Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2013 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Bardzo droga wyprawka szkolna. Ile trzeba wydać?

0 11 A A
Podręczniki do V klasy będą kosztować mamę Marysi 400 zł. A to dopiero początek wydatków (Jacek Świe
Podręczniki do V klasy będą kosztować mamę Marysi 400 zł. A to dopiero początek wydatków (Jacek Świe

Na same podręczniki dla pierwszoklasisty trzeba wydać ok. 300 zł. Wszystkie koszty sięgną co najmniej 800 zł. Im dziecko starsze, tym drożej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 10 lat szkoły podstawowe korzystają z kompletów do edukacji wczesnoszkolnej, pakowanych w wygodnych pudełkach. W skład takiego pakietu wchodzą dwa podręczniki, zeszyty ćwiczeń na każdy miesiąc, zeszyt do ćwiczeń w pisaniu i liczeniu, płyta CD z piosenkami oraz przybory pomagające w nauce pisania i czytania.

– Koszt takiego boxu, w zależności od wydawnictwa, wynosi ok. 250–260 zł za same podręczniki. Do tego rodzice muszą jeszcze dokupić podręcznik do religii oraz języka angielskiego, na co przeznaczą około 100 zł. Łącznie same podręczniki do nauki wczesnoszkolnej to wydatek rzędu ok. 300–350 zł – mówi Danuta Uszyńska-Gacka, właścicielka "Księgarni” przy ul. Królewskiej w Lublinie.

– Same książki do pierwszej klasy kosztowały mnie 300 zł – mówi Agnieszka Kasak, mama Zuzi. – Koszty będą duże, bo nie mamy jeszcze butów, białej bluzeczki galowej i granatowej spódniczki. Nie wspomnę już o codziennych ubraniach.

Pani Agnieszka stara się oszczędzać. – Plecak z Barbie, o którym marzyła moja córka kupiłam przez Internet za 70 zł. W sklepie musiałabym za niego zapłacić ok. 130 zł – wyjaśnia i dodaje, że na wyprawce koszty się nie kończą, bo już w szkole dojdą opłaty za komitet rodzicielski i inne składki.

– Finalnie koszt posłania córki do pierwszej klasy wyniesie minimum 800 zł – podlicza mama Zuzi.
Oprócz książek pierwszaki potrzebują plecaka, przyborów szkolnych, zeszytów, stroju na w-f oraz obowiązkowo butów na zmianę. Za piórnik i jego wyposażenie, czyli pióra, długopisy, ołówki, gumkę, temperówkę, kredki, mazaki, linijkę, nożyczki, klej w sztyfcie zapłacimy od 40 zł do 150 zł. Cena zależy od marki, wielkości czy wizerunku postaci z popularnej bajki, jaki na przyborach umieszczono. Za sam piórnik z pełnym wyposażeniem zapłacimy nawet 130 zł.

Podobnie jest w przypadku plecaków. Ceny uzależnione są przede wszystkim od marki, ale również tego, czy plecaki np. mają stelaż i kółka. Ceny tych z wyższych półek sięgają nawet 400 zł. W sklepach internetowych te samy plecaki kupimy nieco taniej.
Do wyprawki potrzebne są także zeszyty, głównie 16- i 32-kartkowe. Oczywiście można kupić najtańszy zeszyt w kiosku za złotówkę, ale dziecko zapewne będzie wolało modny, z wizerunkiem Angry Birds – ten kosztuje ok. 4 zł.

Na zajęcia z wychowania fizycznego dzieci potrzebują koszulkę na zmianę, spodenki gimnastyczne i obuwie sportowe. Odzież na w-f to wydatek od 30 do 60 zł. Z kolei za obuwie, w zależności od marki, zapłacimy od 40 do 200 zł.

Starsi uczniowie oznaczają większe wydatki. Na zakupach spotkaliśmy panią Ewę z córką Marysią, uczennicę V klasy. – Mamy piątkę dzieci i czworo z nich idzie teraz do szkoły. Koszty są koszmarne – narzeka pani Ewa. – Za same podręczniki dla Marysi trzeba zapłacić około 400 zł (na szczęście dziewczynka dostała 225 zł dofinansowania z rządowego programu "Wyprawka szkolna”). Cała reszta – plecak, piórnik, buty na zmianę itd. – to koszt rzędu 600 zł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 13:02
0
hej mam truje
Avatar
malwina83 / 8 września 2014 o 21:29
0

książki dla dzieci kupuje się raz do roku, we wrześniu. Każdy z nas chodził do szkoły i wie, że z czegoś trzeba się uczyć. Można przewidzieć, że w sierpniu i wrześniu czekają nas większe wydatki szkolne i zawczasu zacząć na to oszczędzać. Co roku kupuje podręczniki dla moich dzieci na stronie Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego (http://sklep.wsip.pl/)

Gdy porównywałam ceny z innymi księgarnami okazało się, że na stronie WSiP jest zdecydowanie taniej.

