Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2011 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Będzie nowy konkurs na plac Litewski. Stary projekt do kosza

0 11 A A
Nowy konkurs na koncepcję zagospodarowania najważniejszego placu w Lublinie zostanie przeprowadzony
Nowy konkurs na koncepcję zagospodarowania najważniejszego placu w Lublinie zostanie przeprowadzony

Ratusz nie zrealizuje projektu krakowskich architektów, którzy wygrał ubiegłoroczny konkurs na przebudowę placu Litewskiego. Zwycięska praca trafi do kosza, a miasto ogłosi nowy konkurs.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Praca, która wygrała konkurs jest niezgodna z warunkami zabudowy, wydanymi dla placu Litewskiego. Dlatego nie ma możliwości realizacji tego projektu – poinformował w piątek na konferencji prasowej Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Konkurs rozstrzygnięto na początku listopada ub. roku. Zwyciężyła koncepcja krakowskiej pracowni SAO Investments. ale werdykt nie zapadł jednogłośnie, a wizja architektów z Krakowa i sposób przeprowadzenia konkursu spotkały się z ostrą krytyką. Członkowie jury skarżyli się na duży pośpiech i brak możliwości dokładnego zapoznania się z pracami. A konserwator zabytków ostrzegł, że wybrany projekt może zostać odrzucony.

Mimo tych wszystkich wątpliwości, Ratusz musiał zasiąść do negocjacji z SAO Investments. Ich efektem miał być dokładny projekt przebudowy placu. Ale w piątek władze miasta przyznały, że propozycje SAO są niezgodne z warunkami zabudowy.

– Rozbieżności dotyczą podziemnego pawilonu i obiektu naziemnego, czyli oranżerii z przeszkloną elewacją – wyjaśnia Małgorzata Żurkowska, dyrektor Wydziału Planowania Urzędu Miasta. – Warunki zabudowy nie dopuszczają realizacji takiego budynku. Z kolei pawilon trudno uznać za obiekt podziemny.

O decyzji miasto poinformowało już projektantów. SAO może się teraz odwołać do Krajowej Izby Odwoławczej. – Nie wiem jeszcze, co zrobimy – mówi Grzegorz Skawiński, prezes krakowskiej pracowni. – O decyzji dowiedziałem się przed chwilą z faksu przesłanego przez Ratusz. Czekamy na oficjalne dokumenty. Przekażemy je prawnikom i wtedy podejmiemy decyzję.

Jeśli SAO się odwoła, to skomplikuje plany Ratusza. Prezydent zapowiedział bowiem ogłoszenie nowego konkursu na przebudowę Litewskiego. Ale może to zrobić dopiero po rozstrzygnięciu ewentualnego sporu z architektami.

– Jeśli sprawa szybko się zakończy, konkurs ogłosimy jeszcze w tym roku. W przeciwnym razie przełożymy to na 2012 – dodaje Żuk.
Nowy konkurs zostanie przeprowadzony w innej formule, tym razem bez zobowiązania do realizacji zwycięskiej pracy. Ma ona jedynie pomóc miastu w wypracowaniu szczegółowego projektu przebudowy. Podobnie jak w ogłoszonym niedawno konkursie na koncepcję zagospodarowania Podzamcza.

