Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2014 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Botanik ma gdzie kopać. Nowe boisko gotowe

Autor: Zdjęcie autora drs
210 8 A A

Nowe boisko zbudowane przez miasto otwarte zostało przy ul. Altanowej w os. Botanik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kosztowało prawie 200 tys. złotych, z czego najwięcej pochłonęły prace ziemne, bo trzeba tu było kształtować teren - mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Trawiasta nawierzchnia zabezpieczona jest od spodu siatką przeciw kretom, a obok chodnika prowadzącego do boiska posadzone zostały drzewa i krzewy.

To pierwsze takie miejsce w osiedlu Botanik, w którym bardzo brakuje publicznych, ogólnodostępnych miejsc. Ogrodzone są nawet place zabaw, dlatego miasto planuje zbudować otwarty plac tuż obok boiska. - Poleciłem już podwładnym odkupienie gruntu od prywatnego właściciela - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Z tym problemu raczej nie powinno być. - Właściciel kilkakrotnie deklarował, że jest gotowy sprzedać nam działkę - przyznaje miejska radna Jadwiga Mach.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szczekam / 3 listopada 2014 r. o 02:27

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

hmm, 20t piachu z Kocianowa to ok. 500-600 zł z transprtem bez rabatu (dla szaraka).

Ile ma to boisko? 25x60x0.5m = 750m3 * 2t/m3 * 40 zł/t (żwir to ok 60 zł/t bez transportu, bez rabatow, ale normalnie w tej cenie w lublinie szarakowi trudno kupic) = 60000 zł

750m2 X 60 zł/m2 trawy = 45000 zł

Co daje nam ok. 100 tyś,

teraz maszyny, spych,wyrównanie-ubicie, siatka, ogrodzenie, pozwolenie na budowe , inspektor, arch, geodeta, odwodnienie?, ...odbiór, rejestracja, ..etc.

No, w sumie to może te 200 tys. nabije

Ale, nie dało się tego zrobić jakoś prościej, taniej, bez zawiadamiania mieszkańców Marsa?

hmm, 20t piachu z Kocianowa to ok. 500-600 zł z transprtem bez rabatu (dla szaraka).

Ile ma to boisko? 25x60x0.5m = 750m3 * 2t/m3 * 40 zł/t (żwir to ok 60 zł/t bez transportu, bez rabatow, ale normalnie w tej cenie w lublinie szarakowi trudno kupic) = 60000 zł

750m2 X 60 zł/m2 trawy = 45000 zł

Co daje nam ok. 100 tyś,

teraz maszyny, spych,wyrównanie-ubicie, siatka, ogrodzenie, pozwolenie na budowe , inspektor, arch, geodeta, odwodnienie?, ...odbiór, rejestracja, ..etc.

No, w sumie to może t... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 r. o 21:21

200tys??? co tam tyle kosztowało??? siatka przeciw kretom???(która wisi na bramce ;P, czy

chwasty??

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

rozwiń
Avatar
Jola / 2 listopada 2014 r. o 19:52

200tys??? co tam tyle kosztowało??? siatka przeciw kretom???(która wisi na bramce ;P, czy

chwasty??

Avatar
jest ok / 2 listopada 2014 r. o 19:35

boisko jest ok - grają do samego wieczora - plac zabaw też się przyda - to że ktoś zrobił sobie obok swój prywatny nie znaczy, że obok ma nie powstać ogolnodostepny. Wspólnota chciałaby aby na jej terenia za darmo miasto plac zabaw zrobiło  -możed powinni wam tam jeszcze basen wybudować....

Avatar
paćsrać / 2 listopada 2014 r. o 19:22

teraz jak kilka wspólnot się zrzuciło na wspólny plac zabaw to żuk zapowiedział że będzie miasto robić plac zabaw. żenada

Avatar
kazio / 2 listopada 2014 r. o 18:53

niezłe boisko, linia pola prawie prawie przy lini środkowej

Avatar
Marke / 2 listopada 2014 r. o 18:40

a ja myślałem, że tam parking budują! super, nareszcie!

dla mnie wybory mogą być co miesiąc jeśli miasto potrafi tak szybko takie boisko postawić!

