Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2008 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Awantura w Teatrze Muzycznym

0 5 A A

Pracownik Teatru Muzycznego poskarżył się do Państwowej Inspekcji Pracy na to, że nie może odebrać nadgodzin. Zaraz po tym został zwolniony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdzisław Hołysz od dawna ma na pieńku z dyrektorem teatru Krzysztofem Kutarskim. Jest zastępcą kierownika działu administracyjno technicznego i jednocześnie pracuje przy informacjach niejawnych.

- Nie mogę pracować przy innych pracownikach, a zostałem umieszczony w trzyosobowym pokoju przy wiklinowym stoliku okolicznościowym. Przychodziłem do pracy wcześniej, żeby wywiązać się z obowiązków - opowiada Hołysz. Wyliczył, że zebrało mu się sześć dni nadliczbowych. Dyrektor ich nie uznał.

- Interweniowałem w Państwowej Inspekcji Pracy, kontrola była w ubiegły czwartek. Tymczasem w piątek do związku zawodowego Solidarność trafiło pismo dyrektora informujące, że chce mnie zwolnić - mówi Hołysz.

- Wnioskowałem o opinię związków co do rozwiązania umowy o pracę Pana Hołysza na aktualnych warunkach - stwierdza Kutarski. Ciągnie: - Chcę zmienić te warunki, bo w regulaminie teatru nie ma stanowiska pracy jakie on zajmuje. Jako dyrektor mam też prawo oceniać przydatność pracowników. Tego i innych. Na pewno nie ma mowy o żadnym odwecie. To on złamał przepisy biorąc nadgodziny bez konsultacji ze mną i pozostając w pracy poza godzinami pracy bez mojej zgody.

- Wiele osób pracuje na stanowiskach, których nie ma - Hołysz twierdzi, że kontrola wypadła po jego myśli. Dyrektor Teatru Muzycznego zapewnia: nieprawidłowości nie stwierdziła. - Dopiero po opracowaniu dokumentacji kontroli będę mógł informować o wynikach - stwierdza Zbysław Momot zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie.

We wtorek związki odpowiedziały, że nie zgadzają się na wypowiedzenie umów z Hołyszem i czterema innymi osobami.
(rp)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chart / 3 lipca 2008 o 12:40
0
A tak z czystej ciekawości, jakie to "informacje niejawne" znajdują się w Teatrze? A może to zakamuflowany silos atomowy, a pan Hołysz to rycerz Jedi nim zarządzający?
Avatar
nict / 2 lipca 2008 o 22:42
0
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na zawsze!!!!
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na... rozwiń
Avatar
sławek / 2 lipca 2008 o 22:02
0
Ludzie co jest czyżby w TM mieli normalne związki zawodowe, które bronią pracownikóW!!! jAK WIADOMO W INSTYTUCJI WOK podlegającej marszałkowi to broni się tylko dyrekcji lub członków związków. WOK prosi związki zawodowe Teatru o przejęcie opieką pracowników.
Avatar
DAE566 / 2 lipca 2008 o 20:48
0
Facet o czym ty kaman????P...cościsiętam we łbie???
Avatar
nik / 2 lipca 2008 o 18:29
0
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PARTII GóRą.
Pani wojewoda się bardzo ze swoim sztabem postarała by znaleźć haka na Uchwałę rady gminy
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PA... rozwiń
Avatar
chart / 3 lipca 2008 o 12:40
0
A tak z czystej ciekawości, jakie to "informacje niejawne" znajdują się w Teatrze? A może to zakamuflowany silos atomowy, a pan Hołysz to rycerz Jedi nim zarządzający?
Avatar
nict / 2 lipca 2008 o 22:42
0
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na zawsze!!!!
Panie hołysz, idź pan już sobie z tego teatru bo tylko mieszasz. Na Poniatowskiego pisałeś donosy, na Bonieckiego pisałeś donosy, na Kutarskiego piszesz donosy i stale jesteś zdziwiony jesteś że cię nikt nie lubi. Teatr jest to instytucja, z którą masz najmniej wspólnego. Wystarczy dyletanctwa, chamstwa i obłudy najwyższych lotów w twoim wykonaniu!!! Większość pracowników mających z tobą choćby mały kontakt (także w Urzędzie Marszałkowskim) ma cię serdecznie dość i trzyma kciuki za dyrektora by się w końcu z tobą pożegnał i to na... rozwiń
Avatar
sławek / 2 lipca 2008 o 22:02
0
Ludzie co jest czyżby w TM mieli normalne związki zawodowe, które bronią pracownikóW!!! jAK WIADOMO W INSTYTUCJI WOK podlegającej marszałkowi to broni się tylko dyrekcji lub członków związków. WOK prosi związki zawodowe Teatru o przejęcie opieką pracowników.
Avatar
DAE566 / 2 lipca 2008 o 20:48
0
Facet o czym ty kaman????P...cościsiętam we łbie???
Avatar
nik / 2 lipca 2008 o 18:29
0
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PARTII GóRą.
Pani wojewoda się bardzo ze swoim sztabem postarała by znaleźć haka na Uchwałę rady gminy
należy współczuć Wójtowi i Radzie Gminy Jeziorzany, tyle wysiłku i na marne
w imię interesu Partyjnego i doraźnego zdobycia przychylności części niezadowolonych mieszkańców gminy
rozpętano kampanie medialną której efekt z tryumfem został dzisiaj obwieszczony.
uznano, iż gmina ma nadal trwać w SWOJEJ MIZERII.
Liderzy PSL zrobili gminie niedźwiedzią przysługę, zamiast pomagać takim małym i biednym samorządom
uznano, że my wiemy lepiej na co mają byś przeznaczane środki budżetu gminy.
WIELKIE BRAWA INTERES PA... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niezwykły wynalazek lubelskich naukowców. Rany zagoją się szybciej, nie będzie blizn