Avatar
ja / 19 sierpnia 2013 o 21:29
0

Niania dla Malucha to ok 1200 zł miesięcznie przy tym wydatki na szkołę to pikuś....

Tak-pod warunkiem,że zarabiasz chociaż 3000zł.

Avatar
o / 19 sierpnia 2013 o 16:16
0

Niania dla Malucha to ok 1200 zł miesięcznie przy tym wydatki na szkołę to pikuś....

Avatar
smutno / 19 sierpnia 2013 o 16:08
0

pytanie czemu teraz co roku trzeba kupować podręczniki? jak funkcjonowało wszystko kilka lat temu,kiedy szkolna biblioteka wydawała podręczniki? co w nich aż tak się zmienia co roku? Afryka zamienia się z Ameryką? czy 2+2 jest już 15?

nie jedno pokolenie uczyło się w szkole korzystając z tym samych podręczników od kilka lat a wiedzą dużo więcej niż dzieci teraz...

teraz to zarobek wydawnictw i tylko to się liczy ....

Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 19 sierpnia 2013 o 11:37
0

A czemu nikt nie napisze, że papierosy drogie albo mózgoyeby drogie i "od dziś przestaję palić i pić"??? Wielu z tych, co narzekają że wyprawki drogie jednocześnie sobie na fajki nie żałuje kasiory...

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2013 o 10:25
0

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

I tak księgarnia kupi od hurtowni ten komplet za 206,90.Cena z największej w Polsce hurtowni.Ale taki Wsip i inni też mogą sprzedać w internecie i sprzedają za dużo taniej od swojej ustalonej ceny i jeszcze przesyłka gratis.

Oczywiście sieciówki mają większe rabaty i też obniżą cenę.W internecie też jest wielu handlujących na zasadzie idź obejrzyj towar w księgarni i zamów u nas.Oczywiście nie mamy teraz towaru ale jak złożysz zamówienie to jutro będzie.I po co ustalać i narzucać cenę ,której nikt się nie trzyma.

Oczywiście jest wolny rynek i kazdy ma prawo kupić gdzie chce ale trochę przyzwoitości .Kupuję w internecie -oglądam w internecie.A tak buty przymierzę w sklepie ,kupię w necie.

Nie księgarnie i nie sklepy,wszystko wina tuska !!  tusk muśi odejść !! odpowiada za całe TO zło !!!!

sklepy,wszystko wina tuska !!  tusk muśi odejść !! odpowiada za całe TO zło !!!!

rozwiń
Avatar
sd / 19 sierpnia 2013 o 09:32
0

Jasne że życie kosztuje, że dzicko trzeba posłać do szkoły a za tym idą koszta. Ale to, ze sa one tak wysokie przy przeciętnej pensji szarego kowalskiego to zwykłe skur*****stwo. Szlag człowieka trafia na te ceny. W Polsce jest drożycna i na każdym kroku złodziejstwo, szczególnie jesli chodzi o artykuły dla dzieci. Co, nie kupisz? Kupisz bo musisz. JAk to ktoś wcześniej napisał, dlaczego kpl książek rok temu był tańszy o ponad 60 zł??? Drożyzna, drożycna i jeszcze raz drożycna... na wszystko, od artykułów dla niemowląt po wyprawkę szkolną. i wcale nie mam na mysli butów za 200 zł, plecaka za 400 ani piórnika za 150. Koszty sa nieporporcjonalnie wysokie nie tylko do zarobków ale i do tego co otrzymujemy w zamian.

Jasne że życie kosztuje, że dzicko trzeba posłać do szkoły a za tym idą koszta. Ale to, ze sa one tak wysokie przy przeciętnej pensji szarego kowalskiego to zwykłe skur*****stwo. Szlag człowieka trafia na te ceny. W Polsce jest drożycna i na każdym kroku złodziejstwo, szczególnie jesli chodzi o artykuły dla dzieci. Co, nie kupisz? Kupisz bo musisz. JAk to ktoś wcześniej napisał, dlaczego kpl książek rok temu był tańszy o ponad 60 zł??? Drożyzna, drożycna i jeszcze raz drożycna... na wszystko, od artykułów dla niemowląt po wyprawkę szkolną... rozwiń

Avatar
45 / 19 sierpnia 2013 o 09:03
0

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

I tak księgarnia kupi od hurtowni ten komplet za 206,90.Cena z największej w Polsce hurtowni.Ale taki Wsip i inni też mogą sprzedać w internecie i sprzedają za dużo taniej od swojej ustalonej ceny i jeszcze przesyłka gratis.

