Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2016 r.
7:29

Kolejne problemy byłej szefowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

0 19 A A
Elżbieta Starosławska
Elżbieta Starosławska

Rzecznik dyscypliny finansów publicznych działający przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie chce ukarania prof. Elżbiety Starosławskiej. Byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zarzuca niewłaściwe wydawanie publicznych pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według rzecznika, była dyrektor COZL albo nie stosowała ustawy o zamówieniach publicznych albo stosowała jej przepisy błędnie. Chodzi o zlecanie obsługi prawnej szpitala zewnętrznym kancelariom prawnym oraz usług transportu sanitarnego.

Rzecznik wytyka, że w pierwszym przypadku zapytano o cenę usług choć nie były jeszcze spełnione wszystkie warunki zamówienia publicznego. W drugim przypadku ustawa w ogóle nie była stosowana.

Przewodniczący komisji orzekającej sprawdza teraz czy wniosek spełnia wszystkie wymogi formalne. Termin posiedzenia komisji nie został jeszcze wyznaczony. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych wnioskuje o karę w postaci upomnienia.

– W połowie lipca, po audycie, który został przeprowadzony w COZL, złożyliśmy zawiadomienie do Regionalnej Izby Obrachunkowej o naruszeniu finansów publicznych. Wniosek rzecznika o ukaranie prof. Starosławskiej potwierdziły trafność wniosków sformułowanych przez kontrolerów z urzędu marszałkowskiego – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

