Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2008 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Bar na Litewskim pomoże w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Urzędnicy wymyślili, że na placu Litewskim stanie... bar z napojami i jedzeniem. Obok będą leżaki na sztucznej trawie. Choć możliwe, że o tym, czy Lublin ma się bić o miano Europejskiej Stolicy Kultury zdecydują mieszkańcy w referendum.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Referendum to pomysł Dariusza Piątka, miejskiego radnego PO. Piątek ma wątpliwości, czy magistrat powinien wydawać grube miliony na imprezy kulturalne, ich promocję i billboardy, które mają przekonać ekspertów do tego, by właśnie Lublinowi przyznali tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) 2016 r.

- Generalnie nie mam nic przeciwko temu - mówi Włodzimierz Wysocki, odpowiedzialny za kulturę zastępca prezydenta miasta. - Ale najpierw trzeba by uruchomić akcję informującą mieszkańców o zasadach i celach ubiegania się o tytuł ESK i korzyściach, które Lublin ma osiągnąć, a dopiero potem pytać lublinian co oni na to.

Ratusz zapowiada już, że informacjami o staraniach o ESK będzie bombardować nie tylko ludzi żyjących poza miastem, ale i nas. Wśród propozycji jest ustawienie na pl. Litewskim ciekawego wizualnie namiotu, który stałby od czerwca do sierpnia i byłby punktem informacyjnym o dziejących się w Lublinie imprezach kulturalnych. Ma tam być darmowy Internet, stoliki, leżaki, bar z napojami i prostymi daniami oraz miejsce do rekreacji na trawniku między drzewami lub na... sztucznej trawie.

W planach jest też ustawienie specjalnych słupów informacyjnych, które wyróżniałyby się kształtem od już stojących. Projekt mogliby opracować w drodze konkursu studenci Wydziału Artystycznego UMCS. Słupy miałyby stać przy ruchliwych ulicach i służyć wyłącznie do wieszania plakatów zapraszających na imprezy wspierające walkę o ESK. Za zbieranie i naklejanie plakatów oraz pilnowanie, by nie zawisło tam nic innego, miałby odpowiadać specjalny dwuosobowy zespół.