Avatar
Raflfi / 2 listopada 2014 r. o 16:49

jakby wybory samrządoe odbywały się raz do roku to wszystkie inwestycje realizowane byłyby płynnie bo teraz jest tak 3 lata sie nic nie robi i czeka na rok wyborczy: wowczas praca idzie pełną parą.

Avatar
szczekam / 3 listopada 2014 r. o 02:27

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

hmm, 20t piachu z Kocianowa to ok. 500-600 zł z transprtem bez rabatu (dla szaraka).

Ile ma to boisko? 25x60x0.5m = 750m3 * 2t/m3 * 40 zł/t (żwir to ok 60 zł/t bez transportu, bez rabatow, ale normalnie w tej cenie w lublinie szarakowi trudno kupic) = 60000 zł

750m2 X 60 zł/m2 trawy = 45000 zł

Co daje nam ok. 100 tyś,

teraz maszyny, spych,wyrównanie-ubicie, siatka, ogrodzenie, pozwolenie na budowe , inspektor, arch, geodeta, odwodnienie?, ...odbiór, rejestracja, ..etc.

No, w sumie to może te 200 tys. nabije

Ale, nie dało się tego zrobić jakoś prościej, taniej, bez zawiadamiania mieszkańców Marsa?

hmm, 20t piachu z Kocianowa to ok. 500-600 zł z transprtem bez rabatu (dla szaraka).

Ile ma to boisko? 25x60x0.5m = 750m3 * 2t/m3 * 40 zł/t (żwir to ok 60 zł/t bez transportu, bez rabatow, ale normalnie w tej cenie w lublinie szarakowi trudno kupic) = 60000 zł

750m2 X 60 zł/m2 trawy = 45000 zł

Co daje nam ok. 100 tyś,

teraz maszyny, spych,wyrównanie-ubicie, siatka, ogrodzenie, pozwolenie na budowe , inspektor, arch, geodeta, odwodnienie?, ...odbiór, rejestracja, ..etc.

No, w sumie to może t... rozwiń

Avatar
Gość / 2 listopada 2014 r. o 21:21

200tys??? co tam tyle kosztowało??? siatka przeciw kretom???(która wisi na bramce ;P, czy

chwasty??

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

Prace ziemne w cholerę kosztują. Godzina pracy spychacza czy koparki to ok 80-120 zł o ile dobrze pamiętam. Potem trzeba wysypać piach, na to tłuczeń lub inne kruszywo. Przy warstwie grubości 50 cm idzie tego setki ton, a każda tona to paredziesiąt-pareset złotych. Do tego transport, siatka, sztuczna trawa (też chyba za jakieś 60 zł/m). Wiem, bo interesuję ię budową kortów. Przy boikach jet podobnie.

rozwiń
Avatar
Jola / 2 listopada 2014 r. o 19:52

200tys??? co tam tyle kosztowało??? siatka przeciw kretom???(która wisi na bramce ;P, czy

chwasty??

Avatar
jest ok / 2 listopada 2014 r. o 19:35

boisko jest ok - grają do samego wieczora - plac zabaw też się przyda - to że ktoś zrobił sobie obok swój prywatny nie znaczy, że obok ma nie powstać ogolnodostepny. Wspólnota chciałaby aby na jej terenia za darmo miasto plac zabaw zrobiło  -możed powinni wam tam jeszcze basen wybudować....

Avatar
paćsrać / 2 listopada 2014 r. o 19:22

teraz jak kilka wspólnot się zrzuciło na wspólny plac zabaw to żuk zapowiedział że będzie miasto robić plac zabaw. żenada

Avatar
kazio / 2 listopada 2014 r. o 18:53

niezłe boisko, linia pola prawie prawie przy lini środkowej

Avatar
Marke / 2 listopada 2014 r. o 18:40

a ja myślałem, że tam parking budują! super, nareszcie!

dla mnie wybory mogą być co miesiąc jeśli miasto potrafi tak szybko takie boisko postawić!

Avatar
Raflfi / 2 listopada 2014 r. o 16:49

jakby wybory samrządoe odbywały się raz do roku to wszystkie inwestycje realizowane byłyby płynnie bo teraz jest tak 3 lata sie nic nie robi i czeka na rok wyborczy: wowczas praca idzie pełną parą.