Niezwykły wynalazek lubelskich naukowców. Rany zagoją się szybciej, nie będzie blizn 1 0

Prawdopodobnie w czerwcu wejdzie na rynek innowacyjny plaster, dzięki któremu rany mają goić się szybciej, a blizny nie powstaną. W pierwszej kolejności skorzystają z niego pacjenci Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.

Motor będzie współpracował z Hetmanem Zamość. Obrońca nie trafi do Lublina

Motor będzie współpracował z Hetmanem Zamość. Obrońca nie trafi do Lublina 0 1

W środę wieczorem działacze Motoru Lublin podpiszą umowę o współpracy z liderem IV ligi Hetmanem Zamość. – Jest takie mądre powiedzenie, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Im więcej klubów będzie działać wspólnie, tym więcej będzie pozytywnych efektów. To także droga prowadząca do umocnienia pozycji Lubelszczyzny na piłkarskiej mapie Polski – wyjaśnia powody podpisania umowy Leszek Bartnicki, prezes klubu z Lublina

Co dalej z pałacem Marynki? Pomysły są, ale nie ma pieniędzy

Co dalej z pałacem Marynki? Pomysły są, ale nie ma pieniędzy 0 5

Kilkuosobowy zespół powołany przez prezydenta Puław rozpoczął pracę nad nową koncepcją zagospodarowania Pałacu Marynki. Dokument ma być gotowy w marcu, ale na remont zabytku poczekamy pewnie jeszcze kilka lat

Fantazyjne torty i ciasta. Słodkie zmagania przyszłych cukierników [zdjęcia]
galeria

Fantazyjne torty i ciasta. Słodkie zmagania przyszłych cukierników [zdjęcia] 0 0

„Rzemiosło – nasza przyszłość” to temat przewodni wojewódzkiego etapu XXIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz oraz XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego i Piekarskiego im. Anny Butki. Słodkie zmagania rozegrano w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie

Odnawiają XIX-wieczny pałac koło Lublina. "Takiego remontu nigdy nie przeszedł" [zdjęcia]

Odnawiają XIX-wieczny pałac koło Lublina. "Takiego remontu nigdy nie przeszedł" [zdjęcia] 33 5

Trwają prace w XIX-wiecznym zespół pałacowo-parkowego w podlubelskiej Panieńszczyźnie. - Takiego remontu pałac nigdy nie przeszedł - mówi Teresa Kot, wójt gminy Jastków koło Lublina.

