Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2019 r.
6:36

Lublin: Będą kolejne utrudnienia dla kierowców. PKP rusza z przebudową wiaduktu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
68 25 A A
Jeszcze w lipcu zwężona ma być Droga Męczenników Majdanka koło wiaduktu kolejowego
Jeszcze w lipcu zwężona ma być Droga Męczenników Majdanka koło wiaduktu kolejowego (fot. Krzysztof Mazur)

Jeszcze w lipcu zwężona ma być Droga Męczenników Majdanka koło wiaduktu kolejowego, który będzie przebudowywany na zlecenie PKP. Na tej samej ulicy prowadzone mają być też prace zlecone przez miasto, a te przykre niespodzianki dla kierowców zbiegną się z trwającą budową mostu w ul. Fabrycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lekko nie będzie. Kolejarze nie chcą czekać z przebudową wiaduktu, którym przeprowadzone są tory nad Drogą Męczenników Majdanka. Polskie Linie Kolejowe zapowiadają, że prace mogą się zacząć w połowie lipca.

Z wiaduktu zdjęto już neon z napisem „Szacunek na mieście” zawieszony dwa lata temu na zlecenie pracowni „Rewiry” działającej w Centrum Kultury. – Neon wróci, gdy skończy się remont – zapewnia Szymon Pietrasiewicz zawiadujący „Rewirami”, który dogadał się w tej sprawie z koleją. – Ma uwzględnić w projekcie przebudowy instalację elektryczną pod neon.

Firma pracująca na zlecenie kolejarzy jest gotowa do rozpoczęcia robót, ale najpierw musi dostać od Urzędu Miasta zgodę na zwężenie jezdni oraz wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Jezdnia może być zwężona o połowę, a utrudnienia mogą trwać wiele tygodni.

Ratusz oczekuje, że utrzymany zostanie przejazd w obu kierunkach, przynajmniej jednym pasem w każdą stronę. Wymaga też, by utrudnienia spowodowane przez kolej nie zbiegły się w czasie z „miejską” przebudową zatoki przystankowej na początku Drogi Męczenników Majdanka.

To nie wszystkie kłopoty, które czekają kierowców na tej trasie. Najpóźniej jesienią mają tu być wyznaczane buspasy na obu połowach jezdni. Będą się ciągnąć od skrzyżowania z ul. Wolską i Łęczyńską do skrzyżowania z ul. Sulisławicką i Grabskiego. Oznakowanie powinno być wykonane nie później niż do końca października.

Taki termin został narzucony firmie wykonującej miejski kontrakt, który obejmuje też przebudowę ronda przy Gali i wymianę mostu w ul. Fabrycznej. Również te prace muszą się zakończyć najpóźniej w październiku. Czy to realne? – Wykonawca nie sygnalizuje potrzeby przedłużenia terminu – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Ogólne zaawansowanie prac jest na poziomie 43 proc.
Co dzieje się na skrzyżowaniu? Aleje Zygmuntowskie doczekały się już asfaltowej podbudowy. Na miejscu była już maszyna wiercąca otwory pod fundamenty słupów trakcyjnych dla sieci trolejbusowej. Słupy wyrosną także wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca ’80. Na tej ulicy widać już zarys jezdni prowadzącej w stronę ronda, a dzisiaj palownica będzie tu stabilizować grunt.

