Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Były prezes Portu Lotniczego Lublin biegnie po prezydenturę

28 13 A A

Grzegorz Muszyński będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina. Były prezes Portu Lotniczego Lublin o swoim starcie w wyborach poinformował na mecie biegu "Pierwsza Dycha do Maratonu, który ukończył z czasem 49 minut 50 sekund.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Miało być 45 minut, ale chciałem państwu dać czas, żebyście nie spóźnili się na konferencję - żartował kandydat PiS na początku spotkania z dziennikarzami.

O tym, że to właśnie Muszyński ma być kandydatem PiS na prezydenta Lublina informowaliśmy na początku września.

- Tę kandydaturę zaproponował poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef partii w regionie. Zarząd miejski zaakceptował ją już w czerwcu, a w piątek zatwierdziły ją władze centralne - mówi senator Grzegorz Czelej, pełnomocnik partii w Lublinie.

- To najlepszy kandydat. Jest nie tylko biegaczem, ale też budowniczym tego, z czego lublinianie są dumni, czyli portu lotniczego. Rzadko zdarza się, żeby ktoś poprowadził budowę lotniska od momentu wbicia łopaty aż do końca - przekonuje poseł Michałkiewicz. - Lublin potrzebuje osoby, która potrafi dać nowy dynamizm naszemu miastu, stworzyć szansę dla młodych ludzi - dodaje.

Dokładny program kandydat PiS ma przedstawić wkrótce. Wczoraj mówił o tym, że jego głównym celem będzie zatrzymanie młodych ludzi w mieście. - Nikt nie zostanie w Lublinie dlatego, że jest tu równa droga czy jakieś obiekty. To nie ma żadnego znaczenia dla przeciętnego młodego człowieka, który właśnie kończy studia - mówi Muszyński, który będzie także liderem listy PiS do sejmiku województwa w okręgu lubelskim.

Muszyński nie jest członkiem partii i zamierza pozostać bezpartyjny. Do tej pory nie był kojarzony z działalnością polityczną.

- Ale mam doświadczenie samorządowe. Moja praca w porcie lotniczym polegała na współpracy z dwoma samorządami, więc chcąc nie chcąc musiałem nabyć doświadczenie i uczyłem się, także na błędach - zapewnia.

Muszyński będzie najprawdopodobniej głównym rywalem ubiegającego się o reelekcję Krzysztofa Żuka (PO). Do walki o prezydenturę staną także Dorota Polz-Gruszka z Lubelskiej Lewicy Razem i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego. Startu nie wyklucza również przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk, który miałby być kandydatem komitetu Wspólny Lublin.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 22 września 2014 o 10:38
0

To jest paradoks bo przecież retoryka pisu jest taką że kto jest w Polsce bogaty czy jest właścicielem firmy to jest coś nie tak. Druga kwestia budowy lotniska to jego drugie dno- wpadka z bombą, kupowanie limuzyny, zatrudnianie znajomych znajomych, słabość w pozyskiwaniu przewoźników, rozwalenie po cichu świetnego projektu lotniska po cichu bez informowania opinii publ.Czyli to zarządzanie było słabe a tu mamy zarządzanie całym miastem.Ktoś tu mówi że budowa basenu, stadionu jest nie ważna. Kompletnie się nie zgodzę Chodzenie do muzeum wsi, na majdanek czy do botanika jest żenująco nudne. Poza pracą, dostępnością komunikacyjną miasto musi mieć KLIMAT i dobry PR na zewnątrz. Basen, stadion, słoneczny wrotków, remont saskiego, wyp, rowerów, imprezy kultulrno-promocyjne typu Carnaval czy Jarmark budują klimat miasta. Nigdy w Lublinie nie będzie ogromnych zakładów bo zawsze będziemy miastem 2 wyboru, musimy być mocnym średniakiem rządzącym na wschodzie i nie odstawać od szczecina czy Bydgoszczy.