Ale na tym nie koniec. W widocznych miejscach mają zawisnąć banery, reklamami mają być oklejone lubelskie autobusy i trolejbusy, reklama ma być malowana nawet na chodnikach, a mieszkańcy mają dostać do skrzynek ulotki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 20 listopada 2008 r. o 10:21
Taaaaaaa ..... Panie Wasilewski ... pan tam glupoty firmujesz a ja tu gore !!!! Jesli dalej bedzie pan podpisywal sie pod podobnymi idiotyzmami to .. to zabieraj pan swoja kompanie i fora ze dwora !!!
Avatar
jatoja / 19 listopada 2008 r. o 17:17
cooooooooooooooooooooooo?jaki bar??????????????a może jeszcze watę cukrową i popcorn tam kupimy!!!!!!!!!!!!!
Avatar
100 g. / 19 listopada 2008 r. o 15:48
... pod baobabem ze 2 toy -toye żeby było całkiem superkulturalnie. A co jak kultura to najwyższa.
To że wymyślają ją barany to inna sprawa
Avatar
jamjam / 19 listopada 2008 r. o 14:06
Pewnie już ktoś liczy sobie ile zarobi na tych banerach i reklamach zorganizowaniu referendum, a przy okazji może i tor motokrosowy załapie się na darmową reklamę
Avatar
~folkatka~ / 19 listopada 2008 r. o 11:16
Nosz qrcze ten Piatek jest żałosny po prostu, na kulturę szkoda mu kasy, ale na jakieś bzdurne referenda już nie ((
Avatar
Kulturka / 19 listopada 2008 r. o 11:10
"Ale na tym nie koniec. W widocznych miejscach mają zawisnąć banery, reklamami mają być oklejone lubelskie autobusy i trolejbusy, reklama ma być malowana nawet na chodnikach, a mieszkańcy mają dostać do skrzynek ulotki." Najpier zrobimy propagande a pozniej referendum;)
A tak bardzie na powazne to stolica kultury czego ma byc Lublin-Lublina? Jezeli to ma byc Europejska Stolica Kultury to tam sie trzeba zwrocic ale nie bilbordami, ulotkami, reklama malowana na autobusach i chodnikach a sztuka wlasnie. Tyko kto i po co ma to robic jak wiesc niesie, ze transmisja spektaklu neTTheatre z warsztatow na Popieluszki realizowana byla za pomoca internetu komorkowego bo miasto lacza zestawic nie chcialo czy moze za drogo by takie lacze moze kosztowalo? Europie trzeba pokazywac co w Lublinie kulturalnego sie dzieje i tam walczyc o miano stolicy a nie tu topic grube miliony w promocje promocji.
"Ale na tym nie koniec. W widocznych miejscach mają zawisnąć banery, reklamami mają być oklejone lubelskie autobusy i trolejbusy, reklama ma być malowana nawet na chodnikach, a mieszkańcy mają dostać do skrzynek ulotki." Najpier zrobimy propagande a pozniej referendum;)
A tak bardzie na powazne to stolica kultury czego ma byc Lublin-Lublina? Jezeli to ma byc Europejska Stolica Kultury to tam sie trzeba zwrocic ale nie bilbordami, ulotkami, reklama malowana na autobusach i chodnikach a sztuka wlasnie. Tyko kto i po co ma to ro... rozwiń
Avatar
J-k / 19 listopada 2008 r. o 09:49
Wybudujcie temu Piątkowi tor motocrossowy to może się w końcu odpie... od tego Lublina. A Plac Litewski to niechaj będzie tylko czysty i posprzątany i to wystarczy.
Avatar
100 g. / 19 listopada 2008 r. o 08:50
walczyć będziemy szeroko pojmowaną kulturą tj, brudnymi ulicami, krzywymi chodnikami - tudzież ich całkowitego braku jak i niedotrzymywaniu obietnic wyborczych, uzgadnianych planów dla miasta jak i totalnej niemożności władz co zapewni zaliczyć należy do kultury osobistej
Avatar
richelie / 19 listopada 2008 r. o 08:39
na kulture dać a nie na promocje tej kultury... i nie ze wzgledu na ESK, a po prostu...do stolicy kultury jej jeszcze daleko..
Avatar
motorowiec / 19 listopada 2008 r. o 08:13
Radny Piątek ma absolutną racje po co przeznaczać grube miliony na jakąś tam kulturę? Dać na sport a najlepiej na sport motorowy a szczegółowo na stypendia dla młodych zdolnych sportówców uprawiających motocross że nazwiska już nie wymienię ...... po raz drugi biedny jest sławił będzie dobre imię Lublina .... w Elizówce na zawodach na przykład! -
Avatar
mp / 20 listopada 2008 r. o 10:21
Taaaaaaa ..... Panie Wasilewski ... pan tam glupoty firmujesz a ja tu gore !!!! Jesli dalej bedzie pan podpisywal sie pod podobnymi idiotyzmami to .. to zabieraj pan swoja kompanie i fora ze dwora !!!
Avatar
jatoja / 19 listopada 2008 r. o 17:17
cooooooooooooooooooooooo?jaki bar??????????????a może jeszcze watę cukrową i popcorn tam kupimy!!!!!!!!!!!!!
Avatar
100 g. / 19 listopada 2008 r. o 15:48
... pod baobabem ze 2 toy -toye żeby było całkiem superkulturalnie. A co jak kultura to najwyższa.
To że wymyślają ją barany to inna sprawa
Avatar
jamjam / 19 listopada 2008 r. o 14:06
Pewnie już ktoś liczy sobie ile zarobi na tych banerach i reklamach zorganizowaniu referendum, a przy okazji może i tor motokrosowy załapie się na darmową reklamę
Avatar
~folkatka~ / 19 listopada 2008 r. o 11:16
Nosz qrcze ten Piatek jest żałosny po prostu, na kulturę szkoda mu kasy, ale na jakieś bzdurne referenda już nie ((
Avatar
Kulturka / 19 listopada 2008 r. o 11:10
"Ale na tym nie koniec. W widocznych miejscach mają zawisnąć banery, reklamami mają być oklejone lubelskie autobusy i trolejbusy, reklama ma być malowana nawet na chodnikach, a mieszkańcy mają dostać do skrzynek ulotki." Najpier zrobimy propagande a pozniej referendum;)
A tak bardzie na powazne to stolica kultury czego ma byc Lublin-Lublina? Jezeli to ma byc Europejska Stolica Kultury to tam sie trzeba zwrocic ale nie bilbordami, ulotkami, reklama malowana na autobusach i chodnikach a sztuka wlasnie. Tyko kto i po co ma to robic jak wiesc niesie, ze transmisja spektaklu neTTheatre z warsztatow na Popieluszki realizowana byla za pomoca internetu komorkowego bo miasto lacza zestawic nie chcialo czy moze za drogo by takie lacze moze kosztowalo? Europie trzeba pokazywac co w Lublinie kulturalnego sie dzieje i tam walczyc o miano stolicy a nie tu topic grube miliony w promocje promocji.
"Ale na tym nie koniec. W widocznych miejscach mają zawisnąć banery, reklamami mają być oklejone lubelskie autobusy i trolejbusy, reklama ma być malowana nawet na chodnikach, a mieszkańcy mają dostać do skrzynek ulotki." Najpier zrobimy propagande a pozniej referendum;)
A tak bardzie na powazne to stolica kultury czego ma byc Lublin-Lublina? Jezeli to ma byc Europejska Stolica Kultury to tam sie trzeba zwrocic ale nie bilbordami, ulotkami, reklama malowana na autobusach i chodnikach a sztuka wlasnie. Tyko kto i po co ma to ro... rozwiń
Avatar
J-k / 19 listopada 2008 r. o 09:49
Wybudujcie temu Piątkowi tor motocrossowy to może się w końcu odpie... od tego Lublina. A Plac Litewski to niechaj będzie tylko czysty i posprzątany i to wystarczy.
Avatar
100 g. / 19 listopada 2008 r. o 08:50
walczyć będziemy szeroko pojmowaną kulturą tj, brudnymi ulicami, krzywymi chodnikami - tudzież ich całkowitego braku jak i niedotrzymywaniu obietnic wyborczych, uzgadnianych planów dla miasta jak i totalnej niemożności władz co zapewni zaliczyć należy do kultury osobistej
Avatar
richelie / 19 listopada 2008 r. o 08:39
na kulture dać a nie na promocje tej kultury... i nie ze wzgledu na ESK, a po prostu...do stolicy kultury jej jeszcze daleko..
Avatar
motorowiec / 19 listopada 2008 r. o 08:13
Radny Piątek ma absolutną racje po co przeznaczać grube miliony na jakąś tam kulturę? Dać na sport a najlepiej na sport motorowy a szczegółowo na stypendia dla młodych zdolnych sportówców uprawiających motocross że nazwiska już nie wymienię ...... po raz drugi biedny jest sławił będzie dobre imię Lublina .... w Elizówce na zawodach na przykład! -
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Odzew na ogłoszenie był mizerny