Zarząd województwa zdecydował o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy prof. Elżbiety Starosławskiej 22 marca. Bezpośrednią przyczyną były wyniki kontroli w centrum, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Chodzi o przetargi na dostawę leków dla szpitala. Była szefowa COZL była związana umowami-zlecenie na prowadzenie badań klinicznych z firmą Roche Polska sp. z o.o.. Ta sama firma wygrała w latach 2013-2015 pięć przetargów ogłaszanych przez COZL. Za dostarczenie leków do szpitalnej apteki Roche Polska otrzymała łącznie prawie 16 mln zł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Prof. Starosławska walczy w sądzie o przywrócenie do pracy. Kolejna rozprawa została zaplanowana na 7 grudnia.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Waldek / 29 listopada 2016 o 06:25
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szastała pieniędzmi na  ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor  w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak  placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
RIO to mała część dużej całości - w raporcie z lipca jest ujawnionych wiele przestępstw (o których mowa w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale także w K.K.), a znacznie więcej jest takich o których wiadomo, ale wprost nie zostały uwzględnione. Zarzuty będą przeciwko dyrektor, ale także innym osobom układu. W tym z urzędu marszałkowskiego. Pytanie (również do dziennikarzy) kiedy prokuratura zacznie robić coś w tej sprawie. Rzecznik Beata Górka nie może powiedzieć, że tak, przez 8 lat nie wiedzieliśmy co tam się dzieje, ale teraz podczas kontroli odkryto porażające fakty (że bylismy bierni na jej działania) za które należy się upomnienie... Elżbieta Starosławska, jak dożyje, będzie siedzieć za swoją hipokryzję i próżność.
RIO to mała część dużej całości - w raporcie z lipca jest ujawnionych wiele przestępstw (o których mowa w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale także w K.K.), a znacznie więcej jest takich o których wiadomo, ale wprost nie zostały uwzględnione. Zarzuty będą przeciwko dyrektor, ale także innym osobom układu. W tym z urzędu marszałkowskiego. Pytanie (również do dziennikarzy) kiedy prokuratura zacznie robić coś w tej sprawie. Rzecznik Beata Górka nie może powiedzieć, że tak, przez 8 lat ni... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 22:54
0
Szastała pieniędzmi na ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
Avatar
Lubelak / 28 listopada 2016 o 20:03
0
A co na to wszystko Św. Jan z Dukli? Pomoże czy nie pomoże?
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 19:52
0
Upomnienie to nie kara ! Jak karać to grzywną w kwocie 100 tysięcy złotych.
Avatar
obywatel PRL-bis / 28 listopada 2016 o 16:08
0
Kiedy w końcu zdelegalizuje się ZSL (czy tzwPSL) podobnie jak PZPR i zlikwieduje jego agendy? Po jaką cholere jakis marszalek co na pewno na wojne nie pojdzie i jego urząd, kiedy jest Urząd Wojewódzki i Wojewoda?
Avatar
odyn / 28 listopada 2016 o 15:50
0
A co na to Ewcia ja się pytam?
Avatar
-.- / 28 listopada 2016 o 15:36
0
Zaorać ten burdel
Avatar
Waldek / 28 listopada 2016 o 12:46
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Prus ty już dawno z dziennikarstwem nie masz nic wspólnego. Sosna kazał coś nasmarować to pismak z podrzędnego dzienniczka pisze bzdury
Zna Pan(i) jakiegokolwiek dziennikarza, który ma odwagę obiektywnie napisać o COZL ? Ujawnienie szczegolow tego co tam sie dzialo zdestabilizuje cale miasto, a moze i  wojewodztwo. A przeciez COZL to nie jedyny podmiot, którym zarządza jest Urząd Marszałkowski. Nie jest już możliwe aby prokuratura (wiedząc to co wie), postawiła komukolwiek zarzut bez pociągnięcia do odpowiedzialności wielu innych osób. Dlatego żaden urzędnik nie podejmie decyzji i większość się przedawni. Nowy dyrektor miał być w grudniu. Gdyby tak się stało, być może dowiemy się jaki jest dalszy plan. 
Zna Pan(i) jakiegokolwiek dziennikarza, który ma odwagę obiektywnie napisać o COZL ? Ujawnienie szczegolow tego co tam sie dzialo zdestabilizuje cale miasto, a moze i  wojewodztwo. A przeciez COZL to nie jedyny podmiot, którym zarządza jest Urząd Marszałkowski. Nie jest już możliwe aby prokuratura (wiedząc to co wie), postawiła komukolwiek zarzut bez pociągnięcia do odpowiedzialności wielu innych osób. Dlatego żaden urzędnik nie podejmie decyzji i większość się przedawni. Nowy dyrektor miał być w grudniu. Gdyby tak się stało, ... rozwiń
Avatar
Waldek / 28 listopada 2016 o 12:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kontrolujący czyli w/w wójtowicz zna się na tym jak świnia na gwiazdach ! A do tego  taką właśnie jest i jak pisze poprzednik zamiast sprawdzić wszystko i napisać to  chyba se wspólnie uzgodnili ! Takiego typa sld-owca dawno powinno w urzędzie nie być tym bardziej, że facio bez żadnych kompetencji !  oprócz tego że udaje mundrego !   A fe
Niestety, gdyby sie nie znal na tym jak chowac pod dywan - dawno by siedzial. Ale nazbieralo sie tego - nie tylko w COZL, wiec to kwestia czasu gdy odpowie za swoja tworczosc (bo nie ma to nic wspolnego z rzeczywistym stanem czy obiektywna kontrola). Uklad sie sypie i nawet takie upomnienie moze byc rysa na krysztale, ktora rozbije go w drobne kawalki (oby jak najszybciej). Poki co PIS jest zajety prezydentem Zukiem, wiec odetchneli w Urzedzie Marszalkowskim, ale co ma wisiec nie utonie... 
Niestety, gdyby sie nie znal na tym jak chowac pod dywan - dawno by siedzial. Ale nazbieralo sie tego - nie tylko w COZL, wiec to kwestia czasu gdy odpowie za swoja tworczosc (bo nie ma to nic wspolnego z rzeczywistym stanem czy obiektywna kontrola). Uklad sie sypie i nawet takie upomnienie moze byc rysa na krysztale, ktora rozbije go w drobne kawalki (oby jak najszybciej). Poki co PIS jest zajety prezydentem Zukiem, wiec odetchneli w Urzedzie Marszalkowskim, ale co ma wisiec nie utonie...  rozwiń