Oczywiście sieciówki mają większe rabaty i też obniżą cenę.W internecie też jest wielu handlujących na zasadzie idź obejrzyj towar w księgarni i zamów u nas.Oczywiście nie mamy teraz towaru ale jak złożysz zamówienie to jutro będzie.I po co ustalać i narzucać cenę ,której nikt się nie trzyma.

Oczywiście jest wolny rynek i kazdy ma prawo kupić gdzie chce ale trochę przyzwoitości .Kupuję w internecie -oglądam w internecie.A tak buty przymierzę w sklepie ,kupię w necie.

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

rozwiń
Avatar
ted / 19 sierpnia 2013 o 08:21
0

Irytują mnie takie artykuły.... "na wyprawkę trzeba wydać" i tak w kółko.... No i co z tego, to normalne że życie kosztuje. Na prąd trzeba wydać, na telefon trzeba wydać, na jedzenie trzeba wydać, na ubrania trzeba wydać. No chyba człowiek żyje. Jak się ma dzieci to trzeba je posyłać do szkoły i wydawać. Co? za darmo najlepiej prawda? Rok w rok takie teksty jakby się ktoś z kosmosu wyrwał. Nowość! Dzieci idą do szkoły! Nie musowo co roku kupować wszystkiego nowego i nie narzekać!

już dobre czasy się skończyły że można było wziąść książkę od poprzednika. w tych czasach niestety książki służą za zeszyty do pisania i wycinanki wię tylko nadają się na podpałke. za moich czasów jednymi książkami całe rodziny się wychowały. 

rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 13:02
0
hej mam truje
Avatar
malwina83 / 8 września 2014 o 21:29
0

książki dla dzieci kupuje się raz do roku, we wrześniu. Każdy z nas chodził do szkoły i wie, że z czegoś trzeba się uczyć. Można przewidzieć, że w sierpniu i wrześniu czekają nas większe wydatki szkolne i zawczasu zacząć na to oszczędzać. Co roku kupuje podręczniki dla moich dzieci na stronie Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego (http://sklep.wsip.pl/)

Gdy porównywałam ceny z innymi księgarnami okazało się, że na stronie WSiP jest zdecydowanie taniej.

Avatar
ja / 19 sierpnia 2013 o 21:29
0

Niania dla Malucha to ok 1200 zł miesięcznie przy tym wydatki na szkołę to pikuś....

Tak-pod warunkiem,że zarabiasz chociaż 3000zł.

Avatar
o / 19 sierpnia 2013 o 16:16
0

Niania dla Malucha to ok 1200 zł miesięcznie przy tym wydatki na szkołę to pikuś....

Avatar
smutno / 19 sierpnia 2013 o 16:08
0

pytanie czemu teraz co roku trzeba kupować podręczniki? jak funkcjonowało wszystko kilka lat temu,kiedy szkolna biblioteka wydawała podręczniki? co w nich aż tak się zmienia co roku? Afryka zamienia się z Ameryką? czy 2+2 jest już 15?

nie jedno pokolenie uczyło się w szkole korzystając z tym samych podręczników od kilka lat a wiedzą dużo więcej niż dzieci teraz...

teraz to zarobek wydawnictw i tylko to się liczy ....

Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 19 sierpnia 2013 o 11:37
0

A czemu nikt nie napisze, że papierosy drogie albo mózgoyeby drogie i "od dziś przestaję palić i pić"??? Wielu z tych, co narzekają że wyprawki drogie jednocześnie sobie na fajki nie żałuje kasiory...

Avatar
Gość / 19 sierpnia 2013 o 10:25
0

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

I tak księgarnia kupi od hurtowni ten komplet za 206,90.Cena z największej w Polsce hurtowni.Ale taki Wsip i inni też mogą sprzedać w internecie i sprzedają za dużo taniej od swojej ustalonej ceny i jeszcze przesyłka gratis.

Oczywiście sieciówki mają większe rabaty i też obniżą cenę.W internecie też jest wielu handlujących na zasadzie idź obejrzyj towar w księgarni i zamów u nas.Oczywiście nie mamy teraz towaru ale jak złożysz zamówienie to jutro będzie.I po co ustalać i narzucać cenę ,której nikt się nie trzyma.

Oczywiście jest wolny rynek i kazdy ma prawo kupić gdzie chce ale trochę przyzwoitości .Kupuję w internecie -oglądam w internecie.A tak buty przymierzę w sklepie ,kupię w necie.