Kontrowersyjny projekt

Koncepcja krakowskich architektów zakładała m.in. przedłużenie deptaka do ul. Kołłątaja. A Plac Litewski podzielono na część reprezentacyjną i rekreacyjną. W miejscu dzisiejszej fontanny zaprojektowano obniżenie terenu i podziemny pawilon. Miał on pełnić funkcję galerii i kawiarni. Zaprotestował konserwator zabytków, architekci i urbaniści. Za pierwsze miejsce w konkursie, pracownia SAO Investments zgarnęła 50 tys. zł nagrody.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 28 listopada 2011 o 23:11
0
I bardzo dobrze, ja się bardzo cieszę, że ten betonowy projekt poszedł do kosza, ponieważ był fatalny. Plac Litewski byłby paskudny. Nie akceptujemy nędznych projektów takich jak wygrał w konkursie, projektów pseudo-architektów.
Avatar
takaprawda / 27 listopada 2011 o 16:37
0
To chyba jakaś kpina z mieszkańców ! Z czyich pieniędzy jest to wszystko finansowane, ta szopka i wielka niewiadoma improwizacja - z pieniędzy podatników, których cały czas i na okrągło władze robią w balona ! Kolejny konkurs, kolejne niejasne sytuacje ! To samo z dworcem PKS ! Czy w Lublinie jest Gospodarz ????? Odnoszę wrażenie, że BRAK.
Avatar
rom / 27 listopada 2011 o 15:33
0
[quote name='kylo' timestamp='1322341925' post='563408']
Na innych forach na ten sam temat:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131036449,131036449,Bedzie_nowy_konkurs_na_wizje_placu_Litewskiego.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131008366,131008366,Wyniki_konkursu_na_pl_Litewski_ida_do_kosza_C_.html

http://www.######.pl/wiadomosci/476133,koncepcja-nowego-pl-litewskiego-trafi-do-kosza,id,t.html
[/quote]
Avatar
kylo / 26 listopada 2011 o 22:12
0
Na innych forach na ten sam temat:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131036449,131036449,Bedzie_nowy_konkurs_na_wizje_placu_Litewskiego.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131008366,131008366,Wyniki_konkursu_na_pl_Litewski_ida_do_kosza_C_.html

http://www.######.pl/wiadomosci/476133,koncepcja-nowego-pl-litewskiego-trafi-do-kosza,id,t.html
Avatar
kylo / 26 listopada 2011 o 21:58
0
[size="4"]Żuk okazuje sie takim samym nieudacznikiem jak Wasilewski. POgłosowała "se" hołota? Będzie jeszcze większa ciemnota i biedota![/size]
Avatar
dd / 26 listopada 2011 o 14:00
0
[quote name='adi' timestamp='1322303867' post='563228']
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
[/quote]
[size="3"] Jest przecież doskonały projekt lubelskich architektów, autorów naszego deptaka - tendencyjnie zepchnięty na III miejsce: piękny, kameralny, lubelski i ludzki:
http://www.placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
Mam nadzieję że śledztwo prokuratorskie wyjaśni dlaczego go odsunięto i wybrano betonową maszkarę z Krakowa. Również to dlaczegop pan Zuk nie podejmuje negocjacji z autorami II i III nagrody[/size]
[quote name='adi' timestamp='1322303867' post='563228']
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
[/quote]
[size="3"] Jest przecież doskonały projekt lubelskich architektów, autorów naszego deptaka - tendencyjnie zepchnięty na III miejsce: piękny, kameralny, lubelski i ludzki:... rozwiń
Avatar
adi / 26 listopada 2011 o 11:37
0
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 o 10:37
0
[quote name='od' timestamp='1322258414' post='563112']
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czytaj: solidnie opłaconych "ekspertów" ze Stolicy, następnie werdykt ten zatwierdził Prezydent Miasta Lublin i wypłacił wysoką nagrodę za bezużyteczny projekt, lekceważąc protesty m.in. konserwatora zabytków i środowiska lubelskich architektów, którzy natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu powiadomili go o tym o czym doskonale wiedział czyli o niezgodności wybranego przez niego projektu z wydaną przez niego decyzją lokalizacyjną. Dwoje lubelskich sędziów- architektów napisało w tej sprawie oficjalny protest w formie tzw. "zdania odrębnego" jeszcze w trakcie pracy sądu konkursowego, przed ogłoszeniem werdyktu określając wybrany proejkt jako szkodliwy, niszczący przestrzeń miasta i niezgodny z wytycznymi regulaminu konkursu.
Biuro nieruchomości SAO Inwestments nie spełniało warunków dopuszczenia przez sąd konkursowy do udziału w tym konkursie ponieważ nie wykazało we wniosku dopuszczającym zatrudnionego architekta z uprawnieniami do projektowania,co powinno skutkować automatycznym odrzuceniem oferty a mimo to zostało dopuszczone(?!) i ....nagrodzone: sumą 50 000 złotych oraz prawem wykonania w drodze z wolnej ręki (po negocjacjach z Prezydentem Miasta Lublin) projektu realizacyjnego o wartości kilku milionów złotych. Ratusz wydał w tej sprawie publiczne oświadczenie informując że rozpoczyna negocjacje z SAO i zarezerwował 3,6mln złotych na dokumentacje projektową Placu Litewskiego. Rozpoczął negocjacje i prowadził je przez ponad rok mimo pełnej świadomośći że ten projekt to bezużyteczny bubel!!!
W dodatku jak się okazało SARP zaprotestował w związku z niedopuszczalnym w zamówieniach publicznych odtajnieniem przez sąd konkursowy autorów prac projektowych przed oficjalnym publicznym (czyli w obecności zainteresowanych uczestników konkursu) ogłoszeniem wyników itd, itp.......
Jeśli to nie jest sprawa dla CBA to dla kogo?[/font][/font][/size]
[/quote]