Z kolei na ul. Fabrycznej trwa już zbrojenie płyty nośnej nowego mostu na Czerniejówce. – Za około dwa tygodnie może się rozpocząć betonowanie – zapowiada Kieliszek. Na Fabrycznej prowadzone są też prace przy podziemnych sieciach.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jann / 11 lipca 2019 o 08:36
+20
PKP nie powinno dostawać zgodny na żadne ograniczanie ruchu pod wiaduktem...mogli to skoordynować z budową pobliskiego skrzyżowania, mieli mnóstwo czasu, ale są NIEUDACZNIKAMI  - i nie ma powodu żeby mieszkańcom przedłużąć utrudnienia z powodu nieudacznictwa PKP. Niech teraz sobie ten wiadukt wieszają helikopterami
Avatar
Tr / 11 lipca 2019 o 07:58
+17
Ja bym jeszcze rozkopał łęczyńską i Kunickiego
Avatar
żorż / 11 lipca 2019 o 08:08
+16
to uruchomcie chociaż Grygowej bo Majdanek będzie odcięty od świata
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 07:30
+12
Panie Smaga,a o ponownym zamknięciu 1 Mają pan zapomniał????Od 22 lipca będzie znowu zamknięta dla ruchu
Avatar
Ja / 11 lipca 2019 o 07:23
+12
Remont rozumiem ale ten neon to mógłby nie wracać.
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 08:43
+10
Utrudnienia dla kierowców? W takim razie rozumiem, że pod wiaduktem bez problemu będzie można poruszać się pieszo.
Avatar
Tomaszsz / 11 lipca 2019 o 07:57
+10
Jprdl... najpierw ulicę blokowali drogowcy, teraz kolejarze. A może by to ktoś skoordynował w końcu?
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 14:29
+7
A dlaczego miasto ma się kolejny raz zgadzać na pomysły kolei? Najpierw niech skończą wiadukt nad Diamentową i nad Janowską i dopiero biorą się za kolejne. Bo tylko wszystko rozgrzebią. Przecież można powiedzieć stanowcze nie i po kłopocie.
Avatar
m / 11 lipca 2019 o 09:14
+7
Martwicie sie kierowcami a co z przejazdem pociagow. Trasa Lublin-Warszawa przez Deblin rozgrzebana, teraz rozgrzebia jeszcze przez Lubartow, dodatkowy postoj na Dworcu Polnocnym. Zajebiste planowanie :-(
 Już niedługo i ta drugą trasę rozgrzebią... ale to jest inwestycja rządowa, a sztandar ludu nie może podnosić reki na...
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 07:16
+7
Ale poco skoro pociągi i tak do warszawy nie jeżdżą normalnie ??
Avatar
Gość / 3 dni temu o 08:32
-1
Może najpierw niech zakończą diamentową? Co to za paranoja!
Avatar
kpjo009 / 4 dni temu o 21:38
+1
Czy to prawda że na nowych mostach nad torami coś się wybuliło?!
Avatar
Gość / 13 lipca 2019 o 12:24
+1
przy Gali nawet przejścia dla pieszych nie ma żeby dostać się na Zamojska. tragedia......
Avatar
Gość / 12 lipca 2019 o 22:10
+2
Przy Tarasach Zamkowych na Unii Lubelskiej mogliby skrajny prawy pas przeznaczyć tylko do skrętu w prawo w Aleję Tysiąclecia, albo zrobić tak żeby zielone dla skręcających w prawo nie pokrywało się z zielonym dla pieszych na Alei Tysiąclecia bo tam w godzinach szczytu robi się gigantyczny korek dla skręcających w prawo, strzałkę zieloną blokują jadący prosto może by Kieliszek nad tym pomyślał.
Avatar
Gość2 / 12 lipca 2019 o 11:38
-1
PKP nie powinno dostawać zgodny na żadne ograniczanie ruchu pod wiaduktem...mogli to skoordynować z budową pobliskiego skrzyżowania, mieli mnóstwo czasu, ale są NIEUDACZNIKAMI  - i nie ma powodu żeby mieszkańcom przedłużąć utrudnienia z powodu nieudacznictwa PKP. Niech teraz sobie ten wiadukt wieszają helikopterami
Pewnie dopiero co załatwili papiery na przebudowę. Inaczej byłby kwik, że budują jak chcą i bez wymaganych dokumentów, a przysłowiowy Kowalski na wszystko musi mieć papierek.  Jesteś ignorantem, skoro myślisz, że PKP cokolwiek musi z kimkolwiek uzgadniać. Są to roboty na ich terenie i na ich infrastrukturze. To ulica łaskawie może przechodzić przez ich teren. Takie postawienie sprawy przez ciebie przypomina trochę podejście typu: "panie sąsiedzie, pan nie robi remontu, bo mi się pies boi wiertarki." Niech robią, bo inaczej pieniądze na to przepadną i wrócą do Brukseli.