Andrzej Świtkowski (AZS UMCS Lublin): Jest szansa na ogromny sukces Janka

Andrzej Świtkowski (AZS UMCS Lublin): Jest szansa na ogromny sukces Janka 0 0

ROZMOWA Z Andrzejem Świtkowskim, trenerem sekcji pływania AZS UMCS Lublin

Stop nienawiści - prezydent Białej Podlaskiej zalecił wprowadzenie lekcji tolerancji

Stop nienawiści - prezydent Białej Podlaskiej zalecił wprowadzenie lekcji tolerancji 0 20

W bialskich szkołach odbędą się zajęcia o skutkach hejtu i mowie nienawiści. To zalecenie prezydenta Michała Litwiniuka.

Sportowiec Roku 2018: Kapituła zadecydowała

Sportowiec Roku 2018: Kapituła zadecydowała 0 0

W środę w naszej redakcji odbyło się spotkanie kapituły, która debatowała nad wyborem najlepszego sportowca 2018 roku

Jak wyciszyć ulice w Lublinie? Co znalazło się w ekspertyzie za 309 tys. zł

Jak wyciszyć ulice w Lublinie? Co znalazło się w ekspertyzie za 309 tys. zł 11 26

Nad planem działań mających uciszyć lubelskie ulice głosować ma w przyszłym tygodniu Rada Miasta. Prezydent przekazał radnym do zatwierdzenia dokument, którego opracowanie – za niemal 309 tys. zł – zostało zlecone krakowskiej spółce Ekkom

Ekologicznie i ekonomicznie z gazem płynnym

Ekologicznie i ekonomicznie z gazem płynnym 0

Smog dokucza nam coraz bardziej. Sposobem na wygranie walki z zanieczyszczeniem powietrza jest wymiana pieców węglowych, tzw. kopciuchów, na kotły zasilane przyjaznymi środowisku źródłami energii, takimi jak gaz płynny (LPG). Gaz płynny ma wiele zalet i zastosowań. Praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem są np. sieci gazowe na gaz płynny, które oferuje GASPOL. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkańców regionów, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci gazu ziemnego.

Rezerwy Azotów Puławy robią furorę w Pucharze Polski

Rezerwy Azotów Puławy robią furorę w Pucharze Polski 0 0

Awansując do ćwierćfinału Pucharu Polski druga drużyna Azotów Puławy przeszła do historii tych rozgrywek. Prowadzona przez Zbigniewa Markuszewskiego drużyna to jedyny II-ligowiec w gronie siedmiu ekip z PGNiG Superligi

Filmowa niedziela w Teatrze Starym: "Kacper i Emma"
10 lutego 2019, 17:00

Filmowa niedziela w Teatrze Starym: "Kacper i Emma" 0 0

W niedzielę, 10 lutego o godz. 17 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) wyświetlony zostanie film dla dzieci "Kacper i Emma - zimowe wakacje".

Ciekawi świata - spotkanie podróżnicze w Puławach
30 stycznia 2019, 18:00

Ciekawi świata - spotkanie podróżnicze w Puławach 4 0

30 stycznia o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata". Gościem wydarzenia będzie Krystyna Budzyńska – wieloletni pilot wycieczek krajowych i zagranicznych.

Znalazła kartę płatniczą, poszła na zakupy do galerii. Teraz ma problemy

Znalazła kartę płatniczą, poszła na zakupy do galerii. Teraz ma problemy 16 12

Kobieta, która w jednej z lubelskich galerii metodą zbliżeniową płaciła nie swoją kartą, sama zgłosiła się na policję. Zrobiła to, gdy zobaczyła swój wizerunek w mediach

Koncert Fuajee / Debris Heir / Drown w Pubie Ramzes
2 lutego 2019, 19:00

Koncert Fuajee / Debris Heir / Drown w Pubie Ramzes 3 1

W sobotę, 2 lutego o godz. 19 w Pubie Razmes (ul. Kołłątaja 3) odbędzie się potrójny rockowo-metalowy koncert.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!