Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2008 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Bilet u kierowcy tylko od święta?

0 10 A A

Od władz Lublina zależy teraz w jakiej formie możliwy będzie zakup biletów MPK u kierowców. Przewoźnik chce ograniczyć tę formę sprzedaży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chodzi o to, żeby bilety były dostępne u kierowców wyłącznie między godz. 18 a 6 rano w dni powszednie oraz przez cały dzień w weekendy i święta - wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

- Nie proponujemy tego, wbrew temu co pisał sobotni "Kurier Lubelski” ze względu na skargi kierowców, ale z uwagi na sygnały od pasażerów i od rad dzielnic. Przez sprzedaż biletów u kierowców autobusy nie kursują zgodnie z rozkładem - dodaje Opasiak.

Sugestia takich zmian znalazła się w przesłanej prezydentowi propozycji nowego cennika, zakładającego m.in. wzrost ceny biletu jednorazowego normalnego z 1,80 zł do 2,20 zł. Prezydent zaakceptował zmiany cen i zawarł je w swym projekcie uchwały, który ma być poddany pod głosowanie na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Jednak w prezydenckim projekcie nie ma ani słowa o ograniczeniu sprzedaży biletów w pojazdach. MPK liczy na to, że taki zapis znajdzie się jednak w uchwale.

Teoretycznie spółka mogłaby wprowadzić zmiany, nie pytając o zdanie władz miasta, bo w najnowszej wersji regulaminu przewozów nie ma już paragrafu nakładającego na MPK obowiązek sprzedaży biletów w autobusach. - Ale mamy zasadę, że wszystkie decyzje chcemy konsultować z prezydentem i radnymi - podkreśla Opasiak.

(drs)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alfa / 3 września 2008 o 16:37
0
Kierowca jest od prowadzenia pojazdu,a nie od sprzedaży biletów.Jeżeli już musi sprzedać komuś potrzebującemu,to bilet powinien kosztować 2.50zł.a wtedy większość chętnych kupi sobie bilety w kiosku na zapas.I na tym to powinno polegać.Myślę że nie jestem odosobniony w swojej opinii.Jazda w dni świąteczne przypomina handel biletami na każdym przystanku.Nic tak nie uczy rozsądku,jak uderzenie po kieszeni,nawet kilkudziesięciogroszowe.Wtedy większość "pasażerów"na pewno nie zapomni kupić sobie wcześniej kilku biletów.
Avatar
sting126 / 3 września 2008 o 14:58
0
Dokladnie. Pomysłów jest bardzo wiele. Ja dodam jeszcze rozwiazanie znane bodajze z Poznania gdzie bilet mozna kupic wysylajac sms. Ale pewnie "madrale" piszacy wyzej zaraz napisza,ze sie sieci komorkowe od tego przytkaja
Avatar
Kuba z Irlandii / 3 września 2008 o 13:23
0
A czemu nie zrobić tak jak jest w np. Dublinie? Można jeździć kasując bilet, albo.. płacąc kierowcy monetami - wrzuca się je do odpowiedniego, dość prostego urządzenia i kierowca jednym przyciskiem drukuje paragon, który jest biletem. Naprawdę to nie zajmuje jakoś szczególnie długo.