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Odzew na ogłoszenie był mizerny

Nie najlepiej poszedł Straży Miejskiej ostatni nabór na wolne etaty strażników. Spośród 19 miejsc udało się obsadzić tylko 7, o ile wszyscy zakwalifikowani rzeczywiście zgłoszą się do pracy, a nie jest to wcale tak oczywiste. Niska płaca nie kusi.

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"
zdjęcia
galeria

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"

Jest bardzo sympatycznie. Nie wszyscy jeszcze się znamy, ale się poznamy – uśmiecha się Zofia Makuch, jedna z dwudziestu osób, które uczestniczą w zajęciach otwartego niedawno Klubu Seniora w Świdniku. – Ja w tym budynku mieszkam, na górze. Już jak trwał remont to tutaj zaglądałem, zastanawiałem się kiedy ten klub otworzą – przyznaje Jerzy Sierpiński, kolejny z uczestników projektu.

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"
Pierwsza strona

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"

Mobbing w białych rękawiczkach – tak pracownicy opisują sytuację w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bełżycach. Dyrektorka ZDP odpowiada, że podwładni mogli odczuć zmianę w jakości zarządzania, bo wcześniej byli przyzwyczajeni do „markowania pracy”. Sprawą zainteresował się radny powiatowy zaniepokojony losem pracowników i wielomilionowych inwestycji.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!