Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2016 r.
8:09

Atak zimy. Dramatyczne warunki na drogach Lublina. Niektóre ulice zablokowane

152 41 A A

W korkach utknie praktycznie każdy, kto dzisiaj rano jedzie do pracy. O kilku ulicach można powiedzieć, że są praktycznie zablokowane

Aktualizacja artykułu: 2 grudnia 2016 r. 10:13
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekamy informacje o utrudnieniach i zdjęcia z ataku zimy. Wysyłajcie je do nas na alarm24@dziennikwschodni.pl

Godz. 10.06

Autobusy i trolejbusy powoli (z naciskiem na "powoli") wracają do codziennego rytmu kursowania. - W razie potrzeby dyspozytorzy będą "ręcznie" sterowac odjazdami autobusow z pętli, żeby kursowały w miarę regularnie - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zastrzega jednak, że opóźnień należy się spodziewać przez cały dzień. - W piątek popołudniowy szczyt komunikacyjny rozpoczyna się wcześniej, ok. godziny 12-13 - wyjaśnia

Godz. 9.20

Z objazdu wycofano linie autobusowe 2, 10, 18, 26, 31, 32, 40 i 57. W obie strony kursują już przez ul. 3 Maja.

Godz. 9.05:

Autobusy przestały kursować przez ul. 3 Maja w stronę al. Solidarności.

Na objazd zostały wysłane linie autobusowe nr 2,10,18,26,31,32,40,57 jadące w kierunku szpitali i dworca. Z powodu dużych problemów ze zjazdem w dół ulicy (bo teraz zablokowany jest zjazd, a nie podjazd) autobusy te zostały skierowane na objazd ulicami: Kołłątaja, Bernardynską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską. W kierunku Krakowskiego Przedmieścia autobusy kursują zwykłą trasą przez ul 3 Maja.

Godz. 8.20

Ul. 3 Maja przypomina wręcz zajezdnię bezradnych autobusów. Pojazdy komunikacji miejskiej mają problem z podjazdem pod górę. Bardzo podobna sytuacja jest na al. Warszawskiej. Al. Solidarności też jest kompletnie zakorkowana, z paraliżem mamy też do czynienia na ulicy Popiełuszki. Stoją też drogi dzielnicowe, jak choćby ul. Armii Krajowej w stronę Bohaterów Monte Cassino. Czasami trudno stwierdzić, czy jakaś ulica jest jeszcze zakorkowana, czy właściwsze byłoby słowo "zablokowana".
Komunikacja miejska ma duże opóźnienia.

- Sytuacja jest ciężka praktycznie w całym mieście - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I zastrzega, że trzeba się liczyć z tym, że opóźnienia dziś rano będą jeszcze większe. - Na razie nie trzeba było wysłać żadnej linii na objazd - zastrzega.

- Od rana doszło do 7 kolizji - informuje Andrzje Fijołek z lubelskiej policji.

W regionie

O godz. 6 na drogach krajowych pracowało 21 pługów i 31 solarek. W Sobieszynie na drodze krajowej nr 48 (Dęblin - Kock) samochód ciężarowy uderzył w barierę energochłonną. Droga jest zablokowana. Pojazd stoi w poprzek drogi.

Czytaj również:

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 2 grudnia 2016 r. o 09:21
+1
Ktoś się pytał, gdzie są piaskarki. Tak jak wszyscy, stoją w korku. Fruwać jeszcze nie potrafią. Co w tym dziwnego. 
Avatar
hje / 2 grudnia 2016 r. o 08:53
+1
Dziś w Niemczech tez jest atak zimy. Korki mają po 200 km...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 08:46
+1
Dlatego wyjechałem dzis troche wczesniej i się nie spoźniłem. Zamiast narzekać to zacznijcie działać :]
Avatar
jerzy / 2 grudnia 2016 r. o 08:36
+1
Co roku uwielbiam te narzekania. Gdzie piaskarki? Stoją w korku. Czy wy wreszcie zrozumiecie, że przy takich opadach śniegu nic nie można poradzić? Wpiszcie w googlach "Atak zimy sparalizował i tu dowolną nazwę miasta.."
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 r. o 10:02
0
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 20:58
0
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 r. o 18:27
0
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:56
0
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:32
0
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:04
0
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Kostek / 30 stycznia 2017 r. o 10:02
0
Podjazd na 3-maja zawsze był problematyczny, od keidy pamiętam, ale lepiej mieć problem tam niż wpaść w poślizg na Tysiąclecia, gdzie wszystkim się śpiszy niezależnie od pogody i warunków! Pamiętam, że tamtego dnia nie wyjechałem nawet z domu i bardzo się z tego powodu ciesyzłem po przeczytaniu wiadomości. Połamały mi się wycieraczki, więc nie było opcji, żeby wyruszyć. Mam nowe od visee, więc powinien być już spokój na kilka sezonów. Swoją droga to kiedy na 3-maja była kostka brukowa???
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 20:58
0
przecież wiadomo nie od wczoraj w których miejscach kazdej zimy sa najwieksze problemy z podjazdami czy zjazdami!!! od razu powinni tam wyslac pług i sypac solą i piachem. a na Armii Krajowej przy ciut większym sniegu wszystkie auta mają problemy.Kiedyś to przynajmiej ludzie sobie pomagali jak któryś nie mógł wjechać to popchneli a teraz to 99% tylko trąbi i przeklina.
Avatar
Gucio / 2 grudnia 2016 r. o 18:27
0
Kierowca z F16 napisał:
Pomysł rodem ze Wschodniego kraju typu Rosja Ukraina ,przy każdym podjezdzie jest wyspywany piasek żeby kierowcy jak jest slisko wzieli lopate i sypali sobie pod kola i jeżeli jeden zaczyna blokować podjazd inni pomagaja i sie wspieraja , U  nas każdy siedzi w samochodzie i klnie  na śłuzby drogowe i na drugiego kierowce  ,że nie umie wyjechać ,podjechać albo nie umie jeżdzić. Zaraz pewnie odezwa sie zna(f)cy  tematu ,że tu jest Polska placi sie podatki to sie wymaga od śłużb    pomocy ,a czasami wystarczy  troche emapti  i pomóc komuś. kiedyś bez empatii się jeździło
rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:56
0
przed remontem na ul 3maja była kostka brukowa- jakoś nie było problemu z wjazdem pod górę. Ktoś miał chrapkę na tą kostkę (ponoć zza zach granicy) i jest jak jest...
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:32
0
brawo rządzący Lublinem za wybranie firmy okradającej nie dbającej o stan dróg !!!!!!!!! ceny kosmiczne a efektu 0 a to drobny śnieg popadał i już katastrofa a co będzie jak spadnie naprawdę ? jak ja bym tak pracował jak wczoraj firma dbająca o stan dróg to by mnie z roboty wywalili z hukiem
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 11:04
0
Jaki atak zimy? W 1986 to była zima. (-20) stopni i pobocza zasypane, że płotów nie było widać..... a teraz raptem +1 i trochę popadało i atak zimy.... weźta nie rozśmieszajta mnie....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 10:40
0
Trochę śniegu popadało i juz tragedia . Ludzie nie umieja jeździć .
Avatar
mar / 2 grudnia 2016 r. o 10:30
0
niema jak 4x4 . mam zasade brak zimowek nie wyciagam z rowu a pare juz wyciagnolem. czemu 3go maja nie jest podgrzewane?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 10:10
0
droga 835 od Wysokiego do Zielonej jest tragiczna! Lodowisko samochody leżą po rowach, Tiry pod górę nie mogą wyjechać normalnie KATASTROFA ! Rejon dróg z Krzczonowa NIC nie robi KOMPLETNIE NIC !!!
Avatar
Leon z działek / 2 grudnia 2016 r. o 09:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
na 3 Maja autobusy nie mają problemu z podjazdem tylko ze zjazdem, stoi cały jeden pas w doł...
Ale ul. 3 maja jest płaska, tam nie ma zjazdów, podjazdow...
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!