Inna kwestia gdzie rządzi pis?????? w prowincjonalnym  Radomiu w innych miastach nie istnieje ani w Rzeszowie, ani w Kielcach, Krakowie Łodzi czy Białymstoku czyli tam gdzie jest elektorat pis. Oni mogą wystawić plankton ale nie mają mocnych ludzi. Większość dobrych zginęło w smoleńsku lub odeszło

bardzo dobry i rzeczowy wpis

zgadzam się z autorem

bardzo dobry i rzeczowy wpis

zgadzam się z autorem

rozwiń
Avatar
twarz miasta / 22 września 2014 o 10:18
0
Josefie !!! Kowalczyk jest czlonkiem PSL więc jest partyjny. I to partii co ma ze sto lat. Wiec ma Kowalczyk najdluższe korzenie partyjne. Josefie jak sie jest na czyichś uslugach to warto wiedziec komu sie sluży i wpisuje bezsensowne wpisy w necie.
Avatar
Josef / 22 września 2014 o 10:03
0

To jest kompromitacja PIS-u,bo człowiek J.Soczaka kandyduje na prezydenta!A może to jest układ PIS-PO i wciskaja ludziom kit???Jedynym rozwiązaniem jest kandydatura bezpartyjnego Piotra Kowalczyka.Jest bardzo dobrym organizatorem i nie pozwala sobie narzucać dyktatu partyjnego.Dowodem jest wystąpienie ze skostniałego PIS-u w Lublinie.Niech PIS-owcy z Muszyńskim nie wciskaja ludziom ciemnoty ,że zatrzymają młodzież,bo niby czym???Oprócz handlu i uczelni nic w Lublinie nie ma.Agencje rolne opanowane przez gumo filcowych/a tym ciągle będzie mało/.Kamieni nie będa liczyc ,bo zalane asfaltem,a setek na ulicy nie znajdą.Tak oto władza solidarnościowa poprawiła ludziom byt!!!

To jest kompromitacja PIS-u,bo człowiek J.Soczaka kandyduje na prezydenta!A może to jest układ PIS-PO i wciskaja ludziom kit???Jedynym rozwiązaniem jest kandydatura bezpartyjnego Piotra Kowalczyka.Jest bardzo dobrym organizatorem i nie pozwala sobie narzucać dyktatu partyjnego.Dowodem jest wystąpienie ze skostniałego PIS-u w Lublinie.Niech PIS-owcy z Muszyńskim nie wciskaja ludziom ciemnoty ,że zatrzymają młodzież,bo niby czym???Oprócz handlu i uczelni nic w Lublinie nie ma.Agencje rolne opanowane przez gumo filcowych/a tym ciągle będzie ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2014 o 09:48
0

To jest paradoks bo przecież retoryka pisu jest taką że kto jest w Polsce bogaty czy jest właścicielem firmy to jest coś nie tak. Druga kwestia budowy lotniska to jego drugie dno- wpadka z bombą, kupowanie limuzyny, zatrudnianie znajomych znajomych, słabość w pozyskiwaniu przewoźników, rozwalenie po cichu świetnego projektu lotniska po cichu bez informowania opinii publ.Czyli to zarządzanie było słabe a tu mamy zarządzanie całym miastem.Ktoś tu mówi że budowa basenu, stadionu jest nie ważna. Kompletnie się nie zgodzę Chodzenie do muzeum wsi, na majdanek czy do botanika jest żenująco nudne. Poza pracą, dostępnością komunikacyjną miasto musi mieć KLIMAT i dobry PR na zewnątrz. Basen, stadion, słoneczny wrotków, remont saskiego, wyp, rowerów, imprezy kultulrno-promocyjne typu Carnaval czy Jarmark budują klimat miasta. Nigdy w Lublinie nie będzie ogromnych zakładów bo zawsze będziemy miastem 2 wyboru, musimy być mocnym średniakiem rządzącym na wschodzie i nie odstawać od szczecina czy bydgoszczy

Żuczku sam sobie pomnik wystawiasz fe nieładnie

Żuczku sam sobie pomnik wystawiasz fe nieładnie

rozwiń
Avatar
jack / 22 września 2014 o 09:37
0
Podoba mi sie takie podejscie PIS'u. W sumie to pewnie z braku chetnych do konkurowania z Żukiem wystawili Muszyńskiego ale to moze byc ciekawy kontrkandydat a przynajmniej nowa twarz w tej pseudopolityce. jestem zaintrygowany i czekam na dalszy rozwoj sytuacji
Avatar
jaa / 22 września 2014 o 09:30
0

Przy takiej kandydaturze PiSu, głosuje na Ruch Narodowy.