Mam nadzieję, że CBA codziennie przegląda Internet. Mają podane na tacy marnotrawienie publicznych pieniędzy.
[quote name='od' timestamp='1322258414' post='563112']
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wy... rozwiń
Avatar
AAA / 26 listopada 2011 o 01:40
0
NARESZCIE ktoś ma odwagę podjąć dobrą decyzje
Avatar
od / 25 listopada 2011 o 23:00
0
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czytaj: solidnie opłaconych "ekspertów" ze Stolicy, następnie werdykt ten zatwierdził Prezydent Miasta Lublin i wypłacił wysoką nagrodę za bezużyteczny projekt, lekceważąc protesty m.in. konserwatora zabytków i środowiska lubelskich architektów, którzy natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu powiadomili go o tym o czym doskonale wiedział czyli o niezgodności wybranego przez niego projektu z wydaną przez niego decyzją lokalizacyjną. Dwoje lubelskich sędziów- architektów napisało w tej sprawie oficjalny protest w formie tzw. "zdania odrębnego" jeszcze w trakcie pracy sądu konkursowego, przed ogłoszeniem werdyktu określając wybrany proejkt jako szkodliwy, niszczący przestrzeń miasta i niezgodny z wytycznymi regulaminu konkursu.
Biuro nieruchomości SAO Inwestments nie spełniało warunków dopuszczenia przez sąd konkursowy do udziału w tym konkursie ponieważ nie wykazało we wniosku dopuszczającym zatrudnionego architekta z uprawnieniami do projektowania,co powinno skutkować automatycznym odrzuceniem oferty a mimo to zostało dopuszczone(?!) i ....nagrodzone: sumą 50 000 złotych oraz prawem wykonania w drodze z wolnej ręki (po negocjacjach z Prezydentem Miasta Lublin) projektu realizacyjnego o wartości kilku milionów złotych. Ratusz wydał w tej sprawie publiczne oświadczenie informując że rozpoczyna negocjacje z SAO i zarezerwował 3,6mln złotych na dokumentacje projektową Placu Litewskiego. Rozpoczął negocjacje i prowadził je przez ponad rok mimo pełnej świadomośći że ten projekt to bezużyteczny bubel!!!
W dodatku jak się okazało SARP zaprotestował w związku z niedopuszczalnym w zamówieniach publicznych odtajnieniem przez sąd konkursowy autorów prac projektowych przed oficjalnym publicznym (czyli w obecności zainteresowanych uczestników konkursu) ogłoszeniem wyników itd, itp.......
Jeśli to nie jest sprawa dla CBA to dla kogo?[/font][/font][/size]
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czyta... rozwiń
Avatar
Marcin / 28 listopada 2011 o 23:11
0
I bardzo dobrze, ja się bardzo cieszę, że ten betonowy projekt poszedł do kosza, ponieważ był fatalny. Plac Litewski byłby paskudny. Nie akceptujemy nędznych projektów takich jak wygrał w konkursie, projektów pseudo-architektów.
Avatar
takaprawda / 27 listopada 2011 o 16:37
0
To chyba jakaś kpina z mieszkańców ! Z czyich pieniędzy jest to wszystko finansowane, ta szopka i wielka niewiadoma improwizacja - z pieniędzy podatników, których cały czas i na okrągło władze robią w balona ! Kolejny konkurs, kolejne niejasne sytuacje ! To samo z dworcem PKS ! Czy w Lublinie jest Gospodarz ????? Odnoszę wrażenie, że BRAK.
Avatar
rom / 27 listopada 2011 o 15:33
0
[quote name='kylo' timestamp='1322341925' post='563408']
Na innych forach na ten sam temat:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131036449,131036449,Bedzie_nowy_konkurs_na_wizje_placu_Litewskiego.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131008366,131008366,Wyniki_konkursu_na_pl_Litewski_ida_do_kosza_C_.html