Inną opcją jest wprowadzenia kart miejskich, takich jak np. w Londynie - bardzo fajne, działają na zasadzie przedpłaty (kartę się doładowuje) i opłata jest pobierana/ściągana z karty automatycznie przy wejściu do autobusu i zbliżenia jej do czytnika.. Jest to lepsze niż bilety okresowe, bo.. nie ma terminu ważności. Można sobie kupić taką kartę, załadować, i używać od czasu do czasu - nie ma potrzeby kupować biletów w pośpiechu, czy właśnie zawracać głowę kierowcy..
Są rozwiązania, zakazy jedynie odbiją się zdenerwowaniem i dalszą frustracją i tak już dość sfrustrowanych mieszkańców miasta..
A czemu nie zrobić tak jak jest w np. Dublinie? Można jeździć kasując bilet, albo.. płacąc kierowcy monetami - wrzuca się je do odpowiedniego, dość prostego urządzenia i kierowca jednym przyciskiem drukuje paragon, który jest biletem. Naprawdę to nie zajmuje jakoś szczególnie długo.
Inną opcją jest wprowadzenia kart miejskich, takich jak np. w Londynie - bardzo fajne, działają na zasadzie przedpłaty (kartę się doładowuje) i opłata jest pobierana/ściągana z karty automatycznie przy wejściu do autobusu i zbliżenia jej do czytnika.. Jest ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2008 o 12:28
0
To kup sobie bilet jak bedziesz jechal na zajecia, tak ciezko na to wpasc studentowi? Poziom szkolnictwa w Polsce siegnal bruku.
Avatar
student AR / 3 września 2008 o 10:07
0
prosze mi postawic kiosk na felinie kolo AR a bede kupowal bilety w kiosku. madrale!
Avatar
Gość / 3 września 2008 o 09:59
0
Sprzedawanie biletów przez kierowców nie tylko opóźnia autobus ale też zagraża naszemu bezpieczeństwu myślę, że dużo bardziej niż rozmowa przez telefon komórkowy. Kierowca musi sprzedać bilet, wyliczyć resztę, sprawdzić czy się nie pomylił, wysłuchać bluzgów, dlaczego jeszcze nie rusza z przystanku bo ludziom się przecież śpieszy i w nerwach (ja w każdym razie bym się wnerwił) włączyć się do ruchu. Jak tu bezpieczenie wieźć cały autobus pasażerów? Co na to policja i inspekcja transportu drogowego?
Avatar
alicia / 2 września 2008 o 13:32
0
To fakt, najgorzej jest na weekendach, jadą się wszyscy bawić jak co tydzien na umprezki i o wszystkim pamietaja tylko nie o tym zeby wczesniej kupic sobie bilet. I na kazdym przystanku conajmniej!!!!!!!! 3 osobom trzeba poświęcić średnio pół minuty. Po 4 przystankach autobus ma spóżnienie conajmniej 6 minut. Przez taka oferme ktora kupuje bilety u kierowcy w dzien mimo ze kioski sa otwarte spoznilam sie na egzamin kiedys:/ BARANINA:/
Avatar
greg / 2 września 2008 o 13:29
0
nie ma kiosku na przystanku? w lublinie w 90% przy kazdym przystanku jest kiosk, a jesli juz nie ma no to sorry misiu, to co ty sie dowiedziales w tej chwili ze bedziessz jechal autobusem? trzeba wczesniej sobie kupic z 5 bviletow i nie marudzic jak stara baba, wiesniaki ze wschodu:/
Avatar
sting126 / 2 września 2008 o 12:24
0
A co jesli w poblizu nie ma kiosku? Moim zdaniem MPK ma obowiazek sprzedazy biletow w autobusach. Tylko trzeba dostosowac ceny. Dla mnie bylo ok, kiedy wszystkie bilety u kierowcy byly w cenie 2 zł. A jesli nie 2 zł to niech studencki kosztuje 1 zł, ulgowy 1,5, a normalny 2 zł. Będzie łatwiej i szybciej.

