Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2015 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Bajm i Ani Mru-Mru będą promować woj. lubelskie. Będzie też turniej piłkarski na Arenie Lublin

0 12 A A

Wspólne występy zespołu Bajm i kabaretu Ani Mru-Mru, Lubelska Noc Kabaretowa oraz turniej piłkarski na Arenie Lublin z udziałem drużyny m. in. z Bundesligi – to część planów promocyjnych województwa lubelskiego w okresie wakacyjnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bajm i Ani Mru-Mru mają promować województwo podczas czerwcowych występów w Szczecinie, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim oraz 8 sierpnia w Kołobrzegu.

– Wyboru dokonaliśmy głównie na podstawie statystyk dotyczących liczby turystów odwiedzających te miasta latem. Duże znaczenie miało też zaplecze techniczne, jakie mamy tam do dyspozycji – mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Takich koncertów prawdopodobnie będzie więcej. – Myślimy także o Rewalu i o innych nadmorskich miejscowościach – zdradza Donica.

– Pomysł wziął się po naszym ubiegłorocznym wspólnym występie podczas Dni Opola. Fani pytali, czy można to powtórzyć, bo świetnie się bawili – mówi Beata Kozidrak z Bajmu. – Tym razem szykujemy niespodziankę, której nie da się obejrzeć w telewizji. Sama wystąpię w jednym ze skeczów.

– Skecz powstaje specjalnie dla niej i wykorzystamy w nim jej walory – dodaje Marcin Wójcik z Ani Mru-Mru.

Na promocję podczas tych czterech imprez województwo wyda ok. 350 tys. zł netto. Z kolei ok. 400 tysięcy ma kosztować organizacja Lubelskiej Nocy Kabaretowej, którą na żywo pokaże TVP 2. Wstęp będzie bezpłatny, dokładny program nie jest jeszcze znany.
Innym dużym wydarzeniem organizowanym przez Urząd Marszałkowski ma być zaplanowany na 4 i 5 lipca na Arenie Lublin międzynarodowy turniej piłkarski. Weźmie w nim udział po jednej drużynie z niemieckiej Bundesligi, francuskiej Ligue 1 i ukraińskiej Premier Lihi. Grono uczestników uzupełni prawdopodobnie Górnik Łęczna i Śląsk Wrocław. Dokładna obsada ma zostać ogłoszona 5 maja. Turniej ma być transmitowany przez telewizję Eurosport.

Województwo przygotowało też akcję "Wyślij kartkę z lubelskiego!”, w ramach której wydrukowano osiem tysięcy znaczków pocztowych. Na razie tysiąc z nich trafiło do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, gdzie można je otrzymać za darmo.

Ponadto nasz region w najbliższych miesiącach będzie promowany na lotniskach w Dublinie i Sztokholmie oraz podczas imprez, które zdążyły już się wpisać w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Jedną z nich będzie aukcja koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim.

– W tym roku chcemy jeszcze bardziej wzmocnić jej lubelskość i zaprosić większe grono biznesmenów z całego świata – zapowiada dyr. Donica.
Kalendarz promocyjny województwa lubelskiego

Maj: Kampania billboardowa w porcie lotniczym Dublin. • Promocja na lotnisku w Sztokholmie (20–22.05). • Parada Rowerowa (30.05)

Czerwiec: Kiermasz turystyczny (13–14.06). • Lubelskie/Smakuj Życie! – Ani Mru-Mru i Bajm podbijają zachód Polski (19.06 Szczecin, 20.06 Zielona Góra, 21.06 Gorzów Wlkp.)

Lipiec: Lubelska Noc Kabaretowa (4.07) • Turniej piłkarski na Arenie Lublin (4–5.07). • Lubelski Land Art. Festiwal (1–11.07)

Sierpień: Lubelskie/Smakuj Życie! – Ani Mru-Mru i Bajm wracają w trasę (8.08 Kołobrzeg). • Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. • Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. • Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów. • Pride of Poland

Wrzesień: Europejski Festiwal Smaku. • Lubelskie Święto Młodego Cydru. • Lubelska Gala Turystyki (24.09).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doktorant / 28 kwietnia 2015 o 22:35
0

J.E. Ambassador Andreas Kidyba promuje najlepiej!!!