Avatar
Remek / 22 września 2014 o 07:37
0
Taaaak mamy Stadion, ktory nie spelnia wymogow, mamy nowa galerie handlowa, mamy inne ładne niepotrzebne obiekty... I co z tego jak bida i brak normalnej pracy dla normalnych ludzi. Ja chce moc isc do pracy i robic swoje za pieniadze pozwalajace godnie zyc...... Czekam na program z lekka nadzieja
Avatar
anka / 21 września 2014 o 22:48
0

Zenon, ale mnie rozbawiłeś :D.

Avatar
Zenon / 21 września 2014 o 22:15
0

proponuję by kandydaci na prezydenta w ramach debaty zmierzyi sie w trójboju siłowym. Będzie widać kto jest silnym kandydatem na trudne czasy

Avatar
Norymberga dla PO / 21 września 2014 o 22:15
0

skoro w walce o prezydenturę idzie dwóch platformersów Żuk (frakcja Karpińskiego) i Muszyński (frakcja Sobczaka) jakaś nieznana pinda od palikuta, to wybór jest jeden głosuje na Mariana Kowalskiego - kandydata wyrazistego, radykalnego bo teraz czas na radykalne zmiany w tym zapyziałym mieście

Avatar
Piotr / 22 września 2014 o 10:38
0

To jest paradoks bo przecież retoryka pisu jest taką że kto jest w Polsce bogaty czy jest właścicielem firmy to jest coś nie tak. Druga kwestia budowy lotniska to jego drugie dno- wpadka z bombą, kupowanie limuzyny, zatrudnianie znajomych znajomych, słabość w pozyskiwaniu przewoźników, rozwalenie po cichu świetnego projektu lotniska po cichu bez informowania opinii publ.Czyli to zarządzanie było słabe a tu mamy zarządzanie całym miastem.Ktoś tu mówi że budowa basenu, stadionu jest nie ważna. Kompletnie się nie zgodzę Chodzenie do muzeum wsi, na majdanek czy do botanika jest żenująco nudne. Poza pracą, dostępnością komunikacyjną miasto musi mieć KLIMAT i dobry PR na zewnątrz. Basen, stadion, słoneczny wrotków, remont saskiego, wyp, rowerów, imprezy kultulrno-promocyjne typu Carnaval czy Jarmark budują klimat miasta. Nigdy w Lublinie nie będzie ogromnych zakładów bo zawsze będziemy miastem 2 wyboru, musimy być mocnym średniakiem rządzącym na wschodzie i nie odstawać od szczecina czy Bydgoszczy.

Inna kwestia gdzie rządzi pis?????? w prowincjonalnym  Radomiu w innych miastach nie istnieje ani w Rzeszowie, ani w Kielcach, Krakowie Łodzi czy Białymstoku czyli tam gdzie jest elektorat pis. Oni mogą wystawić plankton ale nie mają mocnych ludzi. Większość dobrych zginęło w smoleńsku lub odeszło

bardzo dobry i rzeczowy wpis

zgadzam się z autorem

bardzo dobry i rzeczowy wpis

zgadzam się z autorem

rozwiń
Avatar
twarz miasta / 22 września 2014 o 10:18
0
Josefie !!! Kowalczyk jest czlonkiem PSL więc jest partyjny. I to partii co ma ze sto lat. Wiec ma Kowalczyk najdluższe korzenie partyjne. Josefie jak sie jest na czyichś uslugach to warto wiedziec komu sie sluży i wpisuje bezsensowne wpisy w necie.
Avatar
Josef / 22 września 2014 o 10:03
0

To jest kompromitacja PIS-u,bo człowiek J.Soczaka kandyduje na prezydenta!A może to jest układ PIS-PO i wciskaja ludziom kit???Jedynym rozwiązaniem jest kandydatura bezpartyjnego Piotra Kowalczyka.Jest bardzo dobrym organizatorem i nie pozwala sobie narzucać dyktatu partyjnego.Dowodem jest wystąpienie ze skostniałego PIS-u w Lublinie.Niech PIS-owcy z Muszyńskim nie wciskaja ludziom ciemnoty ,że zatrzymają młodzież,bo niby czym???Oprócz handlu i uczelni nic w Lublinie nie ma.Agencje rolne opanowane przez gumo filcowych/a tym ciągle będzie mało/.Kamieni nie będa liczyc ,bo zalane asfaltem,a setek na ulicy nie znajdą.Tak oto władza solidarnościowa poprawiła ludziom byt!!!