Avatar
JaroK / 28 listopada 2016 o 11:36
0
Kobieta dobra, lekarz wybitny ... dyrektor do d... I tyle w temacie. Jak to w filamch S.Bareji ".... Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych ..." R.Ochódzki (Miś)
Avatar
Waldek / 29 listopada 2016 o 06:25
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szastała pieniędzmi na  ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor  w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak  placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
RIO to mała część dużej całości - w raporcie z lipca jest ujawnionych wiele przestępstw (o których mowa w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale także w K.K.), a znacznie więcej jest takich o których wiadomo, ale wprost nie zostały uwzględnione. Zarzuty będą przeciwko dyrektor, ale także innym osobom układu. W tym z urzędu marszałkowskiego. Pytanie (również do dziennikarzy) kiedy prokuratura zacznie robić coś w tej sprawie. Rzecznik Beata Górka nie może powiedzieć, że tak, przez 8 lat nie wiedzieliśmy co tam się dzieje, ale teraz podczas kontroli odkryto porażające fakty (że bylismy bierni na jej działania) za które należy się upomnienie... Elżbieta Starosławska, jak dożyje, będzie siedzieć za swoją hipokryzję i próżność.
RIO to mała część dużej całości - w raporcie z lipca jest ujawnionych wiele przestępstw (o których mowa w ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale także w K.K.), a znacznie więcej jest takich o których wiadomo, ale wprost nie zostały uwzględnione. Zarzuty będą przeciwko dyrektor, ale także innym osobom układu. W tym z urzędu marszałkowskiego. Pytanie (również do dziennikarzy) kiedy prokuratura zacznie robić coś w tej sprawie. Rzecznik Beata Górka nie może powiedzieć, że tak, przez 8 lat ni... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 22:54
0
Szastała pieniędzmi na ,,swoim" oddzaiale,dla swoich pacjentów,dla swoich pielęgniarek i swojego hydraulika.Oczywiście tego nikt nie poruszy.Reszta tłoczyła się jak bydło na korytarzach z setkami zdjęć pani dyrektor w towarzystwie notabli i purpuratów .Pewnie działało jak placebo.Podziwiam lekarzy-milczeli i tyrali.
Avatar
Lubelak / 28 listopada 2016 o 20:03
0
A co na to wszystko Św. Jan z Dukli? Pomoże czy nie pomoże?
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 19:52
0
Upomnienie to nie kara ! Jak karać to grzywną w kwocie 100 tysięcy złotych.
Avatar
obywatel PRL-bis / 28 listopada 2016 o 16:08
0
Kiedy w końcu zdelegalizuje się ZSL (czy tzwPSL) podobnie jak PZPR i zlikwieduje jego agendy? Po jaką cholere jakis marszalek co na pewno na wojne nie pojdzie i jego urząd, kiedy jest Urząd Wojewódzki i Wojewoda?
Avatar
odyn / 28 listopada 2016 o 15:50
0
A co na to Ewcia ja się pytam?
Avatar
-.- / 28 listopada 2016 o 15:36
0
Zaorać ten burdel
Avatar
Waldek / 28 listopada 2016 o 12:46
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Prus ty już dawno z dziennikarstwem nie masz nic wspólnego. Sosna kazał coś nasmarować to pismak z podrzędnego dzienniczka pisze bzdury
Zna Pan(i) jakiegokolwiek dziennikarza, który ma odwagę obiektywnie napisać o COZL ? Ujawnienie szczegolow tego co tam sie dzialo zdestabilizuje cale miasto, a moze i  wojewodztwo. A przeciez COZL to nie jedyny podmiot, którym zarządza jest Urząd Marszałkowski. Nie jest już możliwe aby prokuratura (wiedząc to co wie), postawiła komukolwiek zarzut bez pociągnięcia do odpowiedzialności wielu innych osób. Dlatego żaden urzędnik nie podejmie decyzji i większość się przedawni. Nowy dyrektor miał być w grudniu. Gdyby tak się stało, być może dowiemy się jaki jest dalszy plan. 
Zna Pan(i) jakiegokolwiek dziennikarza, który ma odwagę obiektywnie napisać o COZL ? Ujawnienie szczegolow tego co tam sie dzialo zdestabilizuje cale miasto, a moze i  wojewodztwo. A przeciez COZL to nie jedyny podmiot, którym zarządza jest Urząd Marszałkowski. Nie jest już możliwe aby prokuratura (wiedząc to co wie), postawiła komukolwiek zarzut bez pociągnięcia do odpowiedzialności wielu innych osób. Dlatego żaden urzędnik nie podejmie decyzji i większość się przedawni. Nowy dyrektor miał być w grudniu. Gdyby tak się stało, ... rozwiń
Avatar
Waldek / 28 listopada 2016 o 12:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kontrolujący czyli w/w wójtowicz zna się na tym jak świnia na gwiazdach ! A do tego  taką właśnie jest i jak pisze poprzednik zamiast sprawdzić wszystko i napisać to  chyba se wspólnie uzgodnili ! Takiego typa sld-owca dawno powinno w urzędzie nie być tym bardziej, że facio bez żadnych kompetencji !  oprócz tego że udaje mundrego !   A fe
Niestety, gdyby sie nie znal na tym jak chowac pod dywan - dawno by siedzial. Ale nazbieralo sie tego - nie tylko w COZL, wiec to kwestia czasu gdy odpowie za swoja tworczosc (bo nie ma to nic wspolnego z rzeczywistym stanem czy obiektywna kontrola). Uklad sie sypie i nawet takie upomnienie moze byc rysa na krysztale, ktora rozbije go w drobne kawalki (oby jak najszybciej). Poki co PIS jest zajety prezydentem Zukiem, wiec odetchneli w Urzedzie Marszalkowskim, ale co ma wisiec nie utonie... 
Niestety, gdyby sie nie znal na tym jak chowac pod dywan - dawno by siedzial. Ale nazbieralo sie tego - nie tylko w COZL, wiec to kwestia czasu gdy odpowie za swoja tworczosc (bo nie ma to nic wspolnego z rzeczywistym stanem czy obiektywna kontrola). Uklad sie sypie i nawet takie upomnienie moze byc rysa na krysztale, ktora rozbije go w drobne kawalki (oby jak najszybciej). Poki co PIS jest zajety prezydentem Zukiem, wiec odetchneli w Urzedzie Marszalkowskim, ale co ma wisiec nie utonie...  rozwiń
Avatar
JaroK / 28 listopada 2016 o 11:36
0
Kobieta dobra, lekarz wybitny ... dyrektor do d... I tyle w temacie. Jak to w filamch S.Bareji ".... Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych ..." R.Ochódzki (Miś)