A tak BTW - wydaje mi się, że to, iż autobusy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem nie jest spowodowane głównie tym,że kierowcy sprzedają bilety...
Avatar
nick / 2 września 2008 o 08:50
0
bardzo często widziałem jak baran stoi na przystanku 15 minut obok otwartego kiosku, w którym wcześniej kupowałem bilet (a więc były), a potem wsiada do autobusu i kupuje bilet u kierowcy, a cały autobus ludzi czeka
Avatar
alfa / 3 września 2008 o 16:37
0
Kierowca jest od prowadzenia pojazdu,a nie od sprzedaży biletów.Jeżeli już musi sprzedać komuś potrzebującemu,to bilet powinien kosztować 2.50zł.a wtedy większość chętnych kupi sobie bilety w kiosku na zapas.I na tym to powinno polegać.Myślę że nie jestem odosobniony w swojej opinii.Jazda w dni świąteczne przypomina handel biletami na każdym przystanku.Nic tak nie uczy rozsądku,jak uderzenie po kieszeni,nawet kilkudziesięciogroszowe.Wtedy większość "pasażerów"na pewno nie zapomni kupić sobie wcześniej kilku biletów.
Avatar
sting126 / 3 września 2008 o 14:58
0
Dokladnie. Pomysłów jest bardzo wiele. Ja dodam jeszcze rozwiazanie znane bodajze z Poznania gdzie bilet mozna kupic wysylajac sms. Ale pewnie "madrale" piszacy wyzej zaraz napisza,ze sie sieci komorkowe od tego przytkaja
Avatar
Kuba z Irlandii / 3 września 2008 o 13:23
0
A czemu nie zrobić tak jak jest w np. Dublinie? Można jeździć kasując bilet, albo.. płacąc kierowcy monetami - wrzuca się je do odpowiedniego, dość prostego urządzenia i kierowca jednym przyciskiem drukuje paragon, który jest biletem. Naprawdę to nie zajmuje jakoś szczególnie długo.
Inną opcją jest wprowadzenia kart miejskich, takich jak np. w Londynie - bardzo fajne, działają na zasadzie przedpłaty (kartę się doładowuje) i opłata jest pobierana/ściągana z karty automatycznie przy wejściu do autobusu i zbliżenia jej do czytnika.. Jest to lepsze niż bilety okresowe, bo.. nie ma terminu ważności. Można sobie kupić taką kartę, załadować, i używać od czasu do czasu - nie ma potrzeby kupować biletów w pośpiechu, czy właśnie zawracać głowę kierowcy..
Są rozwiązania, zakazy jedynie odbiją się zdenerwowaniem i dalszą frustracją i tak już dość sfrustrowanych mieszkańców miasta..
A czemu nie zrobić tak jak jest w np. Dublinie? Można jeździć kasując bilet, albo.. płacąc kierowcy monetami - wrzuca się je do odpowiedniego, dość prostego urządzenia i kierowca jednym przyciskiem drukuje paragon, który jest biletem. Naprawdę to nie zajmuje jakoś szczególnie długo.
Inną opcją jest wprowadzenia kart miejskich, takich jak np. w Londynie - bardzo fajne, działają na zasadzie przedpłaty (kartę się doładowuje) i opłata jest pobierana/ściągana z karty automatycznie przy wejściu do autobusu i zbliżenia jej do czytnika.. Jest ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2008 o 12:28
0
To kup sobie bilet jak bedziesz jechal na zajecia, tak ciezko na to wpasc studentowi? Poziom szkolnictwa w Polsce siegnal bruku.
Avatar
student AR / 3 września 2008 o 10:07
0
prosze mi postawic kiosk na felinie kolo AR a bede kupowal bilety w kiosku. madrale!
Avatar
Gość / 3 września 2008 o 09:59
0
Sprzedawanie biletów przez kierowców nie tylko opóźnia autobus ale też zagraża naszemu bezpieczeństwu myślę, że dużo bardziej niż rozmowa przez telefon komórkowy. Kierowca musi sprzedać bilet, wyliczyć resztę, sprawdzić czy się nie pomylił, wysłuchać bluzgów, dlaczego jeszcze nie rusza z przystanku bo ludziom się przecież śpieszy i w nerwach (ja w każdym razie bym się wnerwił) włączyć się do ruchu. Jak tu bezpieczenie wieźć cały autobus pasażerów? Co na to policja i inspekcja transportu drogowego?
Avatar
alicia / 2 września 2008 o 13:32
0
To fakt, najgorzej jest na weekendach, jadą się wszyscy bawić jak co tydzien na umprezki i o wszystkim pamietaja tylko nie o tym zeby wczesniej kupic sobie bilet. I na kazdym przystanku conajmniej!!!!!!!! 3 osobom trzeba poświęcić średnio pół minuty. Po 4 przystankach autobus ma spóżnienie conajmniej 6 minut. Przez taka oferme ktora kupuje bilety u kierowcy w dzien mimo ze kioski sa otwarte spoznilam sie na egzamin kiedys:/ BARANINA:/
Avatar
greg / 2 września 2008 o 13:29
0
nie ma kiosku na przystanku? w lublinie w 90% przy kazdym przystanku jest kiosk, a jesli juz nie ma no to sorry misiu, to co ty sie dowiedziales w tej chwili ze bedziessz jechal autobusem? trzeba wczesniej sobie kupic z 5 bviletow i nie marudzic jak stara baba, wiesniaki ze wschodu:/
Avatar
sting126 / 2 września 2008 o 12:24
0
A co jesli w poblizu nie ma kiosku? Moim zdaniem MPK ma obowiazek sprzedazy biletow w autobusach. Tylko trzeba dostosowac ceny. Dla mnie bylo ok, kiedy wszystkie bilety u kierowcy byly w cenie 2 zł. A jesli nie 2 zł to niech studencki kosztuje 1 zł, ulgowy 1,5, a normalny 2 zł. Będzie łatwiej i szybciej.

A tak BTW - wydaje mi się, że to, iż autobusy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem nie jest spowodowane głównie tym,że kierowcy sprzedają bilety...
Avatar
nick / 2 września 2008 o 08:50
0
bardzo często widziałem jak baran stoi na przystanku 15 minut obok otwartego kiosku, w którym wcześniej kupowałem bilet (a więc były), a potem wsiada do autobusu i kupuje bilet u kierowcy, a cały autobus ludzi czeka
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 21

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 36 3

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 25

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 50 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 5

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!