w dół ulicy (bo teraz zablokowany jest zjazd, a nie podjazd) autobusy te zostały skierowane na objazd ulicami: Kołłątaja, Bernardynską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską. W kierunku Krakowskiego Przedmieścia autobusy kursują zwykłą trasą przez ul 3 Maja.

Godz. 8.20

Ul. 3 Maja przypomina wręcz zajezdnię bezradnych autobusów. Pojazdy komunikacji miejskiej mają problem z podjazdem pod górę. Bardzo podobna sytuacja jest na al. Warszawskiej. Al. Solidarności też jest kompletnie zakorkowana, z paraliżem mamy też do czynienia na ulicy Popiełuszki. Stoją też drogi dzielnicowe, jak choćby ul. Armii Krajowej w stronę Bohaterów Monte Cassino. Czasami trudno stwierdzić, czy jakaś ulica jest jeszcze zakorkowana, czy właściwsze byłoby słowo "zablokowana".
Komunikacja miejska ma duże opóźnienia.

- Sytuacja jest ciężka praktycznie w całym mieście - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I zastrzega, że trzeba się liczyć z tym, że opóźnienia dziś rano będą jeszcze większe. - Na razie nie trzeba było wysłać żadnej linii na objazd - zastrzega.

- Od rana doszło do 7 kolizji - informuje Andrzje Fijołek z lubelskiej policji.

W regionie

O godz. 6 na drogach krajowych pracowało 21 pługów i 31 solarek. W Sobieszynie na drodze krajowej nr 48 (Dęblin - Kock) samochód ciężarowy uderzył w barierę energochłonną. Droga jest zablokowana. Pojazd stoi w poprzek drogi.

Czytaj również:

Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 2 grudnia 2016 o 09:21
+1
Ktoś się pytał, gdzie są piaskarki. Tak jak wszyscy, stoją w korku. Fruwać jeszcze nie potrafią. Co w tym dziwnego. 
Avatar
hje / 2 grudnia 2016 o 08:53
+1
Dziś w Niemczech tez jest atak zimy. Korki mają po 200 km...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 08:46
+1
Dlatego wyjechałem dzis troche wczesniej i się nie spoźniłem. Zamiast narzekać to zacznijcie działać :]
Avatar
jerzy / 2 grudnia 2016 o 08:36
+1
Co roku uwielbiam te narzekania. Gdzie piaskarki? Stoją w korku. Czy wy wreszcie zrozumiecie, że przy takich opadach śniegu nic nie można poradzić? Wpiszcie w googlach "Atak zimy sparalizował i tu dowolną nazwę miasta.."
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 o 10:02
0
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 20:58
0
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 o 18:27
0
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:56
0
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:32
0
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:04
0
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 o 10:02
0
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 20:58
0
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 o 18:27
0
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:56
0
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:32
0
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:04
0
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 10:40
0
Trochę śniegu popadało i juz tragedia . Ludzie nie umieja jeździć .
Avatar
mar / 2 grudnia 2016 o 10:30
0
niema jak 4x4 . mam zasade brak zimowek nie wyciagam z rowu a pare juz wyciagnolem. czemu 3go maja nie jest podgrzewane?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 10:10
0
droga 835 od Wysokiego do Zielonej jest tragiczna! Lodowisko samochody leżą po rowach, Tiry pod górę nie mogą wyjechać normalnie KATASTROFA ! Rejon dróg z Krzczonowa NIC nie robi KOMPLETNIE NIC !!!
Avatar
Leon z działek / 2 grudnia 2016 o 09:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
na 3 Maja autobusy nie mają problemu z podjazdem tylko ze zjazdem, stoi cały jeden pas w doł...
Ale ul. 3 maja jest płaska, tam nie ma zjazdów, podjazdow...
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rusza budowa nowej galerii w woj. lubelskim. 17,5 tys. mkw. i 50 salonów [wizualizacje]
galeria

Rusza budowa nowej galerii w woj. lubelskim. 17,5 tys. mkw. i 50 salonów [wizualizacje] 0 0

Po objęciu prezydentury Jakub Banaszek wielokrotnie był pytany, czy w mieście powstanie Galeria Chełm, a jeśli tak, to kiedy. W końcu po kolejnym spotkaniu z inwestorami, napisał na Facebooku: "21 marca ruszamy!"

Grypa atakuje, coraz więcej zgonów. Zmarły już 23 osoby
film

Grypa atakuje, coraz więcej zgonów. Zmarły już 23 osoby 8 0

Blisko 100 tysięcy osób zgłosiło się w ostatnich tygodniach do lekarzy w Małopolsce z objawami grypy. Trojgu z nich nie udało się pomóc. W sumie w całej Polsce w tym samym okresie zmarły 23 osoby. Eksperci ostrzegają, że największa fala zachorowań dopiero nadchodzi i przestrzegają przed bagatelizowaniem wirusa. 