Avatar
skiba / 28 kwietnia 2015 o 22:31
0

Nie ma to jak podłączyć się do publicznego(samorządowego) cyca. Big cyca.

Avatar
M / 28 kwietnia 2015 o 08:29
0

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

Na stadionie zagrać ma „światowa gwiazda”. Jaka ? Nie wiadomo.

Miejska spółka informuje, że do wyboru ma pięciu wykonawców, jest w kontakcie z trzema agencjami koncertowymi, w tym z dwiema „bardziej”.

– Pewnie wybierzemy tego, kto da nam największe bezpieczeństwo finansowe i najlepsze warunki – mówi Tomasz Grodzki, prezes MOSiR. 

– Do końca marca powinniśmy znać szczegóły.

Październik

W tym miesiącu koncert na stadionie zorganizować ma radio Eska Rock.

– Również postawiliśmy warunek firmie promocyjnej że ma być co najmniej jedna światowa gwiazda muzyki – mówi Grodzki."

................................................................

No i gdzie te dwie "światowe gwiazdy" i terminy ich koncertów na Arenie Lublin ?  ;) 

przyłączam się do pytania

przynajmniej o czerwcu powinniśmy już wiedzieć, a tu cisza....

ytania

przynajmniej o czerwcu powinniśmy już wiedzieć, a tu cisza....

rozwiń
Avatar
er / 27 kwietnia 2015 o 22:32
0

ukraińskiej Premier Lihi

a to z jakiego języka

Druga uwaga darmowy znaczek a Przypominam,że jest znaczek z Lublinem i w ramach promocji może dogadac sie z poczta aby ten znaczek na terenie lublina był obiegowy.Listy ida na caly swiat i moze kogos zaciekawi

Avatar
oppolo / 27 kwietnia 2015 o 22:30
0

Pietras to jednak burak i wieśniak wyjątkowy. Na konferencję z marszałkiem województwa w czapeczce i krótkich gaciach. Wstyd

Ono myśli że artysta z niego niesamowuty albo co.

Masz rację olo

Avatar
artur / 27 kwietnia 2015 o 21:49
0

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

Na stadionie zagrać ma „światowa gwiazda”. Jaka ? Nie wiadomo.

Miejska spółka informuje, że do wyboru ma pięciu wykonawców, jest w kontakcie z trzema agencjami koncertowymi, w tym z dwiema „bardziej”.

– Pewnie wybierzemy tego, kto da nam największe bezpieczeństwo finansowe i najlepsze warunki – mówi Tomasz Grodzki, prezes MOSiR. 

– Do końca marca powinniśmy znać szczegóły.

Październik

W tym miesiącu koncert na stadionie zorganizować ma radio Eska Rock.

– Również postawiliśmy warunek firmie promocyjnej że ma być co najmniej jedna światowa gwiazda muzyki – mówi Grodzki."

................................................................

No i gdzie te dwie "światowe gwiazdy" i terminy ich koncertów na Arenie Lublin ?  ;) 

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

rozwiń

Avatar
Edi / 27 kwietnia 2015 o 21:49
0

...Bajm to wiocha. Szkoda tylko, że Ani Mru-mru zeszło tak na psy. 

Avatar
p-d-p / 27 kwietnia 2015 o 21:43
0

a gdzie Suchy ????

Avatar
Olo / 27 kwietnia 2015 o 21:42
0

Pietras to jednak burak i wieśniak wyjątkowy. Na konferencję z marszałkiem województwa w czapeczce i krótkich gaciach. Wstyd

Avatar
Kotka z Urzędowa / 27 kwietnia 2015 o 21:41
0

"Sosnowski to je dopiero marszałek, wraca z urzedu, zdejmuje garnitur, wkłada gumiaki i łoorrraa i łorrraaa....." szkoleniowo-% wspomninia jednego z dyrektorów podległej jednostki ;-)

Avatar
doktorant / 28 kwietnia 2015 o 22:35
0

J.E. Ambassador Andreas Kidyba promuje najlepiej!!!

