Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2017 r.
10:23

Bronowice: Groził, że wysadzi budynek. Potem wybuchł pożar

Autor: Zdjęcie autora drs jsz
0 14 A A

17 rodzin wykwaterowano po nocnym pożarze w budynku przy ul. Majdanek 10. Lokatorzy twierdzą, że ich sąsiad groził w nocy wysadzeniem budynku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wykwaterowani lokatorzy trafili tymczasowo do hotelu. Wydział Spraw Mieszkaniowych poszukuje im innych lokali. Piętrowy budynek jest teraz badany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin.

Nie da się wykluczyć, że pożar powstał wskutek umyślnego działania jednego z lokatorów. – Mieszkańcy przekazali nam, że do północy w jednym z lokali była libacja, a potem lokator groził, że wysadzi budynek w powietrze – mówi Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który zarządza miejskim budynkiem.

– Mamy taki sygnał i będziemy go weryfikować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w budynku rzeczywiście doszło do wybuchu gazu. Nie wiadomo jednak, czy nastąpił on w wyniku umyślnego działania – zastrzega nadkom. Renata Laszczka – Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Będziemy przesłuchiwać mieszkańców.
Obecnie na miejscu zdarzenia trwają oględziny. Specjaliści badają przyczyny pożaru i ustalają, czy budynek będzie się nadawał do zamieszkania.

Jak informuje policja, w spalonym gmachu zameldowanych było 27 mieszkańców. Podczas pożaru ewakuowano 17 osób, z których 6 trafiło do szpitala. Trzy osoby nadal pozostają pod opieką lekarzy.

Jak informuje policja, wśród nich są 32-latek i 19-letnia dziewczyna z mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Mężczyzna ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała. Nastolatka odniosła lżejsze obrażenia.