Pewnie dopiero co załatwili papiery na przebudowę. Inaczej byłby kwik, że budują jak chcą i bez wymaganych dokumentów, a przysłowiowy Kowalski na wszystko musi mieć papierek.  Jesteś ignorantem, skoro myślisz, że PKP cokolwiek musi z kimkolwiek uzgadniać. Są to roboty na ich terenie i na ich infrastrukturze. To ulica łaskawie może przechodzić przez ich teren. Takie postawienie sprawy przez ciebie przypomina trochę podejście typu: "panie sąsiedzie, pan nie robi remontu, bo mi się pies boi wiertarki." Niech robią, bo i... rozwiń
Avatar
Paaf / 12 lipca 2019 o 08:26
+5
Hmm... Jak firma taka napalona na robote to może najpierw niech dokończy wiadukt nad Diamentową i przywróci tam normalny ruch samochodów? Co to za polityka rozgrzebać wszystko i nic nie kończyć?
Avatar
Lublinianin / 12 lipca 2019 o 07:49
+4
Ca za jełop ostatnio grzebał w regulowaniu ruchem w LU. Cała Mełgiewska stoi o 15:00, wprowadzili zakazy zawracania, a przecież wszyscy jadą w stronę miasta. Grygowej nie potrafią skończyć. Na Dywizjonu 303, po wybudowaniu pięknej drogi w stronę Lubelli, korki kilometrowej długości. Jakiś frajer zaprojektował tylko jeden pas do wjazdu na wyścigową. No i te super wyboje na lubelskich drogach: Mełgiewska, Gospodarcza, Wincentego Witosa, Kunickiego, Abramowicka, Romera, Nałkowskich, Budowlana, Herberta, Zorza, Malwowa, Chemiczna, Turystyczna, Kraśnicka, Orkana, Zana, Inżynierska, Janowska i wiele innych których nie sposób zapamiętać. Wstyd żeby w takim mieście jak Lublin jeździć takimi drogami. Widocznie ważniejsze są grające ławki i zabetonowanie Krakowskiego Przedmieścia.
Ca za jełop ostatnio grzebał w regulowaniu ruchem w LU. Cała Mełgiewska stoi o 15:00, wprowadzili zakazy zawracania, a przecież wszyscy jadą w stronę miasta. Grygowej nie potrafią skończyć. Na Dywizjonu 303, po wybudowaniu pięknej drogi w stronę Lubelli, korki kilometrowej długości. Jakiś frajer zaprojektował tylko jeden pas do wjazdu na wyścigową. No i te super wyboje na lubelskich drogach: Mełgiewska, Gospodarcza, Wincentego Witosa, Kunickiego, Abramowicka, Romera, Nałkowskich, Budowlana, Herberta, Zorza, Malwowa, Chemiczna, Turystyczna, K... rozwiń
Avatar
robert / 11 lipca 2019 o 18:18
-2
Oto kolejna odsłona programu "kolej plus" ogłoszonego niegdyś w Lublinie przez pana premiera "dobrej zmiany". Co mi tam korki na ulicach miasta! Ważne, że co miesiąc wpada do kieszeni 500 zł na każde dziecko. Wielbię cię i wychwalam "dobra zmiano"! Niech ten cudowny sen nigdy się nie kończy!
Avatar
drogomistrz / 11 lipca 2019 o 15:18
+3
Od kiedy Lublin będzie całkowicie nieprzejezdny?.....Te całe roboty drogowe robione są bez jakiego kolwiek planu.Skończą asfalty,zaczną rozkopywać,bo będą robić kanalizację.Jak skończą kanalizację,to będą kolejne wykopy pod kable łączności.Skończą to,to będą kolejne wykopy pod rury ciepłownicze.A późnie jeszcze raz wykopy bo trzeba będzie układać nową sieć wodociągową......Tak trzymać
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 14:29
+7
A dlaczego miasto ma się kolejny raz zgadzać na pomysły kolei? Najpierw niech skończą wiadukt nad Diamentową i nad Janowską i dopiero biorą się za kolejne. Bo tylko wszystko rozgrzebią. Przecież można powiedzieć stanowcze nie i po kłopocie.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 15 1

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 0

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 2

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 5

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 25 5

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 23 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.