Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2008 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Awantura w Teatrze Muzycznym

0 5 A A

Pracownik Teatru Muzycznego poskarżył się do Państwowej Inspekcji Pracy na to, że nie może odebrać nadgodzin. Zaraz po tym został zwolniony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdzisław Hołysz od dawna ma na pieńku z dyrektorem teatru Krzysztofem Kutarskim. Jest zastępcą kierownika działu administracyjno technicznego i jednocześnie pracuje przy informacjach niejawnych.

- Nie mogę pracować przy innych pracownikach, a zostałem umieszczony w trzyosobowym pokoju przy wiklinowym stoliku okolicznościowym. Przychodziłem do pracy wcześniej, żeby wywiązać się z obowiązków - opowiada Hołysz. Wyliczył, że zebrało mu się sześć dni nadliczbowych. Dyrektor ich nie uznał.

- Interweniowałem w Państwowej Inspekcji Pracy, kontrola była w ubiegły czwartek. Tymczasem w piątek do związku zawodowego Solidarność trafiło pismo dyrektora informujące, że chce mnie zwolnić - mówi Hołysz.

- Wnioskowałem o opinię związków co do rozwiązania umowy o pracę Pana Hołysza na aktualnych warunkach - stwierdza Kutarski. Ciągnie: - Chcę zmienić te warunki, bo w regulaminie teatru nie ma stanowiska pracy jakie on zajmuje. Jako dyrektor mam też prawo oceniać przydatność pracowników. Tego i innych. Na pewno nie ma mowy o żadnym odwecie. To on złamał przepisy biorąc nadgodziny bez konsultacji ze mną i pozostając w pracy poza godzinami pracy bez mojej zgody.

- Wiele osób pracuje na stanowiskach, których nie ma - Hołysz twierdzi, że kontrola wypadła po jego myśli. Dyrektor Teatru Muzycznego zapewnia: nieprawidłowości nie stwierdziła. - Dopiero po opracowaniu dokumentacji kontroli będę mógł informować o wynikach - stwierdza Zbysław Momot zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie.

We wtorek związki odpowiedziały, że nie zgadzają się na wypowiedzenie umów z Hołyszem i czterema innymi osobami.
(rp)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chart / 3 lipca 2008 o 12:40
0
A tak z czystej ciekawości, jakie to "informacje niejawne" znajdują się w Teatrze? A może to zakamuflowany silos atomowy, a pan Hołysz to rycerz Jedi nim zarządzający?
Avatar
nict / 2 lipca 2008 o 22:42
0
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na zawsze!!!!
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na... rozwiń
Avatar
sławek / 2 lipca 2008 o 22:02
0
Ludzie co jest czyżby w TM mieli normalne związki zawodowe, które bronią pracownikóW!!! jAK WIADOMO W INSTYTUCJI WOK podlegającej marszałkowi to broni się tylko dyrekcji lub członków związków. WOK prosi związki zawodowe Teatru o przejęcie opieką pracowników.
Avatar
DAE566 / 2 lipca 2008 o 20:48
0
Facet o czym ty kaman????P...cościsiętam we łbie???
Avatar
nik / 2 lipca 2008 o 18:29
0
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PARTII GóRą.
Pani wojewoda się bardzo ze swoim sztabem postarała by znaleźć haka na Uchwałę rady gminy
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PA... rozwiń
Avatar
chart / 3 lipca 2008 o 12:40
0
A tak z czystej ciekawości, jakie to "informacje niejawne" znajdują się w Teatrze? A może to zakamuflowany silos atomowy, a pan Hołysz to rycerz Jedi nim zarządzający?
Avatar
nict / 2 lipca 2008 o 22:42
0
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na zawsze!!!!
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na... rozwiń
Avatar
sławek / 2 lipca 2008 o 22:02
0
Ludzie co jest czyżby w TM mieli normalne związki zawodowe, które bronią pracownikóW!!! jAK WIADOMO W INSTYTUCJI WOK podlegającej marszałkowi to broni się tylko dyrekcji lub członków związków. WOK prosi związki zawodowe Teatru o przejęcie opieką pracowników.
Avatar
DAE566 / 2 lipca 2008 o 20:48
0
Facet o czym ty kaman????P...cościsiętam we łbie???
Avatar
nik / 2 lipca 2008 o 18:29
0
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PARTII GóRą.
Pani wojewoda się bardzo ze swoim sztabem postarała by znaleźć haka na Uchwałę rady gminy
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PA... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 3 5

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia]
galeria

Plac w centrum miasta już po przebudowie. Jak się podoba mieszkańcom? [zdjęcia] 9 11

Są nowe latarnie, drzewa i ławki. Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku został gruntownie przebudowany. Zmieniła się nie tylko nawierzchnia, zniknęły też schody i murki, a doszły fontanny. Co o zmianach sądzą mieszkańcy miasta?

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo)
film

Metro Exodus: Edycja kolekcjonerska za 245 euro (wideo) 0 0

Jest też tańsza o blisko 100 euro wersja, ale... bez gry. Co znajdziemy w Metro Exodus: Spartan Collector’s Edition Spartan Edition?

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach
film

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach 179 8

Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu 0 0

ROZMOWA Z Sylwią Matuszczyk, obrotową MKS Perła Lublin

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości
Zdjęcia
galeria

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości 3 1

Uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kraśniku od mszy św. za Ojczyznę.

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie
15 listopada 2018, 18:00

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 15 listopada o godz. 18 w Dworku Wincentego Pola (Kalinowszczyzna 13) odbędzie się Wieczór Poezji Wincentego Pola w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich 11 8

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL 0 0

11 listopada 2018 roku zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Prekursor badań politologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Miał 86 lat.

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym
17 listopada 2018, 16:00

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym 4 0

17 listopada o godz. 16 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowy koncert Polskie Piosenki.

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo)
film

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo) 0 0

A kto tu się tak skrada? Sześć dużych lokacji, tryb wieloosobowy Ghost Mode i dobre recenzje. A w tle czai się już Sean Bean.

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność"
Magazyn

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność" 6 0

Jeden z najlepszych polskich zawodników w rugby, który grał w lidze francuskiej i norweskiej, wielokrotny mistrz polski chce uczyć zdrowego stylu życia. W domu w Konopnicy wymyślił i zbudował w ogrodzie ścieżkę zdrowia. Obok niej, w wolierze mieszkają araukany. Kurki bez ogona, za to z baczkami i bokobrodami. Znoszą kolorowe jajka jak malowanie.

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska"

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska" 17 2

O powodach startu w wyborach, najważniejszych zadaniach, pierwszych decyzjach i oczekujących na spełnienie obietnicach wyborczych rozmawiamy z burmistrzem-elektem gminy Nałęczów, Wiesławem Pardyką, liderem komitetu "Przyjaciele Gminy Nałęczów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!