Konkurs na dyrektora COZL. Jest zgoda, ale co z terminem? "To nie takie proste"

Konkurs na dyrektora COZL. Jest zgoda, ale co z terminem? "To nie takie proste" 0 6

Zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu zgodził się na wszczęcie procedury dotyczącej konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Nadal jednak nie wiadomo kiedy konkurs zostanie ogłoszony.

Darmowe porady prawne w Lublinie i regionie. Gdzie szukać pomocy?

Darmowe porady prawne w Lublinie i regionie. Gdzie szukać pomocy? 0 0

Trwa akcja skierowana do osób, które zostały dotknięte przestępstwem. Od 19 do 23 lutego 2019 roku udzielane będą darmowe porady prawne. Na terenie Lubelszczyzny bezpłatnych porad prawnych będą udzielać między innymi adwokaci.

Opel wpadł do stawu w Żyrzynie [zdjęcia]

Opel wpadł do stawu w Żyrzynie [zdjęcia] 0 3

Samochód osobowy wpadł w poniedziałek do stawu w Żyrzynie

Dokąd doleci lotnisko? "Kilka rzeczy wymaga pilnego przedyskutowania"

Dokąd doleci lotnisko? "Kilka rzeczy wymaga pilnego przedyskutowania" 10 22

Szybszego zwołania Rady Nadzorczej Portu lotniczego Lublin chce jeden z jej członków. To efekt ostatnich niekorzystnych informacji dla lubelskiego lotniska. Ale z drugiej strony pojawiły się szanse powrotu lotów na Ukrainę

Skończyło się na strachu. Kiesel z urazem kostki

Skończyło się na strachu. Kiesel z urazem kostki 1 1

Amerykańska rozgrywająca Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będzie potrzebowała przerwy od gry. Brianna Kiesel może jednak mówić o szczęściu w nieszczęściu, bo skończyło się na urazie kostki

Pożar w salonie masażu w centrum Lublina

Pożar w salonie masażu w centrum Lublina 11 3

Do pożaru doszło we wtorek w kamienicy na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Wieniawskiej w Lublinie

Do przedszkola na rowerze?  Rodzice są chętni, ale trzeba im w tym pomóc

Do przedszkola na rowerze? Rodzice są chętni, ale trzeba im w tym pomóc 0 3

Urząd Miasta ogłosił wyniki badań, które miały wykazać, czy dzieci z wybranych przedszkoli mogłyby dojeżdżać z rodzicami rowerem zamiast samochodem. Wnioski? Rodzice są skłonni do zmiany, ale trzeba pomóc im w takiej decyzji

Zmarł Karl Lagerfeld, słynny projektant mody

Zmarł Karl Lagerfeld, słynny projektant mody 0 3

Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny projektant mody, artysta i fotograf, dyrektor artystyczny domu mody Chanel zmarł w wieku 85 lat.

Nosiciel wirusa HIV pogryzł policjanta i straszył, że umrze. Jest wyrok

Nosiciel wirusa HIV pogryzł policjanta i straszył, że umrze. Jest wyrok 53 15

Zakończył się proces mężczyzny, który próbował zarazić policjanta wirusem HIV i żółtaczką. Sławomir P. pogryzł mundurowego podczas jazdy na komisariat. Zdemolował również policyjny radiowóz

Łuków: 27-letni recydywista aresztowany, grozi mu nawet 15 lat więzienia
film

Łuków: 27-letni recydywista aresztowany, grozi mu nawet 15 lat więzienia 0 3

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27-latek z Łukowa, który w sobotę ukradł kurtkę z kluczykiem do samochodu i włamał się do auta

Karnawałowy koncert cygański w Nałęczowie
23 lutego 2019, 19:00

Karnawałowy koncert cygański w Nałęczowie 0 1

Restauracja Zabytkowe Podziemia w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) zaprasza na karnawałowy koncert cygański, który zaplanowano na sobotę, 23 lutego o godz. 19.

LCK ma nowego szefa. Do tej pory był związany z branżą spożywczą

LCK ma nowego szefa. Do tej pory był związany z branżą spożywczą 0 9

Aleksander Batorski zostanie dyrektorem Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Nowy szef marszałkowskiej instytucji do tej pory był związany z przemysłem spożywczym.

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się piąty bieg City Trail z Nationale-Nederlanden

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się piąty bieg City Trail z Nationale-Nederlanden 1 0

W sobotę biegacze startowali – po raz piąty – nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Zwycięstwo odnieśli Filip Babik oraz Julia Pleskaczyńska

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!