http://www.######.pl/wiadomosci/476133,koncepcja-nowego-pl-litewskiego-trafi-do-kosza,id,t.html
[/quote]
Avatar
kylo / 26 listopada 2011 o 22:12
0
Na innych forach na ten sam temat:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131036449,131036449,Bedzie_nowy_konkurs_na_wizje_placu_Litewskiego.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,131008366,131008366,Wyniki_konkursu_na_pl_Litewski_ida_do_kosza_C_.html

http://www.######.pl/wiadomosci/476133,koncepcja-nowego-pl-litewskiego-trafi-do-kosza,id,t.html
Avatar
kylo / 26 listopada 2011 o 21:58
0
[size="4"]Żuk okazuje sie takim samym nieudacznikiem jak Wasilewski. POgłosowała "se" hołota? Będzie jeszcze większa ciemnota i biedota![/size]
Avatar
dd / 26 listopada 2011 o 14:00
0
[quote name='adi' timestamp='1322303867' post='563228']
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
[/quote]
[size="3"] Jest przecież doskonały projekt lubelskich architektów, autorów naszego deptaka - tendencyjnie zepchnięty na III miejsce: piękny, kameralny, lubelski i ludzki:
http://www.placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
Mam nadzieję że śledztwo prokuratorskie wyjaśni dlaczego go odsunięto i wybrano betonową maszkarę z Krakowa. Również to dlaczegop pan Zuk nie podejmuje negocjacji z autorami II i III nagrody[/size]
[quote name='adi' timestamp='1322303867' post='563228']
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
[/quote]
[size="3"] Jest przecież doskonały projekt lubelskich architektów, autorów naszego deptaka - tendencyjnie zepchnięty na III miejsce: piękny, kameralny, lubelski i ludzki:... rozwiń
Avatar
adi / 26 listopada 2011 o 11:37
0
jak się ciesze ze nie bedzie tego projektu, jeden beton! nic poza tym, plac Litewski powinien odbiegac od innych i wykazac sie czyms wyjatkowym, nowym, czego w Polskich miastach nie ma, jest tyle mozliwosci ale widocznie marni projektanci..pozdrawiam!
Avatar
Gość / 26 listopada 2011 o 10:37
0
[quote name='od' timestamp='1322258414' post='563112']
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czytaj: solidnie opłaconych "ekspertów" ze Stolicy, następnie werdykt ten zatwierdził Prezydent Miasta Lublin i wypłacił wysoką nagrodę za bezużyteczny projekt, lekceważąc protesty m.in. konserwatora zabytków i środowiska lubelskich architektów, którzy natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu powiadomili go o tym o czym doskonale wiedział czyli o niezgodności wybranego przez niego projektu z wydaną przez niego decyzją lokalizacyjną. Dwoje lubelskich sędziów- architektów napisało w tej sprawie oficjalny protest w formie tzw. "zdania odrębnego" jeszcze w trakcie pracy sądu konkursowego, przed ogłoszeniem werdyktu określając wybrany proejkt jako szkodliwy, niszczący przestrzeń miasta i niezgodny z wytycznymi regulaminu konkursu.
Biuro nieruchomości SAO Inwestments nie spełniało warunków dopuszczenia przez sąd konkursowy do udziału w tym konkursie ponieważ nie wykazało we wniosku dopuszczającym zatrudnionego architekta z uprawnieniami do projektowania,co powinno skutkować automatycznym odrzuceniem oferty a mimo to zostało dopuszczone(?!) i ....nagrodzone: sumą 50 000 złotych oraz prawem wykonania w drodze z wolnej ręki (po negocjacjach z Prezydentem Miasta Lublin) projektu realizacyjnego o wartości kilku milionów złotych. Ratusz wydał w tej sprawie publiczne oświadczenie informując że rozpoczyna negocjacje z SAO i zarezerwował 3,6mln złotych na dokumentacje projektową Placu Litewskiego. Rozpoczął negocjacje i prowadził je przez ponad rok mimo pełnej świadomośći że ten projekt to bezużyteczny bubel!!!
W dodatku jak się okazało SARP zaprotestował w związku z niedopuszczalnym w zamówieniach publicznych odtajnieniem przez sąd konkursowy autorów prac projektowych przed oficjalnym publicznym (czyli w obecności zainteresowanych uczestników konkursu) ogłoszeniem wyników itd, itp.......
Jeśli to nie jest sprawa dla CBA to dla kogo?[/font][/font][/size]
[/quote]