Nie księgarnie i nie sklepy,wszystko wina tuska !!  tusk muśi odejść !! odpowiada za całe TO zło !!!!

sklepy,wszystko wina tuska !!  tusk muśi odejść !! odpowiada za całe TO zło !!!!

rozwiń
Avatar
sd / 19 sierpnia 2013 o 09:32
0

Jasne że życie kosztuje, że dzicko trzeba posłać do szkoły a za tym idą koszta. Ale to, ze sa one tak wysokie przy przeciętnej pensji szarego kowalskiego to zwykłe skur*****stwo. Szlag człowieka trafia na te ceny. W Polsce jest drożycna i na każdym kroku złodziejstwo, szczególnie jesli chodzi o artykuły dla dzieci. Co, nie kupisz? Kupisz bo musisz. JAk to ktoś wcześniej napisał, dlaczego kpl książek rok temu był tańszy o ponad 60 zł??? Drożyzna, drożycna i jeszcze raz drożycna... na wszystko, od artykułów dla niemowląt po wyprawkę szkolną. i wcale nie mam na mysli butów za 200 zł, plecaka za 400 ani piórnika za 150. Koszty sa nieporporcjonalnie wysokie nie tylko do zarobków ale i do tego co otrzymujemy w zamian.

Jasne że życie kosztuje, że dzicko trzeba posłać do szkoły a za tym idą koszta. Ale to, ze sa one tak wysokie przy przeciętnej pensji szarego kowalskiego to zwykłe skur*****stwo. Szlag człowieka trafia na te ceny. W Polsce jest drożycna i na każdym kroku złodziejstwo, szczególnie jesli chodzi o artykuły dla dzieci. Co, nie kupisz? Kupisz bo musisz. JAk to ktoś wcześniej napisał, dlaczego kpl książek rok temu był tańszy o ponad 60 zł??? Drożyzna, drożycna i jeszcze raz drożycna... na wszystko, od artykułów dla niemowląt po wyprawkę szkolną... rozwiń

Avatar
45 / 19 sierpnia 2013 o 09:03
0

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

I tak księgarnia kupi od hurtowni ten komplet za 206,90.Cena z największej w Polsce hurtowni.Ale taki Wsip i inni też mogą sprzedać w internecie i sprzedają za dużo taniej od swojej ustalonej ceny i jeszcze przesyłka gratis.

Oczywiście sieciówki mają większe rabaty i też obniżą cenę.W internecie też jest wielu handlujących na zasadzie idź obejrzyj towar w księgarni i zamów u nas.Oczywiście nie mamy teraz towaru ale jak złożysz zamówienie to jutro będzie.I po co ustalać i narzucać cenę ,której nikt się nie trzyma.

Oczywiście jest wolny rynek i kazdy ma prawo kupić gdzie chce ale trochę przyzwoitości .Kupuję w internecie -oglądam w internecie.A tak buty przymierzę w sklepie ,kupię w necie.

I znowu można stwierdzić,że wszystkiemu winne sa księgarnie i sklepy.W internecie wszystko taniej.Otóż z ksiązkami jest tak,że cenę detaliczną ksiązek ustala wydawca.I tak w tym roku pakiet do pierwszej  klasy WSIP wycenił na 261,90zł.W ubiegłym roku kosztował 208.Skąd te zmiany .Druk nie drożeje,.Słowem monopol i mafia.

Z tej ceny WSIP i inni dają księgarniom 20-25 % .Oczywiście trzeba szybko zapłacić i najlepiej nie zostać z niesprzedanym kompletem,bo za rok już na pewno zmieni się kolor.Słowem lepiej sprzedać mniej .

rozwiń
Avatar
ted / 19 sierpnia 2013 o 08:21
0

Irytują mnie takie artykuły.... "na wyprawkę trzeba wydać" i tak w kółko.... No i co z tego, to normalne że życie kosztuje. Na prąd trzeba wydać, na telefon trzeba wydać, na jedzenie trzeba wydać, na ubrania trzeba wydać. No chyba człowiek żyje. Jak się ma dzieci to trzeba je posyłać do szkoły i wydawać. Co? za darmo najlepiej prawda? Rok w rok takie teksty jakby się ktoś z kosmosu wyrwał. Nowość! Dzieci idą do szkoły! Nie musowo co roku kupować wszystkiego nowego i nie narzekać!

już dobre czasy się skończyły że można było wziąść książkę od poprzednika. w tych czasach niestety książki służą za zeszyty do pisania i wycinanki wię tylko nadają się na podpałke. za moich czasów jednymi książkami całe rodziny się wychowały. 

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 0

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 9 4

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 8

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.