Oprócz nich w szpitalu pozostaje jeszcze 86-letnia kobieta. Zajmowała lokal obok mieszkania, w którym doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji, na kobietę zawaliła się ścianka działowa.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jola / 3 sierpnia 2017 o 23:41
0
niuniek  na pierwszym planie. suszy biedaka.wybuch przerwał mu impreze. a pewnie jeszcze mieli cos do wypicia.wszak dom otwarty u niego od rana do nocy i znowu do rana.ktoś przyniesie flaszkę ruskiego spiru ktory wladze w nogach odbiera.ktoś przyjdzie na krzywy ryj  bo Sahara w  gębie. może skręta się zapali.a tu sąsiadowi zachciało się fajerwerków po nocy mimo że to nie sylwester.a może samo wybuchło? rozszczelnilo się i wybuchło. szkoda tych porządnych normalnych lokatorów których jest większość  . bo wielu patoli  już wymarlo po nadużyciu.winien nie winien nie winien nie wiadomo. można snuć domysły. alkohol narkotyki piora mozgi.okaleczył się  na całe życie. szkoda i jego wszak jest człowiekiem  choc nie przystosowanym do rzeczywistości. 
niuniek  na pierwszym planie. suszy biedaka.wybuch przerwał mu impreze. a pewnie jeszcze mieli cos do wypicia.wszak dom otwarty u niego od rana do nocy i znowu do rana.ktoś przyniesie flaszkę ruskiego spiru ktory wladze w nogach odbiera.ktoś przyjdzie na krzywy ryj  bo Sahara w  gębie. może skręta się zapali.a tu sąsiadowi zachciało się fajerwerków po nocy mimo że to nie sylwester.a może samo wybuchło? rozszczelnilo się i wybuchło. szkoda tych porządnych normalnych lokatorów których jest większość  . bo wielu patoli  już wymarlo po nadużyciu... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:19
0
lokatorów*
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:18
0
Mieszkam i to w tym budynku. I owszem, po części to tak wygląda. Ale miejcie troche przyzwoitości. Nam też nie pasuje obecność uciążliwych blokatorów. Wasze komentarze są zbędne, nic nimi nie zmienicie.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:53
0
Nikt nie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy zniszczonego budynku to patologia. Jednak sam/sama przyznaj, to raczej nie jest elita elity? Jeśli mieszkasz w tych okolicach to wiesz jak to wygląda? Ludzie od rana po browarku i przed browarkiem, dzieci biegające bez jakiejkolwiek opieki, mamuśki sączące piwko...wszyscy wyluzowani, zero stresu no bo niby z jakiego powodu? PIS da 500+, miasto opłaci mieszkanie, na jedzenie zawsze coś się może wymyśli, rachunków nie płacą bo z czego, do pracy też nie chodzą bo przecież "szlachta nie robi". Z nudów stoją pod blokami, wydzierają się, może też z nudów potrzebują mocniejszych doznań np. coś wysadzić....
Nikt nie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy zniszczonego budynku to patologia. Jednak sam/sama przyznaj, to raczej nie jest elita elity? Jeśli mieszkasz w tych okolicach to wiesz jak to wygląda? Ludzie od rana po browarku i przed browarkiem, dzieci biegające bez jakiejkolwiek opieki, mamuśki sączące piwko...wszyscy wyluzowani, zero stresu no bo niby z jakiego powodu? PIS da 500+, miasto opłaci mieszkanie, na jedzenie zawsze coś się może wymyśli, rachunków nie płacą bo z czego, do pracy też nie chodzą bo przecież "szlachta nie robi". Z... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:13
0
Nie wszyscy widoczni na zdjęciach są lokatorami budynku. Widac tylko kilka osób... a ewakuowanych zostalo 17... Mieszkają tam także zwykli, pracujący ludzie. Ponadto z początku nie byl to budynek socjalny więc nie każdy lokator to patologia. Ale oczywiście hejterzy są pierwsi do komentowania, mimo że g*wno wiedzą.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 16:47
0
Na Bronowicach wielu tak wygląda.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 16:42
0
Jacy lokatorzy tam mieszkaja to widac po zdjeciu twarzy PANA ktory pozuje na tle zdemolowanego budynku ktory chyba byl remontowany-przyzwoita elewacja. Winny powinien zaplacic za remont z wlasnych pieniedzy, a tych panow to obowiazkowo wyslac do pracy niech nawet sprzataja ulice. I na koniec wnioskuje ZLIKWIDOWAC MOPS I WSZELKIEGO RODZAJU ZASILKOWNIE. Czlowieka uszlachetnia tylko praca
Avatar
Z Bronowic / 12 lipca 2017 o 14:14
0
Mieszkam na tym osiedlu i codziennie widzę co sie dzieje. Ja o 7 wychodzę do pracy a niektórzy "stali" klienci już są na bani! To nie są ludzie ciężko pracujący, odreagowujący stresy. To są menele i patologia!!! Utzrzymywani za moje i innych pieniądze. Nóż się w kieszeni otwiera jak się na to wszystko patrzy....Pijani, dzieci biegające bez opieki, mamusie od rana z piwkiem....To jest smutne i straszne, a co najgorsze akceptowane przez władze, przez pomoc społeczną. PIs tylko zaciera ręce bo rosną im nowi wielbiciele
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 12:40
0
Leczą ich z naszych pieniędzy zasiłki z naszych pieniędzy budują mieszkania socjalne z naszych pieniędzy a te menele i pijaki nie potrafią tego nawet docenić. Stworzyć komisję która raz na pół roku będzie sprawdzać mieszkania socjalne. Jeśli będą one zaniedbane przekształcone w meliny wywalać takich lokatorów na bruk. 