Mam nadzieję, że CBA codziennie przegląda Internet. Mają podane na tacy marnotrawienie publicznych pieniędzy.
[quote name='od' timestamp='1322258414' post='563112']
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wy... rozwiń
Avatar
AAA / 26 listopada 2011 o 01:40
0
NARESZCIE ktoś ma odwagę podjąć dobrą decyzje
Avatar
od / 25 listopada 2011 o 23:00
0
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czytaj: solidnie opłaconych "ekspertów" ze Stolicy, następnie werdykt ten zatwierdził Prezydent Miasta Lublin i wypłacił wysoką nagrodę za bezużyteczny projekt, lekceważąc protesty m.in. konserwatora zabytków i środowiska lubelskich architektów, którzy natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu powiadomili go o tym o czym doskonale wiedział czyli o niezgodności wybranego przez niego projektu z wydaną przez niego decyzją lokalizacyjną. Dwoje lubelskich sędziów- architektów napisało w tej sprawie oficjalny protest w formie tzw. "zdania odrębnego" jeszcze w trakcie pracy sądu konkursowego, przed ogłoszeniem werdyktu określając wybrany proejkt jako szkodliwy, niszczący przestrzeń miasta i niezgodny z wytycznymi regulaminu konkursu.
Biuro nieruchomości SAO Inwestments nie spełniało warunków dopuszczenia przez sąd konkursowy do udziału w tym konkursie ponieważ nie wykazało we wniosku dopuszczającym zatrudnionego architekta z uprawnieniami do projektowania,co powinno skutkować automatycznym odrzuceniem oferty a mimo to zostało dopuszczone(?!) i ....nagrodzone: sumą 50 000 złotych oraz prawem wykonania w drodze z wolnej ręki (po negocjacjach z Prezydentem Miasta Lublin) projektu realizacyjnego o wartości kilku milionów złotych. Ratusz wydał w tej sprawie publiczne oświadczenie informując że rozpoczyna negocjacje z SAO i zarezerwował 3,6mln złotych na dokumentacje projektową Placu Litewskiego. Rozpoczął negocjacje i prowadził je przez ponad rok mimo pełnej świadomośći że ten projekt to bezużyteczny bubel!!!
W dodatku jak się okazało SARP zaprotestował w związku z niedopuszczalnym w zamówieniach publicznych odtajnieniem przez sąd konkursowy autorów prac projektowych przed oficjalnym publicznym (czyli w obecności zainteresowanych uczestników konkursu) ogłoszeniem wyników itd, itp.......
Jeśli to nie jest sprawa dla CBA to dla kogo?[/font][/font][/size]
[size="2"][font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego do konkursu na Plac Litewski wydał Prezydent Miasta Lublin na wniosek Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Lublin.
Projekt SAO Investments niezgodny z zapisami wyżej wymienionej decyzji lokalizacyjnej wybrano głosami dwóch sędziów konkursu: WicePrezydenta Miasta Lublin i Dyrektora Wydziału Inwestycji UM Lublin ,przy wsparciu dwóch "wybitnych" czyta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 44-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 1 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 16 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!