Avatar
skiba / 28 kwietnia 2015 o 22:31
0

Nie ma to jak podłączyć się do publicznego(samorządowego) cyca. Big cyca.

Avatar
M / 28 kwietnia 2015 o 08:29
0

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

Na stadionie zagrać ma „światowa gwiazda”. Jaka ? Nie wiadomo.

Miejska spółka informuje, że do wyboru ma pięciu wykonawców, jest w kontakcie z trzema agencjami koncertowymi, w tym z dwiema „bardziej”.

– Pewnie wybierzemy tego, kto da nam największe bezpieczeństwo finansowe i najlepsze warunki – mówi Tomasz Grodzki, prezes MOSiR. 

– Do końca marca powinniśmy znać szczegóły.

Październik

W tym miesiącu koncert na stadionie zorganizować ma radio Eska Rock.

– Również postawiliśmy warunek firmie promocyjnej że ma być co najmniej jedna światowa gwiazda muzyki – mówi Grodzki."

................................................................

No i gdzie te dwie "światowe gwiazdy" i terminy ich koncertów na Arenie Lublin ?  ;) 

przyłączam się do pytania

przynajmniej o czerwcu powinniśmy już wiedzieć, a tu cisza....

ytania

przynajmniej o czerwcu powinniśmy już wiedzieć, a tu cisza....

rozwiń
Avatar
er / 27 kwietnia 2015 o 22:32
0

ukraińskiej Premier Lihi

a to z jakiego języka

Druga uwaga darmowy znaczek a Przypominam,że jest znaczek z Lublinem i w ramach promocji może dogadac sie z poczta aby ten znaczek na terenie lublina był obiegowy.Listy ida na caly swiat i moze kogos zaciekawi

Avatar
oppolo / 27 kwietnia 2015 o 22:30
0

Pietras to jednak burak i wieśniak wyjątkowy. Na konferencję z marszałkiem województwa w czapeczce i krótkich gaciach. Wstyd

Ono myśli że artysta z niego niesamowuty albo co.

Masz rację olo

Avatar
artur / 27 kwietnia 2015 o 21:49
0

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

Na stadionie zagrać ma „światowa gwiazda”. Jaka ? Nie wiadomo.

Miejska spółka informuje, że do wyboru ma pięciu wykonawców, jest w kontakcie z trzema agencjami koncertowymi, w tym z dwiema „bardziej”.

– Pewnie wybierzemy tego, kto da nam największe bezpieczeństwo finansowe i najlepsze warunki – mówi Tomasz Grodzki, prezes MOSiR. 

– Do końca marca powinniśmy znać szczegóły.

Październik

W tym miesiącu koncert na stadionie zorganizować ma radio Eska Rock.

– Również postawiliśmy warunek firmie promocyjnej że ma być co najmniej jedna światowa gwiazda muzyki – mówi Grodzki."

................................................................

No i gdzie te dwie "światowe gwiazdy" i terminy ich koncertów na Arenie Lublin ?  ;) 

19 stycznia 2015 r. "Dziennik Wschodni", artykuł :

"Kalendarz imprez Areny Lublin. Koncert "światowej gwiazdy" i drużyna z Bundesligi " :

"Czerwiec

rozwiń

Avatar
Edi / 27 kwietnia 2015 o 21:49
0

...Bajm to wiocha. Szkoda tylko, że Ani Mru-mru zeszło tak na psy. 

Avatar
p-d-p / 27 kwietnia 2015 o 21:43
0

a gdzie Suchy ????

Avatar
Olo / 27 kwietnia 2015 o 21:42
0

Pietras to jednak burak i wieśniak wyjątkowy. Na konferencję z marszałkiem województwa w czapeczce i krótkich gaciach. Wstyd

Avatar
Kotka z Urzędowa / 27 kwietnia 2015 o 21:41
0

"Sosnowski to je dopiero marszałek, wraca z urzedu, zdejmuje garnitur, wkłada gumiaki i łoorrraa i łorrraaa....." szkoleniowo-% wspomninia jednego z dyrektorów podległej jednostki ;-)

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 1

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 2

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 1 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 48 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?