Avatar
Plati / 12 lipca 2017 o 11:49
0
500 + i patologia ma za co pić. Brawo PIS
Avatar
jola / 3 sierpnia 2017 o 23:41
0
niuniek  na pierwszym planie. suszy biedaka.wybuch przerwał mu impreze. a pewnie jeszcze mieli cos do wypicia.wszak dom otwarty u niego od rana do nocy i znowu do rana.ktoś przyniesie flaszkę ruskiego spiru ktory wladze w nogach odbiera.ktoś przyjdzie na krzywy ryj  bo Sahara w  gębie. może skręta się zapali.a tu sąsiadowi zachciało się fajerwerków po nocy mimo że to nie sylwester.a może samo wybuchło? rozszczelnilo się i wybuchło. szkoda tych porządnych normalnych lokatorów których jest większość  . bo wielu patoli  już wymarlo po nadużyciu.winien nie winien nie winien nie wiadomo. można snuć domysły. alkohol narkotyki piora mozgi.okaleczył się  na całe życie. szkoda i jego wszak jest człowiekiem  choc nie przystosowanym do rzeczywistości. 
niuniek  na pierwszym planie. suszy biedaka.wybuch przerwał mu impreze. a pewnie jeszcze mieli cos do wypicia.wszak dom otwarty u niego od rana do nocy i znowu do rana.ktoś przyniesie flaszkę ruskiego spiru ktory wladze w nogach odbiera.ktoś przyjdzie na krzywy ryj  bo Sahara w  gębie. może skręta się zapali.a tu sąsiadowi zachciało się fajerwerków po nocy mimo że to nie sylwester.a może samo wybuchło? rozszczelnilo się i wybuchło. szkoda tych porządnych normalnych lokatorów których jest większość  . bo wielu patoli  już wymarlo po nadużyciu... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:19
0
lokatorów*
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:18
0
Mieszkam i to w tym budynku. I owszem, po części to tak wygląda. Ale miejcie troche przyzwoitości. Nam też nie pasuje obecność uciążliwych blokatorów. Wasze komentarze są zbędne, nic nimi nie zmienicie.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:53
0
Nikt nie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy zniszczonego budynku to patologia. Jednak sam/sama przyznaj, to raczej nie jest elita elity? Jeśli mieszkasz w tych okolicach to wiesz jak to wygląda? Ludzie od rana po browarku i przed browarkiem, dzieci biegające bez jakiejkolwiek opieki, mamuśki sączące piwko...wszyscy wyluzowani, zero stresu no bo niby z jakiego powodu? PIS da 500+, miasto opłaci mieszkanie, na jedzenie zawsze coś się może wymyśli, rachunków nie płacą bo z czego, do pracy też nie chodzą bo przecież "szlachta nie robi". Z nudów stoją pod blokami, wydzierają się, może też z nudów potrzebują mocniejszych doznań np. coś wysadzić....
Nikt nie twierdzi, że wszyscy mieszkańcy zniszczonego budynku to patologia. Jednak sam/sama przyznaj, to raczej nie jest elita elity? Jeśli mieszkasz w tych okolicach to wiesz jak to wygląda? Ludzie od rana po browarku i przed browarkiem, dzieci biegające bez jakiejkolwiek opieki, mamuśki sączące piwko...wszyscy wyluzowani, zero stresu no bo niby z jakiego powodu? PIS da 500+, miasto opłaci mieszkanie, na jedzenie zawsze coś się może wymyśli, rachunków nie płacą bo z czego, do pracy też nie chodzą bo przecież "szlachta nie robi". Z... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:13
0
Nie wszyscy widoczni na zdjęciach są lokatorami budynku. Widac tylko kilka osób... a ewakuowanych zostalo 17... Mieszkają tam także zwykli, pracujący ludzie. Ponadto z początku nie byl to budynek socjalny więc nie każdy lokator to patologia. Ale oczywiście hejterzy są pierwsi do komentowania, mimo że g*wno wiedzą.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 16:47
0
Na Bronowicach wielu tak wygląda.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 16:42
0
Jacy lokatorzy tam mieszkaja to widac po zdjeciu twarzy PANA ktory pozuje na tle zdemolowanego budynku ktory chyba byl remontowany-przyzwoita elewacja. Winny powinien zaplacic za remont z wlasnych pieniedzy, a tych panow to obowiazkowo wyslac do pracy niech nawet sprzataja ulice. I na koniec wnioskuje ZLIKWIDOWAC MOPS I WSZELKIEGO RODZAJU ZASILKOWNIE. Czlowieka uszlachetnia tylko praca
Avatar
Z Bronowic / 12 lipca 2017 o 14:14
0
Mieszkam na tym osiedlu i codziennie widzę co sie dzieje. Ja o 7 wychodzę do pracy a niektórzy "stali" klienci już są na bani! To nie są ludzie ciężko pracujący, odreagowujący stresy. To są menele i patologia!!! Utzrzymywani za moje i innych pieniądze. Nóż się w kieszeni otwiera jak się na to wszystko patrzy....Pijani, dzieci biegające bez opieki, mamusie od rana z piwkiem....To jest smutne i straszne, a co najgorsze akceptowane przez władze, przez pomoc społeczną. PIs tylko zaciera ręce bo rosną im nowi wielbiciele
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 12:40
0
Leczą ich z naszych pieniędzy zasiłki z naszych pieniędzy budują mieszkania socjalne z naszych pieniędzy a te menele i pijaki nie potrafią tego nawet docenić. Stworzyć komisję która raz na pół roku będzie sprawdzać mieszkania socjalne. Jeśli będą one zaniedbane przekształcone w meliny wywalać takich lokatorów na bruk. 
Avatar
Plati / 12 lipca 2017 o 11:49
0
500 + i patologia ma za co pić. Brawo PIS
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!