To jest kompromitacja PIS-u,bo człowiek J.Soczaka kandyduje na prezydenta!A może to jest układ PIS-PO i wciskaja ludziom kit???Jedynym rozwiązaniem jest kandydatura bezpartyjnego Piotra Kowalczyka.Jest bardzo dobrym organizatorem i nie pozwala sobie narzucać dyktatu partyjnego.Dowodem jest wystąpienie ze skostniałego PIS-u w Lublinie.Niech PIS-owcy z Muszyńskim nie wciskaja ludziom ciemnoty ,że zatrzymają młodzież,bo niby czym???Oprócz handlu i uczelni nic w Lublinie nie ma.Agencje rolne opanowane przez gumo filcowych/a tym ciągle będzie ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2014 o 09:48
0

To jest paradoks bo przecież retoryka pisu jest taką że kto jest w Polsce bogaty czy jest właścicielem firmy to jest coś nie tak. Druga kwestia budowy lotniska to jego drugie dno- wpadka z bombą, kupowanie limuzyny, zatrudnianie znajomych znajomych, słabość w pozyskiwaniu przewoźników, rozwalenie po cichu świetnego projektu lotniska po cichu bez informowania opinii publ.Czyli to zarządzanie było słabe a tu mamy zarządzanie całym miastem.Ktoś tu mówi że budowa basenu, stadionu jest nie ważna. Kompletnie się nie zgodzę Chodzenie do muzeum wsi, na majdanek czy do botanika jest żenująco nudne. Poza pracą, dostępnością komunikacyjną miasto musi mieć KLIMAT i dobry PR na zewnątrz. Basen, stadion, słoneczny wrotków, remont saskiego, wyp, rowerów, imprezy kultulrno-promocyjne typu Carnaval czy Jarmark budują klimat miasta. Nigdy w Lublinie nie będzie ogromnych zakładów bo zawsze będziemy miastem 2 wyboru, musimy być mocnym średniakiem rządzącym na wschodzie i nie odstawać od szczecina czy bydgoszczy

Żuczku sam sobie pomnik wystawiasz fe nieładnie

Żuczku sam sobie pomnik wystawiasz fe nieładnie

rozwiń
Avatar
jack / 22 września 2014 o 09:37
0
Podoba mi sie takie podejscie PIS'u. W sumie to pewnie z braku chetnych do konkurowania z Żukiem wystawili Muszyńskiego ale to moze byc ciekawy kontrkandydat a przynajmniej nowa twarz w tej pseudopolityce. jestem zaintrygowany i czekam na dalszy rozwoj sytuacji
Avatar
jaa / 22 września 2014 o 09:30
0

Przy takiej kandydaturze PiSu, głosuje na Ruch Narodowy.

Avatar
Remek / 22 września 2014 o 07:37
0
Taaaak mamy Stadion, ktory nie spelnia wymogow, mamy nowa galerie handlowa, mamy inne ładne niepotrzebne obiekty... I co z tego jak bida i brak normalnej pracy dla normalnych ludzi. Ja chce moc isc do pracy i robic swoje za pieniadze pozwalajace godnie zyc...... Czekam na program z lekka nadzieja
Avatar
anka / 21 września 2014 o 22:48
0

Zenon, ale mnie rozbawiłeś :D.

Avatar
Zenon / 21 września 2014 o 22:15
0

proponuję by kandydaci na prezydenta w ramach debaty zmierzyi sie w trójboju siłowym. Będzie widać kto jest silnym kandydatem na trudne czasy

Avatar
Norymberga dla PO / 21 września 2014 o 22:15
0

skoro w walce o prezydenturę idzie dwóch platformersów Żuk (frakcja Karpińskiego) i Muszyński (frakcja Sobczaka) jakaś nieznana pinda od palikuta, to wybór jest jeden głosuje na Mariana Kowalskiego - kandydata wyrazistego, radykalnego bo teraz czas na radykalne zmiany w tym zapyziałym mieście

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!